مقالات, مقاله های آموزشی

سیب وانواع آن

سیب یکی از میوه‌های محبوب است که در سراسر جهان کاشت و استفاده می‌شود. ۷۵۰۰ نوع متفاوت سیب در جهان وجود دارد! از بین این تعداد انواع زیادی هم در ایران وجود دارد که معروف‌ترین آن‌ها سیب زرد، سیب گلاب، سیب سرخ، سیب سبز، سیب قندک، سیب سفید و… است. همه انواع سیب‌‌ تقریبا در خواص مشابه، و در طعم مقداری تفاوت دارند. بسته سیب سه رنگ شامل سیب زرد، قرمز و سبز است که با توجه به ذائقه و سلیقه‌های متفاوت برای شما آماده شده است.

کشت نهال پایه رویشی در ۵٠٠ هکتار از باغات ارومیه - ایسنا

 

 

در حالی که هزاران نوع سیب مختلف در جهان وجود دارد، ما چند مورد را گردآوری کرده‌ایم که نشان دهنده تنوع موجود در بازار امروز است. برخی از آن‌ها مانند سیب قرمز یا زرد طرفداران زیادی دارند و بعضی مانند کامو و فوجی، تازه واردان صحنه سیب هستند. بد نیست با انواع غالب سیب آشنا شویم.

سیب زرد 

این نوع سیب در ایران محبوبیت زیادی دارد. شیرین است و در سبد میوه مهمانی‌های ما جایگاه همیشگی خود را دارد. اما این نوع سیب را به مدت طولانی نمی‌توان نگه داشت و باید زود مصرف شود. از سیب زرد در تهیه سالاد، پای سیب، مربا و انواع شیرینی و … استفاده می‌شود.

سیب سرخ 

درون این سیب‌ها خامه‌ای رنگ است و معمولا بافت پفکی دارد. سیب قرمز، آبدار و نرم است. بهتر است این سیب‌ها را خام بخورید تا اینکه در سالاد یا کیک و … استفاده کنید.

انواع متفاوت سیب قرمز

انواع سیب سرخ

این نوع سیب نیز انواع متفاوتی دارد! بعضی از آن‌ها رنگ تیره و بعضی روشن، دارای خطوط و رگه‌های زرد یا سفید هستند که می‌توان به سیب رم و فوجی اشاره کرد.

 

 سیب سبز 

 

 

سیب سبز مورد علاقه افرادی است که طرفدار میوه‌های ترش و ملس هستند. خوردن سیب سبز به کاهش وزن و تثبیت قند خون کمک می‌کند.

سیب سفید

از جمله کمیاب‌ترین انواع سیب، سیب سفید است. این میوه بومی استرالیا است و به دلیل رنگ میوه‌ها به این نام، نامگذاری شده است. بخش خارجی میوه ها شباهت زیادی به گوآوا دارد. سیب سفید، میوه یک درخت برگریز برگدار است که در اواخر بهار شکوفا می‌شود. با داشتن قند بیشتری نسبت به سیب‌های دیگر، ماده مناسبی برای آبمیوه و کوکتل‌هاست. پای سیب سفید بسیار محبوب است.
سیب سفید

سیب گلاب 

این سیب که در تابستان وارد بازار می‌شود. طبیعتی گرم و‌ تر دارد و آبدار و خوش‌طعم است. از آن در تهیه خورش، کمپوت و یا مربا استفاده می‌شود.

فواید سلامتی سیب گلاب

سیب قندک

این سیب کوچک، بسیار آبدار و شیرین است و در تابستان عرضه می‌شود. در تهیه مربا و کمپوت از این سیب نیز استفاده می‌شود.

اقتباس از:sabziman.com
تدوین:مینو غفوری ساداتیه
ادرس اینستاگرام:gooldono.stand.sidoos@
تلفن:09308743868

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 10 =