مقالات, مقاله های آموزشی

5 گیاه دارویی برای رفع استرس

اگر مدتیست احساس خستگی میکنید و تنش های روزمره استرس زیادی را به شما تحمیل میکند پس سر جای خود ننشینید و چند روزی را استراحت کنید و یا به یک مسافرت بروید و سرحال برگردید ( البته این روش ها به دلیل همان تنش ها امکان پذیر نیست !!) پیشنهاد ما به شما یک کاهش دهنده ی استرس قویست : گیاهان . بله گیاهان در کاهش استرس نقش بسزایی دارند و در این مقاله با 5 گیاه دارویی برای استرس آشنا شوید .

 گیاه دارویی برای استرس

5 گیاه دارویی برای استرس که به شما کمک میکنند:

با توجه به آزمایش های انجام شده برروی گیاهان این نتیجه به دست آمده است که گیاهان کمک میکنند که افراد تحت فشار کمتری قرار گیرند و ذهن آرام تری داشته باشند .بنابراین در اینجا ما به معرفی گیاهان مقاومی پرداخته ایم که استرس شما را کم میکنند و طبیعت و سفر را به خانه ی شما می آورند .

گیاهان هوازی | آموزش پرورش و معرفی گیاهان هوازی آپارتمانی و تراریوم

1. گیاهان هوازی (Air Plants) 

گیاهان هوازی یک راه سرگرم کننده و نوآورانه برای معرفی گیاهان به عنوان یک ویژگی تزیینی در خانه شما هستند و بهترین قسمت نگهداری از این گیاهان اینست که آنها خاک لازم ندارند شما میتوانید به راحتی هرجایی از آن ها استفاده کنید و به دلیل تنوع ظاهری آنها ، طبیعت را به خانه ی خود بیاورید و با توجه به مقاومت بالای این گیاهان در شرایط محیطی میتوانند مدت زیادی پیش شما زندگی کنند و تنش های روزمره ی شما را کاهش دهند . گیاه هوازی یک گیاه دارویی برای استرس است که به راحتی نگهداری میشود .

بالاترین: دکوراسیونی متفاوت با گیاهان آپارتمانی هوازی

2. کاکتوس های غول آسا ( Tall Cacti )

کاکتوس های قد بلند همانند کاکتوس های ریز نقش به خوبی هوا را تصفیه میکنند و هوای تازه به اتاق هدیه میدهند با این تفاوت که به دلیل شکل ظاهری و ارتفاع بلند از ظرافت اتاق میکاهند و در ذهن بیینده حس قدرت و اعتماد به نفس بیشتری تداعی میکند .

گیاه دارویی برای استرس

3. برگ انجیری 

این گیاه برگساره ای (برگ زینتی) که منشاء آن جنگل های گرمسیری است، با محیط درون خانه به خوبی سازگار شده و در آب و هوای سرد نیز می تواند رشد کند. در شرایط مساعد محیطی نه تنها برگ های درشتی روی گیاه ایجاد می شود، بلکه تمام گیاه می بالد و بزرگ می شود.

گیاهان کاهش دهنده ی استرس3

4. درختچه پول 

یکی از بهترینهای گیاه دارویی برای استرس گیاه پول است !  گیاه پاچیرا یا درخت پول از نظر بسیاری از مردمان جهان و گذشتگان درختیست که شانس و ثروت را با خود به خانه ی شما می آورد و به دلیل فرم ظاهری برگ ها و ساقه ی بلند آن که نوع بافته ی آن نیز موجود است حس جنگل را تداعی میکند و گیاهی بسیار مقاوم است و تنها به یکبار ابیاری در هفته نیاز دارد. از این گیاه زیبا در خانه ی خود نگهداری کنید و به اعتقادات پیشینیان نسبت به این درخت  اعتماد کنید !

گیاهان کاهش دهنده ی استرسs

5. گیاه لاکی بامبو (Lucky Bamboo )

بر اساس فنگ شویی گیاه بامبو و یا لاکی بامبو گیاهیست که باعث خوش شانسی افراد میشود و حتی در مورد تعداد آن نیز بحث وجود دارد که میگویند برای تاثیر بامبو حتما باید تعداد آن فرد باشد . ساقه های این گیاه زیبا را گاهی به هم میبافند و ظاهر زیباتری برای خانه به ارمغان می آورد . این گیاه کم توقع تنها به آب و تعدادی سنگریزه در گلدان خود نیاز دارد و نور کمی هم برای آن خوب است . پس از این گیاه دارویی برای استرس نگهداری کنید و شانس را به همراه داشته باشید .

بامبو

اقتباس از:iranderakht.com

تدوین:مینو غفوری ساداتیه

ادرس اینستاگرام:gooldono.stand.sidoos@

تلفن:09308743868

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + 3 =