مقالات, مقاله های آموزشی

گیاهان مناسب برای زندگی در نقاط گرم و خشک

در مطالب گذشته برخی از گیاهان مناسب برای زندگی در مناطق گرم و خشک ایران را برای شما معرفی کردیم. گیاهانی که مقاوم به گرما و بی آبی و هوای خشک بوده و عموما مناسب برای مناطق گرمسیری جنوب کشور می باشند. همه می دانیم که گیاهان طراوت طبیعت را به خانه های ما می آورند؛ پس چه بهتر که تا جایی که ممکن است از گیاهان در فضای داخلی و خارجی خانه هایمان بهره برده و زیبای و آرامش طبیعت را مهمان خانه های خود کنیم. امروز می خواهیم سری دوم از گیاهان مناسب برای زندگی در نقاط گرم و خشک را برای شما معرفی کنیم که بسیار مناسب برای فضای سبز می باشند.
رزماری و اسطوخودوس
مجارستان اسطوخودوس-راز جهان... - Secret World
رزماری را در اکثر خیابان ها و پارک ها دیده اید، گیاهی مقاوم بوده که خاصیت دارویی دارد. از بین این دو گیاه اسطوخودوس به دلیل بوی آرامش بخش و رنگ زیبایی که دارد مضاف بر اینکه پس از رویش از زیر دچار ریختگی نمی شوند مناسب تر می باشد. این دو گیاه به نور زیاد و خشکی و گرمای هوا هم خیلی مقاوم بوده و هر جایی که گرم و خشک باشد به راحتی رشد خواهند کرد.
ایپومیا یا سیب زمینی شیرین
معیار زیبایی این گیاه برگ هایش است؛ برگ ها در ایپومیا فرم زیبایی داشته و رنگ های متفاوتی را به خود اختصاص داده است، از این رو در کل دنیا طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است. گل های این گیاه درشت و شیپوری و آبی رنگ بوده و ریشه های غده ای دارد که می توانند آب را در خود ذخیره کنند. این گیاه در زمستان کف بر شده و سال بعد مجددا رشد خواهد کرد.
اشرفی، جعفری و کوکب کوهی
15 گیاه مقاوم و مناسب برای زندگی در نقاط گرم و خشک | گیاهان مقاوم به گرما | پلاک سوم
کابان مگ - نام گل های موجود در گل فروشی برای ساخت دسته گل یا چیدن در گلدان همراه با تصویر
پیاز گل کوکب میکس
چند  گل که دارای گونه های مختلفی بوده و برای زندگی در مناطق گرم و خشک به این دنیا آمده اند! این گیاهان گل های ریز زیبایی دارند که می توانید با آنها انواع مختلفی از طرح های ترکیبی را پیاده سازی کنید. گل جعفری یکساله بوده و نهایتا تا پاییز گل دارد.
بومادران و آرتمیزیا
بومادران کوهی - ازگیل کالا
بومادران و آرتمیزیا هر دو از دسته گلهای پوششی هستند. هر دو گیاه از دسته گیاهان مقاوم به خشکی و گرما بوده که از این بین آرتمیزیا دارای قیمت بالایی بوده و از بافتی نرم و مخملی بهره می برد. جالب است بدانید آرتمیزیا از دسته گیاهان آتش کاه بوده و به سوختگی مقاوم است؛ به طوریکه در جنگل ها برای مهار آتش از این گیاه استفاده می کنند!
آکالیف
معرفی گیاه آکالیف | دی مگ
به جرات می توان گفت آکالیف سلطان گیاهان مقاوم به خشکی و گرما بوده و بسیار مناسب برای کاشت در مناطق جنوبی می باشد. این گیاه دارای رنگ قرمزی است که بسیار مناسب برای طراحی در باغچه می باشد.
استاکیس
معرفی استاکیس - گلهای شما همچنان میخندند
استاکیس را با نام گوش بره نیز می شناسند، این گیاه از خانواده نعنایان بوده و دارای برگ هایی نقره ای و پهن است. یادتان باشد اکثر گیاهان برگ نقره ای به شرایط سخت و نور و گرما مقاوم هستند.
اونوترا دورنگ
خرید اینترنتی و پستی بذر گل مغربی پا بلند صورتی
اونوترا دورنگ نیز نام دیگری به نام گل مغربی به خود اختصاص داده است. این گل دارای دو گونه زرد و صورتی بوده که هر دو به مناطق خشک علاقه ای بسیار نشان می دهند.
پیچ ساعتی و اناری
17 گیاه پوششی زیبا مناسب پرچین ها | پرچین مدرن زیبا | پلاک سوم
فروش پیچ اناری
هر دو گیاه رونده بوده و از بهار تا پاییز گل می دهند. این دو گل هر دو به شرایط سخت مقاوم بوده و در مناطق خشک می توان برای استفاده از پرچین و آلاچیق یا روی دیوار از آنها بهره برد.
انواع کاکتوس
کاکتوس پیوندی - عکس ویسگون
بهترین گونه های کاکتوس اپونتیا و سرئوس هستند که اپونتیا میوه هم می دهد. کاکتوس ها معرف حضور همه بوده و آنها را در بیابان ها دیده اید. پس از این لحاظ می توان اعتماد داشت که این گیاهان به شدت مناسب برای مناطق گرم و خشک هستند.
 فستوکا و فرانکینیا، سراستیوم
فستوکا آبی (m229421) | ideas
برچسب فرانکینیا - گیاهان
بذر گل سراستیوم - دمبرگ
سه گیاه مقاوم که از دسته گیاهان پوششی بوده و تنها تفاوت میان آنها در گل های سفید رنگ سراستیوم می باشد.
تدوین:مینو غفوری ساداتیه
ادرس اینستاگرام:gooldono.stand.sidoos@
تلفن:09308743868

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 16 =