مقالات, مقاله های آموزشی

گل پالونيا,درخت ملکه AKA، درخت فاکسگلو، درخت شاهزاده، درخت پائولونیا

خانواده: Scrophulariaceae

نام علمي: poulownia tomentosa

درخت خزان دار به بلندي ١٢ متر و گستردگي ١٠ متر است . داراي برگ هاي تخم  مرغي شکل سبز روشن بوده و گل هاي معطر صورتي مايل به بنفش آن مجتمع در خوشه هاي افزاشته در بهار ظاهر مي شوند.

Paulownia tomentosa – Karin's Garden

نيازها

به مکان کاملاً آفتابي و خاک غني مرطوب با زهکش خوب نياز دارد و حداقل دماي قابل تحمل آن ۵- درجه سانتي گراد است .

ازدياد

از طريق کاشت بذر پائيز و بهار و تهيه قلمه ريشه در زمستان امکان  پذير است .

Paulownia tomentosa (Empress Tree, Princess Tree, Royal Empress Tree, Royal  Paulownia) | North Carolina Extension Gardener Plant Toolbox

درخت پائولونیا تومنتوزا
درختان ملکه یا شاهزاده خانم

Paulownia tomentosa - Princess tree, Empress Tree - Ouriques Farm

شرح
یک درخت زینتی قابل توجه، Paulownia tomentosa گل های غیر معمول و برگ های بزرگ قلبی شکل تولید می کند. گل‌های معطر و رنگ‌پریده یاس بنفش روی خوشه‌های ایستاده می‌نشینند و مانند دستکش روباهی می‌ایستند و به نام درخت فاکس گلو منتهی می‌شوند. در اوایل بهار روی شاخه های برهنه نشسته اند و از دور شبیه مه یاسی می شوند. برگ ها به صورت جفت مخالف ظاهر می شوند و می توانند تا 30 اینچ عرض داشته باشند. پوشیده از موهای ریز، قبل از تبدیل شدن به نیمه سبز شروع به سبز روشن و سپس در پاییز طلایی قهوه ای می کنند. غلاف بذر کنجکاو، به طول 3-4 سانتی متر، به صورت خوشه آویزان شده و علاقه بیشتری به آن اضافه می کند.

Paulownia tomentosa | TreeEbb | Online tree-finding tool | Ebben Nurseries

یک درخت گرد زیبا، Paulownia tomentosa در 20 سال به 5×5 متر رشد خواهد کرد. پائولونیا به خوبی به صورت گرده‌دار (یا کوپلینگ) می‌آید و در یک فصل دوباره رشد می‌کند، به طوری که در اواخر تابستان دوباره به 5 متر قد خواهد رسید – یک چیز شگفت‌انگیز برای تماشا! این گیاه در آفتاب و سایه‌های تار رشد می‌کند و نسبت به انواع خاک‌ها مقاوم است، اما برای بهترین نتیجه، موقعیتی را با خاکی با زهکشی خوب انتخاب کنید.

Paulownia tomentosa (empress-tree, princess-tree): Go Botany

نام پائولونیا تومنتوزا به افتخار دوشس بزرگ آنا پاولونا از روسیه، که به آن آنا پائولونا نیز معروف است، داده شد. غرق در تاریخ، پائولونیا تومنتوزا به طور سنتی در چین هنگام تولد یک نوزاد دختر کاشته می شود و در صورت واجد شرایط بودن ازدواج، برای حک کردن اشیاء چوبی برای جهیزیه خود، قطع می شود. حکاکی روی چوب پائولونیا یک هنر زیبا در ژاپن و چین است. همچنین افسانه ای وجود دارد که ققنوس فقط روی شاخه های این درخت فرود می آید. پائولونیا تومنتوزا، که به عنوان درخت روباه یا امپراطور شناخته می شود، یک درخت واقعاً قابل توجه است.

Royal Paulownia - Garden Express

با توجه به اندازه برگ‌ها، لطفاً در تحویل‌هایی که درخت در برگ است انتظار کمی آسیب به برگ را داشته باشید – فقط در هنگام رسیدن برگ‌های آسیب‌دیده را با جداکننده‌های تیز بردارید و برگ‌های جدید در کمترین زمان رشد خواهند کرد.

درخت ملکه AKA، درخت فاکسگلو، درخت شاهزاده، درخت پائولونیا نام های این درخت زیباست.

 

اقتباس از:vipshop.flower

تدوین:مینو غفوری ساداتیه

ادرس اینستاگرام:gooldono.stand.sidoos@

تلفن:09308743868

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + یازده =