مقالات, مقاله های آموزشی

گل وربسینا یا گل پروانه ای زرد Verbesina

گل وربسینا یا گل پروانه ای گیاهی زیبا و زینتی است و از گلهای بهاری به شمار می رود که گل دهی آن از اواخر فصل بهار شروع می شود.

گل پروانه ای گیاهی یکساله است که در مناطق گرمسیری رشد می کند. برای رشد به نور کامل خورشید به همراه آبیاری متوسط نیاز دارد.

خرید بذر گل وربسینا یا پروانه ای پرگل زرد بسته 50 عددی ارزان | آی باند

گلهای این گیاه پر رشد و به رنگ زرد است که به هنگام شکفتن منظره زیبایی را نمایان می کند که بیشترین شباهت را به گل آفتابگردان دارد و جاذب حشراتی همچون پروانه و زنبور عسل است.

به صورت ساقه ‌ای علفی ایستاده و راست رشد می‌ کند که شاخه ‌های فرعی زیادی از آن منشعب می ‌شود که گلهای آن در انتهای ساقه گیاه و شاخه‌ های فرعی گیاه رشد می ‌کند.

بذر گل وربسینا یا پروانه ای رقم پرگل و پابلند زرد رنگ با قوه نامیه بالا به  همراه راهنمای کاشت

ارتفاع این گل زیبا به حدود 50 الی 80 سانتی متر می رسد. برگ های این گیاه به رنگ سبز هستند که دارای شیارهای عمیقی است.

گل وربسینا به راحتی از طریق بذر تکثیر می شود و کاشت آن بسیار آسان است

محصولات جدید در سال 1400 با قیمت و خرید اینترنتی

نحوه کاشت بذر گل وربسینا :

بذر گل پروانه ای را هم می توانید به طور مستقیم در زمین اصلی انجام دهید و هم به طور غیرمستقیم کاشت نشا انجام دهید.

بذرهای گل وربسینا را می توان 6-5 هفته قبل از اتمام زمستان نشا نمود و بعد از این که اندازه آن ها به ۶ سانتی متر رسید، آن ها را به زمین اصلی منتقل کرد.

اگر تمایل دارید که به شکل مستقیم بذرها را در خاک باغچه بکارید باید صبر کنید که بهار برسد و بعد از خطر آخرین یخبندان بهاره نسبت اقدام به کاشت بذرهای گل پروانه ای در خاک باغچه اقدام کنید.

برای کاشت غیر مستقیم بذر گل پروانه ای یک گلدان یا سینی کشت یا حتی لیوان یک بار مصرف انتخاب کنید خاک مورد نظر را داخل آن بریزید. بستر مناسب کاشت شامل خاک باغچه، کوکوپیت، پیت ماس می باشد. جهت خرید خاک و بستر کشت مناسب به فروشگاه اینترنتی نازبو مراجعه کنید.

سپس خاک را خوب آبیاری نمایید بعد از آن بذرها در عمق 1 الی 2 سانتی متر بکارید و مقداری آب بر روی خاک اسپری کنید.

خرید اینترنتی و پستی بذر گل وربسینا (پروانه ای) پابلند زرد

سپس بستر کشت یا گلدان را با نایلون روشنی بپوشانید و چندین سوراخ در نایلون برای تهویه هوا ایجاد کنید و آن را در محلی پر نور با دمای 20 الی 30 درجه سانتیگراد بگذارید.

هر از چند گاهی به گیاه خود سر بزنید که رطوبت کم نشده باشد اگه رطوبت کم بود دوباره آب اسپری کنید. به محض جوانه زنی که حدود یک تا دو هفته طول می کشد نایلون را بردارید تا گیاه رشد کند.

گل وربسینا رشد سریعی دارد و پس از گذشت دو تا سه ماه گل می ‌دهد.

برای کاشت بذر گل پروانه ای به صورت مستقیم در فضای بیرون می توان در بهار بعد از خطر آخرین یخبندان اقدام به کاشت کرد. قبل از کاشت مکانی آفتابی را در نظر بگیرید.

خاک را به صورت کامل شخم زده و با دست سطح خاک را صاف کنید. برای صاف کردن سطح خاک و جمع کردن سنگ و برگ از چنگک استفاده کنید تا سطح خاک یک دست و صاف شود.

 

بذر گل وربسینا یا پروانه ای رقم پرگل و پابلند زرد رنگ با قوه نامیه بالا به  همراه راهنمای کاشت

گل پروانه ای برای رشد خاک ‌های غنی و حاصلخیز را به همراه پیت ماس و کوکوپیت می‌ پسندد. اگر خاک رسی می باشد باید با مخلوط کردن کمی شن و ماسه نسبت به زهکشی بهتر خاک اقدام کنید.

سپس بذر ها را در سطح خاک پاشیده و سطح خاک را با آب پاش دستی آبیاری نمایید. قبل از سبز شدن بذر نباید اجازه دهید سطح خاک خیلی خشک شود. آبیاری زیاد نیز باعث می شود هوا به بذر ها نرسد و خفه شوند و جوانه زنی صورت نگیرد.

بذر گل وربسینا یا پروانه ای رقم پرگل و پابلند زرد رنگ با قوه نامیه بالا به  همراه راهنمای کاشت

شرایط نگهداری گل پروانه ای:

نحوه آبیاری گل وربسینا: گل پروانه ای به آبیاری متوسط و منظمی نیاز دارد.

نور مناسب گل وربسینا: گل وربسینا گیاهی آفتاب دوست است که برای رشد به نور کامل خورشید نیاز دارد.

خاک مناسب رشد گل وربسینا: گل پروانه ای برای رشد خاک ‌های غنی و حاصلخیز را به همراه پیت ماس و کوکوپیت می‌ پسندد. خاک باید از زهکشی مناسبی برخوردار باشد.

دمای مورد نیاز گل وربسینا: دمای مناسب گل پروانه ای بین 18 تا 32 درجه سانتیگراد است.

 

اقتباس از:www.nazboo.com
تدوین:مینو غفوری ساداتیه
ادرس اینستاگرام:gooldono.stand.sidoos@
تلفن:09308743868

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × پنج =