مقالات, مقاله های آموزشی

گل های طبیعی و شاخه بریده

کمتر کسی را خواهید دید که با دیدن انواع گل های طبیعی احساس خوبی پیدا نکند. انواع گل طبیعی با القای حس حضور در طبیعت می توانند انرژی مثبت بسیار بالایی را در انسان ایجاد نمایند. به طور کلی امروزه افراد بسیار کمی وجود دارند که گل های مصنوعی را به انواع گلهای طبیعی ترجیح دهند. اگر شما نیز جزو افرادی هستید که به گل های طبیعی علاقه دارید، می توانید به راحتی از آن ها در خانه و محل کار خود نگهداری کنید. این کار علاوه بر زیبایی بیشتر خانه و محل کار شما، به تولید اکسیژن و ایجاد هوای مطبوع تر در فضا کمک می کند. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با انواع و اقسام گلها و عکس انواع گل ها به طور کامل آشنا کنیم.
از گل های معروف در گلفروشی ها می توان به گل رز، مریم، نرگس، ارکیده و … اشاره نمود. که از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می باشند. بسیاری از افراد به دنبال شناخت گل ها هستند. اما با توجه به تنوع بسیار بالای انواع گل های شاخه بریده، اکثر افراد شناخت کافی نسبت به نام انواع گل و عکس انواع گل ندارند. به همین منظور در ادامه شما را با نام گلهای موجود در گلفروشی به همراه عکس تمام گل ها به طور کامل خواهیم کرد. محبوب ترین و پرفروش ترین اسم گل ها با تصویر به شرح زیر می باشند

اسم گل های معروف طبیعی

انواع گل‌های طبیعی🌺؛ 500 تصویر گل با نام و توضیحات‌کامل
گل های طبیعی شاخه بریده انواع بسیار متنوعی دارند. که آشنایی با اسامی گلها با عکس آن ها به شما کمک می نماید تا بتوانید انتخاب بهتر و مناسب تری داشته باشید. با توجه به تنوع بسیار بالای انواع گل طبیعی با اسم آن ها کمتر کسی را خواهید دید که تمامی این گل ها را با جزئیات بشناسد. به همین دلیل در ادامه محبوب ترین و معروف ترین آن ها را با اسامی گلها به ترتیب حروف الفبا برای شما شرح خواهیم داد. معرفی انواع گل شاخه بریده به شرح زیر می باشد.

1- گل رز     

فروش شاخه گل رز هلندی به صورت اینترنتی / 09129546296

گل رز نیز انواع مختلفی دارد که رز ایرانی متعلق به شیراز است. رزهای ایرانی دارای ساقه ای بلند و گل برگ هایی به رنگ تیره هستند. همین موضوع منجر به جذابیت فوق‌العاده آن ها شده است. رزها نماد متفاوتی دارند که شناخت این نماد ها منجر به محبوبیت بیشتر آشنا شده است. از نمادهای گل رز می توان به دوستی، سعادت مندی، تفاهم، علاقه، مثبت اندیشی و شادی اشاره نمود. همچنین قدردانی، حمایت، تحسین، تشکر، پاکی و لیاقت از دیگر نمادهای این گل می باشند. به طور کلی از محبوب ترین و معروف ترین انواع گل رز می توان به رزهای ایرانی، مینیاتوری و هلندی اشاره نمود. معمولا رزهای هلندی از طول عمر بیشتری نسبت به رزهای ایرانی برخوردار می باشند. به همین دلیل در شرایط مناسب می توان تا 20 روز طراوت و شادابی آن ها را حفظ نمود. در صورتی که رزهای ایرانی حداکثر یک هفته تا 10 روز باطراوت ماندگاری خواهند داشت.

2- گل ارکیده

گل ارکیده - فروشگاه اینترنتی اصفهان گل
در این بخش شما را با تصویر گل با نام آن لاتین گل ارکیده آشنا خواهیم کرد. گل های ارکیده انواع بسیار مختلفی دارند، که هر کدام از آن ها نام لاتین اختصاصی خود را دارند. تا به حال بیش از 28000 گونه از انواع گل ارکیده یافت شده است. این گل ایده بسیار فوق‌العاده ای برای هدیه دادن است، زیرا به راحتی می توان از آن در خانه و یا محل کار نگهداری نمود. برای افزایش ماندگاری و حفظ طراوت این گل ها بهتر است آن ها را در فضاهایی که دارای نیم سایه (نور غیر مستقیم) هستند، نگهداری نمایید. از محبوب ترین و معروف ترین اسامی گل ها ارکیده می توان به ارکیده وندا VANDA، بلتیلا استریاتا BLETILLA STRIATA، سیمبیدیوم CYMBIDIUM ORCHID و دندروبیوم DENDROBIUM اشاره نمود.

3- گل نرگس

دسته گل نرگس - نزدیک
از دیگر اسامی انواع گل ها معروف و محبوب در گل فروشی ها، می توان به گل نرگس اشاره نمود. اکثر انسان ها از این گل به خوبی یاد می کنند و آن را جزو گل های پرفروش در گلفروشی ها می شناسند. ترکیب زرد و سفید این گل ها زیبایی فوق‌العاده ای ایجاد می نماید، که در محبوبیت آن بی تاثیر نیست. امروزه انواع گل نرگس را می توان به حدود 100 نوع دسته بندی نمود. نام این گل در لاتین Narcissus می باشد، که با الهام از نام الهه یونان انتخاب شده است. این گل معانی مختلفی دارد و به عنوان نمادی از عشق دروغین، شادی و امید، شروعی نو و تولد دوباره شناخته می شود. همچنین از دیگر نمادهای گل نرگس می توان به بازتاب روح، خلاقیت، نشاط، بخشندگی و رفاه اشاره کرد.

4- گل مریم

معنای رنگ های مختلف گل مریم : گل مریم نماد چیست ؟
از دیگر گلهای معروف در گلفروشی ها، گل مریم است. نام این گل در میان اسامی انواع گلهای معطر قرار دارد. به همین دلیل اگر می خواهید علاوه بر زیبایی از بوی گل نیز لذت ببرید، گل مریم می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. اصالت این گل متعلق به مکزیک است و در فضاهای گرم و مرطوب به خوبی رشد می کند. به طور کلی اگر امروزه به گل فروشی بروید و بخواهید یک گل معطر به شما پیشنهاد دهند، قطعا نام گل مریم را خواهید شنید. گل های معطر طول عمر کمتری نسبت به سایر گل های شاخه ای دارند، اما اگر در محیط مناسب از این گل مراقبت شود، می تواند تا دو هفته طراوت خود را حفظ نماید. گل مریم در میان بانوان خوش سلیقه از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. از نمادهای گل مریم می توان به آفرینش، صلح، معصومیت، پاکی، خلاقیت و اصالت اشاره نمود. از طرفی با توجه به بررسی های کارشناسان این گل تاثیر بسیار زیادی در دور نمودن افکار منفی دارد.

5- گل شیپوری

پرورش گل شیپوری یا همان کالا لیلی زیبا + آموزش نکات
اسم انواع گل شیپوری یا Calla lily در میان گل های خاص و محبوب در گلفروشی ها قرار دارد. استفاده نمودن از گل های شیپوری در خانه و یا محل کار شما می تواند جلوه ویژه و منحصر به فردی را ایجاد نماید. از طرفی انواع گل شیپوری از تنوع بسیار بالایی در رنگ برخوردار می باشند. که این ویژگی در محبوبیت این گل ها بی تاثیر نبوده است. از طرفی این گل ها را با اسامی انواع گل نیلوفر شیپوری، نیلوفر آبی و … نیز می شناسند. این گل بدون نیاز به مراقبت زیاد و به راحتی رشد می نماید. به همین دلیل می توان از آن در هر فضا و مکانی استفاده نمود. اصالت این گل به آفریقای جنوبی تعلق دارد، اما امروزه آن را در بسیاری از کشورها پرورش می دهند. این گل نمادهای مختلفی دارد که از معروف ترین آن ها می توان به شادی، پاکدامنی، بی ریایی و خوش یمنی اشاره نمود.

6- گل گلایل

انواع گل گلایل | مراحل پرورش نگهداری و کاشت گل گلایل و خواص آن | خرید گل آنلاین گندم VIP
اسم گل های زیبا گلایل در لاتین Xiphium می باشد که در کناره های دریا مدیترانه رشد می کنند. این گل های زیبا از تنوع رنگی فوق‌العاده جذابی مانند سبز، نارنجی، آبی، سفید، یاسی و صورتی برخوردار هستند. این گل حدود 260 گونه مختلف دارد که معمولا بیش از 250 نوع آن در صحراهای آفریقا رشد می نمایند. گلایل از جمله گل های شاخه ای است که می توانید از آن در خاک، آب و یا به صورت دسته گل استفاده نمایید. ماندگاری بالای این گل ها در کنار زیبایی آن ها موجب شده تا امروزه نام آن جزو محبوب ترین نام انواع گل ها موجود در گلفروشی ها قرار گیرد. نکته قابل توجه در رابطه با گل گلایل این است که با وجود محدودیت آن در کشور، امکان پرورش آن در خانه است.

7- گل داوودی

راهنمای پرورش گل داوودی در خانه | مجله انعکاس |جدیدترین مطالب جذاب و داغ وب فارسی
نام گل داوودی به صورت لاتین Chrysanthemum می باشد، که از یک واژه یونانی گرفته شده است. همانطور که گفته شد گل های داوودی دارای تنوع بسیار هستند. که حدود 40 گونه از آن شناخته شده می باشند. که از رایج ترین آن ها می توان به گل های داوودی خوشه ای و گل درشت اشاره نمود. این گل ها معمولا در شمال شرقی اروپا و آسیا رشد می نمایند.

8- آفتاب گردان

نکاتی برای نگهداری گل آفتاب گردان در آب | خرید گل آنلاین گندم VIP
انواع گل آفتاب گردان را می توان به 70 گونه دسته بندی نمود. این گل در کنار زیبایی فوق‌العاده ای که دارد، از قیمت مناسبی نیز برخوردار می باشد. به همین دلیل می توانید برای زیبایی بیشتر فضای کار و خانه خود از آفتاب گردان استفاده نمایید. این گل بر خلاف تصور عموم در فضاهایی که نور مستقیم وجود ندارد، ماندگاری بیشتری دارد. از طرفی اگر می خواهید عمر آن طولانی تر شود، بهتر است آن را داخل خاک قرار دهید. توجه داشته باشید که آفتابگردان نماد ستایش، پایداری رابطه، وفاداری و تعهد است.

9- آنتوریوم

همه چیز درباره نگهداری گل آنتوریوم | برای تکثیر ، تقویت و بیماری های گل آنتوریم چه کنیم؟| گلیزه
گل آنتوریوم دارای بیش از 800 گونه مختلف می باشد، که در کشورهای مختلف مانند آمریکا و مکزیک یافت شده اند. این گل را با نام های دیگری مانند فلامینگو، زبان رنگ شده و گل جادویی نیز می شناسند.

گل آنتوریوم نحوه مراقبت. خواص جادویی و درمانی آنتوریوم. آنتوریوم داخلی - ویدئو

زیبایی برگ ها و رنگ های فوق العاده انواع این گل، منجر به محبوبیت آن در سراسر دنیا شده است. براقیت و چرمی بودن بافت این گل آن را از سایر گل های شاخه ای متمایز نموده است.

10- اورینتال یا لیلیوم

فروش پیاز گل لیلیوم اورینتال عطری
گل اورینتال را اکثر ایرانیان با نام لیلیوم می شناسند. با قاطعیت می توان گفت که افراد بسیار محدودی وجود دارند که به این گل زیبا علاقه ای ندارند. لیلیوم می تواند جلوه ویژه و منحصر به فردی به فضا ببخشد. به همین دلیل است که افزایش ماندگاری این گل برای بسیاری از افراد حائز اهمیت می باشد. این گل معطر در اوایل تابستان شکوفا می شود و در فصل گرما ماندگاری بیشتری دارد. برای افزایش ماندگاری انواع گل لیلیوم می توانید آن ها را داخل خاک نگهداری نمایید. البته این گل در آب نیز حدود 2 هفته ماندگاری دارد.

11- گل استرلیتزیا یا پرنده بهشتی

معرفی گیاه پرنده بهشتی یا استرلیتزیا و شرایط نگهداری
گل پرنده بهشتی نیز از جمله گل های شاخه ای خاص و منحصر به فرد است، که تفاوت ظاهری قابل توجهی با سایر گل ها دارد. اصالت این گل متعلق به سواحل آفریقای جنوبی است.
نگهداری گل استرلیتزیا ? | پرنده بهشتی ، مرغ بهشتی، گل زبان پرنده - کافه گلدون
اما امروزه در بخش های مختلفی از دنیا به پرورش آن می پردازند. از این گل تزیینی می توانید در آب و یا خاک برای مدت طولانی نگهداری نمایید. ارتفاع نسبتا بلند این گل از دیگر دلایل جذابیت آن محسوب می شود.

12- آلستر

گل آلستر | کاشت نگهداری و پرورش گل آلستر | گل آلستردر گلدان | خرید گل آنلاین گندم VIP
از گل هایی که اخیرا در بازار گل جهانی محبوب شده اند، می توان به گل آلستر اشاره نمود. این گل به راحتی پرورش داده می شود. به همین دلیل است که امروزه به راحتی قابل دسترس است. گل آلستر نسبت به سرما از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. بنابراین اگر می خواهید از آن برای مدت طولانی نگهداری نمایید، بهتر است آن را دور از سرما قرار دهید. این گل نمادی از دوستی، درک بالا، صبر، احترام، شوخ طبعی، وفاداری و تعهد است. به همین دلیل می تواند گل بسیار مناسبی برای هدیه دادن باشد.

13- فریزیا

پیاز گل فریزیا خوش عطر شاخه بریده 6 عددی به همراه آموزش کاشت
این گل متعلق به آفریقای جنوبی است، که ارتفاعی حدود 30 الی 60 سانتی متر دارد. عطر فوق العاده این گل موجب محبوبیت آن شده است.
روش صحیح کاشت پیاز گل فرزیا
از طرفی این گل را می توان در تمامی فصول سال تهیه نمود. این گل نسبت به سرما حساس است و در صورت قرار گرفتن در معرض سرما عمر آن کاهش خواهد یافت. بنابراین در فصل سرما حتما باید داخل آپارتمان نگهداری شود.

14- زنبق

پیاز گل زنبق آلمانی میکس؛ قیمت و خرید پیاز گل زنبق آلمانی
از دیگر انواع گل های طبیعی می توان به زنبق اشاره نمود. این گل به صورت خوشه ای و یا شاخه ای کشت می شوند. تنوع رنگی بالای این گل ها منجر به محبوبیت آن ها شده است. از معمول ترین رنگ های زنبق می توان به زرد، نارنجی، قرمز، بنفش، آبی، صورتی و سفید اشاره نمود. این گل در آب از ماندگاری نسبتا کمی برخوردار است. اما نگهداری از آن در خاک می تواند ماندگاری آن را افزایش دهد.

15- ژیپسوفیلا

دسته گل عروس - فروشگاه اینترنتی موژان گل
ترکیب این گل با رز جذابیت و زیبایی خیره کننده ای ایجاد می نماید. به همین دلیل است که در گلفروشی ها به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا استفاده از ژیپسوفیلا در دسته و یا باکس های گل زیبایی آن ها را چندین برابر می نماید. البته در هر گلفروشی نمی توانید آن را پیدا کنید.
گل ژیپسوفیلا یا گل عروس چیست؟ بهترین شرایط نگهداری و انواع این گل
معمولا در گلفروشی های لوکس به صورت مکرر از این گل استفاده می شود. ماندگاری این گل حدود 5 روز است و به مرور پژمرده می شود.

16- ژربرا

گل ژربرا و نکاتی در مورد کاشت و نگهداری و پرورش ژربرا | خرید گل آنلاین گندم VIP
گل ژربرا از دیگر انواع گل های چند رنگ است، که همین تنوع رنگی موجب محبوبیت فوق‌العاده آن شده است. از طرفی این گل را می توان در تمامی نقاط دنیا مشاهده نمود. این گل معمولا به صورت شاخه ای و یا دسته گل تهیه می شود، به همین دلیل در اکثر مواقع در آب نگهداری می شود. از آنجایی که انواع گل ژربرا از دوام و ماندگاری بالایی برخوردارند، می توانید آن ها را حدود 4 هفته شاداب و با طراوت حفظ نمایید. این گل در پایتخت گل دنیا (هلند) به وفور یافت می شود. از طرفی این گل را نماد زندگی، روشنایی، بخشندگی، استقامت و بی گناهی می نامند.

17- شقایق

عکس زمینه گل شقایق قرمز میان بوته های سریبز پس زمینه | والپیپر گرام
شقایق از جمله گلهای وحشی است که معمولا قرمز رنگ و به صورت 4 برگ رشد می نماید. این گل به صورت خود رو در دامنه دشت ها رشد می نماید. با توجه به شباهت نسبتا زیاد آن با گل لاله در بسیاری از مواقع آن را گل لاله می نامند.

18- شب بو

گل شب بو - گلفروشی آنلاین VIP Shop
از انواع گل های معطر می توان به گل شب بو اشاره نمود. این گل از رایحه بسیار آرامش بخش و دل انگیزی برخوردار است که می تواند به خوشبو نمودن محیط کمک نماید. از آنجایی که این گل بسیار مقاوم است، از ماندگاری نسبتا بالایی نیز برخوردار است. گل شب بو نمادی از ثروت، زیبایی، لذت، تحسین، اعتقاد، پاکی و ظرافت می باشد. به همین دلیل افراد بسیاری این گل را برای هدیه دادن انتخاب می نمایند.

19- سنبل

نگهداری گل سنبل عید نوروز | آسمونی
گل سنبل نیز متعلق به نواحی بومی مدیترانه می باشد. که در ترکیه، لبنان و شمال غربی سوریه نیز یافت می شود. این گل ماندگاری فوق‌العاده ای دارد و ریشه آن در خاک چندین سال عمر خواهد کرد. به همین دلیل شما می توانید هر ساله شاهد شکوفا شدن گل های سنبل باشید. این گل از تنوع رنگی فوق‌العاده ای نیز برخوردار است. از معروف ترین انواع گل های سنبل، می توان به سنبل هلندی و پاریسی اشاره نمود.

20- کوکب

راهنمای کامل نگهداری گل کوکب | واریته‌های محبوب و پرطرفدار گل کوکب | کافه گلدون
این گل از پرطرفدارترین و محبوب ترین گل های طبیعی است که در باغچه و یا داخل آپارتمان می توان از آن نگهداری نمود. دالیا یا کوکب رنگ های متنوعی دارد که در محبوبیت آن بی تاثیر نیستند. از طرفی این گل در هوای خنک ماندگاری و رشد بهتری خواهد داشت. بنابراین اگر می خواهید برای مدت طولانی از آن نگهداری کنید، حتما آن را در جای خنک قرار دهید. گل دالیا بیش از 20 گونه دارد که از انواع آن ها می توان به پومپون، کاکتوسی، نیمه کاکتوسی، شقایقی و دندانه دار اشاره نمود.

21- لاله

یک شاخه گل لاله مصنوعی - فروشگاه آدان بابا-مرکز خرید
لاله نیز از انواع متنوعی برخوردار است که در رنگ های زرد، سفید، قرمز و نارنجی رشد می نمایند. این گل ها به صورت خود رو رشد می نمایند و از عطر دلپذیری برخوردار می باشند. این گل همانند رز نمادی از عشق است. که از معانی دیگری نیز برخوردار می باشد. از دیگر نماد لاله می توان به اشتیاق، هیجان و وفاداری و تعهد اشاره نمود.

22- صد تومانی یا پیونی

دسته گل پیونی صورتی | گل گیفت
از انواع گل های کلاسیک و فوق‌العاده زیبا می توان به گل صد تومنی یا پیونی اشاره نمود. این گل از تنوع رنگ فوق‌العاده متفاوتی برخوردار است و ترکیب انواع گل های صد تومنی می تواند ترکیب بسیار زیبایی ایجاد نماید. اگر می خواهید دسته گلی زیبا به کسی هدیه دهید، قطعا یک دسته گل از ترکیب گل های صد تومنی ایده فوق‌العاده مؤثرجذابی می باشد. در صورتی که از آن در شرایط مناسب نگهداری کنید، می توانید طراوت و شادابی آن را 7 تا 14 روز حفظ نمایید. اصالت این گل متعلق به چین باستان است و چینی ها معتقدند که این گل در درمان تب بسیار مؤثر است.

23- همیشه بهار

خرید و قیمت صابون گل های همیشه بهار ضد حساسیت قوی از غرفه محصولات گیاهی سرمست | باسلامیکی از زیباترین اسم گل های شاخه بریده متعلق به گل همیشه بهار است. این گل ها را می توانید در گلدان حاوی خاک مناسب نگهداری نمایید. این گل از ماندگاری چند ماهه برخوردار است و می تواند عطر دل انگیزی را نیز به همراه داشته باشد. نگهداری از این گل در آب و به صورت شاخه ای موجب کاهش قابل توجه ماندگاری و طراوت آن می شود. این گل علاوه بر زیبایی از خواص دارویی قابل توجهی نیز برخوردار است.
گل همیشه بهار | زن امروزی
به همین دلیل عصاره و دمنوش آن نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این گل نمادی از عشق، زیبایی، ثروت، هیجان، نور و اشتیاق است. برای افزایش ماندگاری گل همیشه بهار، بهتر است آن را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید.

24- ابری

مشخصات، قیمت و خرید بذر گل ابری پاکوتاه آبی وانیا سید مدل O32 | دیجی‌کالا
یکی از انواع گل های طبیعی گل ابری است. که معمولا در آب عمر زیادی ندارند. به همین دلیل اگر می خواهید از آن ها برای مدت طولانی تری نگهداری کنید، بهتر است آن ها را در خاک نگهداری نمایید. این گل متعلق به مکزیک است و به صورت بوته ای رشد می نماید. از طرفی برای حفظ طراوت و شادابی این گل بهتر است برگ های پژمرده را سرزنی نمایید، تا جوانی گل حفظ شود.

25- اسطوخودوس

گل اسطوخودوس | گلمون | Golemoon | خرید و معرفی انواع گیاهان آپارتمانی در گلمون
از دیگر انواع گل های شاخه ای می توان به اسطوخودوس اشاره نمود. این گل علاوه بر خواص درمانی، می تواند زیبایی ویژه ای را در محیط کار و یا منزل شما ایجاد نماید. رنگ های متنوع آبی، بنفش و قرمز آن نیز منجر به جذابیت بیشتر این گل شده است. قطعا می توانید از این گل در آب نگهداری کنید، اما اسطوخودوس نیز مانند برخی دیگر از گل های شاخه ای در خاک از ماندگاری بیشتری برخوردار است. به طور کلی اگر می خواهید عطر و بوی خاصی در خانه و یا محل کار خود ایجاد نمایید، بهتر است یک گلدان اسطوخودوس در این مکان ها قرار دهید. فراموش نکنید که وجود نور مستقیم می تواند طراوت و ماندگاری این گل را افزایش دهد.

26- آلاله

آموزش نگهداری گل آلاله - میهن کاکتوس
انواع گل های آلاله را می توانید با رنگ های سفید، قرمز و صورتی تهیه نمایید. این گل بدون تردید از شگفتی های طبیعت است. زیرا در فصل سرما نیز قادر به شکوفایی می باشد. آلاله های ایرانی از معروف ترین نوع این گل هستند، که برای رشد به نور مستقیم و زیادی نیاز دارند. برای افزایش ماندگاری این گل می توانید آن را داخل خاک گلدان و یا باغچه بکارید. از آنجایی که آلاله در شرایط آب و هوایی مختلف سازگار است می توانید طراوت و شادابی آن را در خاک حفظ نمایید.

27- بابونه

بابونه کبیر و هر آنچه از آن می خواهید
عطر خوش گل بابونه آن را به یکی از محبوب ترین و آرامش بخش ترین گل های شاخه ای در دنیا تبدیل نموده است. این گل زیبا با ترکیب رنگ زرد و سفید در نهایت سادگی، از جذابیت فوق العاده ای برخوردار است. از طرفی این گل نمادی از تحمل بالا، انرژی مثبت، تشویق به تلاش و انگیزه است. انواع گل بابونه را می توان علاوه بر زیبایی به صورت خوراکی و عصاره نیز مورد استفاده قرار داد. معمولا این گل را در آب نگهداری می نمایند. اما می توانید با کاشتن آن در خاک، طراوت و شادابی آن را برای مدت طولانی تری حفظ نمایید.

28- دلفینیوم

بذر گل دلفینیوم الوان
انواع گل دلفینیوم یا زبان در قفا جزو گل های زینتی و پا بلند می باشند. که با طیف رنگی متنوع منجر به محبوبیت خود شده اند. انواع گل دلفینیوم به رنگ های صورتی، آبی، زرد، قرمز، سفید، ارغوانی و … در دسترس می باشند. بنابراین شما می توانید دسته گلی با ترکیب انواع گل دلفینیوم تهیه نمایید و از زیبای آن لذت ببرید. البته به دلیل سمی بودن بذر برخی از این گل ها بهتر است آن را در دسترس کودکان قرار ندهید. ماندگاری فوق العاده این گل به صورت شاخه ای از دیگر دلایل محبوبیت آن می باشد. این گل به کوه های بلند آفریقا تعلق دارد و از دوام و استقامت فوق العاده ای برخوردار می باشد.

29- ستاره ای

بذر گل ستاره ای | گل ستاره ای الوان | کشت بذر گل ستاره ای | نگهداری گل ستاره ای
انواع گل ستاره ای نیز به رنگ های صورتی، سفید، قرمز و ارغوانی قابل تهیه است. که معمولا در فصل سرد سال رشد می نماید. گل برگ های زیبای آن موجب محبوبیت این گل شده است. برای نگهداری از این گل در آب می توانید تا یک هفته طراوت و شادابی آن را حفظ نمایید. اما اگر می خواهید ماندگاری آن را افزایش دهید، بهتر است آن را داخل خاک بکارید. برای این کار سعی کنید اواخر زمستان و یا زمانی که هوا رو به گرما می رود، اقدام نمایید.

27- شاه پسند

فروش شاهپسند درختچه ای
انواع گل شاه پسند را نیز می توانید به صورت دسته گل و یا گل های آپارتمانی مورد استفاده قرار دهید. تنوع رنگی بالای این گل موجب جذابیت آن شده است. بذر انواع گل شاه پسند دارای 250 گونه می باشد، که معمولا توسط باغبان های حرفه ای کاشته می شوند. نام این گل از اشک های الهه یونانی ایزیس گرفته شده است. معمولا می توانید این گل را حدود یک هفته با شرایط مناسب نگهداری نمایید. اما اگر می خواهید آن را داخل گلدان و یا باغچه بکارید، بهتر است در ابتدا با روش نگهداری از این گل به طور کامل آشنایی پیدا کنید. در این صورت می توانید در فصل پاییز، تابستان و بهار از گل های زیبای آن لذت ببرید.

28- یاسمن

گل یاسمن نماد چیست | آشنایی کلی با گل یاسمن
اگر از انواع گل های طبیعی بخواهیم به خوشبوترین آن ها اشاره کنیم، قطعا گل یاسمن را فراموش نخواهیم کرد. این گل در اوایل فصل بهار شکوفا می شود و با عطر دل انگیز خود هوش از سر انسان می برد. از طرفی به راحتی می توانید این گل را در خانه و یا محل کار خود نگهداری نمایید. کافی است آن را داخل خاک مناسب بکارید. البته نگهداری از این گل در آب نیز امکان پذیر است. اما از آنجایی که این گل رونده است، طول عمر آن در خاک بیشتر خواهد بود.
اقتباس از:vipshop.flower

تدوین:مینو غفوری ساداتیه

ادرس اینستاگرام:gooldono.stand.sidoos@

تلفن:09308743868

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × پنج =