مقالات, مقاله های آموزشی

گل لیلیوم

گل لیلیوم را حتما و حتما نامش را بارها شنیده اید. اگر بخواهیم در جملاتی کوتاه به شرح گل لیلیوم برایتان بپردازیم باید بگوییم زیبایی، اصالت، ظرافت و شایستگی جز ویژگی های اصلی ظاهری این گل می باشند. کافیست در تزئینات گل دلخواه تان، اعم از تاج گل، سبد گل، دسته گل و غیره چند شاخه گل لیلیوم به کار ببرید تا متوجه شوید که تا چه اندازه زیبایی گل شما را چندین برابر می کند و خرید گل تان را چشمگیرتر به نظر می آورد.

ما در این مقاله  قصد داریم تمامی مطالبی که شما از گل لیلیوم و گل سوسن نیاز دارید در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. ما در این مقاله از تاریخچه و دلیل نامگذاری این گل ها تا تکثیر و نگهداری گل سوسن و لیلیوم صحبت کرده ایم. پس مرحله به مرحله همراه ما باشید.

صادرات گل لیلیوم طبیعی در ایران | اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین

مشخصات گل لیلیوم و سوسن:

لیلیوم (سوسن)

نام انگلیسی: Lilium

نام علمی: Lilium sp

 خانواده: Liliaceae

زادگاه: جزایر ریوکیو (ژاپن) و تایوان

اسامی دیگر: سوسن، Easter ilily ; November lily

قیمت گل لیلیوم طبیعی/ فروش فوق العاده آن در بازار ایران - مرکز خرید و فروش انواع گل زینتی | بازار گل

تاریخچه و مشخصات گیاه سوسن:

اکنون نزدیک به پنج هزار سال از کاشت لیلیوم (گل سوسن) می گذرد و زیبایی این گل غیر قابل انکار است. لیلیوم گلی است با گستردگی فراوان و بیشتر در منطقه معتدل شمالی و با تنوع بیش از ۱۰۰ گونه وجود دارد و گونه های هیبرید آن تنوع بیشتری دارند. لیلیوم ها دارای پیاز نسبتا بزرگی هستند. پیاز گیاه دارای فلس های زیادی است و غلاف ندارد، ساقه آن برگدار است و در یک خوشه انتهایی دارای گل های بسیاری است. کاسبرگها آزادند و در انتها دارای شیارهای شهدی هستند.

مشخصات گل لیلیوم | همه چیز درباره گل لیلیوم یا گل سوسن | Lilium flower profile

چرا به گل لیلیوم، سوسن هم گفته میشود؟

گل لیلیوم را در زبان فارسی و در فرهنگ ما به نام سوسن نیز می شناسند. دلیل این نام گذاری شاید بخاطر شباهت ظاهری این گل با گل معروف سوسن چلچراغ باشد. گیاهی که از نظر رنگی تنوع بسیاری داشته و مانند چلچراغ حالتی آویزان از ساقه دارد.

این گل دارای برگ هایی به شکل زنگوله و یا فنجان می باشد و گلبرگ های آن به شکل وارونه بوده و یا به شکل قیف هستند. همچنین این گل به رنگ های مختلف سفید، زرد، نارنجی و قرمز وجود دارد که بسیار مورد پسند عموم قرار گرفته اند.

عکس گل لیلیوم
عکس گل لیلیوم

سوسن چلچراغ چیست؟

اکنون نزدیک به پنج هزار سال از کاشت لیلیوم (گل سوسن) می گذرد و زیبایی این گل غیر قابل انکار است. لیلیوم گلی است با گستردگی فراوان و بیشتر در منطقه معتدل شمالی و با تنوع بیش از ۱۰۰ گونه وجود دارد و گونه های هیبرید آن تنوع بیشتری دارند. لیلیوم ها دارای پیاز نسبتا بزرگی هستند. پیاز گیاه دارای فلس های زیادی است و غلاف ندارد، ساقه آن برگدار است و در یک خوشه انتهایی دارای گل های بسیاری است. کاسبرگها آزادند و در انتها دارای شیارهای شهدی هستند.

گل لیلیوم – گل فروشی رضوان

معرفی 6 ویژگی گل لیلیوم

1) جنس لیلیوم ۸۰ گونه دارد که به طور وسیعی در مناطق معتدل نیمکره شمالی گسترش دارد، اما در ایران فقط یک گونه از آن موجود است. بسیاری از گونه های لیلیوم بویژه نوع چینی و ژاپنی آن و هیبرید آن از گیاهان معمول در باغ ها هستند.

2) ارتفاع آن ۱۵۰ – ۵۰ سانتیمتر است. ساقه بلند ونازک و برگدار و سبز است. برگها کوتاه و راست بوده و در طول ساقه قرار گرفته اند و برگهای قاعده ای هم دیده می شود. بدون دمبرگ و گوشوارک هستند. برجستگی هایی زیر برگ دیده می شودو لبه برگ ها پرز دارد.

3) گل ها درشت و منفرد و واقع در یک خوشه انتهایی  (گل آذین خوشه) ۱۰-۴ گل حداکثر ۱۵ گل می دهد.

4) رنگ سفید یا متمایل به زرد دارد. دمگل ۱۳ سانتیمتر است و جام آن ۶ قسمتی است. قطعات گلپوش آزاد با شیارهای نوشگاهی دراز واقع در قاعده آنها است. اندام شهدساز در گل سبز رنگ و عطردار است.  

5) تخمدان تحتانی و یک مادگی دارد. کلاله سه قسمتی و سبز رنگ است. خامه بلندتر از بساک است. اندام نرو ماده روی یک پایه هستند. ۶ پرچم دارد و دانه گرده قرمز مایل به زرد است.

6) دانه تک لپه است در خانواده لیلیاسه همه تک لپه هستند. فلسها همان برگها و صفحه تحتانی ساقه تغییر شکل یافته است (ریشه های طبیعی)

چگونه از گل لیلیوم یا سوسن نگهداری کنیم ؟

گل سوسن نماد چیست؟

سوسن در ادبیات ما نمادی از هزار و یک رمز و راز است. شاید همه آنچه در ادبیات در مورد سوسن گفته شده است و با سرشت اکولوژیک گیاهان نیز ناهمسو باشد، در اینجا قابل بیان نباشد؛ ولی چه نیازی به بیان زیبایی و شکوه آن است زیرا خود توصیف گر همه گفته ها و ناگفته هاست و رویشگاه آن در قریه داماش در بخش عمارلو از توابع رودبار قرار دارد. که در ۴۴ و ۳۶ درجه عرض شمالی و ۴۸ و ۴۹ درجه طول شرقی در ارتفاع ۲۰۰۰ متر از سطح از دریا واقع شده است.

Bulbos de Lilium Candidum (Giglio della Madonna - Gilio di Santi'Antonio): Amazon.es: Jardín

ساختار گل لیلیوم

ریشه: ریشه ها از نوع دائمی است که این ریشه ها کار پیاز را تکمیل می کنند به طوری که قطع آنها باعث بروز حوادث ناگواری برای گیاه می شود  (تمام لیلیوم ها)

ارتفاع: ارتفاع این گیاه در حدود ۵۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر است و دارای ساقه بلند و نازک است که در اثر وزش باد به زمین می افتد. ساقه برگدار و سبز رنگ است.

برگ: برگ ها کوتاه و راست بوده و در طول ساقه قرار گرفته اند این گیاه دارای برگهای قائدهای هم است. برگ بدون دمبرگ و گوشوارک است و حاشیه برگ ساده است. برگ پراکنده و نوک تیز و نیزهای مانند است. برگهای قسمت پایین ساده تر از قسمت بالایی هستند. طول ۱۰-۱۴ و در پهنا ۱-۲ سانتیمتر هستند.

آوند: در سطح زیرین برگها بر جستگی دیده می شود سلول های برگ پارانشیم نردبانی با آوندهای چوبی مارپیچ شده است و لبه برگها پرز دارد. دارای گلهای درشت و منفرد واقع در یک خوشه انتهایی (گل آذین خوشه ای است که معمولا ۴ تا ۱۰ گل حداکثر ۱۵ گل می دهد.

رنگ: رنگ گل هایش سفیدرنگ یا متمایل به زرد است. گل دارای سلول های پارانشیم با دیواره نازک و آوندهای مارپیچ و نردبان مانند است. (گل لیلیوم سفید)

اندازه دمگل: ۱۳ سانتیمتر دارد.

جام: آن از شش قسمت تشکیل شده است.

گلپوش: قطعات گلپوش آزاد با شیارهای نوشگاه دراز واقع در قاعده آنها است. در عرض ۵-۶ سانتیمتر و در در ازای ۷ – 5 / 8 سانتیمتر و در پهنا 5 / 1- 8 / 1 سانتیمتر است و در لبه ها قهوه ای تیره و نیزهای است.

اندام شهدساز: در گل سبز رنگ و عطردار است. در گل چلچراغ اندام نر و ماده روی یک پایه قرار دارد. دارای شش پرچم و دانه گرده قرمز مایل به زرد روشن است. تخمدان تحتانی است و یک مادگی دارد.

کلاله: این گونه گل سه قسمتی است و سبز رنگ است. خامه بسیار بلندتر از بساک است و فرمول کروموزومی آن  n2=24 است.

ساختار گل لیلیوم
ساختار گل لیلیوم هلندی

گل سوسن یا لیلیوم کجا رشد میکند؟

وسعت رویشگاه این گونه بی همتا ۵۷۰۰ متر مربع است. گستره رویشی این گونه در اشکوب پایین جنگل های باز راش می روید. در رویشگاه این گونه می توان انواع درختان بارز اجتماعات هیرکانی تخریب شده را مشاهده نمود، ولیک، ازگیل، گردو و نسترن خودرو از جمله این گونه ها هستند. کفپوش جنگل از گونه هایی مانند آقطی، سرخس، آلاله، پنیرک، توت فرنگی، مرغ و شبدر پوشیده شده است، با این همه سوسن چلچراغ زیبایی و چیرگی خود را در این مجموعه به رخ می کشد.

این گیاه معمولا مناطق معتدله و کوهستانی را ترجیع می دهد و در ممالک گرم در کوهستان ها می روید و معمولا در ارتفاع ۱۷۰۰ تا ۱۹۰۰ متری از سطح دریا یافت مشود.

لیلیوم ابتدا در بخش کوچکی از النگران جمهوری آذربایجان یافت شد و سپس در سال ۱۳۵۴ گیاه شناسی به نام لدربوری در روستای داماش این گیاه را شناسایی کرد.

در طبیعت معمولا در نقاط شیبدار که آب زیر زمینی آن در حرکت است، می رویند. البته گیاهی است که در جنگل در زیر درختان برگریز نیز می روید. در قسمت بعد در مورد پیاز سوسن و مراحل رشد آن بحث خواهیم کرد.

Lilium candidum (Madonna Lily) | Lily plants, Lilium, Beautiful rose flowers

پیاز گل لیلیوم (سوسن)

در این گیاه اندام زیرزمینی را پیاز با تعدادی فلس تشکیل میدهد. این گیاه دارای پیاز تخم مرغی شکل و اندکی غیر متقارن است. در عرض ۴ -۷ سانتیمتر و حداکثر وزن ۴۰ گرم و سفید رنگ یا زرد فام و نوک تیز و باریک است.

پیازها مجموعه برگهای تغییر شکل یافته گوشتی و سفید رنگ به نام فلس می باشند که در اطراف جوانه گل گرد آمده و تمام آنها اعم از فلسها و جوانه ها در روی صفحه تهتانی که از نسجی گوشتی و سخت تشکیل شده، چسبیده اند، در زیر این صفحه ریشه ها و در بالای آن ساقه گل دهنده ظاهر می شود. پس در یک پیاز فلسها همان برگها و صفحه تحتانی، ساقه تغییر شکل یافته است (در یک سخن ریشه هایی طبیعی هستند).

پیاز گل لیلیوم یا سوسن هلندی وارداتی مقاوم به سرما و بیماری ها با گل های بسیار زیبا

پیاز این گیاه از نوع حقیقی است که پیازهای حقیقی به دو دسته تقسیم می شوند:

 ١- پیاز ورقه ای: برگ های زیرزمینی این گیاهان دایرهای شکل هستند و تمام سطح جانبی پیاز را می پوشانند.

 ۲- پیازهای فلس دار : برگ های زیرزمینی این نوع پیازها مثلثی شکل بوده و یکدیگر را کاملا نمی پوشانند که سوسن چلچراغ جزء این گونه است

بیشتر پیازها بوسیله یک پوشش خشک برنگ سفید، قهوه ای و یا سیاه به نام تونیک محافظت می شوند، اما سوسن چلچراغ فاقد این پوشش خارجی است.

در پیاز لیلیوم، پیاز از داخل به خارج تولید فلسهای جدیدی مینماید بطوری که شکل ظاهری پیاز تغییری نمی یابد. این نوع جوان شدن را “متحدالمرکز” می نامند. سلول های آن دارای پارانشیم نردهای با دیواره نازک همراه با دانه های کوچک نشاسته است و آوندهای آن از نوع چوبی مارپیچ شده است.

انواع گل لیلیوم و شرایط کاشت، پرورش و نگهداری در گلدان | خرید گل آنلاین گندم VIP

این رشد به عنوان سین آنتیوز نامیده می شود یعنی برگها قبل از مرحله گل دهی تولید میشود.

10 مرحله رشد گل سوسن چلچراغ

۱- مریستم رویشی مرحله  (تشکیل برگ)

 رشد گل سوسن چلچراغ
گل سوسن بنفش

۲- انتقال به شروع گل دهی تورم مریستم

۳- طرح اولیه گل مشاهده می شود

۴- آزاد شدن گل ها از براکته ها برگهای ویژه گل

۵- ایجاد براکته های ثانوی

۶- اولین چرخه گلپوش

۷- دومین چرخه گلپوش

۸- ظهور اولین دسته پرچم ها

۹- ظهور دومین دسته پرچم ها

۱۰- تشکیل مادگی

Buy Lilium Candidum Bulbs | The Madonna Lily | Gold Medal winning Harts Nursery

گل لیلیوم (سوسن) چه فصلی گل میدهد؟

این گیاه جزء گل های پیازی بهاره است یعنی در بهار گل میدهد و جزء گیاهانی است که در طول سال یکبار گل میدهد. گل آن هفته آخر خرداد به مدت دو هفته با توجه به وضعیت آب وهوا شکوفا میشود. استعداد تشکیل گل یا گلآغازی در پایان دوره انبار به وجود می آید و پس از کاشت کامل می شود. در این گل برگ ها به طور همزمان اما متوالی و قبل از اجزای گل متمایز می شوند.

معرفی گل اورینتال - گلفروشی آنلاین VIP Shop

گل اورینتال چه فصلی گل می‌دهد؟

گل شبیه لیلیوم گونه اورینتال که در حدود اواسط تابستان گل دهی می کند، درست هنگامی که گل دهی گونه آسیاتیک به اتمام رسیده است. این گونه دارای گلهایی به رنگ سفید، صورتی، قرمز و ترکیبی است. این گونه بسیار مناسب برای لیلیوم شاخه بریده است و گل هایی بسیار معطر دارد

مشخصات گل لیلیوم | همه چیز درباره گل لیلیوم یا گل سوسن | Lilium flower profile

میوه گل سوسن

دانه این گیاه تک لپه است تمامی تیره لیلیاسه تک لپه ای می باشند

میوه سوسن چلچراغ کپسولی خشک با تعداد زیادی دانه های قهوه ای مسطح است. میوه واژ تخم مرغی که تقریبا ۶ درجه زاویه دار است. اندازه ۲۵-۳۲ میلیمتر در ۳۰-۴۵ میلیمتر است.

 از میان ۹ گونه لیلوم، گونه های آسیاتیک و اورینتال بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. گونه آسیاتیک دارای گلی زودرس است. گونه های هیبرید آن گل هایی به رنگ سفید خالص، صورتی، زرد پر رنگ، نارنجی و قرمز است. این گونه معمولا معطر نیست.

آشنایی انواع گل لیلیوم + نحوه پرورش گل لیلیوم

انواع مختلف گل لیلیوم

گل لیلیوم دارای تنوع زیادی بوده که به تعدادی از آن ها اشاره شده است:

گالری چشم نواز عکس گل سوسن در رنگ‌ های مختلف | ستاره

1) L.Bulbiferum:

این نوع گل لیلیوم فاقد عطر بوده و رنگ ان زرد تا قرمز می تواند باشد این گل در اوایل تابستان گل می دهد و گل های ان دارای لکه های سیاه رنگ می باشند.

پیاز گل لیلیوم - پیاز گل سوسن ایرانی - شرکت بهرویش | فروشگاه آنلاین کشاورزی

 

2) L.Candidum:

این گل که رنگ ان سفید رنگ می باشد در شمال ایران به راحتی قابل رشد و پرورش بوده و گل های آن به شکل شیپوری و معطر می باشند. این نوع گل لیلیوم در اوایل تابستان گل می دهند.

 

معرفی کامل انواع گل های لیلیوم در جهان | بهمراه نحوه کاشت و مراحل رشد

 

3) Longiflorum یا سوسن عید پاک

این گل که نام دیگر آن سوسن عید پاک است دارای گل های سفید رنگ و معطر بوده و گل های آن به طور افقی قرار میگیرند. این نوع گل لیلیوم نیز در اواسط فصل بهار گل می دهند و به سرمای زیاد نیز بسیارحساس می باشد.

معرفی 8 نوع از انواع گل سوسن (لیلیوم) | پرشیالرن

4) L.Ledebouriیا لیلیوم چلچراغ

نام دیگر این نوع گل لیلیوم سوسن چلچراغ بوده و در مناطق کمی از کشور رشد می کند. گل های آن سفید رنگ بوده و در تابستان رشد می کنند و گل می دهند. پرچم های این گل قرمز رنگ بوده و گل های آن به طور واژگون قرار می گیرند. این نوع گل لیلیوم در بعضی مناطق آذربایجان شرقی و گیلان رشد می کنند.

سوسن چلچراغ - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

5) گل سوسن ژاپنی Lilium auratum

گیاه پیازی تابستانه و پائیزه به بلندی ۶٠ سانتی متر تا ۱/۵ متر است که دارای برگ های سرنیزه ای شکل و گل های کاسه ای شکل ، معطر و سفید با نوارها یا نقاط قرمز و یا زرد رنگ می باشد.

سوسن شرقی: توضیحات و عکس

6) گل درخت سوسن دره Clethra arborea

به صورت درخت یا درختچه همیشه سبز به بلندی ٨ و گستردگی ۶ متر است . گل های معطر، سفید و فنجانی شکل آن به صورت خوشه ای از اواخر تابستان تا اواسط پائیز ظاهر می شوند.

 گل درخت سوسن دره - گلفروشی آنلاین VIP Shop

7)گل سوسن آتش

گل سوسن آتش یک گل بسیار زیبا و جذاب است و از گل های منحصر به فرد می باشد. گل سوسن آتش شش گلبرگ دارد که هر گلبرگ به طول 5 تا 8 سانتی متر است. فصل گل دهی تابستان است. رنگ گل در ابتدا سبز بوده سپس زرد شده و بعد رنگ آن قرمز آتشین می شود. گل سوسن آتش از گیاهان چند ساله است و بومی آفریقا و آسیا می باشد. ساقه این گل تا 4 متر می رسد و به صورت پیچیک بالا می رود. برگ ها نیزه شکل هستند و نوک پیچ خورده دارند. حاشیه گلبرگ ها مواج است و بسیار زیبا می باشند. این گل شش پرچم طولانی هم دارد که هر کدام به طول 4 سانتی متر هستند و هر کدام یک بساک بزرگ داشته که مقدار زیادی گرده زرد دارند. این گیاه غنی از آلکالوئید است و در بسیاری از فرهنگ ها از این گیاه در طب سنتی استفاده های زیادی می شود. از گیاه سوسن آتش در درمان نقرس ، ناباروری، زخم باز، مارگزیدگی، زخم معده، ورم مفاصل، وبا، کولیک، مشکلات کلیوی، تیفوس، خارش، جذام، کبودی، رگ به رگ شدن، بواسیر، سرطان، ناتوانی جنسی، آبله، بیماری های مقاربتی، و بسیاری از انواع انگل های داخلی استفاده می شود. این گیاه در هند بسیار مهم است و از آن برای دفع نیش مار استفاده می کنند. به طور کلی می توان گفت این گیاه دارای یک گل بسیار زیبا و خواص درمانی زیاد است. گل سوسن آتش، گل ملی زیمباوه می باشد.

نام علمی: Gloriosa superba

گل سوسن آتش

گل لیلیوم نماد چیست؟ معرفی نماد های رنگ های مختلف لیلیوم

گل لیلیوم (سوسن) نماد چیست؟

از گل لیلیوم در تزئینات خانگی و دکور، برای ایجاد انرژی مثبت استفاده می شود. بوی خوش لیلیوم جو فضا را تغییر داده و حس خوبی را به شما منتقل میکند. لیلیوم سفید نماد پاکی و بی گناهی است که علاوه بر زیبایی فضای مورد نظر، در تاج گل های ترحیم هم بکار می رود زیرا آنها نمادی از بی گناهی و پاکی روحی هستند که به تازگی فوت شده است.

طی سالها ،لیلیوم ها (سوسن ها) معانی متعددی پیدا کرده اند ؛ از معنای خود گل ، نام آن و افسانه های مرتبط با آن گرفته تا نشانه های پنهان بسیاری که در شکوفه های زیبای این گیاه نهفته است. به همین دلیل آنها می توانند یک ایده خاص و متفکرانه در خصوص هدیه دادن محسوب شوند.

لیلیوم ها ،رنگ های مختلفی دارند که  در فرهنگ های مختلف هر کدام معنی خاص خودشان را دارند و نشانگر پیام های مختلفی برای مخاطب مورد نظرتان هستند. در کل گل های لیلیوم نشانگر خلوص ، اشتیاق و ارزش گذاری هستند ولی با این وجود ، معانی انها براساس رنگ و مناسبت ها تغییر میکند. زیبایی دل انگیز و بی گناه و معصومانه گل سوسن ، تداعی بخش زندگی تازه و تولدی دوباره است.

با هدیه دادن باکس گل به عزیزانتان آنها را سورپرایز کنید.

گالری چشم نواز عکس گل سوسن در رنگ‌ های مختلف - بیا تو صفا

نام سوسن (lily) به چه معناست ؟

معنی نام سوسن از انگلیسی قدیمی Lilie ، از لاتین lilium و از یونانی leirion گرفته شده است. در اصل واژه ی سوسن را از کلمه عبری ” Shoshannah ” که از مصریان قرض گرفته شده ، بکار میبریم که این نام تقریباً در همه فرهنگ های جهان رایج شده است.

(lily) سوسن اکنون یک نام دخترانه بسیار محبوب است و نام هایی مانند سوزانا ، سوزان و Suzette همگی هم معنی سوسن هستند!

داستان های  قدیمی نشان می دهد که جنسیت کودک متولد نشده با استفاده از گل رز و لیلیوم (سوسن) گفته می شود. تنها کاری که باید انجام شود نزدیک شدن به مادر آینده است که در یک دست لیلیوم و در دست دیگر گل رز است. اگر مادر گل رز را انتخاب کند ، آن فرزند دختر خواهد بود. اگر لیلیوم را انتخاب کند ، پسر خواهد بود .

با در نظر گرفتن یک لیست سریع از معنی نمادین لیلیوم می توانید بینشی عالی در مراقبه های شما در مورد این گل ارائه دهید. این معانی را برای لیلیوم بررسی کنید ، و بگذارید پیامدهای آنها در روان شما شکوفا شود .

گالری چشم نواز عکس گل سوسن در رنگ‌ های مختلف | ستاره

– معانی گل لیلیوم :

امید

ایمان

 تولد

خلوص

بازسازی

وعده

شور

عفت

بی گناهی

باروری

پاک بودن

مادر بودن

یادآوری

عکس گل برای پروفایل واتساپ جدید و زیبا (60 عکس) - مینویسم

لیلیوم به عنوان نمادی از مریم مقدس :

برگهای گل لیلیوم نشانگر فروتنی او است.
عطر و بوی گل لیلیوم  الهی بودن مریم را نشان می دهد.
گلبرگ های لیلیوم نشان دهنده خلوص و بکر بودن اعتقاد او است.
ساقه لیلیوم نماد ذهن وفادار مریم است.

لیلیوم با سه گلبرگ خود اغلب نمادی از تثلیث در نظر گرفته می شود که نمایانگر سه فضیلت است: خیرات ، امید و ایمان.

بسیاری از ویژگی های لیلیوم وجود دارد که آن را به باغی برای یک ویژگی عالی تبدیل می کند که نشان دهنده زیبایی ، امید ، لطف و مهربانی است.

عکس زمینه گل صورتی پس زمینه | والپیپر گرام

تعبیر خواب گل لیلیوم :

در خواب های نمادین ، معنی سوسن (لیلیوم) با تقدس قلب ، ظرافت و نیاز به شفافیت یا پاکسازی سروکار دارد. اگر بیننده در خواب ببیند که به لیلیوم نگاه می کند ، پیام تشویق و موفقیت در یک کار بسیار خوب به نظر می رسد. اگر کسی در رویای نگه داشتن لیلیوم است ، این نشان می دهد که وی توسط دیگران بسیار احترام دارد. اگر بیننده در خواب لیلیوم را پرت می کند  ، این پیامی است که او از قدرت خود سوء استفاده کرده است.

خرید و قیمت گل لیلیوم | ترب

گل لیلیوم در کارت های تاروت :

ما لیلیوم را در چندین کارت تاروت ، یعنی کارت شعبده باز ، کارت اعتدال ، و کارت آس پنتاکلس (در اجرای عرشه Rider-Waite سنتی) می بینیم.

گل لیلیوم یا گل سوسن | معرفی و مشخصات و انواع آن | مجله آنلاین بذرکو

در زبان نمادین تاروت ،لیلیوم همچنین نمادی از پاکی ، بی گناهی و باروری را دارد. علاوه بر این ، لیلیوم نماد آسیب پذیری ، و آزادی بودن در خودمان است ، همچنین به دیگران اجازه می دهد که همانطور که هستند نیز باشند. لیلیوم یک گل نمادین از سلامتی و تأمین است. در یک مطالعه ، لیلیوم می تواند نشانه رشد ، کیفیت بی گناهی در زندگی ما باشد. بسته به کارتهای اطراف ،لیلیوم همچنین ممکن است روابط و تولدهای جدید را نشان دهد.

گل سوسن گیاهی معطر و رنگارنگ - گل لیلیوم و نحوه تکثیر آن

 نماد لیلیوم در تتو :

لیلیوم ها یکی از ظریف ترین خال کوبی ها هستند . لیلیوم ها (سوسن ها) در طبیعت گلهای زیبایی هستند و در هنر پوست نیز می توانند به همان اندازه نفس گیر باشند. آنچه حتی سردتر است ، معانی نمادین مرتبط با لیلیوم است. تعجب آور نیست که این گل به همان اندازه که زیبایی دارد ، معنای نمادین هم دارد.
کمی معنای خال کوبی لیلیوم از حضور آن در تاریخ معنوی ناشی می شود.

گل لیلیوم در تتو

لیلیوم یک ویژگی بزرگ در هنر و فلسفه مصر است. گل لیلیوم بخشی جدایی ناپذیر از افسانه خلقت مصر باستان است. هرچه افسانه می گوید ، همه زندگی از گلبرگهای درحال باز شدن لیلیوم بیرون می آید. گل لیلیوم همچنین نماد زندگی و مرگ است ، زیرا گل لیلیوم با طلوع و غروب خورشید باز و بسته می شود. لیلیوم (سوسن) در مکان های گل آلود رشد می کند ، که به آن معنی زیبایی در شرایط تاریک یا بعید می دهد. گیاه سوسن همچنین نمادی برای خدای مصر ، نفرتم است. او با افسانه خلقت فوق الذکر مرتبط است و با اولین طلوع آفتاب در ارتباط است.

گل سوسن گیاهی معطر و رنگارنگ - گل لیلیوم و نحوه تکثیر آن

– کلمات کلیدی برای معنی تتو لیلیوم :

زندگی

ایمان

تولد

صلح

خلوص

زیبایی

استحکام – قدرت

تدارک

بی گناهی

گل لیلیوم یا گل سوسن | معرفی و مشخصات و انواع آن | مجله آنلاین بذرکو

لیلیوم نماد مرگ :

برخی از تحقیقات در مورد لیلیوم ، ان را نماد مرگ دانسته است. بعلاوه ، هیچ یک از این گزارش ها نمی تواند ارتباط با مرگ با هر نوع بنیاد تاریخی را تأیید کند. نزدیکترین چیزی که این موضوع را مطرح می کند ، ارتباط لیلیوم با کتاب مردگان مصر است. از دهانه لیلیوم آب به وجود می آید  که به معنای زندگی است. برعکس ، لیلیوم هر شب بسته می شود  که یک معنی ابتدایی برای مرگ است.

در بسیاری از مقاطع تاریخی و افسانه ای ، لیلیوم را نمادی برای به یاد آوردن می دانند. این می تواند به خاطر سپردن زیبایی در مواقع چالش باشد ؛ همچنین به معنای به یاد آوردن عزیزانی باشد که دیگر با ما نیستند.

نماد لیلیوم سفید:

گل لیلیوم سفید

لیلیوم (سوسن) سفید نماد خلوص ، پاکی ، بی گناهی ، نجابت و تولد دوباره می باشد ؛ گل های سوسن (لیلیوم) معمولا در مراسم ختم و ترحیم استفاده می شود و نشان دهنده میزان اهمیت شخص مورد نظر برای شماست. همچنین نمادی از تجدید و جوانسازی روح هستند. سوسن ها می توانند خلوص ، تعهد و تولد دوباره را نشان دهند ، به همین دلیل است که آنها برای ابراز علاقه و همدردی و دلسوزی برگزیده می شوند.

نماد لیلیوم نارنجی:

گل لیلیوم نارنجی

لیلیوم نارنجی ، حس افتخار ، اعتماد به نفس ، رضایت و اشتیاق در زندگی را به مخاطب می رساند که معمولا در دسته گل های تبریک استفاده می شود. همچنین اگر میخواهید از شخص خاصی ، بخاطر کار ویژه ای که انجام داده تشکرکنید لیلیوم های نارنجی همین حس را به مخاطب شما ابراز میکند. لیلیوم های نارنجی برای مراسم تشییع جنازه شخصی که همیشه هدفمند زندگی میکرد هم انتخاب مناسبی است

نماد لیلیوم زرد:

گل لیلیوم زرد

لیلیوم زرد نشان دهنده ی شادی ، لذت بردن و حس رضایت است که به همراه گل های زیبای دیگر برای یاد بودی ارزشمند بکار می رود ، چنانچه می خواهید به دوستی بگویید که چقدر برای دوستی با او ارزش قائل هستید از لیلیوم های زرد برای همین مناسبت استفاده کنید چرا که انها نماد دوستی و خوشبختی هستند.

نماد لیلیوم صورتی:

گل لیلیوم صورتی

لیلیوم  صورتی نشان گر خوشبختی، دلسوزی ، عشق و همدردی است که اغلب در مراسم های عروسی استفاده می شود  که احساسات خوشبختی را به مخاطب شما منتقل می کند. در کل وقتی میخواهید به مخاطب مورد نظرتان عشق بورزید از لیلیوم های صورتی استفاده کنید زیرا نشان دهنده تحسین و اشتیاق شما به فرد مورد نظرتان است.

نماد گل لیلیوم calla :

همانطور که گفتیم گل های لیلوم نمادهای مختلفی را در انواع فرهنگ ها و مذاهب مختلف دارند. یکی از انواع گل لیلیوم، گل لیلیوم کالا می باشد. این گونه از لیلیوم در یونان باستان، نماد زیبایی بودند. همچنین معنی گل لیلیوم کالا در مسیحیت نمادی از ایمان و پاکی است و در فرهنگ غربی نیز، این گل می تواند نشانه قدرت باشد؛ زیرا در صورتی که لیلیوم ها calla به هر دلیلی بریده شوند و دوباره در یک گلدان بریزند ، قادر به تجدید حیات هستند.

نماد گل لیلیوم calla

 

 

اقتباس از:vipshop.flowersو shermila.net
تدوین:مینو غفوری ساداتیه
ادرس اینستاگرام:gooldono.stand.sidoos@
تلفن:09308743868

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × دو =