مقالات, مقاله های آموزشی

گل استوکزيا

در این مقاله قصد داریم، ابتدا به معرفی گل استوکزيا پرداخته و در ادامه به سراغ مشخصات همراه با نیاز های این گل زیبا خواهیم پرداخت. 

معرفی انواع مختلف گل تا ازدیاد های این گل، شما را از مطالعه منابع متعدد بی نیاز میکند. در مجموع سعی شده است تا در این مقاله همه ی اطلاعات موجود گرد آوری شود تا شما نیز با این گیاه آشنا شوید تا در صورت بروز هر گونه مشکل دانش و مهارت لازم را داشته باشید.

Stokesia laevis, Kornblumenaster - Bauer Baumschulen AG

 

معرفی و مشخصات گل استوکزيا

خانواده: Compositae

نام علمي: Stokesia laevis

در رطوبت متوسط و خاک زهکشی شده در آفتاب کامل به راحتی رشد می کند. نور خورشید فیلتر شده را تحمل می کند، اما آفتاب کامل را ترجیح می دهد. خاک شنی و مرطوب را ترجیح می دهد، اما به طور شگفت آوری در هوای خشک و در برابر گرما مقاوم است. خاک  مرطوب در زمستان دلیل اصلی مرگ این گیاه است. خاک خوب زهکشی شده ضروری است. این گیاهان از پوشش زمستانی در بخش های شمالی دامنه رشد میکنند و در (منطقه USDA 5). برای تشویق گلدهی اضافی، یک گل مرده را خارج کرده و ساقه های گلدهی آن ها را از بین برده وگیاهان را می توان پس از گلدهی به شاخ و برگ اصلی تقسیم کرد.

استوکزیا، معروف به استوکس استر، بومی تالاب ها، دشت ها، جنگل های کاج مرطوب، دشت های دریایی و سنگرها است و بیشتر در امتداد دشت های ساحلی از کارولینای شمالی تا فلوریدا تا لوئیزیانا امتداد دارد. این یک گیاه همیشه سبز است که طول آن به ۱تا۲ سانتی متر می رسد. این گل دارای گل های ظریف بنفش و یا بنفش آبی است.

گل ها در اوایل تا اواسط تابستان (بعضی اوقات با بازگشت پاییز) روی ساقه های برگ دار و مستقیم شکوفا می شوند که از یک گل رز پایه ای از تاژک (نوعی میکروب) برگ های بیضی شکل متوسط ​​سبزگسترش می یابد.

استوکسیا یک گیاه گلدار از خانواده گل های مروارید ، Asteraceae است که شامل گونه های مختلف استوکزیا است. نام های رایج شامل aster و stokesia استوکس است. این گونه بومی جنوب شرقی ایالات متحده است.

انواع گونه های مختلف گل استوکزیا

۱) Stokesia laevis ‘ستاره آبی’

نام انگلیسی: Stokesia laevis ‘Blue Star ‘

استوکزیا یک گیاه چند ساله بی تکلف (ساده) است که مقادیر زیادی گل چند ساله تولید می کند. دسته هایی از مرواریدهای برقی آبی یا بنفش، گلبرگ های حاشیه ای و شکوفه های شنی مانند گل های ذرت با قطر ۷ تا ۱۰ سانتی متر به طورسخاوتمندانه در اواخر تابستان تهیه می شوند. مرز با دو ردیف متحدالمرکز و گلدان های دیسکی سایه های تیره تری دارند. گلدهی چندین هفته ادامه دارد و گیاهان به صورت پراکنده شکوفا می شوند تا زمانی که در باغ رشد می کنند.

به دلیل نگهداری بسیار کم استوکزیا ستاره آبی (Stucco Blue Star)، حتی می توان آن را در گلدان ها کاشت. گل ها برای پروانه ها و سایر حشرات کوچک گرده افشان بسیار جذاب هستند.

Stokes' aster - FineGardening

این گیاه را می‌توان در گلدان کاشت و نگهداری کرد.

۲) دیوینی استوکس استر

نام انگلیسی: Stokesia laevis Divinity

شاخ و برگ سبز و عمیق مانند بند، تپه ای تنگ را تشکیل می دهد که به عنوان زمینه برای جوانه های چربی که باز می شوند، شکوفائی های بزرگ ، خالص سفید، دوتایی، پر زرق و برق و مانند آستر را نشان می دهد که تا تابستان ادامه دارد. این انتخاب آسان برای رشد، شما را با قدرت شکوفائی و توانایی تمیز، خنک و شکوفائی تازه در باغ با وجود گرمای تابستان هیجان زده خواهد کرد.

Stokesia laevis 'Mels Blue'

با کاشت دیوینی استوکس استر، به باغ خود انرژی زیادی تزریق می‌کنید.

۳) Stokesia laevis “چرخ چرخ

نام انگلیسی: stokesia laevis ‘color wheel

این گل زیبا، از سفید به اسطوخودوس و در سن پیری به آبی تیره تبدیل می شوند و برای باغ گل یا دسته گل های تابستانی شما رنگ ماندگاری ایجاد می کنند. حاشیه ها یا گلزار وحشی همراه با گیاه چای و مریم گلی کاشته میشود. گل های کمرنگ را تجدید کنید تا دوباره رشد کند. قوانین بسیار کمی در باغبانی وجود دارد، اما شاید مهمترین گل در منطقه شما باشد. انتخاب گیاهانی که در آب و هوای شما رشد و شکوفایی داشته باشند اولین قدم برای داشتن یک باغ زیبا است.

Buy Color Wheel Stoke's Aster Plants |Stadler Nurseries

رنگ های متفاوت این گیاه بسیار خاص و فریبنده است.

۴) Stokesia laevis “مری گریگوری

نام انگلیسی: Stokesia laevis “Mary Gregory

استوکزیا مری گریگوری  مانند گل آفتابگردان زیبا و زرد، بشقابی مانند است از اواسط تا اواخر تابستان بر روی شاخ و برگ های سبز و باریک رشد می کنند. این گل زمستان های سرد و مرطوب را دوست ندارد.

رنگ گل: کرم | رنگ زرد

دوره گلدهی: ژوئیه | اوت | سپتامبر

شاخ و برگ: همیشه سبز نیست خوب می رود با کروکوزمیا، شمعدانی، رودبکیا عادت رشد تشکیل کلوخ

سرسختی: کاملاً مقاوم

قد: ۵۰ سانتی متر   

خاک: سبک، خوب تخلیه شده است

گسترش: ۳۰ سانتی متر  

Stoke's Aster 'Mary Gregory' - Stokesia laevis 'Mary Gregory'

گیاه مری گریگوری، گلی زیبا با رنگ کرم و خورشید است.

۵) Stokesia laevis (هیل) گرین

نام انگلیسی: Stokesia laevis (Hill) Greene

یکی از بهترین گیاهان علفی چند ساله برای  جذب پروانه ها در کارولینای شمالی است. این گیاه بومی ۱ سانتی متر جنوب شرقی آمریکا رشد میکند. رشد آن بسیار آسان است و در تابستان دوره گلدهی طولانی دارد. اگرچه بومی شمال غربی جورجیا است.

Stokesia laevis (Cornflower Aster, Stoke's Aster, Stokes' Aster) | North Carolina Extension Gardener Plant Toolbox

۶) استر معطر

نام علمی: Aster oblongifolius

نام انگلیسی: stocksia aromatic ester

آستر معطر، گونه ای از گیاهان گلدار از خانواده گل مروارید Asteraceae است که بومی مناطق شرقی و مرکزی ایالات متحده است. به عنوان مثال در مناطقی از کانزاس، اوهایو، شمال ایلینوی، قسمت های تپه ای جنوب ایلینوی و در کرانه رودخانه می سی سی پی و رود ایلینوی و همچنین سایر مناطق مرکز ایالات متحده یافت می شود. در میسوری و مکان های دیگر از جمله در امتداد رودخانه اوهایو، از پنسیلوانیا تا نبراسکا تا مینه سوتا تا ویرجینیا.

Aster Aroma -- Bluestone Perennials

گل استر معطر، گیاهی خوش چهره است.

نيازها

مکان آفتابي، خاک حاصلخيز که داراي زهکشي خوب باشد. حداقل دماي قابل تحمل آن ١۵- درجه سانتي گراد است.

ازدياد

از طريق تقسيم گياه در بهار يا کاشت بذر در فصل پائيز امکان پذير است.

جمع بندی

در این مقاله به معرفی انواع گل استوکزيا، نیاز ها و ازدیاد های آن پرداختیم. امیدواریم که مطالب برایتان مفید بوده باشد و گل استوکزيا را به خوبی شناخته باشید.

(پرسش و پاسخ)

خاک مورد نیاز گل استوکزيا چه نوع خاکی است؟

خاک حاصلخيز که داراي زهکشي خوب باشد.

حداقل دمای قابل تحمل گل استوکزيا چند درجه سانتیگراد است؟

حداقل دماي قابل تحمل آن ١۵- درجه سانتي گراد است.

بهتری مکان نوری گل استوکزيا چه نوع مکانی است؟

بهتر است در جای آفتابی قرار گیرد.

اقتباس از:vipshop.flowers
تدوین:مینو غفوری ساداتیه

ادرس اینستاگرام:gooldono.stand.sidoos@

تلفن:09308743868

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × دو =