مقالات, مقاله های آموزشی

گل آستر یا مینا

خانواده: Compositae

نام علمي: Aster amellus Mauve Beauty

گياهي است دائمي که توده هاي گل هاي بنفش رنگ آن با مرکز زردرنگ از نيمه دوم تابستان تا اواسط پائيز ظاهر مي شوند. برگ ها کشيده و سرنيزه اي شکل هستند. جهت کاشت در حاشيه ها و باغ هاي صخره اي مناسب است . حداکثر بلندي و گستردگي آن به ۵٠ سانتي مترمي رسد.

گل استر (مینا) | گلمون | Golemoon | خرید و معرفی انواع گیاهان آپارتمانی در گلمون

با انواع مختلف گل آستر و شیوه‌های نگهداری آن آشنا شوید

گل آستر یا گل ستاره‌ای یکی از گل‌های زیبا و محبوبی است که اکثر گونه‌هایش دارای گل‌های ریز و ستاره‌ای شکل سفید، آبی و طلایی رنگ است. برخی گونه‌هایش گل‌های درشتی دارد و مانند گل داوودی، گلدهی را در روزهای کوتاه انجام می‌دهد. داشتن گل و گیاه در باغ و منزل و نظاره هر روزه آن‌ها می‌تواند به دمیده شدن نشاط و شادابی در زندگی کمک زیادی کند از این رو در این مقاله قصد داریم تا به معرفی و بررسی شیوه های کاشت و نگهداری گل آستر بپردازیم.

راهنمای نگهداری و پرورش گل و گیاهان زینتی - مینای دائم

آشنایی با گل آستر

گل های این گیاه اغلب از 2.5 تا 5 سانتی متر قطر دارند. اواخر بهار تا اواسط پاییز زمان شکوفایی و رویش گونه های مختلف گل آستر است. ارتفاع گل های آستر بر حسب گونه از 20 میلی متر تا حدود 2 متر متفاوت است.

Kissen-Aster lila | Stauden halbhoch | Blühstauden | Stauden | Ahrens+Sieberz - Pflanzenversand & Gartenbedarf

گونه های معروف گل آستر

معنا و نماد گل آستر - دریای شرق

1-آستر آلپی

2-آستر ایتالیایی

3- آستر طلایی

4-آستر تاتاری

5-آستر دریایی

Astern – Eigenschaften im Überblick | OBI

آستر آلپی

آستر آلپی یکی از محبوب ترین گونه های گل آستر است که بومی کوهستان های قاره سبز است. همانطور که از اسم این گونه می توان حدس زد این گل در واقع متعلق به کوهستان آلپ است، رشد این گونه بین 15 تا 30 سانتی متر می باشد. گل های آن به رنگ های صورتی، سوسنی، بنفش روشن و بنفش تیره، آبی و سفید دیده می شوند. دوران شکوفایی گل آستر آلپی اواخر بهار تا اوایل تابستان است.

معرفی گل مینا - گلهای شما همچنان میخندند

آستر ایتالیایی

ارتفاع ایتالیان آستر یا آستر ایتالیایی بین 20 تا 50 سانتی متر است و گل هایش رنگ سوسنی دارند. دوران شکوفایی و گلدهی آن از اواسط تابستان تا اواسط پاییز شروع می شود.

گلچینی از زیباترین عکس های گل آستر (ستاره ای)

 آستر طلایی

آستر طلایی را با نام لینوسیریس آستر هم می شناسند، ساقه هایش حدودا 10 تا 50 سانتی متر ارتفاع دارد و همانگونه که از اسمش پیداست گل هایش به رنگ زرد هستند و در اواسط الی اواخر تابستان شکوفایی خود را آغاز می کنند.

گل زرد • ❤️ تکست ناب

آستر تاتاری

آستر تاتاری که از اسم آن هم می توان حدس زد متعلق به شرق آسیاست این گیاه در واقع بومی شرق هند است. گل های این گونه سفید رنگ هستند و مرکزی طلایی دارند و تا حدود 90 سانتی متر رشد می کنند.

روش نگهداری از گل مینا یا استر

آستر دریایی

آستر دریایی یا تریپولیوم آستر، تا 50 سانتی متر ارتفاع می گیرد و گل های آن بنفش رنگ هستند و از اواسط تا اواخر تابستان بر روی این گل شکوفا می شوند و این گلدهی تا پاییز ادامه پیدا می کند.

روش نگهداری از گل مینا یا استر

نیازهای محیطی و شرایط نگهداری

در طول فصل رشد، زمانی که خاک نیمه خشک شده است برای آبیاری گیاه مناسب می باشد. رطوب خاک باید در حد متوسط باشد، اگر بیش از اندازه باشد ممکن است سبب تضعیف ساقه ها و در نهایت پوسیده شدن آن ها شود که این امر منجر به پژمردگی و مرگ گیاهمی شود. یکی از عواملی که می تواند سبب چروکیدگی و پوسیده شدن برگ ها شود خشکی گیاه است.

نور مستقیم و کامل آفتاب برای گل آستر مناسب است، منظور از دریافت نور کامل، دریافت حداقل بین 6 تا 8 ساعت نور آفتاب است. نور کم محیط باعث می شود که این گیاه نتواند به خوبی گلدهی کند، یکی دیگر از عوارض نور کم بروز بیماری های قارچی در گیاه است بخصوص لکه های برگی و سفیدک های پودری. نور بیش از اندازه به آن آسیب خاصی وارد نمی کند اما اگر تابستان های خیلی گرم در منطقه رشد گیاه وجود داشت، بهتر است عصرها گیاه در سایه قرار داشته باشد، این مسئله باعث رشد و شادابی گیاه خواهد شد.

گل آستر چندان نسبت به نوع خاک حساس نیست اما خاک باید زهکشی خوبی داشته باشد که آب در پای گل ماندگار نشود زیرا این مسئله باعث بروز بیماری های قارچی و نابودی گیاه خواهد شد. هنگام آماده سازی باغچه برای کاشتن گل آستر از مخلوط خاک باغچه، خاک برگ، و کود بسیار پوسیده گاوی را مهیا کنید. هر بهار یک لایه خاک برگ با ضخامت 5 سانتی متر، به اطراف ساقه اصلی گیاه اضافه کنید.

سیارک چند ساله ایتالیایی. در حال رشد بوته آستر

تکثیر گل آستر

راه تکثیر این گیاه کاشت بذر است، بذرها از روی گیاه مادری تهیه می شوند. معمولا برای اینکه جوانه زنی بذرها افزایش پیدا کند آن ها را در پاکت کاغذی و در مکانی خشک و در یخچال (با دمای چهار یا پنج درجه سانتی گراد) به مدت 4 تا 6 هفته نگهداری می کنند. برای کاشتن بذرها از مخلوط خاک برگ و کوکوپیت و یا خاک برگ خالی می توان استفاده کرد. پیش از آن که خاک برگ را استفاده کنید باید آن را الک کنید تا بافتی یکنواخت پیدا کند. برای جوانه زنی بذرها، عمق کاشت باید 2 سانتی متر و دما بین 18 تا 21 درجه باشد. بهتر است برای این که بذرها جا به جا نشوند برای آبیاری در روزهای اول از روش غبار پاشی استفاده کنید.

هرس: اواخر خرداد ماه و ابتدای تیر زمان مناسبی برای هرس این گل است، می توان ساقه های گل را تا یک سوم ارتفاع کوتاه نمود و دو سوم از ارتفاع را باقی نهاد تا رشد ساقه های جانبی بیشتر شود و گیاه گلدهی بیشتری کند. اگر این کار اشتباها اواخر تیر ماه انجام شود می تواند سبب کم شدن گلدهی گیاه شود. قطع گل های پژمرده در زمان گلدهی، طول دوره گلدهی را افزایش خواهد داد.

سیارک چند ساله ایتالیایی. در حال رشد بوته آستر

آفات و بیماری‌ها:

سفیدک پوری، بیماری زنگ، لکه برگی (قارچ)، شانکر، بیماری هایی هستند که این گیاه را تهدید می کنند. این بیماری ها در اثر شرایط نامطلوب نگهداری به وجود می آیند به ویژه نور و آبیاری در بروز و عدم بروز بیماری ها بسیار موثر هستند. از جمله آفات این گیاه می توان شته ها، انواع کنه ها و نماتدهای گیاهی را نام برد.

Астра кустарниковая многолетняя купить саженцы в blumgarden.ru

نيازها

مکان آفتابي يا نيم سايه ، خاک حاصلخيز و مرطوب که داراي زهکش خوب باشد، خاک هرگز نبايد کاملاً خشک شود. حداقل دماي قابل تحمل آن ١۵- درجه سانتي گراد است . گل هاي خشک را مرتباً مي چينند و تمامي ساقه ها را در فصل پائيز کوتاه مي کنند.

Астра Альпийская розовая - AgroFlora.ru

ازدياد

از طريق تقسيم گياه در بهار يا پائيز و يا قلمه هاي چوب نرم در بهار امکان پذير است .

معنا و نماد گل آستر

داستان نام گذاری گل استر

آستر یک گل وحشی منحصربه‌فرد شبیه به گل مروارید است که به‌خاطر سر گل ستاره‌شکلش معروف است. معانی آستر شامل عشق و خرد است. با سابقه ای غنی در اساطیر یونان، گفته می شود که ستاره توسط اشک های الهه یونانی، آسترایا ایجاد شده است. یک روز از کم بودن ستاره های آسمان تاریک آنقدر ناراحت شد که شروع به گریه کرد. در حالی که گریه می کرد، اشک هایش روی زمین ریختند و به گل های ستاره ای شکل تبدیل شدند. بنابراین، گل به نام او به نام ستاره به معنی ستاره نامگذاری شد.

تفسیر دیگر این است که ستاره ها زمانی ایجاد شدند که ویرجو گرد و غبار ستاره ای را بر روی زمین پراکنده کرد. جایی که گرد و غبار ستارگان نشست، گل های ستاره ای شکوفا شدند. ستاره همچنین نشان زهره، الهه عشق است.

درختچه آسترا: از انواع محبوب ترین، کشت و مراقبت از آنها

معانی گل آستر

گل آستر معانی مختلفی دارد، اما به طور کلی، گل عمدتاً نشان دهنده عشق، خرد و ایمان است.

در فرهنگ ویکتوریایی، ستاره نشان دهنده زیبایی، شکیبایی و جذابیت است.

استر گل رسمی تولد در ماه سپتامبر است.

هنگامی که می سوزند، بوی منتشر شده توسط آستر ها برای دفع مارها شناخته شده است.

سیارک چند ساله ایتالیایی. در حال رشد بوته آستر

نماد و رنگ گل آستر

گل آستر در رنگ‌های متنوعی عرضه می‌شود و رنگ‌های مختلف نمادهای مختلفی را به همراه دارند.

1-گل های آستر بنفش نماد خرد و سلطنت هستند و محبوب ترین رنگ هستند.

2- گل های آستر سفید نماد خلوص و بی گناهی هستند.

3-گل های آستر قرمز نماد فداکاری بی پایان است.

4-گل های آستر صورتی نمادی از حساسیت و عشق هستند.

با چه گلهایی می توانید آستر بکارید؟ پرورش آستر: راهنمای ایجاد گل کامل

اهمیت فرهنگی آستر

شاعر مشهور آمریکایی، رابرت فراست، به خاطر توصیفات شاعرانه اش از زندگی روستایی شهرت دارد. او در شعر معروف خود “A Late Walk” یک قدم زدن در یک منظره غم انگیز را توصیف می کند. وی در پایان از گل ستاره به عنوان نماد امید یاد می کند.

من نه چندان دور از حرکتم به پایان می رسم

با چیدن رنگ آبی محو شده

از آخرین گل آستر ای که باقی مانده است

برای حمل دوباره به شما.

با چه گلهایی می توانید آستر بکارید؟ پرورش آستر: راهنمای ایجاد گل کامل

حقایق استر

آسترها به عنوان مقاوم در برابر خشکسالی شناخته می شوند و برای محوطه سازی بیابان عالی هستند.

گونه‌های آسترهای بوته‌دار دانه‌هایی دارند که به شکل چتر نجات هستند و از طریق باد حرکت می‌کنند.

بیش از 600 گونه در جنس آستر وجود دارد که خانواده ای مشابه با دیزی دارد.

استرها گلهای مرکب هستند، به این معنی که از هسته مرکزی بسیاری از گلهای ریز تشکیل شده اند که با گلبرگ های بلند احاطه شده اند.

زیباترین asters چیست گل استر. شرح ، ویژگی ها ، انواع و مراقبت از aster

کاربرد استر

در فرهنگ چینی، از گیاه آستر به عنوان یک گیاه دارویی استفاده می شود که برای درمان طیف گسترده ای از بیماری ها، از خماری تا صرع، موثر است. هنگامی که به عنوان چای دم می شود، آسترها می توانند به هضم غذا نیز کمک کنند.

همچنین از آستر به عنوان یک درمان جامع برای بیماری های مختلف تنفسی مانند سرفه، کمبودهای ریوی و آسم استفاده می شود. به عنوان یک ضد احتقان برای ریه ها به ویژه در فصل سرماخوردگی و آنفولانزا موثر است. این گیاه دارویی با افزایش گردش خون می تواند به عنوان یک آرامش بخش نیز کاملا موثر باشد.

معنا و نماد گل آستر - دریای شرق

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت www.ftd.com
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !daryayeshargh.ir

تدوین:مینو غفوری ساداتیه

ادرس اینستاگرام:gooldono.stand.sidoos@

تلفن:09308743868

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 19 =