مقالات, مقاله های آموزشی

گلهای بهاری زیبا

بهترین گل بهاری

بسیاری از کسانی که به پرورش گل ها و گیاهان آپارتمانی و کاشت گل های مناسب در باغچه علاقه دارند اواخر فصل زمستان به دنبال گل مناسب بهار می گردند. به همین منظور برای اینکه بدانید بهترین و مناسب ترین گل ها برای کاشت در گلدان در فصل بهار چیست، یا در بهار چه گلی در باغچه بکاریم و بهترین زمان برای کاشت گل بهاری کی هست، با این مقاله با ما باشید.

عکس با کیفیت تبلیغاتی جاده آسفالت بین سبزه زار دارای درختان با شکوفه های  صورتی - لایه باز طرح آماده psd - eps

بهترین زمان کاشت گل برای بهار

پیش از اینکه بدانیم چه بذر گلی در بهار بکاریم یا گل مناسب باغچه در فصل بهار چیست، بهتر است بدانیم چه زمانی باید برای اینکار اقدام کنیم. لازم است بدانید گل های بهاری به چندین روش در باغچه یا گلدان کاشته می شوند. هر کدام از این روش ها نیز احتیاج به زمان بندی خاصی دارند. در ادامه بطور مختصر به شرح هر کدام از این روش ها می پردازیم. اما از آنجایی که برخی از گل های بهاری زمان کاشت متفاوتی دارند به شما پیشنهاد می کنیم در صورت نداشتن اطلاعات در مورد یکی از گل ها، با نزدیکترین کلینیک گل وگیاه محل خود تماس بگیرید.

معرفی گل های مناسب فصل بهار و ویژگی های هر کدام

پرورش پیاز: نگهداری از لاله و پرورش سوسن و گل هایی مانند این ها با مراقبت از پیازشان انجام می شود. بنابراین اگر می خواهید از آن ها به عنوان گل های بهاری استفاده کنید لازم است زمانی که خشک می شوند پیاز را در جای خنک و تاریکی نگه دارید و در اواخر فصل پاییز نسبت به کاشت مجدد آن ها در باغچه یا گلدان اقدام کنید.

کاشت بذر گل: روش کاشت بذر اکثر گل های مناسب بهار مانند کاشت گل بنفشه به این صورت است که بذرها را به قصد جوانه زدن در خاک می کارند. به طوری که در شهریور جوانه بزنند تا بتوانند آن ها را نشاء کنند. با به کار بردن این روش این گیاهان در فصل بهار گل می دهند.

انتقال از گلدان به باغچه: یکی از ساده ترین روش ها نیز این است که گل های کاشته شده در گلدان های آماده را قبل از فرا رسیدن بهار از گلفروشی ها خریداری می کنند. با معتدل شدن هوا می توان آن ها را در باغچه کاشت یا به همان صورت و در گلدان در خانه نگهداری کرد.

برخی گلهای مناسب فصل بهار

فصل بهار فصل رویش و زایش است. به همین دلیل است که با آغاز آن درختان شروع به شکوفه زدن و رویش دوباره می کنند. از دیگر زیبایی های فصل بهار، رنگارنگ بودن باغچه ها و کاشت بهترین گل های بهاری در گلدان و باغچه است. چرا که هر کس باغچه کوچکی در خانه دارد وقت را غنیمت می شمارد و سعی می کند چند ماهی از وجود زیبا و فرح بخش گل های کم عمر بهاری استفاده کند. اما در نظر داشته باشید که باید با گل های مناسب فصل بهار آشنا باشید تا بتوانید در زمان مناسب و به شیوه درستی آن ها را در باغچه یا گلدان بکارید. در ادامه سعی می کنیم شما را با 10 نمونه از آن ها آشنا کنیم و با هم در مورد اینکه در بهار چه گلی بکاریم صحبت کنیم:عکس باغ عکس ویرایشگر پس زمینه: قاب عکس باغ - برنامه‌ها در Google Play

گل بنفشه

یکی از گل های زیبای مناسب برای فصل بهار که امروزه در بسیاری از باغچه های خانه ها و حتی سطح شهرها کاشته می شودند بنفشه ها هستند. چیزی که این گل را به بهترین گل برای کاشت در فصل بهار تبدیل کرده است علاقه زیاد آن به نور آفتاب و دمای هوا در فصل بهار است. بهترین روش برای کاشت آن نیز گرفتن نشاء آن ها از گلخانه ها و کاشت آن ها در باغچه در اواخر زمستان است.

اسامی گلهای بهاری با عکس: معرفی 15 گل بهاری و تصاویر آنها - ویکی ساختمون

گل لاله عباسی

گل های لاله عباسی به دلیل نیاز زیادشان به نور آفتاب، از گل های بهاری باغچه ای در مناطق معتدل هستند. در مناطقی که آب و هوای گرم تری دارند نیز می توان از آن ها در گلدان ها نگهداری کرد. شیوه کاشت این گل های مناسب بهار، از طریق نگهداری پیاز است. البته می توانید گلدانی از این گل را از گلخانه ها خریداری کنید و نزدیک بهار در باغچه منزل خود بکارید. هرچه زودتر این کار را انجام بدهید بهتر است، چرا که عمر آن ها کوتاه است.

خرید اینترنتی و پستی بذر گل لاله عباسی الوان

گل میمونی مناسب برای بهار

علاقه زیاد به آفتاب و دمای بالای صفر درجه، گل میمونی را تبدیل به یکی از زیباترین گل های مناسب فصل بهار کرده است. بهترین روش کاشت این گل ها که در رنگ های مختلف رشد می کنند، کاشت بذر است. چرا که این گل ها به گل های یک ساله معروف هستند و سرمای زمستان باعث می شود مرغوبیت خود را برای گلدهی سال بعد از دست بدهند. بنابراین بذر آن ها تنها یک سال گل های زیبایی دارد.

خرید اینترنتی و پستی بذر گل میمون الوان

گل اطلسی

خیلی از ما با شنیدن نام گل اطلسی به یاد فصل بهار در خانه های قدیمی می افتیم. از آنجایی که این گل ها به نور مستقیم خورشید نیاز دارند بهترین روش نگهداری از آن ها کاشتشان در باغچه است. همچنین به یاد داشته باشید مقدار زیاد آبیاری برای آن ها مضر است. بهترین روش کاشت آن ها، استفاده از نشاء است که می توان آن ها را در ماه های بهمن و اسفند در باغچه کاشت. عمر این گل های زیبا معمولا تا پایان فصل تابستان است.

خرید بذر گل اطلسی F1 پلت شده شرکت پن آمریکن

گل سنبل

سنبل سمبل فصل بهار و یکی از گل هایی است که در سفره هفتن سین از آن استفاده می کنند. روش کاشت این گل خوش بوی مناسب فصل بهار استفاده از پیاز این گیاه است. نگهداری از سنبل هم در باغچه و هم در گلدان امکان پذیر است. همچنین نور مستقیم خورشید و خاک زهکشی شده برای پرورش آن ضروری است. از آنجایی که این گل ها عمر چندانی ندارند بهتر از پیاز آن را در موقع مناسب و اواخر فصل پاییز در باغچه بکارید تا در فصل بهار گل های زیباتری بدهد.

خرید پستی پیاز سنبل 6 - Hyacinth | فروشگاه بذر مغان
آموزش کاشت گل سنبل و پرورش آن

گل مارگریت

یکی دیگر از گیاهانی که در فصل بهار گل می دهند، گل مارگریت است. عمر این گل های زیبا نسبتا زیاد است و گاهی تا فصل پاییز نیز ادامه دارد. برای تزئین باغچه خود با این گل های مناسب فصل بهار می توانید بذر آن را در فصل تابستان بکارید یا از طریق کاشت نشاء آن در اوایل فصل پاییز اقدام به کاشت این گل های بهاری کنید. همچنین نور مستقیم خورشید و آبیاری نسبتا کم از نیازهای اساسی این گل محسوب می شود.

بذر گل مارگریت و نحوه کاشت آن

گل شب بو

یکی از بهترین انواع گل های بهاری زیبا، گل های شب بو هستند. علاقه بیشتر افراد به این گل به دلیل بوی بسیار خوش آن هاست. همچنین برخی از افراد به جای گل سنبل، از این گل برای سفره هفت سین نوروز استفاده می کنند. تحمل سرمای این گل های مناسب فصل بهار بیشتر از تحمل گرماست. همچنین گل های شب بو به نور مستقیم خورشید نیاز دارند و می توان از آن ها برای کاشت در باغچه نیز استفاده کرد. بهترین روش کاشت آن ها نیز استفاده از نشاء آن ها در اواخر زمستان است.

بذر گل شب بو سفید هلندی با گل های زیبا و معطر با قابلیت استفاده شاخه بریده

گل شب بو و همه اطلاعاتی که برای پرورش و تکثیر این گیاه نیاز است - اصله

گل پامچال مناسب برای بهار

گل پامچال یکی دیگر از گل های مناسب فصل بهار است که از دیرباز یکی از نشانه های آمدن فصل بهار بوده است. گونه های مختلف این گل مقاومت های متفاوتی در برابر سرما و آفتاب دارند. اما به طور کلی نور مستقیم خورشید برای آن ها زیاد خوشایند نیست. نشاء برخی از آن ها که در برابر سرما مقاوم هستند را می توان در فصل پاییز در باغچه کاشت تا در فصل بهار و با گرم تر شدن هوا گل دهند. خاک آن ها نیز باید کاملا زهکشی شده و مخلوط شده با شن و بسیار مقوی باشد.

آهنگ گل پامچال از بيژن بیژني | طرفداری

گل مینای چمنی

گل مینای چمنی یکی از گل ها مناسب کاشت در باغچه در بهار است. بهترین روش کاشت آن ها، استفاده از نشاء است. این گل بهاری نیز مانند گل بنفشه به نور مستقیم خورشید بسیار علاقه دارد و اگر شرایط محیطی برای آن فراهم باشد تا پایان تابستان گل دارد. از آنجا که ریشه آن ها در برابر سرما مقاوم است می توان ریشه ها را تا سال بعد در خاک نگه داشت.

نماد گل مینای چمنی | گل مینای چمنی چه معنایی دارد؟

گل لادن

اگر شما هم در منطقه ای با آب و هوای معتدل زندگی می کنید می توانید از گل لادن به عنوان گل مناسب برای فصل بهار استفاده کنید و برای زیبا ساختن فضای خانه خود در فصل بهار، نشاء آن ها را در فصل پاییز درباغچه خود بکارید. اگر این گل های بهاری را در گلدان می کارید دقت کنید که گلدان را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید. همچنین به یاد داشته باشید با آبیاری زیاد آن ها را از بین نبرید.

بذر گل لادن هلندی همزادن و نحوه کاشت آن | نازبو

خدمات کاشت گل های مناسب بهار در منزل

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که با وجود علاقه زیاد به گل و گیاه، به دلیل کمبود وقت، در فصل بهار باغچه خالی از گل دارید یا نمی توانید زمانی برای کاشت بذر و پیاز گل های مناسب بهار در گلدان کنار بگذارید به شما این نوید را می دهیم که می توانید برای کاشت گل های بهاری در باغچه و گلدان های آپارتمان خود، از مطالب  سایت ما  استفاده کنید.

اقتباس از:javaneban.ir

تدوین:مینو غفوری ساداتیه
ادرس اینستاگرام:gooldono.stand.sidoos@
تلفن:09308743868

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 3 =