مقالات, مقاله های آموزشی

گلهای بهاری زیبا

ممکن است بخواهید به باغچه‌تان سر و سامانی دهید یا گلدان‌هایی از گل‌های خوش‌بو و زیبا در خانه‌هایتان داشته باشید پس در این فصل زیبا گل‌های بهاری را بشناسید تا از قدرت رویش بهار در  منزل و باغچه‌تان بهره‌مند شوید. 

آلاله

آلاله گیاهی علفی و گلدار است، حدود ۶۰۰ گونه آن در جهان شناخته شده است، در ایران حدود ۶۰ گونه از این گیاه می‌روید، برخی از این گونه‌ها در بعضی از مناطق ایران به صورت خودرو و بومی دیده می‌شود. آلاله‌های خودرو در جنگل‌ها، مرداب‌ها، کنار نهرها، چشمه‌ها، حاشیه کشتزارها، جاده‌ها و در کوهستان‌ها می‌رویند، زیباترین آلاله‌ها به نام آلاله‌های ایرانی شهرت یافته‌اند. آلاله در رنگ‌های مختلفی مانند صورتی، نارنجی، قرمز و سفید وجود دارد.

اسامی گلهای بهاری با عکس-آلاله

گل محمدی

گل محمدی از گل‌های زیبای بهاری است. درختچه گل محمدی شاخه‌های پرتیغ فراوانی دارد که در بهار به شکوفه می‌نشیند. گل‌های صورتی کم‌رنگ و بسیار خوش‌بو دارد. گلاب ناب ایرانی را از گل‌های محمدی درست می‌کنند.

اسامی گلهای بهاری با عکس-رز محمدی

سینره

سینره گلی بهاری است که در ایام نوروز برای سفره هفت سین طرفداران زیادی دارد و به رنگ‌های بنفش، قرمز، آبی، صورتی، ارغوانی و ترکیبی از این رنگ‌ها وجود دارد.

بذر این گیاه را در فصل تابستان می‌کارند و در اواخر زمستان یا اوایل بهار به گل می‌نشیند. سینره تابش مستقیم خورشید را دوست ندارد، هوای سرد را می‌پسندد و بایستی هر روز و در مقدار کم آبیاری شود، طوری که خاک بین دو آبیاری خشک باشد. این گل زیبای بهاری در معرض هجوم حشراتی مثل شته و کنه است، اما به خاطر عمر کوتاه گل‌هایش نیازی به سم‌پاشی ندارد.

اسامی گلهای بهاری با عکس-سینره

نرگس

نرگس یکی دیگر از گل‌های زیبای بهار است که طرافداران زیادی دارد و در رنگ‌های زرد و سفید و ترکیبی از این دو رنگ و نارنجی می‌روید. عصاره و شیره این گل، گل‌های دیگر را خراب می‌کند، بنابراین باید جدا از دیگر گل‌ها کاشته شود.

اسامی گلهای بهاری با عکس-نرگس

بیشتر بخوانید: چگونه باغچه بسازیم تا از آن لذت ببریم؟ مراحل ساخت و نکات مهم

همیشه بهار

همیشه بهار گیاهی بوته‌ای یک‌ساله یا دوساله است. زمان کاشت بذر این گیاه پاییز و کاشت نشا آن در زمستان می‌باشد، این گل زیبا در طول فصل زمستان رشد می‌کند و با فرارسیدن بهار به گل می‌نشیند. بذرهای گیاه را می‌توان پس از پایان عمر گل‌ها و در فصل تابستان برداشت. گل همیشه بهار هم در مکان‌های سرد و هم در مکان‌های گرم قابل کشت است، مقاوم به خشکی بوده و دماهای پایین را به خوبی تحمل می‌کند، اما ممکن است در یخبندان‌های شدید بوته‌ها از بین برود.

اسامی گلهای بهاری با عکس

فصل بهار فصل رویش‌ها و شکفتن‌هاست، گل‌های زیادی در این فصل شکفته می‌شوند، ما در این مقاله تعداد کمی از گلهای بهاری را معرفی کردیم. گل‌های مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید و در باغچه یا گلدان بکارید تا فضایی زیبا و خوش‌عطر خلق کنید، طبیعت نیز شما را یاری می‌دهد.

مریم گلی

گل های مریم گلی که بیشتر زینتی بکار می روند در بهار سر بر می آورند و با گل های خاص و زیبای خود محیط را فوق العاده چشم نواز  می سازند.

بذر گل سلوی قرمز یا مریم گلی زینتی و نحوه کاشت آن

خرید پستی بذر گل سلوی مخلوط - Salvia splendens Mix seed | فروشگاه بذر مغان

همیشه بهار

گل های زیبای همیشه بهار که در رنگ های نارنجی و زرد بسیار جذاب و خواستنی هستند. در طبیعت بهار سر بر می آورند و بیشتر در ایران در بلندی های کهکیلویه و بویر احمد می رویند. زیبایی این کل را در تصاویر گل بهاری همیشه بهار می بینید.

فرارو | گل همیشه بهار، از خواص دارویی تا نحوه کاشت و نگهداری

ابری

گل های ابری بسیار نرم و گرد و کرکی می باشند و بیشتر به رنگ های آبی، صورتی، بنفش و سفید می باشند این گل های زیبا بیشتر زینتی بکار گرفته می شوند.

مجوعه عکس گل های زیبا

انواع گل های بهاری در طبیعت

گل های زیبای بسیاری در مناطق مختلف در فصل زیبای بهار خودنمایی می کنند. بخشی از این گل های زیبا را در عکس های طبیعت بهاری مشاهده نمایید و با این عکس گل های بهاری زیبا به استقبال بهار بروید.

عکس گل های بهاری زیبا در طبیعتانوی مختلف گل های بهاری در طبیعتعکس گل های بهاری زیبا و چشم نواز تصویر گل های بهاری زیباعکس گل های بهاری در طبیعت زیباعکس گل های زیبای طبیعت بهارگل های بهاری زیبا در طبیعتعکس گل های بهاری دیدنی و چشم نوازعکس زیبای گل های بهاریتصویر زیبای گل های بهاریعکس گلهای زیبای بهاری در طبیعت وحشیعکس زیبای گل های بهاریگل های زیبای فصل بهارعکس طبیعت زیبای بهارعکس گل های بهاری بسیار زیبا

امیدوارم این مجموعه عکس گل های بهاری زیبا مورد قبول روح زیبای شما قرار گرفته باشد. دیدن این گل های فوق العاده زیبا و با نشاط می تواند تاثیر فوق العاده ای در روحیه ی شما بگذارد و شما را برای دین هرچه بیشتر زیبایی ها ترغیب نماید. 

 

اقتباس از:wiki.kargosha.com”ارگا

تدوین:مینو غفوری ساداتیه
ادرس اینستاگرام:gooldono.stand.sidoos@
تلفن:09308743868

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − 3 =