مقالات, مقاله های آموزشی

گلدان های رنگی و گل های زیبا برای دکوراسیون منزل

استفاده از گلدان های رنگی و گل های زیبا برای دکوراسیون منزل می تواند بسیار انتخاب عالی باشد. این گلدان ها به راحتی قادر هستند در رنگ های مختلف، به محیط اپارتمان روح بخشیده و منزل را به جذابیت برسانند.

استفاده از گلدان های رنگی و گل های زیبا برای دکوراسیون منزل می تواند بسیار انتخاب عالی باشد. این گلدان ها به راحتی قادر هستند در رنگ های مختلف، به محیط اپارتمان روح بخشیده و منزل را به جذابیت برسانند. علاوه بر آن استفاده از گل ها و گلدان های زیبا می تواند انسان را از استرس دور کرده و به آرامش برساند.

با ما همراه باشید تا در انتخاب گلدان مناسب دکور منزل تصمیم بهتری بگیرید.

حتما برای شما هم پیش آمده است که وارد خانه ای با دکوراسیون ساده شده اید، اما زیبایی و جذابیت محیط شما را محو تماشا کرده است. از خودتان می پرسید چه چیزی در دکوراسیون منزل باعث شده تا این محیط به چنین جذابیتی رسیده باشد؟

رعایت برخی اصول ساده روی زیبایی دکور خانه تاثیر گذار هستند. آیا شما میدانید باید از چه گلها و گلدان هایی در آپارتمان استفاده نمایید؟ آیا به این نکته توجه کرده اید که وجود گلدان ها و گل های آپارتمانی در دکوراسیون منزل می تواند می تواند به میزان زیادی استرس را از شما دور کند؟ یا برخی از گل ها هستند که می توانند اکسیژن مورد نیاز خانه تان را  تامین کنند؟ 

نقد و بررسی انواع گل های مناسب برای فضاهای مختلف منزل

باید پیش از این که برای خرید گل و گلدان مناسب دکوراسیون منزل خود اقدام کنید، در مورد دنیای گیاهان و گل ها اطلاعاتی را بدست آورید. مثل موارد زیر :

نگهداری زامیفولیا [آموزش جامع] | کود، تکثیر، پاجوش - کافه گلدون

  • گیاه آپارتمانی زی زی بهترین گیاهی است که شما می توانید برای محیط های اداری از آن بهره ببرید.

   گل های آن  به نور متوسطی نیاز دارند. پس می توانند به راحتی نور کم را تحمل کنند. حتی فضاهای خانگی نیز  در بیشتر موارد از نور کمی برخوردار هستند و همین مسئله باعث می شود که      نیاز باشد در انتخاب نوع گل برای چنین محیط هایی بیشتر دقت کنیم.

برگ انجیری مونسترا (m49280) | ideas

  • برخلاف گل زی زی، گل های برگ انجیری به هیچ عنوان مناسب برای ادارت و شرکت ها نیست.

  از این دسته گل ها باید فقط در دکوراسیون منزل استفاده کنید. این گل ها نیاز به هوای مرطوب و گرم دارند از این رو محیط های خانگی برای رشد انها مناسب است. 

رنگ گلدان ها و هماهنگی شان با دکور خانه

چیدمان گل در خانه : 20 ایده برای چیدمان انواع گل در خانه‌های امروزی - ویکی ساختمون

فضای هر خانه ای از رنگ بندی خاصی برخوردار است. البته بعضی ها هم  به استفاده از رنگ های مختلف در منزل خود علاقه دارند. برای داشتن هماهنگی و هارمونی زیبا به کمک گلدان و گیاه مهم است که بدانیم هر قسمت از آپارتمان نیاز به چه رنگ گلدانی دارد؟

یا به عبارت دیگر، برای دکوراسیون منزل از چه رنگ گلدان هایی باید بیشتر استفاده کنیم. 

چیدمان گلدان گیاهان در آپارتمان

آپارتمان هایی که دارای فضایی به رنگ سبز  یا اتاق های نشیمن و .. که به این رنگ هستند، بهترین محل برای استفاده از گلدان هایی به رنگ سفید است. در طراحی دکوراسیون منزل همیشه این نکته را به خاطر داشته باشید که تضاد رنگ گلدان با دیوارهای خانه می تواند هارمونی جذابی به محیط ببخشد. 

رنگ سفید برای دکوراسیون خانه شما – معماری و زندگی

از هر رنگی که برای دکور خانه خود استفاده می نمایید، متضاد آن را برای رنگ گلدان انتخاب کنید. مثلا خانه هایی که رنگ غالب دکوراسیون منزل، طلایی است ، بهتر است از گلدان هایی به رنگ تیره،  برای جذابیت دکور خود استفاده کنند.  تضاد طلایی و مشکی مسلما بهتر از هماهنگی رنگ طلایی با رنگ گلدان سفید خواهد بود.

سه عدد گلدان و پایه گلدان فلزی - دکووال

یا مثلا زمانی که رنگ دکور خانه شما سفید است، می توانید از ترکیب چندین رنگ برای انتخاب گلدان های خود استفاده کنید. رنگ سفید در دکوراسیون منزل طراحی و انتخاب رنگ گلدان را اسان می کند.

ست گلدان هایی به رنگ طلایی بدون شک می تواند بهترین انتخاب برای طراحی دکور خانه هایی به رنگ سفید باشد. 

جنس مناسب گلدان ها برای دکوراسیون منزل

وقتی می خواهید دکور منزل تان را طراحی کنید، این نکته را همیشه به خاطر داشته باشید که جنس گلدان مورد استفاده برای دکوراسیون منزل از اهمیت بالایی برخوردار است. این که مثلا گلدان های شیشه ای را در کدام محل استفاده کنید یا گلدان های سفالی برای قرار گرفتن در کجا زیباست.  و  یا استفاده از گلدان های چوبی، به کدام بخش از منزل تان جذابیت بیشتری می بخشد، همه و همه می تواند در دکور خانه مهم باشد.

ترموود ، بهترین انتخاب برای آپارتمان ها

ترموود فنلاندی اش

آیا می دانید بهترین انتخاب برای آپارتمان ها، استفاده از گلدان های ترموود است؟

ترموود گلدان با تنوع بالا المانی جذاب برای دیزاین خانه | عمران مال

هر چند اصولا در بازار با گلدان هایی از جنس پلاستیک یا سفال و سرامیک رو به رو شده اید. اما گلدان ترموود هم برای کاشت گل و گیاه فوق العاده جذاب و زیباست. ترموود همان گلدان یا جعبه های ساخته شده از جنس چوب است که در فضاهای مختلف ساختمان از جمله ورودی ، روی نماها ، در قسمت پایین پنجره ها قابل استفاده با زیبایی چشم گیر است.

گلدان ترمووود |

هارمونی ای که چوب در کنار گیاه می سازد یکی از دلایل انتخاب این جنس برای ساخت گلدان است. چوب های قابل استفاده و مناسب ساخت گلدان های چوبی است که در تماس با رطوبت از بین نرود و تغییر رنگ ندهد. پس چوب های معمولی مناسب ساخت گلدان نیست.

مدل گلدان چوبی برای گیاهان در فضای داخل و بیرون + راهنمای انتخاب

به همین خاطر طراحان و سازندگان گلدان از چوب مخصوصی به اسم ترموود برای ساخت گلدان چوبی استفاده می کنند. ترموود با حرارت دادن، رطوبت درون خود را از دست می دهد و مقاومت اش افزایش پیدا می کند به همین خاطر جذب آب در آن هم پایین می آید. این فرایند پخت سبب می شود موریانه و حشرات موذی و کپک ها و قارچ ها به چوب حمله نکند و عمر گلدان افزایش پیدا کند.

انواع مدل گلدان چوبی شیک و فانتزی که دکوراسیون خانه شما را جذاب تر می کنند

گلدان‌های چوبی ترموود اندازه و مدل های مختلفی دارد که بسته به سلیقه تان قابل تهیه و خریداری است. اندازه های بزرگ این نوع گلدان ها را در فضای باز می توان به کار برد و اندازه های کوچک گلدان های ترموود به چیدمان داخلی منزل زیبایی چشمگیر می بخشد.

گلدان دیوارکوب چوبی - صنایع دکوراتیو چوبی و هنری تاقوک

هارمونی گیاه و چون همیشه برای انسان جذاب بوده است. از این رو برخی در طراحی دکوراسیون منزل خود از گلدان های ترموود استفاده می کنند. علاوه بر آن می توانید هماهنگی خاصی بین رنگ گلدان های خود در منزل با رنگ مبلمان، کفپوش، چراغ های ایستاده و … ایجاد کنید. 

استفاده از ایده های عالی در طراحی دکور خانه

ایده های دکوراسیون برای خانه های کوچک - وارونه

در دکوراسیون منزل همیشه باید خلاق و ایده پرداز بود. مثلا شما می دانید که می توانید برای منزل خود به راحتی گلدان هایی را تهیه نموده و رنگ آمیزی کنید؟ هر رنگی که دوست دارید، با هر هماهنگی که مد نظرتان باشد، می توانید گلدان های رنگ شده بسازید و استفاده کنید. 

گلدان‌هایی از جنس توپ بسکتبال | خبر کانادا - مرجع اخبار و رویداد های سراسر کانادا

خلاق باشید و گلدان های توپی بسازید. با استفاده از توپ های بسکتبال و والیبال بهترین گلدان ها را برای دکوراسیون منزل خود طراحی نمایید. 

ساخت کاردستی با بطری نوشابه با ایده های جدید و خلاقانه

آموزش ساخت گلدان با بطری + مدل های زیبای گلدان با انواع بطری

۳ راه برای درست کردن گلدان با وسایل دور ریختنی | ستاره

ساخت گلدان با بطری با زیباترین ایده های ممکن - نورین بلاگ

آخرین خبر | آموزش ساخت گلدان های زیبا با وسایل دور ریختنی

یا با استفاده از لوازم دور ریختنی همچون قوطی کنسرو، یا ظروف پلاستیکی گلدان بسازید. شما حتی می توانید با استفاده از اسباب بازی های کودکان خود، که دیگر مورد استفاده قرار نمی دهند، اقدام به ساخت گلدان و رنگ آمیزی آن با دکوراسیون منزل نمایید. خلاقیت در طراحی دکوراسیون بسیار اهمیت دارد. 

12 ایده ی برای ساخت گلدان هایی زیبا از وسایل دور ریختنی | شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوبوم

داشتن گل و گلدان های زیبا آرامش را به فضای خانه شما هدیه می دهد. از خرید گلدان های مناسب با  چیدمان منزل تان غافل نشوید.  

اقتباس:amyar24.com

تدوین:مینو غفوری ساداتیه

ادرس اینستاگرام:gooldono.stand.sidoos@

تلفن:09308743868

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 4 =