مقالات, مقاله های آموزشی

گلدان های رنگی بسازید!

با فنجان و نعلبکی های چینی گلدان های رنگی بسازید!

خودتان بسازید:

وقتی به آپارتمان جدیدم نقل مکان کردم و با تراس کوچک آن مواجه شدم، هیچ چیز به اندازه ی نگرانی برای گلدان های ریز و درشتم که اکنون دیگر جا و مکانی نداشتند، برایم آزاردهنده نبود. اما با دیدن تراس های همسایه ها و حتی پشت پنجره های آن ها که با گلدان های بسیار کوچک و گل های رنگی آراسته شده بودند، امیدوار شدم. گلدان های بزرگ قبلی را به لابی ساختمان و راه پله ها که نورگیر بودند منتقل کردم و برای اینکه با بقیه متفاوت باشم، گلدان هایم را از ظرف های قدیمی ترم از جمله فنجان های چینی انتخاب کردم و خیلی ساده و مقرون به صرفه، منظره ای از گل های رنگی زیبا در تراس و پشت پنجره ی خانه ام ایجاد کردم که دیدن شان هم برای خودم لذت بخش است و هم برای رهگذران کوچه. با سیدوس همراه باشید تا مراحل ایجاد آن ها را بگویم…

گلدان سفالی کوچک در مراکز معتبر

اگر فنجان و نعلبکی های چینی قدیمی دارید که دیگر از آن ها استفاده نمی کنید یا خیلی کم استفاده می کنید، می توانید از آن ها برای کاشتن گل های رنگی استفاده نمایید.

گلدان سفالی - فیلود

انتخاب نوع گل ها با شما است، مثلا می توانید در فنجان ها پیازچه، ریحان یا مریم گلی بکارید.
نعلبکی ها در حکم زیرگلدانی های شما هستند که در هنگام آبیاری گیاه، آب خارج شده از ته گلدان در آن ها جمع می شود.

باغچه‌ای درون فنجان!

هرچه ته فنجان نازک تر باشد، برای ایجاد سوراخ زه کش آسان تر دریل می شود. از سر با ضخامت مناسب برای دریل استفاده کنید. یک تکه چسب کاغذی به ته فنجان بچسبانید تا دریل روی آن سر نخورد. به آرامی شروع به دریل کردن فنجان کنید تا یک سوراخ کوچک ایجاد شود و بعد به دریل کردن ادامه دهید تا کاملا سوراخ شود.

تزیین زیبا و آسان فنجان و نعلبکی با گل برای کادویی

بعد از اضافه کردن خاک و گیاهان، اکنون گلدان های فنجانی رنگی شما آماده هستند تا در تراس، پشت پنجره، روی اپن آشپزخانه یا هر جای دیگری در دکوراسیون منزل شما جا بگیرند. فقط مراقب باشید از نور کافی برخوردار باشند.

با فنجان و نعلبکی های چینی گلدان های رنگی بسازید!

اکنون شما بگویید…
اگر در آپارتمانی کوچک زندگی می کنید، چگونه گل و گیاهان را به خانه ی خود آورده اید؟ ایده های زیبا و خلاقانه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

تدوین:مینو غفوری ساداتیه

تلفن:09308743868

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − یازده =