اخبار

گزارش خبرنگار تسنیم از آخرین روز حضور آمریکایی‌ها در کابل

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، صدای آخرین تیرهایی که نیروهای آمریکایی بر روی مردم افغانستان شلیک می‌کنند در آخرین ساعات حضور آمریکا در افغانستان نیز شنیده می‌شد. اما با وجود تهدیدهای تروریستی، تعدادی نیز تلاش می‌کنند که همچنان خود را به داخل فرودگاه کابل برسانند.

طالبان کنترل رفت و آمد به فرودگاه کابل را به طور کامل در اختیار گرفته است و بخش‌هایی از فرودگاه را نیز تاکنون در اختیار دارد.

در حالی که آمریکا مشغول خارج کردن تمام نیروها و تجهیزاتش از افغانستان است، بیشتر مردم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از عدم رضایت خودشان نسبت به حضور آمریکا در افغانستان گفتند.
مردم کابل تمام ویرانی، بدبختی و جنگ 20 ساله در افغانستان را نتیجه حضور نیروهای آمریکایی می‌دانند و معتقدند که اگر آمریکا زودتر خارج می‌شد، افغان‌ها بین خودشان به تفاهم و نتیجه‌ای می‌رسیدند و جنگ و خونریزی در افغانستان نیز زودتر پایانی می‌یافت.

مردم می‌گویند که آغازگر جنگ در افغانستان آمریکایی‌ها بودند. گروه‌های تروریستی را هم آمریکا ایجاد کرد و به آنها سلاح و آموزش داد و به این وسیله نیز افغان‌ها را به جان هم انداخت.

آمریکا به خاطر منافع افغانستان نیامده بود و اکنون پس از سال‌ها افغانستان را ترک کرد و رفت.

بیشتر بخوانید

روسیه: خروج آمریکا از افغانستان نباید منجر به اعزام دوباره نیرو در منطقه شود

تقلای سازمان سیا برای اتخاذ رویکرد تازه پس از خروج آمریکا از افغانستان

عبدالله: نقشی درباره حضور و یا خروج آمریکا از افغانستان نداریم

لانگ‌وار ژورنال: طالبان تا خروج آمریکا از افغانستان می‌جنگد

شهروندان کابل ترک نخبگان افغان با هماهنگی آمریکا را نیز جفای دیگری در حق مردم افغانستان می‌دانند و بر این باور هستند که نخبه‌های این کشور که می‌توانند مصدر خدمت باشند اکنون از افغانستان خارج شده‌اند.

برخی نیز معتقدند: باید همه کسانی که رفتند به افغانستان بازگردند زیرا این وطن را اگر خودشان نسازند، هیچ کس دیگری نیست که کاری انجام دهد و نباید از آمریکا و دیگر کشورها انتظار داشت.

با این حال، شک و تردیدهایی نیز بین مردم وجود دارد که پس از خروج کامل نیروهای آمریکایی چرا هنوز مردم شاهد پروازهای هواپیماهای باربری این کشور در فرودگاه کابل هستند و این سؤال مطرح است که آمریکا در حال خارج کردن چه چیزهای دیگری از کابل است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + شش =