اخبار

گروه‌های جهادی مشهد پای کار بیماران کرونایی/ “تا پایان ویروس منحوس کنار مردم هستیم”

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس ، بی‌شک دل همه مردم برای دوران پسا کرونا و برای قدم زدن، سفرکردن، دید و بازدید اعضای خانواده و در آغوش گرفتن شان تنگ شده است. همه مردم نه تنها ایران بلکه کل جهانیان لحظه شماری می‌کنند برای رسیدن روزهای بدون دلهره و اضطراب و برای تغییر اوضاع به شرایط عادی.

بدون تردید این روزهای سیاه کرونایی روزی تمام خواهد شد و چیزی که از آن در ذهن مردم باقی خواهد ماند، همدلی و همراهی و ایثار و فداکاری‌های تک تک مردم از کادر درمان و فرهنگیان، بازاریان، کارگران شهرداری گرفته تا گروه‌های جهادی…

با توجه به وضعیت موجود و بالا رفتن تعداد افراد مبتلا به کرونا و شیوع گسترده مرگ و میر در این روزها، گروه‌های جهادی زیادی با هر اسم و شکلی، تمام ظرفیت‌های خود را در کمک به بهتر شدن اوضاع مردم به میدان آورده اند، از توزیع ماسک و مواد ضد عفونی گرفته تا خدمت خالصانه در غسالخانه‌ها و قبرستان‌های شهر…

یکی از تازه‌ترین اقداماتی که این روزها توسط گروه‌های جهادی در شهر مشهد به صورت جدی پیگیری می‌شود، پخت و توزیع عصاره گوشت و نخود خانگی به صورت گسترده در حاشیه شهر مشهد است.

در این بین گروه جهادی کهف الحسن علاوه بر تهیه و تامین کپسول اکسیژن برای بیماران حاد تنفسی، ارائه خدمات و حمایت‌های تغذیه ای به بیماران سالمند و نیازمند حاشیه شهر را این روزها به صورت جدی پیگیری می‌‌کند.

بیشتر بخوانید

روایتی از تلاش گروه‌های جهادی در تهیه آبمیوه برای کمک به درمان بیماران کرونایی/ خدمتی به شیرینی طعم سلامتی

خدمت حسینی در روستاهای خراسان رضوی / موکبی که خدماتش برای بیماران سرپایی کروناست

مشکل کمبود دارو و تخت برای بیماران کرونایی در استان خراسان جنوبی وجود ندارد

علی شریفی، مدیر گروه جهادی کهف الحسن با اشاره به پویش(عصاره خانگی) که این روزها راه اندازی شده است، می‌گوید: گروه کهف الحسن روزانه 150 شیشه عصاره گوشت تهیه و بین خانواده‌هایی که بیمار کرونایی دارند و شرایط سختی را سپری می‌کنند توزیع می‌کند. شیشه‌های یک کیلوگرمی بین خانواده‌های داوطلب به همراه گوشت و نخود توزیع می‌شود تا این خانواده‌ها با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی این عصاره را در منزل تهیه کنند و ما این عصاره‌های تهیه شده را بین نیازمندان بیمار در حاشیه شهر تقسیم بندی کنیم.

وی افزود: تهیه سوپ مخصوص بیماران کرونایی، شربت‌های مخصوص کرونا، تخم بلدرچین، ماسک و ژل ضد عفونی ، تهیه‌ و توزیع ،کپسول، قرص های ویتامین ث و ویتامین د، تهیه کپسول های اکسیژن از دیگر خدمات گروه کهف الحسن برای بیماران کرونایی نیازمند است.

شریفی می‌گوید: جامعه هدف ما دو دسته است،دسته اول همان بیماران نیازمند مالی و معیشتی حاشیه شهر و دسته دوم فقط بیماران نیازمند به دارو و کپسول اکسیژن است.

مدیر گروه جهادی کهف الحسن ادامه می‌دهد: گروه‌های جهادی باید نیاز مردم محروم و نیازمند را به خوبی به مردم تبیین کنند که در این صورت قطعا اقشار مختلف مردم بویژه در این شرایط تلخ کرونایی، احساس تکلیف کرده‌ و وارد صحنه می‌شوند، از سوی دیگر باید از کمک سایر صنوف هم در رفع محرومیت زدایی بهره ببرند. چرا که در واقع گروه‌های جهادی حلقه واسط بین نیازمندان و دیگر مردم جامعه که در شرایط مطلوبی به سر می‌برند، هستند.

وی افزود: اطعام خانواده های نیازمند و بیماران کرونایی این روزها عرصه مهم خدمت رسانی و فعالیت مؤمنانه گروه های جهادی است.

شریفی تصریح کرد: مدیریت و کارهای جهادی در دوران دفاع مقدس شکل گرفت که بدون شک مهمترین عامل موفقیت رزمندگان اسلام در آن دوران همین مؤلفه مدیریت و خدمت جهادی بود، که امروز هم می‌تواند راه حل موثر مشکلات جامعه و کشور بهره‌‌گیری از همین مؤلفه‌های مهم در سطوح مختلف است.

گزارش از اعظم عباسپور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − دو =