اخبار

گرایی بعد از اهدای مدالش به شهید گمنام: قول و قرارم با شهید ارزشمندتر از طلای جهان است

به گزارش خبرگزاری تسنیم، صبح امروز (24 مهر) محمدرضا گرایی طی مراسمی مدال طلای جهانش را به شهید جوانِ گمنام دفن شده در محل فدراسیون کشتی تقدیم کرد.

گرایی در مورد این تصمیمش، گفت: روزی که داشتیم به نروژ اعزام می‌شدیم، قول و قرارهایی با این شهید بزرگوار گذاشتم که اگر به طلا برسم مدال را تقدیم ایشان کنم. همانطور که دیدید تا 12 ثانیه مانده به پایان مسابقه فینال، از حریفم عقب بودم اما در 12 ثانیه توانستم کشتی را دربیاورم. در این راه امام زمان، شهدا و دعای خیر مردم پشت سرمان بود.

وی در مورد شهید گمنام 19 ساله دفن شده در محل فدراسیون کشتی، عنوان کرد: قهرمانان واقعی اینها هستند ما که نهایتش سرو صورت مان روی تشک زخمی می‌شود اما اینها جانشان را با خدا معامله کرده‌اند.

گرایی با اشاره به رابطه روحی کشتی‌گیران با شهید دفن شده در محل فدراسیون کشتی، گفت: حدود دو سالی که شهید عزیز اینجا دفن شده، کشتی‌گیران با این شهید زندگی کرده‌اند و او عضوی از زندگی ما بوده است. این مدال ارزشمند است، برای رسیدن به طلای جهان خیلی زحمت کشیدم اما قول و قراری که با شهید بزرگوار گذاشتم ارزشمندتر از طلای جهان است.

قهرمان شیرازی کشتی فرنگی جهان، گفت: مطمئنا دعای خیر شهید عزیز بدرقه همه کشتی‌گیران است، علی‌الخصوص کشتی‌گیرانی که در مسابقات جهانی و المپیک پا به میدان می‌گذارند. امیدوارم همه ورزشکاران به شهدای عزیزی که نگذاشتند پرچم کشور به زمین بیافتد، اقتدا کنند. آنها جانشان را دادند که پرچم ایران بالا بماند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + 2 =