مقالات, مقاله های آموزشی

کود سه بیست

همه کسانی که به پرورش گل ها و گیاهان آپارتمانی و نگهداری از باغچه های کوچک در خانه هایشان مشغول هستند، از فواید و خواص کود سه بیست ( 3 بیست ) بسیار شنیده اند. مزایای این کود کامل 202020 بسیار زیاد است. بنابراین به دلیل اهمیت آن در این مقاله سعی کردیم ضمن بیان خواص نوع مایع و پودری این کود برای گیاهانی مانند سانسوریا، گل قاشقی، درخت گردو و سایر گیاهان، راه های تهیه آن را نیز بیان کنیم:

کود سه بیست چیست ؛ مزایای آن برای گیاهان خانگی

استفاده از کود سه بیست برای گلهای آپارتمانی

اگر به گل و گیاه بسیار علاقه دارید و به سلامتی و طراوت آنها اهمیت میدهید ، باید آنها را با کود سه بیست تغذیه کنید. کود سه بیست تمام نواقص و نیازهای گیاه را برطرف می کند و به رشد و سلامت آن کمک می کند. نیتروژن موجود در این کود به فتوسنتز گیاه و کیفیت محصول و همچنین به رشد بذر و میوه و رشد سریعتر شاخ و برگ کمک می کند.

 کود سه بیست یکی از تقویت کننده های کامل است که برای گیاهان بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این کود برای گیاهان بسیار مفید است و به آنها در رشد زیاد کمک می کند. این تقویت کننده حاوی 20٪ فسفات ، 20٪ ازت و 20٪ پتاسیم است. از آنجا که حاوی 20 درصد از هر یک از این سه ماده است ، کود سه بیست نامیده میشود. علاوه بر این کود ، ریز مغذی ها  نیز به گیاه می رسند و رشد آن را بهبود میبخشند.

شما می توانید از کود سه بیست  برای انواع محصولات زراعی استفاده کنید و رشد محصولات زراعی را افزایش  دهید تا نتایج عالی و بهره‌وری بهبود یافته را ببینید.

این کود به عنوان کود کامل شناخته می شود زیرا حاوی تمام عناصر مورد نیاز گیاه است و تغذیه کامل گیاه را میتواند فراهم کند. پس این کود برای هر نوع گیاهی مناسب وقابل استفاده است،  وبرای رفع کمبود و نیاز گیاهان از کود سه بیست میتوانید استفاده کنید.

مهمترین عامل در فتوسنتز گیاهان فسفر است که به بهبود ریشه زایی و افزایش گلدهی درختان و گل ها کمک می کند و وجود پتاس در کودهای سه بیست باعث  گلدهی زود هنگام در گیاهان زینتی میشود و باعث میشود میوه ها بهتر رشد کنند .

نحوه استفاده از کود سه بیست برای برنج - رویان تیسان

کود 20 3 ( سه بیست ) چیست؟

اهمیت استفاده از یک کود خوب و مناسب یکی از مهمترین موارد در نگهداری از گیاهان است. علاوه بر آن مهم است که به جای استفاده از کودهای مختلف که هر کدام ترکیبات خاصی دارند، از یکی از آن ها استفاده کرد. همچنین بعد از شناخت مواد مغذی داخل کود، باید دقت کرد که گیاه ما به چه موادی احتیاج دارد و آیا آن کود برای گلدان ما مناسب است یا نه. یکی از انواع کودهای شیمیایی که مواد مغذی زیادی در خود جای داده است، کود کود 3 بیست یا کود کامل NPK است

علت شهرت این کود به کود کامل 20-20-20، داشتن 20 درصد فسفات، 20 درصد پتاسیم و 20 درصد ازت است. علاوه بر این در اکثر نمونه های این محصولات که شرکت های مختلف می سازند، موادی مانند منگنز، بورات، روی و آهن نیز وجود دارد. وجود این سه ماده و ترکیبات ثانویه آن باعث شده است خواص کود 3 بیست بسیار زیاد باشد و از آن برای زمین های زراعی و کشاورزی، گلخانه ها و گلدان های گیاهان آپارتمانی استفاده شود.

کود کریستالون 18-18-18؛ قیمت و خرید کود کریستالون 18-18-18

 

انواع و مشخصات کود سه بیست

پس از این که دانستیم کود 20 20 چیست بهتر است با انواع مختلف آن نیز آشنا شویم. این کودها به دو شکل مایع و پودری در بازار وجود دارند. اما باید بدانید در هر دو نوع خواص کود سه بیست یکسان است. تنها هنگام استفاده از کود 20 20 20 پودری برای برخی گیاهان آپارتمانی باید آن را با میزان مشخصی از آب حل کرده و محلول آن را برای گلدانتان استفاده کنید. اما هنگام استفاده از کود 20 20 20 مایع، به دلیل محلول بودن آن کار شما راحت تر است.

لیست قیمت کود سه بیست در بازار - باران کود

مقدار و زمان استفاده از کود سه بیست:

مقدار مورد استفاده شما برای گیاهان بیشتر به شرکت سازنده کود و همچنین به دلایل مختلف دیگر بستگی دارد و میزان استفاده هر گیاه با گیاه دیگر متفاوت است. 

پنجه_خرسی Instagram posts (photos and videos) - Picuki.com

کود سه بیست برای گیاهان خانگی و ساکولنت های با اندازه کمتر از یک وجب استفاده می شود.

1. در بهار و تابستان به همان اندازه که گل رشد می کند ، باید یک یا دو قاشق مرباخوری از این کود هر دو هفته یک بار داده شود.

2. در بهار و زمستان ، نباید از این کود به گیاهان و کاکتوس ها داده شود و گلها باید با همان مقدار دو قاشق غذاخوری هر دو ماه یک بار کود داده شوند.

پرورش کاکتوس

کود سه بیست باید برای کاکتوس ها و گیاهان آپارتمانی بارشد متوسط  به شرح زیر استفاده شود:

1. در بهار و تابستان ، هرچه گل بزرگ شود ، هر دو هفته دو قاشق چایخوری از این کود را استفاده کنید.

2. در زمستان و پاییز ، تقویت کردن کاکتوس هارا متوقف کنید و به همان میزان دو قاشق چای خوری، برای گیاهان دیگر استفاده کنید.

البته باید در هنگام بزرگ شدن گیاهان مراقب باشید ، هنگامی که گیاهان رشد بیشتری دارند به  مواد غذایی بیشتری احتیاج پیدا میکندد و باید بسیار مراقب باشید که آنها را سالم نگه دارید ، زیرا اگر کار اشتباهی انجام دهید ، گیاه شما کاملاً از بین می رود. بنابراین ، هنگام کوددهی گیاهان بزرگتر  ، باید با متخصصان گل و گیاه مشورت کنید.

مزایای کود سه بیست برای گیاهان آپارتمانی- کو سه بیست- امداد کشاورز

میزان مصرف کود 3 بیست

درست است که خاک گیاه دارای مواد مغذی و مورد نیاز برای گیاه است، اما گلدان شما به مواد دیگری غیر از مواد داخل خاک برای رشد خود نیاز دارد که آن را تنها با دادن کود می توانید تامین کنید. هنگام رشد و پرورش گل ها و گیاهان آپارتمانی به قدری رساندن این مواد برای گیاه مهم است که در صورت سهل انگاری در فراهم کردن آن ها، گلدان شما کم کم ضعیف شده، رشد نکرده و از بین می رود.

میزان کودی که باید برای محصولات خود استفاده کنید،  به مساحت زمین و تعداد گیاهان شما بستگی دارد ، اما به طور کلی می توانید 1 تا 2 کیلوگرم از این کود را برای این محصولات تهیه کنید و سپس از آنها استفاده کنید. برای کمک به رشد بهتر گیاهان با یک متخصص محصولات زراعی مشورت کنید.

 میزان مصرف این کود برای استفاده در محصولات باغی به اندازه و مساحت زمین شما بستگی دارد. البته نوع درخت در محصولات باغی بسیار متفاوت است ، برخی از درختان به کود بیشتری احتیاج دارند و بعضی از درختان از سایر مواد موجود در خاک تغذیه می کنند و به مقدار کمی از این کود احتیاج دارند ، بنابراین برای محصولات باغی خود نیز باید از متخصصان کمک بگیرید. فعالیت ها و دانش آنها با این نوع محصولات مرتبط است. لازم به ذکر است حداکثر نیاز درختان به کود سه بیست  از 200 گرم تا 500 گرم است.

کود سه بیست ان پی کی (npk) یکی از بهترین انواع کودهای شیمیایی است که غیر از موادی مانند فسفات، پتاسیم و ازت، دارای مواد مفید دیگر مانند آهن، منیزیم و روی است. مزایای مواد داخل این کودها به اندازه ای است که مصرف کود سه بیست برای مزارع کشاورزی و گل هایی که در باغچه کاشته می شوند نیز مفید است.

درمان گیاه با مصرف کود سه بیست

برای برخی از افراد این سوال پیش می آید که کود سه بیست چه رنگی است. این محصولات در رنگ های مختلف تولید می شوند، بنابراین مشاهده رنگ آن ها روش خوبی برای شناختن تقلبی یا اصل بودن آن ها نیست و به دنبال رنگ خاصی از آن ها نباشید. به طور مثال رنگ کود سه بیست پودری بیشتر صورتی و سفید است. اما رنگ های دیگر نشانه تقلبی بودن آن ها نیست و خواص کود سه بیست به رنگ آن بستگی ندارد. کود سه بیست مایع نیز در اکثر اوقات سبز و بی رنگ است.

مزایا و خواص کود سه بیست برای گل ها و گیاهان آپارتمانی

همانطور که گفته شد ترکیب اصلی این کود از فسفات، پتاسیم و ازت است. وجود این سه عنصر نیز باعث بالا رفتن مزایا و خواص کود سه بیست و بالطبع بالا رفتن میزان محبوبیتشان شده است. در ادامه به ذکر چند نمونه از فواید کود سه بیست برای گل های آپارتمانی می پردازیم:

به دلیل فسفر موجود در این کود عملیات فتوسنتز را بیشتر کرده و باعث افزایش میزان رشد ریشه می شود.

وجود پتاسیم باعث رشد بیشتر گل های گیاهان و میوه های آن ها می شود.

ازت موجود در این کود باعث افزایش پروتوئین خاک شده و همین امر باعث رشد بیشتر برگ ها و ساقه ها می شود.

نیازهای زیادی از گیاه با استفاده از یک کود برآورده می شود.

میزان رشد پاجوش ها و جوانه های گیاه را افزایش می دهد.

کود سه بیست شوری کمتری نسبت به سایر کودها برای خاک گیاه به همراه دارد.

مزایا و خواص کود سه بیست

کود سه بیست برای چه گیاهانی مناسب است؟

حال که با ماهیت کود 3 بیست آشنا شدید و خواص مختلف آن را نیز خواندید، و از آن جایی که برخی از کودها برای بعضی از گیاهان نامناسب و بلا استفاده هستند، بهتر است اطلاعات کامل تری در مورد این محصول کسب کنیم و بدانیم برای چه گیاهانی از آن استفاده کنیم. این کود یکی از محصولاتی است که برای تمامی گیاهان، گل ها و حتی درختان مورد استفاده است. هر کدام از گیاهان نیز به دلیل نیازهای مختلفشان به خواص مختلف کود سه بیست احتیاج دارند. در ادامه به صورت نمونه فواید مصرف کود سه بیست را برای برخی از گیاهان بیان می کنیم:

فواید کود سه بیست برای گوجه فرنگی

خواص زیاد کود سه بیست برای بوته های گوجه فرنگی زیاد است. به طور مثال پتاسیم موجود در کود 3 بیست باعث محکم شدن ساقه های بوته گوجه فرنگی و فسفات موجود در آن باعث افزایش رشد ریشه و گسترش آن می شود. اما چیزی که مهم است این است که بهتر است ازت در دفعات مختلف به این گیاه داده شود. بنابراین شاید بهتر باشد که از مواد تشکیل دهنده این کود به صورت جداگانه و با برنامه ریزی خاصی استفاده شود.

فواید کود سه بیست

فواید کود سه بیست برای گل دیفن باخیا

هنگام بررسی علت رشد نکردن دیفن باخیا یا زرد شدن دیفن متوجه می شویم که برگ های آن قدرت کافی برای رشد ندارند و به علت سنگین بودن برگ ها، به سرعت می ریزند. بنابراین نیاز مبرمی به سه عنصر ازت، فسفات و پتاسیم برای تقویت دارند. پس سعی کنید با تقویت گیاهتان با این کود از خواص کود سه بیست برای دیفن باخیا استفاده کنید.

خواص کود سه بیست برای گل رز

یکی از زیباترین و پرکاربردترین گل های مناسب برای کاشت در باغچه درختچه های رز هستند. این گیاهان اگر مواد مغذی مناسب دریافت کنند در تمام فصل های سال سبز و گلدار هستند. خواص کود سه بیست نیز برای این گیاهان در نیاز این گل به هر سه مواد اصلی تشکیل دهنده این کود است. در این میان ازت بیشترین اهمیت را برای گل رز دارد و باعث گل دهی بیشتر رز در فصل های مختلف می شود.

خواص کود سه بیست

مزایای کود کامل سه بیست برای گل قاشقی

تمام عناصر موجود در کود سه بیست برای رشد گیاه قاشقی مناسب است. به ویژه پتاسیم که باعث رشد گلدهی این گیاه می شود و دلیل بسیاری از مشکلات گل قاشقی کمبود آن است. از خواص کود سه بیست برای این گیاه نیز این است که باعث درمان اکثر مشکلات گل قاشقی می شود.

فواید کود سه بیست برای گندم

از آنجایی که گندم یکی از مواد غذایی اساسی مردم دنیا محسوب می شود، کاشت آن ها در زمین های کشاورزی بزرگ نیز بسیار متداول است. به همان اندازه مراقبت از آن ها و تقویتشان با کودها نیز بسیار اهمیت دارد. فسفر موجود در این نوع کود مهمترین خواص کود سه بیست را برای این گیاه در بر دارد. فسفر باعث مقاومت گیاه در روزهای سرد زمستان و افزایش پنجه زنی گندم می شود. ازت موجود در کود نیز باعث تقویت و بزرگ شدن دانه گندم می شود.

فواید کود سه بیست برای گندم

آیا کود سه بیست برای کاکتوس خوب است؟

آبکی شدن کاکتوس و ترک خوردن آن در اثر عنصر ازت دلیل مناسب نبودن کود سه بیست برای کاکتوس باشد. خواص کود سه بیست برای کاکتوس بیشتر به دلیل وجود پتاس آن است. بنابراین بهتر است هنگام تهیه کود برای آن از محصولاتی استفاده کنید که درصد بالایی پتاس و فسفات و درصد کمتری از ازت داشته باشد.

خواص کود سه بیست برای سانسوریا

سانسوریا یکی از گیاهان حساس است که احتیاج به خاک مناسب سانسوریا و مواد مغذی برای رشد برگ هایش دارد. به همین دلیل است که زمانی که دیدید سانسوریا رشد نمی کند یا برگ های سانسوریا ترک خورده است باید بدانیم که یکی از سه عنصر مهم برای رشد یعنی فسفر، ازت و پتاسیم آن کم شده است. پس به طور مسلم خواص کود سه بیست برای این گیاه بسیار است.

خواص کود سه بیست برای سانسوریا

خواص کود سه بیست برای کاج مطبق

کاج مطبق یکی از گیاهان زیبای آپارتمانی محسوب می شود که حساسیت بالایی به تغذیه، آبیاری و جابجایی محیط دارد. از آنجایی که این گیاه به هر سه عنصر ازت، فسفات و پتاس برای رشد خود نیاز دارد، خواص کود سه بیست باعث سرحال تر شدن کاج مطبق می شود. بهترین شیوه برای کود دادن به آن نیز، کودهای محلول در آب است. بنابراین بهتر است کودهای پودری را در آب حل کنید یا از نوع مایع کود 202020 استفاده کنید.

آیا کود سه بیست برای گردو مناسب است؟

میزان باروری درخت گردو به نوع خاک، نوع نهال و کودهایی دارد که به آن می دهیم. از بین مواد تشکیل دهنده کود 202020 نیتروژن برای درخت گردو بیشتر مورد نیاز است. این ماده باعث افزایش میزان باردهی این درخت می شود. اما از آنجایی که به دو عنصر دیگر کمتر از ازت احتیاج است، می توان از درصد های متفاوت تری از این نوع کود استفاده کرد یا برای بالا بردن خواص کود سه بیست برای درخت گردو علاوه بر این محلول، ازت بیشتری را به صورت جداگانه به آن داد.

آیا کود سه بیست برای گردو مناسب است

خواص کود سه بیست برای پتوس

پتوس یکی از گیاهان پر برگ و با ساقه های رونده است. به همین دلیل عدم رشد پتوس برای کسانی که گلدانی از این گیاه دارند آزار دهنده است. پس لازم است برای نگهداری از پتوس در منزل از کودهای مناسب استفاده کرد. خواص کود سه بیست برای آن به دلیل وجود هر سه عنصر به یک میزان است. بنابراین ترکیب یکنواخت آن ها در این نوع کود بهترین گزینه است.

علائم کمبود کود سه بیست در گیاهان:

همانطور که گفته شد ، عنصر های اصلی کود سه بیست ، پتاس ، فسفر و ازت هستند که هر یک در رشد گیاهان نقش مهمی دارند. اگر گیاه شما به هر دلیلی هیچ یک از این عناصر را نداشته باشد ، علائم زیر را به همراه خواهد داشت.

1. علائم کمبود نیتروژن:

کمبود نیتروژن در گیاهان باعث زرد شدن برگهای قدیمی می شود ، رشد گیاه به شدت آسیب می بیند و زرد شدن برگ ها به تدریج در برگهای بالاتر گسترش می یابد.

زرد شدن برگ های قدیمی گیاهان

درست است که علت زرد شدن برگ های قدیمی دیفن باخیا ممکن است طبیعی باشد، اما در بسیاری از گیاهان مانند زرد شدن شفلرا و زرد شدن قاشقی علت را باید در کمبود نیتروژن جستجو کرد. چرا که کمبود این ماده باعث ضعیف شدن گیاه و مردن برگ های قدیمی و رشد نکردن برگ جدید می شود. برای درمان آن نیز باید با مصرف کود سه بیست، کمبود ازت گیاه را بر طرف کرد.

 

2. علائم کمبودپتاس:

اگر گیاه شما دچار کمبود پتاس باشد ، برگهای پایین گیاه  زرد میشوند و به آرامی می سوزند تا برگهای فوقانی از گیاه را از  بین ببرنو. ج.د پتاسیم برای یک گیاه بسیار مهم است ، زیرا کیفیت میوه های درختی و پروتئین موجود در میوه به این عنصر بستگی دارد.

کوچک ماندن برگ های جوان و رشد نکردن آن ها

کسانی که گلخانه ای کوچک در خانه دارند در برخی از مواقع از عدم رشد گیاهشان شکایت می کنند. به طور مثال نمی دانند علت رشد نکردن سانسوریا یا توقف رشد شفلرای آن ها چیست. اما باید بدانید یکی از دلایل رشد نکردن دیفن باخیا یا عدم رشد پتوس و سایر گل های آپارتمانی کمبود پتاسیم موجود در کودهای سه بیست است. چرا که این ماده باعث رشد برگ ها و ریشه می شود. بنابراین در چنین مواقعی باید بدانید زمان مصرف کود سه بیست برای گلدانتان فرا رسیده است. اما باید طریقه استفاده از کود سه بیست را بدانید و سپس اقدام به انجام این کار بکنید.

3. علائم کمبود فسفر:

همچنین اگر گیاه از نظر فسفر کمبود باشد ، برگهای جوان کوچک می شوند و جوانه انتهای گیاه بسیار ضعیف خواهد بود.درنتیجه  گیاه به هیچ وجه خوب رشد نمی کند.

جوانه نزدن و پاجوش ندادن گیاه

در برخی از موارد نیز با اینکه خاک مناسب گیاهتان را فراهم کرده اید باز شاهد این هستید که گیاه رشد مناسب را ندارد. به طور مثال ترکیب مناسبی برای خاک سانسوریا پیدا کرده اید یا خاک خوبی برای پتوس تدارک دیده اید، اما می بینید که گیاه جوانه جدیدی نمی زند یا پاجوش نمی دهد. در این شرایط باید بدانید که گلدان به فسفات احتیاج دارد. کبود فسفر باعث کوچک شدن برگ های جدید، ضعیف شدن گیاه و نزدن پاجوش و برگ ها و جوانه های جدید می شود. پس مصرف کود سه بیست در این موارد نیز الزامی به نظر می رسد

می توان این کود را  همراه با  آب آبیاری اسپری کرد‌ وهم میتوان به صورت محلول پاشی استفاده کرد.همچنین قابلیت جذب سریع و اثر عالی دارد

بهترین زمان استفاده از کود سه بیست

حال که با علائم نیاز گیاهان به این کود آشنا شدید بهتر است بدانید طریقه مصرف کود 3 بیست چگونه است و چه زمانی بهترین وقت برای استفاده از کود سه بیست است و کی نباید از این مواد برای تقویت گلدانتان استفاده کنید.

بهترین زمان مصرف کود سه بیست

طرز استفاده از کود سه بیست در بهار و تابستان

بهترین زمان مصرف کود سه بیست بهار و تابستان است. چرا که زمان گلدهی گیاهان است و در این دو فصل گیاه شما شروع به زدن جوانه های جدید می کند. بنابراین لازم است بر اساس وسعت گیاهتان هر دو هفته یکبار محلولی آماده کرده و گیاهتان را با آن تقویت کنید.

روش مصرف کود سه بیست در پاییز و زمستان

زمان خواب گل ها و گیاهان در فصل پاییز و زمستان است. به خصوص در فصل سرد زمستان که میزان رشد گیاه نیز بسیار پایین است. بنابراین کود دادن به آن ها مفید نیست. پس لازم است فاصله استفاده از کود سه بیست را زیاد کنید. بهترین مقدار نیز هر دو ماه یکبار است.

میزان مصرف کود سه بیست

هیچ گاه نمی توان قانون کلی را برای میزان و طرز مصرف کود سه بیست در نظر گرفت. چرا که این یکی از مواردی است که بستگی به عوامل بسیار زیادی دارد. این موارد عبارتند از:

عمر گیاه یا میزان رشد آن.

مساحت زمین، باغچه یا گلدان شما.

وسعت و پراکندگی برگ ها و ساقه های گیاه.

فصل کود دهی به گیاه.

میزان مصرف کود سه بیست

اما با این وجود بهترین میزان مصرف کود سه بیست برای مزارع و زمین های کشاورزی بزرگ، حل کردن سه کیلو و نیم کود در 1000 لیتر آب است. برای گلدان های خانگی نیز می توانید یک قاشق چای خوری کود را در یک لیتر آب حل کنید و برای آبیاری گیاه از این محلول استفاده کنید.

سیستم های آبیاری: 1 تا 5 گرم پودربسته به اندازه گیاه  و جثه گیه دارد ، یک قاشق چایخوری سرخالی ، معادل 2.5 گرم ، در 1500 میلی لیتر (معادل یک بطری آب معدنی) ترکیب و حل کنید سپس و به گیاهانتان را تغذیه کنید. اگر گیاه به مدت طولانی رشد نکرده و تغییر زیادی در آن ایجاد نشده است ، می توانید یک قاشق چای خوری سرخالی معادل 2.5 گرم در 500 میلی لیتر ( معادل یک بطری کوچک آب معدنی) برای تغذیه گیاه مصرف کنید.

روش اسپری یا محلول پاشی: 1 گرم (معادل 1/3 قاشق چایخوری) را در 250 میلی لیتر (یک فنجان) حل کرده و روی گیاه اسپری کنید. می توان آن را هر 10 روز یکبار برای اسپری کردن استفاده کرد  و هر 14 روز یکبار برای آبیاری استفاده کرد.

نحوه استفاده از کود سه بیست مایع

بهترین روش استفاده از کود سه بیست

همانطور که می دانید کودهای سه بیست در اشکال مختلف پودری، کریستالی و مایع در بازار وجود دارند. به همین دلیل گاهی هنگام مصرف کود سه بیست نمی دانیم کدام یک از آن ها را بخریم و چگونه از آن ها استفاده کنیم. بنابراین با ادامه مطالب با ما همراه باشید:

نحوه استفاده از کود سه بیست مایع

کودهایی که به صورت مایع در بازار وجود دارد محلول در آب هستند. اما هیچگاه نباید آن ها را به تنهایی مصرف کرد. زیرا غلظت بسیار بالایی دارند. بنابراین لازم است هر بار بر اساس گیاه و مقدار مورد نیازتان، مقداری از آن را با آب حل کرده و به برگ و ریشه گیاه آب پاشی کنید.

طریقه مصرف کود سه بیست پودری

مصرف کودهای سه بیست پودری هم به صورت محلول در آب است و هم می توان آن ها را برای تقویت ریشه روی خاک پاشید. چرا که پاشیدن آن ها روی برگ مضر است. نوع کریستالی را نیز باید به مقدار لازم در آب حل کرد و سپس روی خاک و برگ گیاهان پاشید.

طریقه مصرف کود سه بیست و بهترین زمان استفاده

درست است که استفاده از کود سه بیست برای گیاهان بسیار مفید است اما نحوه و طریقه مصرف کود سه بیست نیز نکته های خاص خود را دارد، که اگر آن ها را رعایت نکنید به جای تغذیه گیاهتان باعث از بین رفتن آن می شوید.

پاسخ به سوالات متعدد در زمینه مصرف کود سه بیست

در این نوشته سعی کردیم در مورد چگونگی مصرف کود سه بیست و بهترین زمان استفاده از آن اطلاعات کاملی به شما بدهیم. اما از آنجایی که این موارد یک قانون کلی نیست و برای انواع گیاهان در هر مرحله از رشد، میزان و نحوه انجام این کار متفاوت است، به شما پیشنهاد می کنیم با یک فرد متخصص در این زمنیه صحبت کنید.

تدوین:مینو غفوری ساداتیه

ادرس اینستاگرام:gooldono.stand.sidoos@

تلفن:09308743868

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − سه =