مقاله های آموزشی

چگونه گیاه باباآدم را نگهداری کنیم ؟!

بابا آدم یا آلوکازیا گیاه فوق العاده زیبا با خواص بسیار زیادی است که بودن آن در هر خانه‌ای توصیه می‌شود. اما در ابتدا باید بدانیم گیاه بابا آدم چیست و چه مشخصاتی دارد. از ویژگی های این گیاه خواص فوق العاده دارویی آن می باشد. گیاه آلوکازیا از لحاظ ظاهری نیز ظاهری زیبا و عجیب دارد. قیمت گیاه بابا آدم در بازار متوسط بوده و با هزینه کمی می‌توانید این گیاه زیبا با برگ های سبز بزرگ را به خانه‌ی خود ببرید و یا به عزیزانتان هدیه دهید.

نام انگلیسی این گیاه Alokasia می باشد و در مناطق مختلفی مانند آسیا ، اروپا و آمریکا رشد می کند. در ایران نیز این گیاه در محدوده شهر های تهران ، البرز و تفرش می روید.

نگهداری گیاه بابا آدم

قد متوسط این گیاه 1.5 الی 2 متر می باشد. این گیاه دارای برگ های بیضی شکل و بزرگی است که با توجه به گونه گیاه تا 70 سانتی متر نیز در طبیعت رشد خواهد کرد. ساقه هایی پوست ماری دارد که بر روی آن کرک هایی وجود دارد. میوه این گیاه در اندازه های فندق و به رنگ زرد می باشد . گل های گیاه بابا آدم رنگ جذاب بنفش دارد که با بقیه اجزای گیاه تفاوت رنگی چشمگیری دارد. تعدادی قلاب بر روی گل قرار دارد که با چسبیدن به بدن حیوانات به تثیر گیاه کمک نماید. بابا آدم ریشه های بلند و درازی به شکل هویج دارد با رنگ قهوه ای دارد . داخل ریشه سفید رنگ ، شیرین ولی با بوی نامطبوع است .

خواص گیاه بابا آدم

همانطور که بالاتر ذکر شد ریشه گیاه بابا آدم خواص درمانی زیادی دارد.ریشه های این گیاه دارای موادی مانند رزین ، پتاسیم ، کلسیم ، منیزیم ، آهن ، تانن و ویتامین B6 , C می باشد. از نظر طب سنتی ایران ریشه این گیاه سرد می باشد . ریشه این گیاه را می شود به صورت جوشانده و یا دم کرده استفاده کرد. از خواص گیاه بابا آدم میتوان به تصفیه خون ، بهبود درمان مبتلایان به نقرس ، تقویت سیستم ایمنی اشاره کرد . علائخ بر این ، گیاه بابا آدم به علت آهن فراوان میتواند در رنگ پریدگی و درمان کم خونی کمک بسیاری نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + چهارده =