مقالات, مقاله های آموزشی

پیچ گلیسین

پیچ گلیسین با گل‌هایی به رنگ بنفش، سفید و آبی یکی از زیباترین درختچه‌های زینتی برای کاشت در باغچه و فضای سبز است. خاک لومی حاصلخیز، آبیاری منظم، نور مستقیم خورشید و هوای معتدل از شرایط نگهداری پیچ گلیسین است.

فروش پبچ گلیسین (گل ویستریا ) | داداگل | گل و گیاه دادمهر

شما چقدر گیاهان رونده را می‌شناسید؟

از انواع آن‌ها چه می‌دانید؟

یا نام گل پیچ گلیسین به گوش شما خورده است؟

به جرات می‌توان گفت یکی از محبوب‌ترین و جذابترین گیاهان در کشورهای غربی، این گیاه بوده است.

خصوصیات بی نظیر ظاهری، تنوع گسترده، شرایط نگهداری مطلوب و مواردی از این قبیل، سبب افزایش موارد استفاده از این گیاه شده است.

این گیاه دارای اصالت چینی بوده که توسط صادرات به کشورهای مختلف، محبوبیت جهانی بی‌نظیری را کسب نموده است.

شما چقدر گیاهان رونده را می‌شناسید؟

از انواع آن‌ها چه می‌دانید؟

پیچ گلیسین - بهترین پاسخ

یا نام گل پیچ گلیسین به گوش شما خورده است؟

به جرات می‌توان گفت یکی از محبوب‌ترین و جذابترین گیاهان در کشورهای غربی، این گیاه بوده است.

خصوصیات بی نظیر ظاهری، تنوع گسترده، شرایط نگهداری مطلوب و مواردی از این قبیل، سبب افزایش موارد استفاده از این گیاه شده است.

این گیاه دارای اصالت چینی بوده که توسط صادرات به کشورهای مختلف، محبوبیت جهانی بی‌نظیری را کسب نموده است.

پیچ گلیسین با گل‌هایی به رنگ بنفش، سفید و آبی یکی از زیباترین درختچه‌های زینتی برای کاشت در باغچه و فضای سبز است. خاک لومی حاصلخیز، آبیاری منظم، نور مستقیم خورشید و هوای معتدل از شرایط نگهداری پیچ گلیسین است.

خرید و قیمت گل ویستریا یا پیچ گلیسین رونده | ترب

پیچ گلیسین گیاهی است از خانوادهٔ بقولات و از زیر تیرهٔ پروانه واران که منشاء آن شرق آسیا می‌ باشد. درختچه‌ ای است خزان دار با طول عمر زیاد، بالا رونده چوبی، دارای برگ‌ های متناوب و به فرم مرکب شانه‌ ای فرد، گل‌ هایی به رنگ آبی، ارغوانی یا بنفش که به صورت گل آذین خوشه قرار گرفته‌ اند. گل آذین خوشهٔ زیبایش سبب معروفیت این گیاه شده است. تفاوت انواع گونه‌ های گلیسین در تعداد برگچه‌ ها، رنگ گل‌ ها و طول گل آذین است.

پیچ گلیسین - سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری

نام انگلیسی : WISTERIA SINENSIS

خانواده : Fabaceae

بومی : شرق آسیا

گلیسین گیاهی است از خانوادهٔ بقولات و از زیر تیرهٔ پروانه واران که منشاء آن شرق آسیا می‌باشد. درختچه‌ای است خزان دار با طول عمر زیاد، بالا رونده چوبی، دارای برگ‌های متناوب و به فرم مرکب شانه‌ای فرد، گل‌هایی به رنگ آبی، ارغوانی یا بنفش که به صورت گل آذین خوشه قرارگرفته‌اند. گل آذین خوشهٔ زیبایش سبب معروفیت این گیاه شده است.تفاوت انواع گونه‌های گلیسین در تعداد برگچه‌ها، رنگ گل‌ها و طول گل آذین است.

W. floribunda  كه با نام پيچ گليسين ژاپني Japanese wisteria بومي ژاپن است حدود ۳۰-۹ متر رشد مي كند. طول گل آذين اين گونه طويل تر از ساير گونه هاي پيچ گليسين است و مي‌توانند حتي به ۵۰ سانتيمتر نيز برسند و زمان گلدهي اوايل تا اواسط بهار است و گلها به رنگ سفيد، صورتي، ارغواني و آبي و معطر هستند. محور برگ ۱۰ تا ۳۰ سانتيمتر طول دارد و هر برگ مركب حاوي ۹ تا ۱۳ برگچه به طول ۲ تا ۶ سانتيمتر است.

پیچ گلیسین - پروفایل راهنمای نگهداری و پرورش - فلورا گاردن

W. frutescens با نام پيچ گليسين آمريكايي American wisteria شناخته مي شود حدود ۱۵ متر رشد مي كند گل آذين ۵ تا ۱۵ سانتيمتر رشد مي كند و گلهايي به رنگ آبي-ارغواني دارد كه در اواخر بهار /اوايل تابستان شكوفا مي شوند.

W. sinensis با نام پيچ گليسين چيني Chinese wisteria شناخته مي شود بومي چين است .حدود ۱۸ تا ۳۰ متر ارتفاع مي يابند و طول محور برگ مركب آن ۱۰ تا ۳۰سانت است و ۹ تا ۱۳عدد برگچه بيضوي به طول ۲ تا ۶ سانتيمتر دارد. گلها سفيد، بنفش و آبي هستند و طول گل آذين ۲۰-۱۵ سانت است كه در بهار پيش از ظهور برگ ها شكوفا مي شوند. براي پر رشد بودن نياز به هرس دارد.

گیاهان رونده به‌ علت رشد سریع و زیاد یکی از بهترین گزینه‌ها برای استفاده جهت زینت بخشیدن به باغچه یا حیاط منازل به‌ شمار می‌آیند. این گل‌ها در برخی از گونه‌ها مانند پیچ گلیسین (Chinese wisteria) با پیچش دور ستون و داربست جلوه بسیار زیبایی به محیط اطراف خود می‌بخشند. یکی از زیباترین گونه‌های گیاه رونده در جهان که بسیار در کشورهای غربی و ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد، گل پیچ گلیسین است. گیاه گلیسین دارای گل‌های خوشه‌ای بسیار زیبا است.

2 – فروشگاه گل، گیاه و خدمات فضای سبز سبزوانه

گل پیچ گلیسین چیست

گیاه گلیسین نوعی از انواع گل است که بومی کشور چین بوده و در قرن 19 میلادی به کشور آمریکا برای کاشت انتقال پیدا کرده است. بعد از انتقال این گیاه به کشور آمریکا، محبوبیت زیادی بین افراد ساکن در کشورهای غربی پیدا کرد و در بسیاری از کشورهای غربی به‌عنوان گل زینتی استفاده شد. این گیاه به علت حالت بسیار زیبای آویزان شدن در تولید تونل‌های گل در فضاهای سبز بزرگ استفاده می‌شود. حالت رشد این گیاه شباهت بسیار زیادی با درخت بیدمجنون دارد که آن هم یکی از زیباترین درختان شناخته شده است. اسم لاتین این گیاه WISTERIA SINENSIS است و عمر آن بسیار زیاد می‌باشد. از مشخصات ظاهری گل گلیسین می‌توان به گل‌هایی با ارتفاع زیاد و حالت آذین مانند آن اشاره کرد.

پیچ گلیسین - پروفایل راهنمای نگهداری و پرورش - فلورا گاردن

گل دهی گیاه گلیسین

یکی از نکات جالب درباره گیاه گلیسین مدت زمان گلدهی این گیاه بعد از کاشت آن می‌باشد؛ این گیاه برای گلدهی بعد از کاشت نیازمند زمان طولانی بین 10 الی 15 سال می‌باشد. پس توصیه می‌شود به‌جای کاشت بذر آن، آن را از روش‌های دیگر تکثیر کنید. زمان گلدهی فصلی این گیاه نیز اوایل تا اواسط بهار است

خاستگاه گیاه گلیسین

همان‌طور که اشاره شد این گیاه بومی چین است اما خاستگاه آن به تمام شرق آسیا برمی‌گردد و در شرایط آب‌وهوایی این کشورها دارای رشد بسیار مناسبی است. البته باید توجه کرد که با رعایت برخی نکات می‌توان به راحتی از آن در کشور ایران هم نگهداری کرد.

پیچ گلیسین سطل 4 – فروشگاه گل، گیاه و خدمات فضای سبز سبزوانه

روش‌های تکثیر گل پیچ گلیسین

با در نظر گرفتن جذابیت بی نظیر و تکرار نشدنی این گیاه، اقدام به تکثیر و بهره برداری از آن نموده‌اند.

گیاه شناسان بسیار زیادی در این حوزه با تحقیق و پژوهش به این مهم دست یافتند که می‌توان از روش‌های مختلفی برای تکثیر این گیاهان استفاده نمود.

پیچ گلیسین - پروفایل راهنمای نگهداری و پرورش - فلورا گاردن

نحوه کاشت پیچ گلیسین

کاشت پیچ گلیسین به دو روش قلمه زدن، و بذر امکان پذیر است.اما از آنجایی که کاشت بذر آن تا زمان گلدهی ممکن است ۱۰ الی ۱۵ سال طول بکشد گزینه رایجی برای کاشت پیچ گلیسین نیست.

استفاده از قلمه چوبی و قلمه سبز این گیاه یکی از راه های کاشت پیچ گلیسین است که باید از ساقه هایی برای قلمه استفاده کرد که تازه باشد و حاصل رشد بهار و تابستان باشند.

سپس به اندازه ۱۵ سانت از سر ساقه جدا می کنیم و تمام برگ های که بر روی قسمت انتهای قلمه است را جدا می کنیم.

سپس قلمه به دست آمده را به پودر ریشه زایی آغشته می کنیم تا سرعت ریشه دهی بیشتر شود .

بعد از آن باید قلمه تان را در یک بستر خاک مناسب قرار دهید، مخلوطی از خاک پیت موس+ خاک برگ + شن برای کاشت قلمه مناسب است.

سپس گلدانی که قلمه ها را در آن کاشتید را به یک مکان روشن و به دور از تابش مستقیم نور خورشید انتقال دهید .

بذر پیچ گلیسین (ویستریا چینی) بسته 5 عددی Chinese Wisteria Seeds Wisteria sinensis Seeds – South Seed Bank بانک بذر جنوب

بهترین دمای اتاق برای قرار دادن قلمه دمایی به اندازه ۲۰ تا ۲۴ درجه می باشد.

برای ریشه دهی بهتر قلمه باید بر روی گلدان یک کیسه پلاستیکی بکشید تا رطوبت لازم حفظ شود و در طی روز چندین مرتبه به غبار پاشی آن بپردازید.

زمانی که شما برای کاشت پیچ گلیسین از قلمه های سبز رنگ استفاده می کنید ممکن است این قلمه ها به راحتی رطوبت خود را از دست بدهند و مانعی باشد بر سر راه ریشه زدن.

قلمه های چوبی که در فصل پاییز و اوایل فصل زمستان بدست می آید می توانند برای کاشت پیچ گلیسین بسیار مناسب تر باشند.

برای استفاده از شاخه های چوبی که بعد از خزان برگ ها پدیدار می شوند باید همان طور که در بالا گفتیم به اندازه ۱۵ تا ۳۰ سانت از شاخه ها قلمه تهیه کنید و بعد از آن تمام شرایطی که برای قلمه سبز انجام داده ایم را دوباره بر روی قلمه چوبی قرار دهیم.

تمام شرایط دما و شرایط محیطی کاملا مطابق قلمه سبز است.

مدت زمانی که احتیاج است این قلمه ها ریشه بدهند زمانی بین ۱ الی ۲ ماه است تا ریشه دهی صورت بگیرد.

پیچ گلیسین | هایپر تره بار

شرایط نگهداری از پیچ گلیسین

نور: گیاه پیچ کلیسین برای رشد مطلوبش به نور آفتاب زیادی دارد و اگر نور لازم را دریافت نکند با عدم گل دهی روبرو می شود.

آبیاری: این گیاه به آب کمی احتیاج دارد و زمانی که دید خاک آن از کمی رطوبت برخوردار است نباید آبیاری صورت بگیرد.

دما: مناسب ترین دما برای نگهداری ار پیچ گلسین ۱۱ درجه سانتی گراد است، میزان تحمل سرما این گیاه ۰ درجه و میزان تحمل گرما این گیاه تا ۳۵ درجه می باشد.

خاک: این گیاه برای رشد خود خاک لومی و ماسه که دارای قدرت زهکشی خوب است را می پسندد. PH خاک باید بین ۵/۵ تا ۵/۶ باشد.

خاک حاوی شن بهترین گزینه برای پیچ گلیسین

کود: گیاه پیچ گلیسین برای اینکه در فصل رشد گل بدهد نیاز به کوددهی دارد. کوددهی باید در فصل بهار و تابستان انجام شود.
کود مناسب برای رشد و پرورش پیچ گلیسین
هرس: برای پرورش این گیاه هرس مسئله مهم است، از آنجایی که این گیاه گیاهی رونده است باید شاخه های آن را کنترل کرد، این کار کمک زیادی به تولید گل بیشتر می کند، بهتر است هر سال در ۲ نوبت هرس انجام شود. که به آن هرس پاییزه و هرس زمستانه می گویند.
در هرس پاییزه که در فصل مهر صورت می گیرد، که باید شاخه های که در سال جدید رشد کردند تا ۳۰ سانتی متری شاخه اصلی هرس کرد.
در هرس زمستانه که اواخر اسفند انجام می شود فقط شاخه های جانبی حذف می شوند، جوری که هر شاخه حاوی ۲ الی ۳ عدد جوانه باشد.
هشدار: تمام قسمت های گیاه پیچ گلیسین حاوی سمی بنام wisterin است، که اگر آن را بخورید ممکن است شما را مسموم کنند، که از نشانه های آن تهوع، اسهال، استفراغ و درد شدید معده می شود.

هرس کردن گل پیچ گلیسین

از جمله روش‌های موثر برای تکثیر آن، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

روش قلمه چوب

این روش به دو صورت قلمه با چوب نرم و همچنین قلمه با چوب سخت انجام می‌پذیرد.

در قلمه با چوب نرم، قلمه های جدیدی که در فصل رشد پدید آمده و در حدود 15 سانتی‌متر رشد نموده‌اند را جدا کرده.

و اقدام به جداسازی برگ‌های پدید آمده در آن خواهند نمود.

فروش پیچ گیلیسین

پس از جداسازی اقدام به کاشت قلمه در خاک مناسب (خاکی مخلوط از پرلیت و کوکوپیت) خواهند نمود.

این قلمه در نور غیر مستقیم و با دمای مناسب بین 20 الی 24 سانتی‌گراد، رشد خواهد نمود.

استفاده از غبارپاشی در رشد این قلمه‌ها نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت.

اما در قلمه با چوب سخت برای گل پیچ گلیسین، قلمه چوب سخت با طول 15 الی 30 سانتی‌متر را در اواخر پاییز و یا اوایل زمستان جدا نموده و سپس مانند چوب نرم اقدام به کاشت آن خواهند نمود.

رشد این قلمه به مدت 4 تا 6 هفته به طول می‌انجامد.

کاشت بذر

یکی دیگر از روش‌های تکثیر این گیاه، کاشت بذر بوده است.

کاشت بذر پیچ گلیسین برای تکثیر

اما کاشت بذر به دلیل زمانبر بودن (رشد آن 10 الی 15 سال به طول می‌انجامد) و همچنین سختی نگهداری، محبوبیت کم‌تری را در بر داشته است.

بذرهای این گیاه برای دریافت پایه باید مورد پیوند قرار گیرند.

پس از رسیدن غلاف بذر بر روی گیاه و تغییر رنگ آن، باید از آن‌ها در مکان سر نگهداری نمود و در فصل بهار اقدام به کاشت آن‌ها کرد.

خوابانیدن

از دیگر روش‌های محبوب برای تکثیر گل پیچ گلیسین، روش خوابانیدن است.

در این روش یک ساقه را در اواخر زمستان و یا اوایل بهار در عمق 7 سانتی‌متری ریشه در سطح زمین قرار می‌دهند.

پس از مدتی این ساقه ریشه زنی نموده و در پاییز و یا در بهار سال بعد می‌توان از این ساقه برای کاشت استفاده نمود.

خرید و قیمت بذر پیچ گلیسین بسته 2 عددی از غرفه فردین کشت | باسلام

بیماری‌های گل پیچ گلیسین 

این نوع از گیاهان نیز مانند بسیاری از گیاهان دیگر در برخی از مواقع دچار حملات انواع آفات و یا برخی از قارچ‌ها قرار خواهند گرفت.

همچنین در برخی از مواقع نیز به دلیل تغییرات آبیاری و یا خاک مناسب، این گیاهان دچار بیماری خواهند شد.

از جمله بیماری‌های این گیاهان می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

قارچ‌های عسلی

شته

شپشک

مشکلات فیزیولوژیکی

کمبود برخی از مواد معدنی در خاک مانند: آهن، پتاسیم و فسفر

و مواردی از این قبیل بوده است که می‌توان با توجه به برخی از نکات در رفع و یا جلوگیری از بروز آن‌ها، نقش مهمی را ایفا نمود.

یکی از نکات مهم برای جلوگیری از بروز بسیاری از آفات، هرس مناسب این گیاه می‌باشد.

این گیاه به دلیل برخورداری از خاصیت رونده بودن، رشد ایده‌آلی را در بر خواهد داشت.

هرس نمودن مناسب و سر وقت این گیاهان و همچنین توجه به کوددهی مناسب، سبب جلوگیری از بروز بسیاری از آفات و بیماری‌ها در این گیاهان خواهد شد.

فروش پبچ گلیسین (گل ویستریا ) | داداگل | گل و گیاه دادمهر

انواع گل گلیسین

گیاه گل پیچ گلیسین از تنوع کمی در گونه‌های خود برخوردار است و فقط در سه گونه در طبیعت یافت ‌می‌شود. این گونه‌ها نیز شباهت زیادی به یکدیگر دارند و صرفا در برخی مشخصات دارای تفاوت‌های جزئی هستند. در ادامه به تمام گونه‌های این گیاه زیبا اشاره می‌کنیم.

آشنایی با انواع گونه های گل پیچ گلیسین

معرفی گونه های مختلف گل پیچ گلیسین

1- پیچ گلیسین چینی

گیاه پیچ گلیسین چینی همان‌طور که از اسم آن پیدا است، بومی کشور بزرگ چین است. نام لاتین این گیاه Chinese wisteria  است و از مشخصات متفاوتی در برخی زمینه‌ها با گونه‌های دیگر این گیاه برخوردار است. تا ارتفاع 18 الی 30 متر می‌تواند رشد طولی داشته باشد و گل‌های آن بفش، آبی و سفید هستند. طول گل‌های آویزان آن می‌تواند به 15 الی 20 سانتی‌متر برسد و طول برگ‌های آن بین 10 تا 30 سانتی‌متر است. گل‌های این گونه از گیاه قبل از بهار شکوفه می‌زنند و اگر می‌خواهید رشد خوبی را تجربه کند باید نسبت به هرس مناسب آن اقدام کنید.

2- پیچ گلیسین ژاپنی

گل گلیسین ژاپنی نیز بدیهی است که بومی کشور ژاپن است. طول ارتفاع آن می‌تواند به 9 الی 30 متر برسد و به‌علت طول بسیار زیاد گل‌های آن که تا 50 سانتی‌متر رشد می‌کنند جزو زیباترین گونه‌های این گیاه به‌شمار می‌آید. گلدهی این گیاه از اوایل تا اواسط بهار است. گل‌های گلیسین ژاپنی به رنگ ارغوانی، آبی، سفید و صورتی هستند و طول برگ‌های آن بین 10 الی 30 سانتی‌متر است.

پیچ گلیسین ژاپنی

معرفی گونه پیچ گلیسین ژاپنی

3- پیچ گلیسین آمریکایی

این گیاه تغییریافته دو گونه دیگر در خاک آمریکا است. در حدود 15 متر می‌تواند رشد داشته باشد و گل‌های آن می‌توانند بین 5 تا 15 سانتی‌متر رشد کنند. رنگ گل‌های آن نیز آبی و ارغوانی است.

آبیاری گل پیچ گلیسین

گلدان مناسب گل رونده گلیسین

راهنمای نگهداری و پرورش گل و گیاهان زینتی - بونسای پیچ گلیسین

همان‌طور که اشاره شد گیاه گلیسین برای رشد مناسب نیازمند فضای بزرگی برای رشد ریشه‌های خود است. برای انتخاب گلدان مناسب این گیاه باید به ابعاد گلدان مورد نظر توجه کافی را داشته باشید. گلدان باید حداقل از یک متر ارتفاع و یک متر عرض برخوردار باشد.

گلدان مناسب گل پیچ گلیسین

بهترین گلدان برای پیچ گلیسین

 البته پیشنهاد می‌شود تا جایی که ممکن است ابعاد گلدان خود را بزرگ‌تر انتخاب کنید. همچنین باید به جنس بدنه گلدان نیز توجه کنید؛ چرا که در برخی از گلدان‌های پلاستیکی موادی به‌کار می‌رود که می‌تواند خاک گیاه را دچار آلودگی کند و در نتیجه گیاه از بین برود. باید توجه داشت که به‌علت این که این گیاه از خاک سرد دوری می‌کند، گلدان شما باید عایق‌بندی خوبی داشته باشد تا از سرد شدن خاک و آسیب به ریشه‌های گیاه جلوگیری شود.

چگونه گلدان گلیسین را زه‌کشی کنیم

از مهم‌ترین نکات نگهداری گیاهان در گلدان، زه‌کشی مناسب گلدان‌ها است. در باغچه به علت نامحدود بودن عمق خاک، در صورتی آبیاری به اندازه امکان جمع شدن آب در اطراف ریشه گیاهان وجود ندارد . در گلدان چون حجم خاک محدود است و در پایین گلدان نیز ممکن است آب راه خروج خود را پیدا نکند، پیشنهاد می‌شود که گلدان موردنظر زه‌کشی مناسبی داشته باشد.

استفاده از سنگریزه برای زهکشی گلدان

زهکشی گلدان به وسیله سنگریزه

برای زه‌کشی مناسب گلدان کافی است که در پایین گلدان از شن دانه درشت و سنگریزه استفاده شود و خاک گلدان نیز به صورت کلی سبک باشد. همچنین خود گلدان نیز باید از زه‌کشی مناسبی برخودار باشد تا آب اضافی از پایین گلدان خارج شود. در صورت تجمع آب در اطرف ریشه‌ها با نرسیدن اکسیژن به آن‌ها گیاه می‌تواند دچار آسیب جدی شود. همچنین باید اشاره کرد که تجمع آب در داخل گلدان می‌تواند منجر به تشکیل لجن درون خاک شده و گیاه دیگر نتواند رشد مناسبی داشته باشد.

انتخاب گل گلیسین مناسب در هنگام خرید

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که گیاهی را خریداری کرده‌اید و بعد از گذشت چند روز در منزل گیاه دچار پژمردگی می‌شود و در نهایت از بین می‌رود. در هنگام انتخاب گیاه باید به برخی نکات مهم توجه کنید. در هنگام خرید گل گلیسین باید توجه داشته باشید که گیاه مورد نظر برگ زردی نداشته باشد و برگ‌های آن دارای رنگ طبیعی برگ‌های گیاه باشند.

 برخی گیاهان به طور طبیعی دارای برگ‌های سبز کم‌رنگ هستند ولی عموما برگ‌های گیاهان باید رنگ سبز پررنگی داشته باشند. علاوه بر سلامت برگ گیاه، باید به میزان و حجم گلدهی آن نیز توجه کنید. گیاهانی که دارای گل‌های کم در فصل گلدهی هستند از تغذیه مناسبی برخوردار نبوده و دچار ضعف در مواد آلی و معدنی هستند. همچنین اگر در فصل بهار اقدام به خرید این گیاه می‌کنید باید گیاهی را انتخاب کنید که دارای غنچه‌های باز نشده باشد. یکی دیگر از نکات مهم در زمینه انتخاب گیاه مناسب، توجه به گلدان گیاه است. برخی فروشندگان گیاه با قرار دادن گیاه در گلدانی نامناسب که از زه‌کشی مناسبی برخوردار نیست، باعث می‌شوند که به ریشه گیاه آسیب برسد.

انتخاب درست پیچ گلیسین

انتخاب و خرید گل پیچ گلیسین سالم

در آخر؛

دیدیم که گل پیچ گلیسین یک گیاه رونده بومی شرق آسیا است که به علت ظاهر زیبای آن در بسیاری از کشورها برای زینت بخشیدن به فضاهای باز مثل باغچه‌ها و مسیرهای پیاده‌روی از آن استفاده می‌شود.

 یکی از کاربردهای این گل رونده زیبا در ساخت تونل‌های گل است و به دلیل شرایط نگهداری نسبتا ساده و مقاومت در برابر سرما، این گل به گزینه ای مناسب برای نگهداری در تمام فضاها تبدیل شده است.

بنابراین پیچ گلیسین از مناسب ترین گیاهان برای پرورش است که با نگهداری درست میتواند تا 100 سال نیز در کنار شما باشد. اکنون که با این گیاه بینظیر آشنا شدید باید بدانید که گیاهان بسیار با ویژگی های خاص وجود دارند که در انتظار شما هستند. با مطالعه بقیه مقالات سایت و مشاهده قسمت محصولات، انتظار آن ها را به پایان برسانید.

گل پیچ گلیسین جذابترین گیاه رونده در جهان - روش‌های تکثیر گل پیچ گلیسین | کافه گلدون

آیا گل پیچ گلیسین تنها یک گونه دارد؟

خیر، گل پیچ گلیسین دارای سه گونه چینی،ژاپنی و آمریکایی است که همگی بومی شرق آسیا هستند.

آیا گل پیچ گلیسین در سرما دوام می‌آورد؟

یبه، گل پیچ گلیسیت تا دمای منفی 20 درجه را نیز به خوبی تحمل میکند و آسیبی نمیبیند.

گل پیچ گلیسین چه رنگ هایی دارد؟

این گل به رنگ های صورتی، ارغوانی و آبی به وفور یافت میشود اما بسته به نوع گونه، رنگبندی این گل میتواند بسیار گسترده باشد.

ممنون از شما که مثل همیشه همراه ما بودید.💕

اقتباس از:cafegoldoon.comو sabzaneh.com
تدوین:مینو غفوری ساداتیه
ادرس اینستاگرام:gooldono.stand.sidoos@
تلفن:09308743868

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + سه =