اخبار

ورود سپاه برای اطفاء حریق تالاب انزلی / هواپیمای ایلیوشین به انزلی رسید

سرهنگ مهدی صفاتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، اظهار داشت: از چند روز گذشته آتش در نقاط مختلف تالاب انزلی به صورت پراکنده شعله‌ور بوده و از همان روز نخست سپاه انزلی در کنار سایر مجموعه‌ها پای‌کار است.

فرمانده سپاه ناحیه بندرانزلی تصریح کرد: به‌ویژه در دو روز گذشته و از روز دوشنبه که حجم آتش‌سوزی گسترده‌تر شده است بسیجیان در کنار مجموعه‌های دیگر به صورت شبانه روزی در حال خدمت‌رسانی هستند.

صفاتی با بیان اینکه بیش از 50 نفر از نیروهای بسیجی را برای باز کردن مسیر و کمک به سایر نیروهای تخصصی اعزام کردیم گفت: همچنین در برخی از مناطق که امکان تردد خودروهای سبک وجود ندارد نیروهای بسیجی اقدام به پشتیبانی به وسیله خودروهای کمک‌دار می‌کنند.

بیشتر بخوانید

سومین روز حریق در تالاب نیمه‌‌جان انزلی/ آتش باز هم شعله‌ور شد/ نابودی 12 هکتار از اراضی نی‌زار تاکنون

تازه‌ترین جزئیات از حریق ‌تالاب انزلی/ آتش‌سوزی عمدی با هدف زمین‌خواری/ 2 نفر از عاملان ‌حادثه دستگیر شدند

تمام متهمان آتش‌سوزی تالاب انزلی دستگیر شدند

وی با اشاره به آخرین وضعیت اطفاء حریق در تالاب انزلی از ورود هواپیمای ایلیوشین به بندرانزلی خبر داد و افزود: هواپیمای ایلیوشین که برای مهار آتش‌سوزی در تالاب انزلی از تهران به مقصد گیلان به پرواز درآمده بود هم‌اکنون به انزلی رسید و در منطقه آماده انجام مأموریت است.

به گزارش تسنیم، پس از گذشت حدود 48 ساعت تلاش بی‌وقفه همه دستگاه‌ها اعم از آتش‌نشانی، یگان محیط زیست، منابع طبیعی، یگان حفاظت از جنگل‌ها و سپاه، آتش همچنان در تالاب انزلی شعله‌ور است.

آب‌پاشی توسط بالگرد هوایی سازمان ‌امداد هوایی کشور نیز نتوانست طی این دو روز منجر به مهار کامل آتش شود و از این رو یگان محیط زیست استان گیلان خواستار اعزام هواپیمای ایلیوشین با قابلیت حمل 40 هزار لیتر آب برای مهار کامل این حریق گسترده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 5 =