اخبار

نمایش جدیدترین تاکتیک‌های خلبانان ایرانی/ شلیک موشک و راکت از بالگرد‌های هوانیروز در عملیات تاخت هوایی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سرهنگ خلبان ستاد بهرام نظری که خود هدایت عملیات عملیات تاخت هوایی در منطقه عملیاتی پایگاه چهارم هوانیروز ارتش را به‌عهده داشت، اظهار داشت: تکنولوژی تلفیق آتش هوایی گردان هجومی این پایگاه با توان آتشباری گردان شکاری از دستاوردهای مهم و برترسازی است که با همت و تلاش کارکنان فنی و مهندسی هوانیروز و با هدایت و راهبری مستقیم امیر سرتیپ خلبان یوسف قربانی، فرمانده هوانیروز به آن دست یافته‌ایم و امروز و در این مرحله جوان‌ترین خلبانان ما در اجرای این آتش‌ها، با یکدیگر به رقابت عملیاتی می‌پردازند.

وی افزود: امروز و در ارتش مکتبی جمهوری اسلامی ایران، نیروی انسانی متعهد و باورمند از مهم‌ترین بنیان‌های حرکت جهادی و پیشرفت و تولید قدرت است و مفتخرم که اعلام کنم اول اینکه مسلح‌کردن بالگرد قدرتمند 214 به آتش پرحجم و قدرتمند راکت‌اندازها محصول تلاش نیروهای جوان فنی هوانیروز است و دوم اینکه خلبانان جوانی که در اجرای آتش این دستاورد با هم به رقابت پرداخته‌اند، همه توسط استاد خلبانان متعهد و انقلابی هوانیروز ارتش آموزش یافته‌اند و واقعیت این است که بیش از اینکه به دستاورد خود افتخار کنیم به نیروی انسانی پر افتخار خود می‌بالیم.
فرمانده پایگاه چهارم هوانیروز ارتش بیان کرد: دانش فنی و توان تسلیحاتی ما در حوزه تسلیح بالگردهای 214 کاملا بومی و عملیاتی شده و امروز در سطح جوان‌ترین خلبانان، به اجرای رقابت در اجرای آتش پرداخته‌ایم. آنچه که مهم است آمادگی ما و تلاش روز‌افزون ما برای ارتقاء آمادگی رزمی‌مان در اجرای دستورات رهبر فرزانه و فرمانده عظیم‌الشان کل قوا در حراست قدرتمندانه از حریم میهن عزیز اسلامی‌مان است.

بنا به گزارش روابط‌عمومی پایگاه چهارم هوانیروز ارتش، این پایگاه در اصفهان، در نخستین روز حمله دشمن متجاوز در سال‌های دفاع‌مقدس در مناطق عملیاتی حضور یافت و با پشتیبانی آتش هوایی از نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیز اجرای عملیات‌های مستقل (بکاو و بکش) نقش موثر و ماندگاری در عزت و پیروزی کشور عزیزمان در دفاع مقدس داشت.

از آن پس نیز با هزاران ساعت پرواز در عملیات مردم‌یاری در سیل‌ها، زلزله‌ها و حوادث، نقش خوشِ خدمت را در ذهن مردم کشورمان به یادگار گذاشته است. در سال‌های اخیر نیز بالگردهای این پایگاه با استقرار در استان‌های فارس و مرکزی، پروازهای خود را در قالب اورژانس هوایی در خدمت به مردم این استان‌ها به انجام می‌رسانند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − هفت =