اخبار

نارضایتی ۵۵درصدی آمریکایی‌ها از عملکرد بایدن

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کنگره، نظرسنجی مشترک یو‌اس‌ای تودی و دانشگاه سوفولک حاکی است میزان رضایت آمریکایی‌ها از عملکرد جو بایدن رئیس جمهور این کشور به کمتر از 41 درصد رسیده است و بیش از 55 درصد شهروندان آمریکایی از عملکرد بایدن ناراضی هستند.

بیشتر بخوانید

بایدن: تاکنون بیش از 70هزار نفر را از افغانستان خارج کرده‌ایم

بایدن به‌زودی درباره تمدید زمان خروج از افغانستان تصمیم می‌گیرد

بر اساس این گزارش، 62 درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی گفته‌اند که از نحوه مدیریت خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان توسط بایدن ناراضی هستند و تنها 26 درصد آمریکایی‌ها از عملکرد دولت بایدن در افغانستان راضی بوده‌اند.

حدود 82 درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی نیز اعلام کرده‌اند که مسئله افغانستان برای آنها بسیار یا نسبتاً مهم است.

میزان رضایت آمریکایی‌ها از عملکرد بایدن در نظرسنجی‌های اخیر به کمتر از 50 درصد رسیده است، این برای نخستین بار از به قدرت رسیدن بایدن است که محبوبیت وی بین شهروندان آمریکایی به کمتر از 50 درصد می‌رسد.

نظرسنجی مشترک هیل ـ هریس ایکس نیز نشان می‌دهد محبوبیت بایدن به کمتر از 49 درصد رسیده است، این رقم نسبت به 55 درصد ابتدای ماه جاری میلادی 6 درصد افت داشته است.

حدود 60 درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی یواس‌ای تودی گفته‌اند که جنگ افغانستان ارزش آن را نداشت و 53 درصد نیز از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان حمایت کرده‌اند.

اکثر شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی نیز جورج دبلیو بوش رئیس جمهور سابق آمریکا را عامل اصلی آغاز جنگ در افغانستان و ادامه حضور نظامی ایالات متحده در این کشور ارزیابی کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 2 =