اخبار

معینی: استقلال شروع خوبی داشته، اما باید پرقدرت‌تر ظاهر شود/ شانس بزرگ مجیدی است که با آجورلو کار می‌کند

مسعود معینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره عملکرد تیم فوتبال استقلال در دیدار مقابل تراکتور و کسب سومین برد پیاپی این تیم در فصل جاری، اظهار داشت: استقلال با وجود اینکه هنوز هماهنگی لازم را ندارد و چند بازیکن شاخص خود را از دست داده، اما فصل را خوب شروع کرده است. جدایی مهدی قایدی، فرشید اسماعیلی، شیخ دیاباته و… که بازیکنان تأثیرگذاری هم بودند، در این شرایط نقش داشت. البته معتقدم که قایدی برای پیشرفت فوتبالش باید همین انتخاب را می‌کرد، با این حال او بازیکن تأثیرگذاری برای تیم بود.

وی با اشاره به شروع فصل استقلال و نحوه آماده‌سازی این تیم گفت: فرهاد مجیدی پیش‌فصل را به طور کامل در اختیار نداشت تا بتواند تیم را خوب آماده کند و در نقل‌وانتقالات درست پیش برود. استقلال تیم بزرگی است و باید بازیکنانی داشته باشد که در حد ستاره‌های فوتبال ایران باشند. البته چند بازیکن خوب در حال اضافه شدن به تیم هستند، اما این تیم هنوز تبدیل به تیمی باتجربه و کامل نشده است.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال با اشاره به خطوط مختلف آبی‌پوشان، افزود: استقلال درون دروازه و از نظر بازیکن در این خط، یکی از کامل‌ترین تیم‌های لیگ است، اما در خط دفاعی با وجود بازیکنان خوبی که دارد، به خصوص در دفاع میانی، باید به آمادگی و هماهنگی بیشتری برسد. با توجه به سیستمی که استقلال دارد و بیشتر بازیکنان کناری در حملات کمک می‌کنند، تیم نیاز به بازیکنی دارد که در میانه میدان هم بتواند بازیسازی کند و در این منطقه به کمک استقلال بیاید.

معینی با تمجید از عملکرد کوین یامگا بازیکن فرانسوی – کامرونی استقلال خاطرنشان کرد: یامگا بازیکنی است که خیلی تلاش می‌کند، اما معتقدم بازیکن اثرگذار تیم در خط حمله، همچنان ارسلان مطهری است.

کارشناس فوتبال کشورمان همچنین با اشاره به شرایطی که تراکتور مقابل استقلال داشت، گفت: تیم تراکتور با حضور فیروز کریمی، شرایط متفاوتی را تجربه می‌کند. کریمی یک مربی باتجربه است که قدرت نفوذ بالایی در میان بازیکنان دارد و می‌تواند آنها را متقاعد کند و با ایجاد انگیزه در آنها، تیمش را رو به جلو حرکت دهد. تراکتور علیرغم شکست مقابل استقلال، خوب ظاهر شد و عملکرد خوبی داشت.

وی ادامه داد: نیمه اول بازی متعادل بود، اما استقلال تعداد حملات بیشتری داشت. بازیکنان تراکتور چاره‌ای نداشتند جز اینکه با جمع شدن در دفاع به استقلال اجازه دهند از کناره‌ها حمله کند و سپس با بازیکنان میانی خود، ضدحمله را طراحی کنند که چندان در این امر موفق نبودند. در ادامه استقلال گل خیلی خوب و به موقعی زد که در این گل هماهنگی به خوبی احساس می‌شد، اما از پنالتی وریا غفوری تعجب کردم که به راحتی آن را از دست داد. غفوری یکی از سه بازیکن تأثیرگذار استقلال است، اما تعجب می‌کنم چرا بازیکنان ما مثل بازیکنان اروپایی پنالتی نمی‌زنند که علاوه بر فریب دروازه‌بان، توپ را با سرعت به کنار دروازه بزنند.

معینی با اشاره به پیروزی‌های پیاپی استقلال خاطرنشان کرد: استقلال با این سه پیروزی شرایط روانی خوبی پیدا کرده است، اما آقای مجیدی باید بداند بازی‌های سختی در پیش دارد و باید به فکر کامل کردن تیمش باشد. همانطور که گفتم تیم درون دروازه مشکلی ندارد، اما در خط دفاعی به بازیکنی با سرعت بیشتر نیاز است و در خط میانی هم باید بازیکنی باشد که بازیگردانی کند و با حفظ توپ، بتواند بازیکن‌ها را رو به جلو حرکت دهد. اکنون در استقلال، پرسپولیس و حتی سپاهان و دیگر تیم‌های معتبر، حرف اول را مهاجمان می‌زنند که استقلال نیاز دارد در خط حمله پرقدرت‌تر از این ظاهر شود.

وی با تأکید بر اینکه استقلال هنوز نتوانسته است به آن شکل که باید پرقدرت ظاهر شود، افزود: در این سه بازی آن هماهنگی تیمی که لازم است را ندیدم و استقلال بیشتر به این فکر بوده که پیروز میدان باشد. این انتظار وجود دارد تیم‌هایی مثل استقلال، پرسپولیس و سپاهان فوتبالی خوب، تهاجمی و بهتر ارائه کنند. البته هستند تیم‌هایی که با توجه به تجارب قبلی خود، حضور در تورنمنت‌های معتبر و رسیدن به فینال فوتبال راحت‌تری انجام می‌دهند، اما استقلال هنوز نتوانسته است فوتبالی که انتظار می‌رود را انجام دهد. البته مجیدی قدرت، توانایی، نفوذ و اعتبار بالایی بین بازیکنان و باشگاه دارد که مطمئناً شرایط را بهتر خواهد کرد و بهتر از هرکسی درک می‌کند که هواداران از ارائه این فوتبال راضی نیستند.

پیشکسوت باشگاه استقلال با اشاره به تغییرات مدیریتی این تیم گفت: یک چیز را نباید فراموش کرد که استقلال در گذشته از تغییرات مدیریتی باشگاه ضربه خورد، اما اکنون باید خوشحال بود که فردی به‌عنوان مدیرعامل باشگاه انتخاب شده است که درایت دارد. من آقای آجورلو را به خوبی می‌شناسم و او آنقدر فوتبالی است که سال‌ها قبل در کلاس مربیگری بنده، یکی از بهترین شاگردانم بود. آجورلو واقعاً مدیری توانمند است و دلایل زیادی برای توانمندی او دارم که یکی از آنها حضور نداشتن در رسانه‌هاست. او دوست دارد خاموش، آرام و با درایت کار کند و شانس بزرگ مجیدی بوده که آجورلو در این مقطع مدیرعامل باشگاه استقلال است. مطمئن باشید که او خیلی از مسائل را می‌تواند با درایت و مدیریت خود رفع کند.

معینی تصریح کرد: معمولاً تیم‌هایی لیگ را خیلی قوی شروع می‌کنند که دوران آماده‌سازی را هم قوی طی کرده باشند. با این حال فکر می‌کنم استقلال با توجه به تغییرات روانی و مدیریتی‌اش، توانست کار را خوب شروع کند. معمولاً در چند هفته آغازین لیگ تیم‌ها نمی‌خواهند شکستی را تجربه کنند و به دنبال رسیدن به هماهنگی بیشتر هستند. حالا استقلال شروع خوبی داشته است و به نظرم در تعطیلی لیگ که با فیفادی پیش رو ایجاد خواهد شد، این فرصت وجود دارد که ضعف‌های خود را برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × سه =