اخبار

معاون وزیر بهداشت: دوران کرونا برای دانشجویان تبدیل به فرصت می‌شود/ دانشجویان و پژوهشگران از کم‌فروشی پرهیز کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گناباد، فرید نجفی در هشتمین کنگره بین‌المللی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی کشور اظهار داشت: قدردان دوران جوانی و روحیه جویندگی و پرسشگری خود باشید. دانشجویان برای پژوهش به این روحیه بیشتر هم نیازمند هستند و باید در برابر هر پدیده‌ای علامت سئوال بگذارند و به‌دنبال پاسخی برای آن باشند.

وی، فضای مجازی را یک فرصت مغتنم برای دانشجویان دانست و گفت: در دوران کرونا یک بحران را می‌توان به فرصت تبدیل کرد، امکاناتی که فضای مجازی مهیا ساخته و دنیا را دسترس‌پذیر کرده است. دانشجویان با روحیه جویندگی می‌توانند از این بستر به نفع خود استفاده کنند و در دوره‌های آموزشی و تحقیقاتی بزرگ‌ترین دانشگاه‌های دنیا شرکت کنند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه به اخلاق حرفه‌ای و اخلاق در پژوهش اشاره کرد و افزود: کارگاه‌های مختلف با عناوینی مانند اخلاق در تحصیل، اخلاق در آموزش، اخلاق در پژوهش، در برخورد با همکاران و غیره برگزار شده است.

نجفی با بیان اینکه در دین اسلام هم توجه ویژه‌ای به اخلاق شده است، تصریح کرد:ریا و تزویر در پژوهش، تزویر در ارائه مقاله، تزویر در تعداد نویسندگان مقاله، تزویر در انجام تحقیق، تزویر در گزارش هزینه‌ها و غیره هم وجود دارد که باید کمیته‌های دانشجویی به طور جدی به این مسئله هم بپردازند.

بیشتر بخوانید

دانشجوی بسیجی مطالبه‌گر است/ مطالبه‌گری دانشجویان از مسئولان به معنای تقابل نیست

فضای مجازی، تهدید یا فرصت؟|الزامات رشد و ارتقای بازی های رایانه ای در عرصه آموزش و پژوهش

عشق همراه با معرفت، موجب گسترش فرهنگ امام حسین(ع) است/ ضرورت کار پژوهشی دقیق و مستند درباره رویدادهای ماه محرم

‌پژوهش در بین دانشجویان منجر به تولید ثروت می‌شود

جواد باذلی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد نیز در این کنگره اظهار داشت: یکی از اهداف اصلی برگزاری کنگره پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی در کنار آموزش و تربیت، ترغیب دانشجویان به امر پژوهش و تحقیقات پژوهشی است که منجر به تولید ثروت و کارآفرینی شود و از اهداف دیگر برگزاری این کنگره در کنار ایجاد نشاط در بین دانشجویان، مبادله اطلاعات و اطلاع رسانی از تحقیقات انجام شده است.

وی ادامه داد: تعداد 916 مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال شد که از این تعداد، 209 مقاله پس از داوری، پذیرفته شد؛ 64 مقاله پذیرفته شده به صورت سخنرانی و 145 مقاله در قالب پوستر ارائه خواهد شد.

رئیس بیست و دومین کنگره سالیانه ملی و هشتمین کنگره بین‌المللی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی گفت: در کنار کنگره، پنل‌های اختصاصی از جمله هشت پنل سخنرانی و هفت پنل پوستر در حوزه‌های علوم پایه بالینی، پرستاری برگزار خواهد شد. سه مقاله به صورت پوستر از مقالات خارجی و چهار سخنران خارجی نیز در همایش خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه بیماری کرونا تمام ابعاد زندگی ما از جمله ابعاد اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و سلامت و آموزش را تحت تأثیر خودش قرار داده است، تصریح کرد: در حوزه بهداشت و سلامت زحمات بسیاری برای ارتقاء سلامت و کاهش آثار و تأثیرات بیماری روی مردم کشیده می‌شود و در حوزه آموزش و پژوهش هم تلاش بر این بود که خدشه‌ای به این امر وارد نشود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد خاطرنشان کرد:در حوزه آموزش با ارتقاء زیرساخت‌های آموزشی آنلاین و الکترونیک سعی بر این بود که برای دانشجویان هیچ مشکلی نداشته باشیم و بسترهای بسیار مناسبی فراهم شد و این زمینه ساز موفقیت‌های خوبی در حوزه آموزش و پژوهش شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 13 =