اخبار

مصاحبه اختصاصی| مقام انصارالله: توان نظامی یمن در حال افزایش است/ موشک‌های یمن ریاض را وادار به عقب‌نشینی می‌کند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، سال جدید میلادی برای جنگ یمن با توقیف کشتی اماراتی حامل تجهیزات نظامی، توسط یمنی‌ها آغاز شد که نشان می‌دهد سریال شکست‌های پی‌درپی ائتلاف متجاوز سعودی در این جنگ همچنان ادامه دارد.

در شرایطی که عربستان مواضع خود را در یمن یکی پس از دیگری از دست می‌دهد و همچنین طبق گزارش رسانه‌های غربی، زرادخانه موشکی این کشور نیز ته کشیده است و عربستان برای مقابله با حملات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دست به دامن کشورهای حوزه خلیج فارس شده است، سؤالاتی درباره سرنوشت ادامه جنگ یمن و موازنه‌های این جنگ مطرح می‌شود.

در همین راستا مصاحبه‌ای با «علی القحوم» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن ترتیب داده‌ایم.

توان نظامی یمن در حال افزایش است

این مسئول جنبش انصارالله در ابتدای گفتگوی خود با تسنیم با تأکید بر این‌که به‌لطف خداوند پیروزی‌ها همچنان ادامه دارد و توان نظامی یمن در حال افزایش است اظهار داشت، با وجود همه تجاوزات و محاصره، اراده یمنی‌ها برای غلبه بر این مشکلات همچنان بزرگ است و توانایی ساخت سلاح‌هایی را دارند که موازنه‌ها را بشکند و در برابر دشمنی که چیزی جز زبان زور نمی‌فهمد، بازدارندگی ایجاد کند.

وی ادامه داد: روند عملیات‌های مستمر علیه نیروهای ائتلاف متجاوز نشان‌دهنده گستردگی توانایی‌های پیشرفته نظامی یمن است، این عملیات‌ها پیام‌های بسیار مهمی را به کشورهای متجاوز رساند مبنی بر اینکه یمن با تاریخ و جغرافیا و ملت بزرگ خود غیر قابل شکست است و هرگز تسلیم نمی‌شود، بنابراین متجاوزان باید محاصره و تجاوزات خود را متوقف کنند و دست از یمن بردارند.

این عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در ادامه، حملات هوایی عربستان سعودی به صنعا، پایتخت یمن را بیانگر وضعیت فروپاشی و سردرگمی عربستان دانست که بعد از شکست در اجرای پروژه‌های آمریکایی ـ صهیونیستی در منطقه، به آن رسیده است.

خرید تسلیحاتی میلیارددلاری عربستان از آمریکا و غرب

علی القحوم با اشاره به اینکه عربستان سعودی برای ادامه تجاوزات خود علیه یمن میلیاردها دلار جهت خرید تسلیحات از آمریکا و اسرائیل و انگلیس و فرانسه و کشورهای غربی، هزینه کرده است گفت: عربستان معاملات زیادی در این زمینه انجام داده است و همین امر ثابت می‌کند که تجاوز علیه یمن یک تجاوز جهانی است که آمریکا و اسرائیل در رأس آن قرار دارند و عربستان و امارات چیزی جز ابزارهای کثیفی نیستند که این پروژه ویرانگر را در یمن و همچنین کل منطقه اجرا می‌کنند.

یمن گورستان متجاوزان و اشغالگران است

این مسئول انصارالله در ادامه اظهار داشت: بعد از گذشت 7 سال از این جنگ، یمن عظمت و استواری خود را ثابت کرد و نشان داد کشوری مستقل و دارای حاکمیت است که بدون تسلیم شدن در برابر عربستان و سایر کشورهای استعمارگر جهان، در جغرافیا به همین شکل باقی خواهد ماند، حتی اگر این تجاوز صدسال ادامه پیدا کند یمن ایستادگی و ثبات خود را حفظ خواهد کرد. تاریخ و همچنین زمان کنونی ثابت کرده است که یمن گورستان متجاوزان و اشغالگران است.

مواضع سازمان ملل در جنگ یمن همسو با متجاوزان است

این مسئول یمنی در ادامه با انتقاد از مواضع سازمان ملل متحد در جنگ یمن، نقش این سازمان را همسو با کشورهای متجاوز دانسته تأکید کرد: این سازمان تنها ابزاری است که چهره زشت آمریکا را بهبود ببخشد؛ چرا که حوادث و حقایق ثابت کرده است که سازمان ملل کنار متجاوزان و جلادها علیه قربانیان ایستاده و در مسیر متجاوزان است، زیرا قطب‌نمای انسانیت را در یمن گم کرد و با پول حرام عربستان کور شد و مواضع خود را فروخت.

وی در ادامه نقشه آمریکا در ادامه تجاوزات علیه یمن را نقشی اساسی دانست و گفت: همان‌طور که رهبر یمن گفته است، این تجاوز از سوی واشنگتن اعلام شد و آمریکا رهبری آن را به‌عهده داشت. این آمریکاست که برای ادامه تجاوزات و محاصره علیه یمن تحریک و توطئه‌چینی می‌کند. آمریکا همان طرفی است که ملت یمن را با بمب‌های سمی و دستورات استعماری خود قتل‌عام می‌کند.

شروط انصارالله برای پایان جنگ یمن

این مسئول یمنی در پایان گفتگوی خود با تسنیم تأکید کرد: حملات بالستیکی و پهپادی یمن به‌ناچار عربستان سعودی را مجبور به توقف تجاوزات علیه یمن و خروج از این کشور خواهد کرد. مواضع ما درباره صلح روشن و اعلام شده است و باب صلح باز است، اما چشم‌انداز ما اولویت دادن به پرونده‌های توقف تجاوزات، شکستن محاصره، پایان اشغالگری، بازسازی یمن، دریافت غرامت و تبادل اسراست.
تدوین:سحر مجدی
واتساپ:09334152493

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 18 =