مقاله های آموزشی

مزایای دکوراسیون با گیاهان آپارتمانی

شاید مهم ترین مزیت مربوط به استفاده از گیاهان آپارتمانی در منزل، توسعه بخشیدن به حس زیبایی و طراوت در درون ماست. اما این که در فضای هر خانه ای، محیطی کاملا پرت و خالی وجود دارد که مهمان با دیدن این فضا، به احساس ناخوشایندی می رسد، بهترین حالت این است که با استفاده از دکوراسیون با گیاهان آپارتمانی و چیدمان گیاهان آپارتمانی، این فضا را پوشش دهیم تا دیگر کسی متوجه این پرت و یا ساخت و ساز معیوب نباشد.

اجرای این مساله خود نیاز به تخصص دارد، این که از چه نوع گیاهی؟ در کجای خانه؟ به چه نحوی چیدمان داشته باشد؟ تا بتوانیم در این فضای پرت استفاده کنیم خود نیاز به تجربه دارد که ما در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

۱- محصور کردن فضا

 

یکی از کاربردهای گل مناسب آپارتمان در منازل این است که می توانید با استفاده از آن ها قسمت هایی از خانه یا محیط کار را از یکدیگر جدا کنید طوری که دید افراد نسبت به آن بخش محدود شود. مثلا یکی از موارد استفاده این است که جلوی شیشه ی تراس خانه را به جای پرده با درختچه ها و گل مخصوص آپارتمان بپوشانید تا دید را محدود کنید. حال هرچه گیاهانی که استفاده می کنید متراکم تر باشند دید نیز محدودتر می شود و هرچه از هم باز تر باشند دید و فضای بازتری را نیز ایجاد خواهند کرد.

۲- تقسیم فضا

 

برای این کار باید از گیاهانی استفاده کنید که از نظر ارتفاع بلند هستند و با استفاده از آن ها به صورت فیزیکی فضا را تقسیم کنید. از این گیاهان برای اینکه یک باغچه بزرگ را نیز به دو قسمت تقسیم کنند استفاده می شود. یکی از کاربردهای دیگر گل مخصوص آپارتمان این است که می توان با استفاده از آن ها یک مسیری را ایجاد کرد که افراد بتوانند از آن مسیر رفت و آمد کنند و تردد داشته باشند. اگر می خواهید برای خرید گل به زحمت زیادی نیوفتید بهتر است از فروشگاه هایی خرید کنید که ارسال گل رایگان دارند.

چهار مورد از استفاده گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون منازل- گلفروشی آنلاین VIP Shop

– عمق بخشیدن به فضا

در هر فضا و مکانی می توان با استفاده از تکنیک های معماری و طراحی کاری کرد که عمق فضا بیشتر به نظر برسد. یکی از این کارها استفاده از گیاهان است که می تواند به عمق بخشیدن به فضاها کمک کند. هم چنین گیاهان به دلیل داشتن رنگ سبز زیبا می توانند با دکوراسیون خانه شما ترکیب رنگی زیبایی ایجاد کنند. برای اینکه کاری کنید عمق فضا بیشتر به نظر برسد باید از گیاهانی که برگ های ریز دارند و یا از کاکتوس ها در پس زمینه و از گل هایی با باف درشت مثل درختچه ها در جلوی دید و پیش زمینه استفاده کنید ت بتوانید عمق فضای مورد نظر را افزایش دهید. برای خرید هر گونه گل و گیاه می توانید به سایت ما مراجعه کنید تا با ارسال گل به درب منزلتان یک خرید راحت را تجربه کنید.

۴- پوشاندن معایب

یکی از پر کاربردترین ویژگی های گیاهان این است که معایب فضا و یا گوشه هایی از فضا که خالی مانده اند را با استفاده از آن ها پر کنید که برای این کار می توانید از گیاهانی که پر شاخ و برگ و متراکم هستند استفاده کنید اگر می خواهید به راحتی گل های مورد نظر به دستتان برسد از جاهایی گل بخرید که ارسال گل به منزل دارند.

یکی از مزایای چنین استفاده ای این است که زمانی که نور خورشید روی آن ها می تابد باعث تشکیل سایه هایی روی دیوار می شود که همین باعث چند برابر شدن زیبایی فضا می گردد.

از این گیاهان می توانید برای پوشاندن عیب و ایراد هایی مثل لوله های رو کار، گچ بری های ریخته شده و مسائلی از این دست استفاده کنید.

۵- ایجاد سایه در طول روز

بهره گرفتن از دکوراسیون با گیاهان آپارتمانی باعث ایجاد سایه در طول روز، در محیط خانه می شود. زمانی که نور خورشید به گل برگ های گیاه می تابد سایه ای ایجاد می شود و این سایه در محیط داخلی منزل نمایان می شود و این مساله باعث چشم اندازی زیبا در منزل می گردد.

دکوراسیون گل و گیاه

۶- حس خودمانی بودن

هم چنین دکوراسیون با گیاهان آپارتمانی در منزل حس خودمانی بودن را افزایش می دهد و این مساله می تواند به پذیرایی های شما برای مهمان بسیار موثر باشد و شما هم احساس راحتی کنید.

۷- ایجاد آرامش

مسلما استفاده از گیاهان زینتی و زیبا در محیط منزل باعث می شود که افراد در مدت زمان بیشتر و با آرامش خاص در محیط خانه حضور داشته باشند.

اما برای دکوراسیون با گیاهان آپارتمانی، بهتر است از گیاهانی استفاده کنیم که آلودگی محیط را کاهش دهد. معمولا افراد در طول روز با خود مواد مضری را به داخل آپارتمان می کشانند پس چه بهتر است از گیاهانی استفاده کنیم که هوای محیط آپارتمان را تصفیه کند. در حال حاضر گیاهان آپارتمانی که دارای چنین خاصیتی هستند شامل، بنفشه آفریقایی، ارکیده، عبایی و کاکتوس ها هستند.

دکوراسیون با گیاه آپارتمانی

یکی از بارزترین گیاهان آپارتمانی که مورد استفاده قرار می گیرد شمعدانی است. زیباترین حالت ممکن برای این که گلدان پر از گل شود و برای این کار می بایست از روش قلمه زنی استفاده کنید. پس از انجام دادن این کار و ریشه دار شدن شمعدانی می توانید آن را به گلدان مخصوص منتقل کنید.

جهت دکوراسیون با گیاهان آپارتمانی معمولا از دو مدل استفاده می شود:

۱) گیاهانی که مواد غذایی خود را از خاک می گیرند.

۲) گیاهانی که این مواد غذایی را از خاک و شن می گیرند.

بهترین حالت نمایش برای گیاهان هوازی استفاده از گوی های آویزان طبیعی و برای گیاهانی که از خاک تغذیه می کنند استفاده از گلدان های کریستالی و سنگ بلوری است. نگهداری از این مدل از گیاهان آپارتمانی بسیار ساده است و در هفته تنها یک ساعت آن را در آب قرار دهید.

اگر در محیط آپارتمان شما نور کافی وجود ندارد می توانید از کاکتوس ها استفاده کنید که هم زیبایی منحصربفردی دارند و هم این که تحمل خشکی را دارند.

هم چنین استفاده از گلدان های شیشه ای، زیبایی کار را دو چندان می کند و باعث می شود که یک گیاه ارزان و معمولی را تبدیل به گیاهی گران قیمت و تزئینی کند، پس استفاده از گلدان های مخصوص می توانید زیبایی دکوراسیون با گیاهان آپارتمانی را دو چندان کند.

گل

برگرفته از سایت:vipshop.flowers

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + نوزده =