اخبار

مرزبان: برد مقابل کره در همه زمینه‌ها به ما کمک می‌کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ‌علیرضا مرزبان ‌درباره دیدار امروز تیم فوتبال ایران برابر کره جنوبی به رادیو ورزش گفت: بعد از 3 بازی و 9 امتیاز و فاصله 7 امتیازی با تیم سوم جدول، حاشیه امنیتی برای ما ایجاد شده تا با احساس و آرامش بهتری کار را دنبال کنیم. تقریبا خود را در جام جهانی می‌بینیم. بسیار حائز اهمیت است که برای ادامه کار، پیشرفت فوتبال و ایجاد همبستگی بین بازیکنان بازی با کره در خانه را برده و نمایش زیبایی را رقم بزنیم. این مسائل باعث بالا رفتن انگیزه‌های انسانی بین بازیکنان می‌شود. با رقابت در آسیا می‌توانیم چهره خوبی را از خود نشان دهیم. این برد در همه زمینه‌ها می‌تواند به ما کمک کند.

مرزبان با اشاره به سبک بازی کره‌جنوبی استراتژی تیم ملی را اینگونه ارزیابی کرد: مهمترین فاکتور نوع سیستم و استراتژی ما در این بازی نیست بلکه بحث شکار و شکارچی است چرا که کره چیزی را برای از دست دادن ندارد. با توجه به جایگاه ایران در جدول از نظر امتیازات و بازی در خانه، ایران مدعی اصلی این دیدار است. یادمان نرود که کره در جام جهانی آلمان را حذف کرد. انگیزه‌های کره با وجود انگیزه‌های بالای انسانی، انضباط بسیار خوب این کشور، متحد بودن بسیار زیاد است و این موارد کار تیم ما را دشوار می‌کند.

وی افزود: ایران نباید اسیر ضدحمله کره‌ای‌ها شود. در بخش‌هایی باید کنترل شده بازی کند و عقلانیت ما بر احساساتمان حاکم شود. اگر نتیجه را فقط برد دانسته و بی‌مهابا به حریف حمله کنیم اسیر ضدحمله شده و این اصلا اتفاق خوبی نیست. آنالیزی هم که اسکوچیچ و همکاران خود داشتند بر مبنای حفاظت از دروازه است. مهدی طارمی و سردار آزمون می‌توانند روی ضدحمله‌ها کار کرده و با اضافه کردن نیروهای کناری می‌توانیم به آنها ضربه بزنیم.

مربی سپاهان در خصوص ترکیب تیم ملی گفت: تغییر در ترکیب تیم به این برمی‌گردد که بازیکنی مصدوم است یا نه؟ ما دو ترکیب در ایران داریم و این به تیم کمک می‌کند. تغییرات تاکتیکی که در بازی قبل انجام شد بسیار عقلانی بود. این احساس وجود دارد که وقتی از بازی‌های باشگاهی در تیم ملی حضور پیدا می‌کنید، باید یک آنالیز بزرگ از تیم حریف انجام دهید. بازیکنان ما سالیان سال است کنار یکدیگر بازی می‌کنند. در تیم ملی ایتالیا هم دیدیم که آنها بازیکنانی را در کنار هم قرار دادند که شناخت بیشتری از یکدیگر دارند.

مرزبان خاطرنشان کرد: احساسم این است که می‌توانیم پیروز این بازی شویم چرا که در تمام نقاط زمین بهتر هستیم. ممکن است آنها در 3 پست از ما بهتر باشند ولی ما با داشتن بازیکنان بهتر و در 7 پست نسبت به آنان برتری داریم. قلب من شاد می‌شود که مجدد مردم ایران را خوشحال در خیابان‌ها ببینم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + شش =