اخبار

مراسم‌های ماه محرم در حرم رضوی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، ویژه برنامه‌های حرم مطهر رضوی در دهه اول ماه محرم با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برپا خواهد شد.

محافل عزاداری با نام «نسل حسینی»، برنامه محوری حرم مطهر رضوی در دهه اول محرم است که در صحن‌ها و رواق‌های بارگاه منور رضوی برگزار می‌شود. همچنین زمان برگزاری این محفل به ترتیب، بعد از نماز صبح، ساعت 9 تا 10 صبح، قبل و بعد از نماز ظهر، ساعت 16 تا 17، قبل و بعد از نماز مغرب و همچنین از ساعت 22 تا 23 در نظر گرفته شده است.

بخشی دیگری از برنامه‌های حرم مطهر رضوی در دهه اول محرم، شامل برپایی آیین‌های دیرینه‌ای است که با نام «لبیک یا حسین» برگزار خواهد شد. این آیین‌ها از ساعت 17:30 امروز، دوشنبه 29 ذی‌الحجه، با مراسم «اذن عزا» در صحن انقلاب آغاز خواهد شد. در تاسوعا و عاشورای حسینی نیز حرم مطهر رضوی با ویژه‌برنامه «همرزمان حسین(ع)»، میزبان هیئات مذهبی است. این مراسم شامل عزاداری و نوحه‌خوانی در صحن پیامبر اعظم(ص) است که پس از اقامه نماز ظهر برپا خواهد شد.

بیشتر بخوانید

آئین «اذن عزا» اهتزاز پرچم سیاه محرم در حرم رضوی برپا می‌شود

آخرین آئین نقاره‌‌‌نوازی حرم رضوی در آستانه ماه محرم برپا شد + فیلم

تشدید پروتکل‌های بهداشتی در حرم رضوی/ چایخانه‌ها فعلاً تعطیل است

معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی محافلی را نیز ویژه بانوان تدارک دیده که در ایام محرم هر روز از ساعت 16:30 تا 19 و با عنوان «حماسه زینبی» در مدرسه خیرات خان حرم مطهر برپا می‌شود.

به همت معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس، در دهه اول ماه محرم ویژه‌برنامه‎هایی نیز برای زائران غیرایرانی تدارک دیده شده است که در صحن کوثر، رواق درالمرحمه و صحن غدیر برگزار می‌شود. تمامی مراسم‌های ویژه ایام محرم که در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام برگزار می‌شود، با نظارت و اعمال دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی و حضور حداقلی زائران همراه است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + یازده =