مقالات, مقاله های آموزشی

متولدین آذر ماه از دید روانشناسی

تیپ شناسی متولدین آذر ماه

به احتمال ۹۰ درصد آن کسی که محور شادی و خنده در یک جمع است، همان متولد آذر ماه است. به این نشانه ها می توانید روی گشاده و پیشانی بلند او را نیز اضافه کنید. اگر حرکاتی اضطراب آمیز و ناهمگون نیز از او مشاهده کردید، شک نکنید که او متولد آذر است!

 

عکس نوشته آذرماهی جان تولدت مبارک - نیوزین

 

 

بیشتر بدانید: عادات خوب و بد متولدین هر ماه در رابطه عاطفی

 

همه چیز در مورد متولد آذر ماه

تمامی صفات و خلقیات این موجود برای اینکه بتوانیم او را یک “کودک بزرگ” بنامیم، کفایت می کند. متولد آذر ماه صریح، صادق، پاکدل است و آنچه در ذهنش می گذرد را با ساده دلی تمام بر زبان می آورد. او روش های غیر مستقیم و پر پیچ و تاب را نمی پسندد. باعث رنجش دیگران می شود و دل آزرده شدن دیگران از رفتار خود را عجیب می پندارد. فیزیک ظاهری اش شبیه به ورزشکاران است. موهایش همچون یال بر پیشانی اش می ریزد و به همین دلیل است که عادت دارد مدام موهایش را کنار بزند.

متولد آذر ماه، سریع و چابک است. از دست و پا بسته نشستن بیزار ست. گویی او در مسیری خاص یا در پی هدفی معین پیش می رود. در عین حال، حرکات او فاقد هارمونی و تناسب است. بسیار ممکن است که اشیایی به پایش برخورد کند و بر زمین افتد. با این حال، او یک ورزشکار است.

اس ام اس تبریک تولد متولدین آذر - مورونی

علایق متولد آذر ماه

در واقع، متولد آذر همچون ورزشکاران زندگی می کند. به هوای آزاد، دوچرخه سواری و موتور سیکلت سواری عشق می ورزد. به حیوانات (بویژه سگ و اسب) علاقه دارد. صراحت یکی از ویژگی های اساسی متولد آذر ماه و بلکه اساس شخصیت اوست. اگر چه متولدین آبان ماه نیز اهل رک گویی هستند اما متولدین آبان از روی عمد و برای رسیدن به هدف خاص، حقایق را فاش می کنند اما متولدین آذر تنها از روی صداقت و عدم شناخت نسبت به جامعه و نا آگاهی تمام نسبت به نتایج عمل خویش، حقایق را بر ملاء می سازند. به همین دلیل است که بعد از ظاهر شدن نتایج اعمالش دچار ندامت فراوان می شود. با این حال او قادر به اصلاح رفتار خویش نیست و هر بار و در مقابل همه، این صراحت و رک گویی رعب آور را بکار می بندد. در مقابل، اغلب مردم نمی توانند برای مدت طولانی کینه او را در دل بپرورانند زیرا او انسانی پاک نیت و شفاف است و تنها منظورش از رک گویی، ایجاد شادی و انبساط خاطر ست. پس اگر گاه نتایج معکوسی به بار آید، نمی توان او را به بد ذاتی متهم کرد.

متولد آذر ماه همچون تیراندازی است که گاه تیرش به هدف اصابت می کند و گاه به خطا می رود. باید دانست که هیچکس در اثر سمی که متولد آذر هیچ شناختی نسبت به آن نداشته، جان نمی بازدا سمبل متولدین آذر، “آتش” است و از سیاره مشتری (ژوپیتر) الهام می گیرد.
معروف است که راز شجاعت، دل و جرات و رک گویی متولدین آذر در همین نکته نهفته است.
اگر کسی به حریم شخصیت او تعدی کند، بی هیچ وقفه ای، پاسخ او را با زبان و چنگال های قوی خود خواهد داد. او اهل ترس و فرار نیست و به محض آنکه انتقام خود را بگیرد، آرام و سر به راه خواهد شد. در مجموع می توان گفت آنچه که خشم و غضب متولد آذر را بر می انگیزد، متهم ساختن او به دروغگویی و خیانت در امانت است.
دوران کودکی متولد آذر هیچگاه به پایان نمی رسد. به همین دلیل است که “جدیت” در زندگی را تاب نمی آورد. با این حال وظایف و مسئولیت هایش را به نیکوترین وجه به انجام می رساند. علت آن است که “جدیت” بر او گران و سنگین می آید و بخشی از سعادت و شادی طبیعی او را زایل می کند. همچنین است نشاط و سرزندگی او که تا پایان عمر با وی همراه خواهد بود. گوشه گیری نیز یکی دیگر از مشخصات متولدین آذر است که گاه آنان را به بیماری واقعی مبتلا می کند.

بیشتر بخوانید: خطوط دستتان اسرار هویت شما را رو می کند 

پوسترهای متولدین ماه آذر - نیوز پارسی

 

استعداد متولد آذر ماه

متولدین آذر ماه بطور کلی از سلامت جسمی ممتازی بهره می برند. او از بیماری، بیمارستان و معالجات طولانی مدت بیزار ست. به همین دلیل (و شاید در اثر ایمان او به فردای بهتر) به سرعت بهبود می یابد و بستر بیماری را ترک می کند. این موجود به هنرهای صوتی و بازیگری علاقه دارد. در رگ های متولد آذر، خون ماجراجویی و ریسک جریان دارد. بسته به اینکه چه زمینهای فراهم باشد، می کوشد تا شانس خود را بیازماید. دائما برای کسب تجارب جدید تلاش می کند اما از ازدواج می هراسد و با شک و تردید فراوان تن به ازدواج می سپارد. از جمله صفات ممتاز او می توان به داد و دهش، میهمان نوازی، سخت کوشی و هدف یابی اشاره کرد. افراط در غذا و آشامیدنی ها و نیز بی مبالاتی در حفظ اسرارش نیز جزء معایب او است. اگر چه از حافظه ای اعجاب آور بهره می برد اما گاه به یاد نمی آورد که ۵ دقیقه قبل دسته کلید خود را کجا گذاشته است؟!

خصوصیات اخلاقی زن و مرد متولد آذر ماه (علاقه و احساسات آذر ماهی ها)

شگفت انگیزترین نکته در شخصیت متولدین آذر

شگفت انگیزترین نکته در شخصیت متولدین آذر، توانایی آنان در ردیف کردن شوخیها و عبارات طنز آمیز است. گاه ممکن است مرتکب عملی شود که باعث خنده دیگران گردد و چه بسا آنکه خود نیز در خنده آنان شریک شود اما این معصومیت کودکانه مانع از انتقام گیری سخت او از دشمنانش نمی شود. در این حالت او تیرهایش را بسوی هر کسی که در تیررس قرار گیرد پرتاب می کند و البته دقت هدف گیری او نیز اعجاب آور است!

سنگهای ماه تولد آذر کدامند؟ سنگ ماه تولد آذر-خصوصیات متولدین آذر-سنگ شناس

سمبل متولدین آذر

سمبل متولدین آذر را به صورت نیمه انسان، نیمه اسب ترسیم می کنند و این به “پیشتازی او در جستجوی هدف”، اشاره دارد. چگونه؟ هیچ کس به درستی نمی داند. شاید امتیازات متعدد یا بلند اقبالی او است که او را در رسیدن به اهدافش، پیشتاز ساخته است. اگر بخواهیم متولدین آذر را به زبان طنز توصیف کنیم باید بگوئیم: زندگی، نوعی “سیرک” است و متولد آذر، اولین دلقک آن!

 

تدوین:مینو غفوری ساداتیه

ادرس اینستاگرام:gooldono.stand.sidoos@

تلفن:09308743868

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + سه =