اخبار

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۵/۱۶|ثبت پایین‌ترین قیمت طلا طی یک ماه گذشته

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، پس از انتشار گزارشی قوی از بازار آمریکا که موجب تقویت احتمال انقباضی شدن سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا شد، قیمت طلا روز جمعه به پایین‌ترین رقم بیش از یک ماه گذشته رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت طلا دیروز ابتدا به پایین‌ترین رقم از 30 ژوئن یعنی 1757 دلار و 70 سنت رسید، اما در پایان معاملات روزانه با اندکی تعدیل و 2.29 درصد کاهش به 1763 دلار و 3 سنت رسید. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی روز جمعه هم با 2.53 درصد کاهش به 1763 دلار و 10 سنت رسید.

گزارش بازار کار آمریکا نشان داد که طی ماه گذشته میلادی بخش غیرکشاورزی این کشور 943 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است.

فیلیپ استریبل، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «تعداد فرصت‌های شغلی جدید ایجادشده در آمریکا به بازار طلا ضربه زده است زیرا اکنون بازار انتظار دارد که زمان انقباضی شدن سیاست پولی فدرال رزرو جلوتر بیفتد و به‌احتمال زیاد در اوایل ماه ژانویه آغاز شود.»

گمانه‌زنی‌ها در مورد اینکه بانک مرکزی آمریکا برنامه محرک اقتصادی خود را کوتاه خواهد کرد طی روزهای اخیر بین تحلیلگران در جریان بوده است. بالا رفتن نرخ بهره در آمریکا هزینه فرصت سرمایه‌گذاری در بازار طلا را افزایش می‌دهد.

به‌گفته ادوارد مویا تحلیلگر مؤسسه اوآندا، بخش اعظم فرصت‌های شغلی ایجادشده در بخش‌های با دستمزد پایین بوده که فاقد اثر تورمی است و این به جذابیت بازار طلا به‌عنوان محل امن سرمایه‌گذاری به‌هنگام رشد قیمت‌ها لطمه می‌زند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 17 =