اخبار

فرار رو به جلوی اسرائیل برای گریز از بازدارندگی مقاومت/ چرا طرح حمله به غزه بلوف است؟

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، پس از انتشار خبر دستگیری اسیران فلسطینی گریخته از زندان جلبوع، رسانه‌های رژیم صهیونیستی علاوه بر بزرگنمایی در انتشار خبر دستگیری اسیران فلسطینی خبر دیگری را در سطح وسیع نشر دادند که در آن تلاش کردند مدعی شوند حمله‌ای همه جانبه و وسیع علیه نوار غزه در جریان بوده است.

صهیونیست‌ها با انتشار این خبر که حمله وسیع به نوار غزه توسط ارتش رژیم صهیونیستی طراحی شده بود و ارتش این رژیم آماده می شد تا آن را اجرایی کند، مدعی شدند که فرار اسیران فلسطینی از زندان جلبوع مانع اجرای این طرح شد. دروغی که داده‌های میدانی کذب بودن آن را آشکار کرده و نشان می‌دهد صهیونیست‌ها با انتشار وسیع این خبر، به دنبال هدفی غیر از حمله به نوار غزه هستند.

داده های میدانی متناقض با خبر آمادگی ارتش

براساس داده‌های میدانی موجود از جنگ‌های گذشته همواره یک حمله نظامی از جانب رژیم صهیونیستی براساس دستورات و آیین نامه نظامی خاصی صورت می‌گرفته است.

نکته اول در خصوص حمله رژیم صهیونیستی پروازهای گشت زنی مستمر چند روز قبل از حمله است که معمولاً توسط پهپاد و هواپیماهای شناسایی صورت می‌گیرد. این اقدام بعضاً تا یک هفته قبل از حمله صهیونیست‌ها انجام می‌شده است. در حالی که طی هفته‌های گذشته به جز مقطعی که صهیونیست‌ها برای متوقف کردن راهپیمایی‌های بازگشت اقدام به حملات هوایی کرده‌اند هیچ نوع گشت زنی و پرواز شناسایی انجام نشده است.

نکته دوم عدم آماده‌باش نیروهای رسمی و فراخوان نیروهای احتیاط است. در تمامی جنگ‌های گذشته رژیم صهیونیستی، صهیونیست‌ها در آستانه درگیری، اقدام به فراخوانی نیروهای احتیاط ارتش و آماده باش همگانی می‌کردند. در حالی که طی دو هفته گذشته آماده‌باش نیروهای رسمی به طور همگانی صورت نگرفته، تنها بخشی از نیروهای احتیاط حراست مرزی پس از فرار اسیران فلسطینی فراخوانده شدند.

نکته سوم تجمع نیرو، در اطراف مرزهای نوار غزه با سرزمین‌های اشغالی است. طی جنگ‌های گذشته رژیم صهیونیستی همواره بین 20 تا 50 هزار نیرو را در زمان درگیری با نوار غزه در مرزهای نوار غزه مستقر می‌کردند. طی هفته‌های اخیر به تیپ غزه که آن هم در حال بازسازی سنگرها و دیوارهای آهنی اطراف مرز غزه هستند هیچ نیروی اضافه به مرزهای نوار غزه برده نشده است.

در کنار همه اینها همواره حمله رژیم صهیونیستی از سوی محافل و مقامات این رژیم از جایی انتشار داده می‌شد و معمولاً خبر حمله از جایی درز می‌کرد. اما طی هفته‌های اخیر هیچ رسانه، محفل داخلی یا مقامی از مقامات رژیم صهیونیستی سخنی از حمله نگفته است.

هر چند این داده، یک داده یقین آور و قطعی نیست اما با این حال مجموع داده‌های میدانی در کنار عدم وجود نشانه‌هایی از محافل داخلی یا مقامات رژیم صهیونیستی حکایت از این دارند که صهیونیست‌ها به هیچ وجه قصد حمله به نوار غزه را نداشته‌اند. چرا که بخش‌های قابل توجهی از ارتش رژیم صهیونیستی نیز در حال برگزاری مانور در محل خدمت خود بوده‌اند. اما چرا صهیونیست‌ها به انتشار خبر «طراحی برای حمله وسیع به نوار غزه » از خود تمایل نشان می‌دهند؟

بیشتر بخوانید
یحیی السنوار؛ کابوس بزرگ صهیونیست‌ها که تمامی ندارد/ نبرد شمشیر قدس 2 در راه است؟

بشار اسد: شمشیر قدس، پیروزی منحصربه‌فرد فلسطین دربرابر دشمن صهیونیست بود

تلاش برای معکوس کردن بازدارندگی

صهیونیست‌ها طی عملیات «شمشیر قدس» شاهد ایجاد بازدارندگی مقاومت علیه خود بودند. به این نحو که با اجرایی شدن تهدید مقاومت مبنی بر پاسخ دادن به تجاوزات رژیم صهیونیستی در هر جایی از فلسطین، صهیونیست‌ها حالا می‌دانند مقاومت آمادگی حمله علیه این رژیم را در هر زمانی دارا است. عملیات «شمشیر قدس» به گونه‌ای پیش رفت که اسرائیل در پایان آن همچون جنگ 51 روزه سال 2014 باز درخواست آتش بس را ارائه کرد و با پذیرفتن شروط مقاومت، جنگ پایان یافت.

تل‌آیو برای ایجاد فرسودگی در نیروهای نوار غزه، تست کردن میزان درستی تهدید‌های مقاومت و همچنین برای ایجاد رعب و وحشت در میان غیر نظامیان این خبر را منتشر می‌کند تا بتواند با اثرات بازدارندگی به وجود آمده مقابله کنند. حالا نوعی رعب و وحشت در میان صهیونیست‌های مقیم فلسطین اشغالی به وجود آمده که همگی از تهدیدات مقاومت به شدت می‌هراسند. استمرار این هراس و رعب و وحشت میان ساکنان سرزمین‌های اشغالی در دراز مدت موجب معکوس شدن مهاجرت جمعیت و سرمایه خواهد شد و این مساوی با مرگ و نابودی رژیم صهیونیستی است.

صهیونیست‌ها با این دیدگاه که بتوانند دست کم مدت کوتاهی افکار عمومی خود را آرام کنند در هر مناسبتی این خبر را منتشر می‌کنند که حمله وسیعی علیه نوار غزه در دستور کار قرار داشته است. آنها در حقیقت در حال فرار روبه جلو برای گریختن از اثرات بازدارندگی به وجود توسط مقاومت فلسطین هستند و در کمال وقاحت خود را پیروز این میدان می‌دانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + یک =