اخبار

عملیات اجرایی آبرسانی به ۱۶ روستای مرزی سربیشه آغاز شد

گروه استان‌ها- نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی از آغاز عملیات اجرایی آبرسانی به ۱۶ روستای مرزی بخش درح سربیشه خبر داد و گفت: در قالب طرح تکمیل مجتمع خوشاب جمعیتی بالغ بر ۳ هزار نفر از نعمت آب شرب بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، دومینوی تکراری خشکسالی کمبود بارش و آب که سال‌ها است در استان خراسان جنوبی هر سال تکرار می‌شوند دست در دست هم داده اند تا روز به روز زمین‌ها خشک‌تر و فریاد العطش بیشتر و بیشتر شود.

حکایت آن جاست که فقط کافی است عزم خود را جزم کنید و راهی برخی از شهرستان‌های استان خراسان جنوبی از جمله شهرستان نهبندان و سربیشه شوی آن گاه روستاهای زیادی را مشاهده خواهی کرد که العطش را فریاد می‌زنند.

روستاهایی که هر کدامشان محروم‌تر از دیگری است و خواهان جرعه آبی هستند، حکایت تلخ بی‌آبی در گرمای تابستان بیشتر نمود دارد، روستاهایی که خشکسالی‌های 20 ساله تاب و توانی برایشان نگذاشته است و همچنان همه جا خشک و بی‌آب و علف است.

کارشناس هواشناسی استان خراسان جنوبی هم از خراسان جنوبی به عنوان چهارمین استان خشک کشور در سال آبی امسال یاد کرد و گفت: استان خراسان جنوبی در سال آبی امسال پس از سه استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان چهارمین استان خشک کشور است.

نخعی بیان کرد: در سال آبی امسال در خراسان جنوبی تنها 61 میلی متر بارندگی داشتیم که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که 158.3 میلی متر بود امسال 61.5 درصد است و در مقایسه با بلند مدت با 46 درصد کاهش بارندگی مواجه هستیم.

بیشتر بخوانید

پروژه آبرسانی به شهرستان ارسنجان تا 3 ماه آینده به نتیجه می‌رسد

میدان‌داری سپاه سمنان در اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی؛ آبرسانی در اولویت است

17 روستای سیستان و بلوچستان به همت گرو‌ه‌های جهادی آبرسانی می‌شود

وی گفت: براساس آخرین بررسی‌های انجام شده در سال زارعی امسال خراسان جنوبی با 61 میلی متر بارش بعد از سیستان و بلوچستان با 34.5 میلی متر، هرمزگان با 45.5 میلی متر و کرمان با 53 میلی متر چهارمین استان خشک کشور از نظر بارندگی‌ها است.

اما از آنجا که در شهرستان نهبندان و سربیشه تامین آب یکی از مهم ترین نیازهای مردم است نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی به خبرنگار ما از تحول در نهضت آبرسانی به روستاهای مرزی خبر داد و گفت: خواسته چندین ساله مردم، با پیگیری‌های مستمر انجام شده از سال گذشته تاکنون و با همت و مشارکت آب و فاضلاب، بسیج سازندگی و کمیته امداد امام خمینی این امر محقق شده است.

مصطفی نخعی با بیان اینکه عملیات اجرایی آبرسانی به 16 روستای مرزی بخش درح شهرستان سربیشه آغاز شده است افزود: با پیگیری‌های انجام شده و با همت و تلاشِ مشترک مجموعه آب و فاضلاب، بسیج سازندگی و کمیته امداد، عملیات اجرایی آبرسانی به 16 روستای مرزی آغاز شد.

وی افزود: تاکنون لوله‌های موردنیاز خریداری و مقرر شده عملیات حفاری توسط نیروهای خدوم و انقلابی بسیج سازندگی به سرانجام برسد.

نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: با انجام این مهم که در قالب طرح تکمیل مجتمع خوشاب به سرانجام خواهد رسید و جمعیتی بالغ بر 3000 نفر از نعمت آب شرب بهره‌مند خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 6 =