مقالات, مقاله های آموزشی

عدد کوآ چیست و نحوه محاسبه آن چگونه است

 

 

 

 

عدد کوآ چیست و نحوه محاسبه آن چگونه است ؟

شاید جالب باشد که بدانید عدد کوا یا گوآ در حقیقت یک روش باستانی چینی می باشد که در علم فنگ شویی نیز از آن استفاده می شود.

این علم طبق فلسفه تائو به ما کمک می کند که افراد از چه عنصر حاکم بر اساس فعل و انفعالات طبیعت و زمانی که متولید شده ایم چه انرژی و عنصری در طبیعت حاکم و از آن برخوردار می باشیم.

می توان بگوییم عدد کوآ اصلی‌ترین روش برای کشف و درک عناصر و طبع انسان و درک میزان سازگاری انسان با محیط می باشد که در فنگ شویی نیز کاربرد بسیاری دارد.

این‌که تاریخ تولد چه ارتباطی به عنصر شخص دارد هم می تواند موضوع جالبی برای افراد باشد. در ادامه به تعریف مفصلی از اینکه عدد کوآ چیست و نحوه محاسبه آن چگونه است؟ می پردازیم و بطور کامل این موضوع را بررسی خواهیم کگرد.

عدد کوآ چیست و نحوه محاسبه آن چگونه است؟

عدد کوآ یا همان عدد شانس قسمتی از علم ستاره‌شناسی چینی و فنگ شویی می باشد که به سال تولد میلادی افراد بستگی دارد و با توجه به سال میلادی هر فردی که در آن سال متولد شده است می توان به محاسبه عدد کوآ آن پرداخت.

روش محاسبه‌ عدد کوآ

برای یافتن عنصر تولدتان می توانید به روش زیر عمل کنید

ابتدا سال تولدتان از شمسی به میلادی تبدیل کنید و تاریخ تولد هر سالی که می باشد با 621 جمع می کنیم جمع ارقام سال ميلادي تا تبديل به يك رقم ، براي آقايان اين عدد از عدد ١١ كم ميشود ، براي خانمها با عدد ٤ جمع ميشود ، عدد بدست آمده عدد كوآ خواهد بود و اگر عدد بدست آمده 5 شد ، براي خانمها با عدد ٣ جمع ميشود ، براي آقايون منهاي عدد ٣ ميشود

البته نکته ای در این قسمت می باشد که به شما یادآوری می کنیم و این مورد می باشد که اگر کسی سال تولدش از 1 فرودین الی 15بهمن هست با 621 جمع کند و از 15 بهمن تا آخر اسفند با عدد 622 باید جمع کند.حالا در ادامه با توجه به جنسیت افراد و اینکه خانم هستند یا آقا باید محاسباتی را انجام دهید که به یک عدد برسید و این عدد به دست آمده عدد کوآ نام دارد.

عدد کوآ چیست و نحوه محاسبه آن چگونه است

عدد کوآ چیست و نحوه محاسبه آن چگونه است

نحوه محاسبه عدد کوآ برای خانم ها

طبق مراحل بالا محاسبات را انجام دهید و عدد به دست آمده را با 5 جمع کنید . عددی که به دست آمده عدد کوآ شما می باشد که با توجه به آن عدد می توانید بقیه موارد از جمله بخش ثروت ، سلامتی ، عشق و همبستگی را بررسی کنید.

نام های دیگر عدد کوآ

اسامی زیادی برای عدد کوآ در نظر گرفته اند که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدد زندگی

 • عدد جادویی

 • عدد شانس

 • عدد گوآ

 • عدد کوآ

جالب است که بدانید هر آدمی یک شماره ویژه کوآ را دارا می باشد. دانستن عدد کوآ می تواند به شناختن روند مثبت یا منفی خانه ، در داخل و خارج و همچنین محیط کار به شما کمک کند.این نکته بسیار مهم می باشد که بسیاری از دوستان این عدد را در فنگ شویی به عنوان عدد شانس معرفی می کنند که باید بگوییم همچین چیزی صحیح نمی باشد. و فقط برای تجزیه و تحلیل فضاها بر اساس آنچه متولد شده اید و با شما سازگار می باشد بیان می شود.

تا ثیر عدد کوآ در فنگ شویی

اگر عدد کوآ را طبق محاسباتی که برای شما بیان کردیم به دست آورده اید پس می توانید از راه حل های متفاوت فنگ شوی طبق عدد کوآ استفاده کنید.

همه ما می دانیم که افراد مختلف نیازهای مختلفی از انرژی را دارا می باشند . این کار به خصوص در فنگ شویی هنر باستانی و علم طراحی بیان و تصدیق شده است و به آن احترام زیادی می گذارند. با توجه به آن تمام جزییات ، از محل قرار گیری خاص وسایل دکوراسیون تا رنگ ها و شکل ها با دقت انتخاب می شود و در فنگ شویی خانه و یا محیط کار شخصی قرار می گیرد.

عدد کوآ چیست و نحوه محاسبه آن چگونه است

عدد کوآ چیست و نحوه محاسبه آن چگونه است

انواع انرژی افراد از نظر فنگ شویی

انرژی بسیاری از افراد را می توان به به دو گروه که شامل موارد زیر می باشد تقسیم کرد:

 • گروه شرقی
 • گروه غربی

محاسبه عدد کوآ بر اساس انرژی

شما بر اساس عدد کوآ فنگ شویی خود یا فردی هستید که در دسته افراد گروه غربی قرار خواهید گرفت یا یک فردی می باشید که در دسته افرادی گروه شرقی قرار خواهید گرفت.با توجه به محاسباتی که برای شما بیان کردیم به راحتی می توانید عدد کوآ و فنگ شویی خود را کشف کنید . که این امر باعث می شود تا شما به یک درک درست از طراحی فنگ شویی خوب و مناسب برای خانه یا محل کارتان،از جمله جهت های فنگ شویی برای بالا بردن جریان انرژی مثبت در جهت افزایش ثروت ، سلامتی ، عشق و … که در حال کار کردن یا خوابیدن و فعالیت های روز مره با آنها مواجه هستید را به شما می دهد.

اعداد کوآ گروه شرقی عبارتند از:

1
3
4
9

اعداد کوآی گروه غربی عبارتند از:

2
5
6
7
8

با پیدا کردن عدد کوآ در فنگ شویی خود می توانید بهترین انرژی ها را برای خود فعال کنید و از زندگی خود نهایت لذت را ببرید.

روش استفاده از عدد کوآ در فنگ شویی

شما باید زمان دقیق تولدتان را بدانید و آن را به میلادی تبدیل کنید

روز
ماه
سال

در این صورت است که شما می توانید بفهمید کدام بخش از خانه برای انجام کارهی شما بهترین مکان می باشد. همچنین می توانید ،عناصر ،رنگ ها و سمبل های منفی را از خود دور کنید. تصور کنید با بررسی و محاسبه عدد کوآ خو متوجه شده اید که جزء گروه غربی می باشید و یا گروه شرقی. به عنوان مثال باید بگوییم که اگر در گروه غربی باشید جهت های شمال و جنوب برای غرب خوب نیست . بنابراین باید جهت های غربی را برای تقویت انرژی مثبت خود در نظر داشته باشید.اطلاع از این اصول و استفاده از این تکنیک ها و راهکارهایی که برای شما بیان کردیم ، درمان های فنگ شویی در خانه و یا فنگ شویی در محل کار شما می باشند.

عدد کوآ چیست و نحوه محاسبه آن چگونه است

عدد کوآ چیست و نحوه محاسبه آن چگونه است

فعال کردن انرژی‌ها برای عدد کوا با فنگ شویی

 • نماد
 • رنگ
 • جنس
 • شکل
 • متریال

مربوط به هر عنصر و جهت خود را هم‌ راستا با انرژی های پیرامون سازگار کنید. باید دقت داشته باشیدکه فعال کردن انرژی‌ها (افزایش و یا کاهش) زیاده‌روی نکنید زیرا این امر ممکن است محیط را از تعادل خارج کند و باعث برهم زدن تعادل انرژی ها در محیط شود. اصل و اصول اولیه فنگ شویی یین و یانگ است یعنی برقرار کردن تعادل در تمام محیط‌ های زندگی خود و باید به این نکته مهم توجه ویژه ای داشت.

عناصر اعداد کوآ طبق فنگ شویی را بشناسید

در فنگ شویی عدد کوآ بهترین جهت های خوش شانسی و جذب انرژی های مثبت را برای شما به ارمغان می‌آورد و مشخص می کند که می توانید برای جذب انرژی طبق عددکوآ خوداز چه جهت هایی استفاده کنید. جهت تخت خواب، میز مطالعه و میز ناهارخوری خود را حتما طبق عدد کوآ تنظیم کنید. برای مثال اگر عدد کوآی شما یک است، بهترین جهت های قرار دادن لوازم خانه، جنوب شرقی، شرق، جنوب و شمال است. در ادامه این قسمت از مقاله به بررسی ناصر اعداد کوآ طبق فنگ شوی می پردازیم که شامل موارد زیر می باشد:

اعداد کوآی 3 و 4 : عنصر چوب

افراد با عنصر چوب دارای روح اجتماعی، پر از ایده های جدید و با انرژی هستند. بسیار هنرمند و برون گرا. از نکات مثبت آنها این است که در صورتی که وظیفه ای به آنها محول شود، با اشتیاق شروع می کنند. افرادی سخاوتمند و دست و دلبازند و از نکات منفی آنها، بی صبری و این که زود بی حوصله می شوند. بنابراین کاری که با اشتیاق شروع کردند، با موفقیت به پایان نمی رسانند.

عدد کوآی 9 : عنصر آتش

رهبران خوبی هستند، همیشه به دنبال فعالیت هستند. الهام بخش دیگران بوده و دیگران را تشویق می نمایند که دنباله رو آنها باشند. از نکات مثبت آنها، همواره افکاری تازه دارند. افرادی شوخ طبع و پر از هیجان هستند. خوش صحبت، شجاع و تیزهوش اند. از صفات منفی آن ها، عجول بودن و بی صبری است و گاهی نیز دیگران را استعمار کرده و از آنها بهره برداری می کنند.

اعداد کوآی 2 و 8 : عنصر خاک

افرادی حمایت کننده و با وفا هستند. اهل عمل و پشتکار می باشند. در بحران ها مثل کوه ایستادگی می کنند. در هیچ کاری عجله نمی نمایند. صبور، ثابت قدم و دارای قدرت درونی هستند. می شود به آن ها تکیه کرد. از صفات منفی آن ها این است که انسان های موشکافی هستند و کمی یک دنده و لجباز. همواره دلواپس و نگران هستند و حالشان با هدیه دادن و بخشیدن خوب می شود. در کسب پول و تجارت نیز موفق هستند. افرادی با افکار اقتصادی خوب هستند.

اعداد کوآی 6 و 7 : عنصر فلز

افرادی قاطع، راسخ، ثابت قدم، امر دهنده و قدر شناس هستند. انسان هایی معنوی اند. افرادی متمرکز و به تنهایی مقاصد خود را دنبال می نمایند. کمی جاه طلب بوده و برنامه ریزهای خوبی می باشند. به توانایی های خود ایمان دارند که این گاها منجر به یکدندگی آن ها نیز می گردد. افرادی جدی و درونگرا هستند.

عدد کوآی 1 : عنصر آب

افراد با عنصر آب به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می کنند. با سیاست و حساس به رفتار و حالت دیگران می باشند. اشخاص مرموزی هستند. افراد با مشخصه آب، شنونده های قابلی برای درد و دل شما هستند. منعطف بوده و خود را به راحتی با هر محیطی وفق می دهند. با شعور و با بصیرت و نیز مذاکره کنندگان قابلی هستند. از خصوصیات مثبت این افراد،هنرمند، هنردوست، اجتماعی، با محبت و کمال گرا هستند. از خصوصیات منفی آن ها، بسیار حساس، گاهی ترسو و اهل ریسک نیستند. دم دمی مزاج و تخیلی بوده و پر از رمز و راز می باشند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + ده =