اخبار

عجیب‌ترین طلای ایران در تاریخ المپیک‌

خرین ورزشکار المپیکی ما در حالی موفق به کسب عنوان طلا شد که کفه ترازو به سود ورزشکار عربستانی بود، اما یک اتفاق نادر از راه رسید…

به گزارش ” ورزش سه ” ، امید ایرانی ها در کاراته بالاخره با طلای سجاد گنج زاده محقق شد، اما سومین طلای کاروان ایران با ماجرایی عجیب و به شکلی دراماتیک و سینمایی نصیب کاراته کای ایران شد.

سجاد گنج زاده شروع خوبی در این مسابقه نداشت و پس از اینکه در یک غفلت با یک ضربه سه امتیازی از حریف عربستانی خود عقب افتاده بود، در ادامه یک امتیاز دیگر هم به این حریف سرپنجه و آماده داد تا شرایط برای او در ادامه کار سخت تر شود. پیش از اینکه به نقطه عطف این مسابقه تاریخی برسیم، گنج زاده با از کار انداختن پاهای بلند و فعال طارق حمدی و یک ضربه به صورت او توانست یک امتیاز بگیرد؛ اما این همان ثانیه‌هایی بود که به مهم ترین لحظه بازی ختم شد.

پس از اینکه داور وسط دوباره دستور مجدد آغاز بازی را داد، گنج زاده حمله ای را با دست راستش برای ضربه زدن به صورت طارق حمدی آغاز کرده بود، اما در همین لحظه این ورزشکار عربستانی خودش را عقب کشیده بود و با پای چپ برای افزایش امتیازاتش حمله ور شده بود؛ حمله‌ای که با اصابت روی پای چپ ورزشکار عربستانی با گردن گنج زاده همراه شد و به صدم ثانیه نکشید گنج زاده با حالتی نگران کننده و کاملا بی تحرک نقش بر زمین شده بود.

در ادامه اتفاقاتی که رخ داد تا داوران تصمیم به دیسکالیفه کردن ورزشکار عربستانی گرفتند، قاب به قاب از نظر می گذرانیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − پنج =