مقالات, مقاله های آموزشی

عجایب عالم در ظهور گلها

در جنگل های وسیع و اسرار آمیزی مانند آمازون، گل هایی وجود دارند که دیدنشان هر کسی را شگفت زده می کند. در این مقاله به معرفی تعدادی از گلهای عجیب و جذاب می پردازیم.

عجیب ترین گلهای جهان

طبیعتی که ما در آن زندگی می کنیم، شگفتی ها و عجایب زیادی را درون خود جای داده است. حیوانات و جانوران عجیب زیادی در جنگل ها و اماکن مختلف زندگی می کنند. این در حالی است که بشر هنوز نتوانسته بسیاری از آن ها را کشف کند. گلها زیباترین و شگفت انگیزترین هدیه ی طبیعت به ما هستند. در کل دنیا، بیش از 270000 نوع گل وجود دارد. در این میان نباید از گیاهان و درختان عجیب نیز غافل شد.

گل عجیب در دنیا

تمام انواع گل ها زیبا و چشم نواز هستند و بهترین هدیه برای ابراز محبت به دوستان و آشنایان می باشند. گل فروشی آنلاین گل گیفت با ارائه زیباترین، با کیفیت ترین و تازه ترین گل ها و ارسال گل با سفارش اینترنتی به محل مورد نظر، یکی از بهترین گل فروشی آهای آنلاین ایران به شمار می رود. در اینجا به بررسی چندتا از عجیب ترین گل های جهان می پردازیم:

گل ساعتی

گل ساعتی

گل ساعتی در پرو، توسط اسپانیایی در سال 1569 کشف شد.  گل ساعتی جز نادرترین و غیر معمول ترین و عجیب ترین گل های جهان است . یکی از زیباترین، رنگارنگ ترین گل های معطر است که زنبورها، پرندگان و پروانه ها را جذب می کند. برگ های آن ها به شکل بیضی و یا مستطیلی است. برگ های آن حدود 10 تا 15 سانتی متر طول و 1 سانتیمتر تا 10 سانتی متر عرض دارند. این گل ها به آفتاب کامل نیاز دارند و معمولا در اواخر تابستان قبل از فصل پاییز شکوفه می دهند.

گل ارکیده میمون (دراکولا سیمیا) 

اگر به این گل دقت کنید، متوجه خواهید شده که دو گلبرگ این گیاه شبیه به دندان های نیش بلندی است که در فیلم های دراکولا دیده ایم. چشم های سیاه، ابروهای نقطه چین مانند، بینی پوشیده و ناحیه دارای ریش، از شباهت زیاد به میمون ها به ویژه از راه دور حکایت دارد. ارکیده میمون تنها در جنگل های ابر پرو و جنوب شرقی اکوادور یافت می شوند. ارکیده های میمون در تمام روزهای سال شکوفه می دهند و در هوای معتدل و گرم رشد می کنند. بوی گیاه یاد شده همانند پرتقال رسیده است و می توان ارزش آن را بسیار بالا دانست.

 H3گل دست شیطان

گل دست شیطان

برخی ها این گیاه را دست میمون، گل دست یا پنجه میمون می نامند. به نظر می رسد که آن ها بیشتر برای به کار گیری در جشن های هالووین مناسب هستند. خاستگاه این گونه، کشور مکزیک است و مردمان تمدن باستانی «آزتک ها» توجه مذهبی ویژه ای به آن داشتند و گل را برای نسل های بعدی درو می کردند.

میوه ای که از این درخت تولید می گردد، طعم خاکی دارد و سال های سال در طب سنتی برای درمان بیماری های متعددی مانند حمله قلبی به کار می رفته است. بخش پنجه مانند آن، گیاه را از سایر گیاهان با شکوفه های معمولی متمایز کرده و به شکلی جلوه می نماید که گویی یک موجود عجیب قصد دارد طعمه اش را بگیرد. بر خلاف گیاهان گرمسیری دیگر، درخت این گیاه بسیار سفت است و می تواند به سرعت رشد کند. ارتفاع آن نیز می تواند به ۱۰ تا ۲۷ متر برسد.

گل زنبور

این گیاه به خاطر شباهتش به زنبور های درشت چنین لقبی دریافت کرده است. برخی گل های زنبور دارای رنگ کرم، قهوه ای و طلایی هستند و در گلبرگ برخی دیگر از آن ها سایه ای صورتی رنگ به چشم می خورد. زنبورهای عسل گرده افشان اصلی این گیاهان هستند و همین امر سبب شده که چنین نامی برای آن ها انتخاب شود. کمیاب بودن آن ها، هر روز بیش از پیش احساس می شود، زیرا فرایند تکثیرشان بسیار دشوار است.

علی رغم آن که فرایند گرده افشانی در کشور استرالیا به خوبی انجام می شود، دیگر نقاط جهان در رابطه با این موضوع دچار مشکل هستند. در کشور انگلستان زنبورهای مناسب برای این کار وجود ندارد، بنابراین آن ها باید خودشان گرده افشانی را انجام دهند.  برای ارسال گل به ایران و سراسر جهان با گل فروشی آنلاین و معتبر گل گیفت همراه باشید.

گل لب

گلی به شکل لب انسان

نام گل لب به خاطر شباهت به فردی که از رُژ قرمز استفاده کرده، انتخاب شده است. حالت لب مانند آن ها تنها چند روز باقی می ماند و پس از آن شاهد پدیدار شدن گل های ریز سفید و زرد هستیم. آن ها به گونه ای جلوه می کنند که گویی گیاه، قصد دارد زبانش را دراز کرده و شما را مسخره کند. شما می توانید گل لب را در مناطق گرمسیری کلمبیا، کاستاریکا و پاناما مشاهده کنید. به خاطر محبوب بودن و جنگل زدایی های صورت گرفته در زیستگاه طبیعی، این گیاه در لیست گونه های در معرض انقراض قرار گرفته است.

گل کاپهی صورت خفاشی

گل خفاشی

کاپهی صورت خفاشی یکی از عجیب ترین گل های جهان به شمار می رود. این گیاه در کشور مکزیک و در تپه های وسیع رشد می کند و گل قرمز و بنفش تیره آن ما را به یاد صورت خفاش می اندازد. گیاه یاد شده که به آن «گل سیگار برگ» نیز گفته می شود، در هر جایی با طول ۲٫۵ تا ۵ سانتیمتر رشد می کند. گل مذکور در برابر خشکسالی بسیار مقاوم است و گرما تاثیری روی آن ندارد و می توان هفته ای یک بار به آن آب داد.

گل لیتوپس وبری (گل سنگی)

رشد کردن یک گل در سنگ بسیار جالب و عجیب به نظر می رسد. لیتوپس وبری یا سنگ های زنده گیاهی است که برای نگه داشتن در خانه بسیار مناسب به نظر می رسد. این گیاه مقاومت زیادی دارد و از تغییرات آب و هوایی و محیطی تاثیر نمی پذیرد. آن ها تنها در آفریقای جنوبی یافت می شوند و سیر تکاملی شان باعث شده که به گونه ای ضد خشک سالی بدل گردند.

گل بد بو

این گل زیبا عمدتا در جنگل های باران داغ اندونزی یافت می شود. این گیاه آسیایی یکی دیگر از نادرترین و عجیب ترین گل های جهان است. این گل، برای تغذیه به تاک نیاز دارد و به این دلیل است که هیچ ریشه، برگ، ساقه ای ندارد و بیشتر اوقات در ساقه چوبی و ریشه های میزبان زندگی می کنند. این گل، هنگام شکوفه دهی بوی تند و شدیدی می دهد، طوری که مگس ها را جذب می کند.

 

اقتباس از:www.gol.gift
تدوین:مینو غفوری ساداتیه

ادرس اینستاگرام:gooldono.stand.sidoos@

تلفن:09308743868

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 3 =