اخبار

شاه‌محمدی: چوب خشک هم سرمربی باشد، بازیکن باید احترام بگذارد/ خارجی‌های استقلال نیم‌فصل قهر می‌کنند!

جمشید شاه‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص عدم دعوت طارمی برای دو بازی پیش‌روی تیم ملی برابر لبنان و سوریه عنوان کرد: اگر بهترین بازیکن ایران هم باشید، باید به سرمربی تیم ملی احترام بگذارید. حتی اگر یک چوب خشک را هم در آن جایگاه گذاشته باشند، احترامش بر بازیکن واجب است، اما من حرفی که بین اسکوچیچ و طارمی پیش آمده را بیشتر یک سوءتفاهم می‌دانم و توهین تلقی نمی‌کنم.

بیشتر بخوانید

حاج‌رضایی: اختلاف اسکوچیچ و طارمی تنش زیرپوستی است/ فرگوسن هم نمی‌تواند برای پرسپولیس کاری کند

وی ادامه داد: به نظر من اهالی فوتبال هم نباید دنبال این باشند که یکی را مقصر جلوه دهند، این بیشتر یک سوءتفاهم است که یک بزرگتر باید میانجیگری کرده و طوری که جایگاه اسکوچیچ هم زیر سؤال نرود، طارمی را به تیم ملی برگرداند.

شاه‌محمدی جانبداری هر کدام از دو طرف را به ضرر تیم ملی دانست و گفت: هر طرف را بکوبیم و طرف دیگری را بگیریم، تیم ملی لطمه می‌خورد. مهدی طارمی هم خیلی زحمت کشیده، قبل از آن هم امثال علی دایی و خداداد عزیزی را داشتیم و الان نباید از یک طرف جانبداری کنیم.

بازیکن سابق پرسپولیس در مورد صحبتی که اسکوچیچ مبنی بر تاکتیک پذیر نبودن بازیکنان ایرانی مطرح کرده، اظهار داشت: اسکوچیچ از یک لحاظ بیراه نگفته و پایه‌های ما ضعیف هستند. در واقع باید مربی خوب برای پایه‌های‌مان بیاوریم که از سنین پایین تکنیک درست را یاد بچه‌ها بدهند. در 27-28 سالگی نمی‌شود به بازیکن تکنیک و تاکتیک یاد داد.

وی خاطرنشان کرد: یک بزرگتر مثلا رئیس فدراسیون یا هر فردی بیاید و میانجیگری کند، این هم به نفع طارمی است، هم اسکوچیچ و هم تیم ملی ایران. به هرحال او یکی از بازیکنان کلیدی تیم ملی است. خیلی جاهای دنیا ممکن است بازیکن انتقاد کند، اما سعی می‌کنند کار خیلی رسانه‌ای نشود و موضوع را در داخل خودشان حل کنند.

بازیکن سابق پرسپولیس در ادامه در مورد وضعیت کنونی پرسپولیس خاطرنشان کرد: تا زمانی که مدیران فوتبالی رأس پرسپولیس نباشند و درآمد این باشگاه به جیب خودش نرود، اوضاع همین است. استقلال به صدر رفته اما 4 روز دیگر آنها هم پایین می‌آیند. اساسی‌ترین کار فوتبال‌مان این است که پرسپولیس و استقلال را به مردم واگذار کنند و مردم سهامدارش باشند و پیشکسوتان تصمیم بگیرند. در این صورت بازیکن خوب خریده و تیم خوب بسته می‌شود. موقعی که دولت برای دو تیم تصمیم می‌گیرد و درآمدشان در جیب خودشان نمی‌رود، همیشه بدهکارند.

شاه‌محمدی گفت: قول می‌دهم خارجی‌هایی که به استقلال آمده‌اند، نیم فصل قهر می‌کنند و می‌روند. پرسپولیس هم همین است و باز دو تیم بدهکار می‌شوند. با این وضعیتی که وجود دارد، مطمئن باشید آخر داستان بازیکن خارجی آوردن، بدهکاری است. طرف نمی‌تواند پول بازیکن ایرانی را بدهد، چه برسد به اینکه پول خارجی‌ها که ارزی است را پرداخت کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − 7 =