اخبار

سرلشکر سلامی: واکسن نورا در چند ماه آینده به مرحله نهایی می‌رسد/ وارد فاز دوم آزمایش‌های بالینی شده‌ایم/ فرمان رهبر انقلاب را با جدیت اجرایی می‌کنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در حاشیه بازدید از بیمارستان حضرت فاطمه(ع) کرمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هدف از سفر به استان کرمان بازدید از نحوه مشارکت برادران عزیز سپاه و بسیج در بحث مدیریت و مهار بیماری کروناست.

وی با بیان اینکه “به‌دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در استان کرمان با ابتلاهای زیادی روبه‌رو هستیم”، افزود: با وجود این، با زحمات بخش بهداشت و درمان و واکسیناسیون انجام‌شده، نسبت فوتی‌ها به‌نسبت ابتلا درصد پایین‌تری است که قابل قبول است.

بیشتر بخوانید

دستور سردار سلامی به سپاه‌های استانی؛ از راه‌اندازی داروخانه‌های سیار تا تامین مایحتاج خانواده‌های کرونایی

حضور فرمانده‌کل سپاه در استان کرمان/ بازدید سرلشکر سلامی از مرکز تست غربالگری کرونا ‌

سرلشکر سلامی: فرمایشات امام خامنه‌ای روحیه تازه‌ای در کالبد نیروهای مسلح دمید‌ / زمینه‌ساز آرامش مردم خواهیم شد

سرلشکر سلامی: اجرای مجدد طرح سردار سلیمانی در سراسر کشور از سر گرفته می‌شود

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: هدف اساسی ما این است که فرمان اخیر رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی در ارتباط با ورود بسیج و سپاه به عرصه اجرا و تحقق طرح پاسدار شهید سلیمانی با همه ظرفیت و بضاعت ممکن انجام شود.

وی با ابراز اینکه “امروز از تعدادی از مراکز واکسیناسیون کرمان و بیمارستان حضرت فاطمه(ع) نیروی زمینی سپاه بازدید کردم” اضافه کرد: دوستان ما در این بیمارستان کار ارزنده‌ای را انجام داده موفق شدند 64 تخت به تخت‌های بیماران کرونایی این بیمارستان اضافه کنند.

سرلشکر سلامی افزود: ما صبح از مراکز واکسیانسیون سپاه بازدید کردیم همچنین از بیمارستان فاطمه زهرا(س) شهر کرمان که زیر نظر سپاه است این بیمارستان 70 تخت در اختیار بیماران کرونایی گذاشته است که 64 تخت دیگر به این مجموعه اضافه شده است وبا 134 تخت به بیماران کرونایی خدمات می دهد که با این حساب 70 درصد تخت‌های این بیمارستان به بیماران کرونایی اختصاص دارند.

فرمانده کل سپاه با اشاره به ابتکار بیمارستان فاطمه الزهرا(س) در اجرای امداد اجتماعی به بیماران کم بضاعت عنوان کرد: در طرح شهید سلیمانی و رجوع به خانه ها ابتکار خوبی در کرمان انجام شده که اکیپهای موتورسواری را شکل دادند و اینها نیازهای خانواده هایی که کم توان هستند از نظر خرید دارو و موارد دیگری را انجام می دهند و تلاش دارند یک امداد اجتماعی را در این پدیده رقم زنند.

سردار سلامی خاطر نشان کرد: تاکید ما این است سپاه مشارکت خود را در مبارزه با بیماری کرونا ادامه دهد، طرح شهید سلیمانی ابتکاری واقعا خوب بود امیدواریم با مشارکت مردم ،بسیج ،سپاه و دانشگاه‌های علوم پزشکی بتوانیم بر این بیماری غلبه کنیم.

‌‌فرمانده‌کل سپاه د‌ر خصوص آخرین وضعیت واکسن «نورا» اعلام کرد: این واکسن در مرحله اول تست بالینی موفقیت‌آمیز بود و ان‌شاءالله وارد فاز دوم آزمایش‌های بالینی شده‌ایم.

سردار سلامی خاطر‌نشان کرد: وزارت بهداشت و درمان مراحل طی‌شده توسط متخصصان دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله(عج) مراحل تولید واکسن را با یک دقت خاص و ویژه زیر نظر دارند و تولید واکسن مراحل طبیعی خود را طی می‌کند که ان‌شاءالله ظرف چند ماه آینده واکسن به مرحله نهایی می‌رسد.

استان کرمان , کرونا , شهید , شهید سپهبد قاسم سلیمانی ,

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − پنج =