مقالات, مقاله های آموزشی

روانشناسی گل مورد علاقه تان

● گل رز سفید
White Rose
▪ گل وجودی متولدین مهر ماه
همان‌طور که می‌دانید هر گلی پیام و معنی خاص خودش را دارد رز سفید یعنی مهربانی، پاکی و خلوص
عاشق با هدیه گل رز سفید به معشوق خود می‌گوید: برای این‌که عشق پاک ما تا ابد باقی بماند نباید بگذاریم که ناملایمات، دگرگونی‌ها و تغییرات در خلوص و پاکی و سفیدی زندگی ما اثر بگذارد و آن را تاریک نماید. گل رز به ملکه باغ و چمن‌زار معروف است و در حدود ۱۰ هزار نوع مختلف گل رز وجود دارد که همگی عطر خوشایندی از خود متصاعد می‌کنند و در انواع رنگ‌های مختلف پرورش داده شده‌اند. گل رز سرخ گل وجودی متولدین فروردین ماه و رز صورتی گل وجودی متولدین اردیبهشت ماه و گل رز سفید گل وجودی متولدین مهر ماه می‌باشد. خصوصیات اخلاقی و شخصیت متولدین این ماه براساس گل وجودیشان به شرح زیر است:
شما متولد ماه مهر و محبت و درست در وسط چرخه دایره البروج واقع شده‌اید که معروف به برج میزان است و علامت ماه شما ترازو می‌باشد و در تمام مراحل زندگی تعادل و توازن را رعایت می‌کنید. آیا می‌دانید عدالت‌خواهی در خون شما جاری است و دارای چشمان نافذی هستید که عدالت را به راحتی از بی‌عدالتی تشخیص می‌دهد و همیشه می‌تواند دو روی سکه را ببیند؟
شما متولد مهر ماه قدرت ذهنی‌تان بسیار قوی است، آیا تا به حال متوجه شده‌اید که قادر هستید اتفاقات آینده را در خواب ببینید و فکر سایرین را بخوانید؟ بد نیست بدانید که حس ششم شما بسیار قوی است و هم‌چنین از نیروهای دیگری نیز برخوردارید که با تمرینات مخصوص، این نیروها فعال شده و شما را قوی و خوشحال خواهند کرد.
متولد مهر ماه، شما عاشق برقراری ارتباط هستید و از آن‌جائی که فردی اجتماعی، خوش برخورد هستید همه شما را دوست دارند.
شما فردی پر حوصله، شجاع، بی‌پروا، رک و راست، رمانتیک، شاد، دارای حافظه قوی، سمج و پرپیله می‌باشید، که معمولاً هر کاری را شروع کنید موفق خواهید شد. یک نکته جالب این‌که مرد متولد این ماه به واسطه طبع ملایم، محبوب و احساس عاشقانه و ملاطفتی که دارد، بسیار سلیم‌النفس‌تر از زن متولد مهر است.
اما شما ”زن متولد مهرماه“ شما دارای خصوصیات ریاست‌طلبی و سخت‌گیری بیشتری هستید. لیکن با این همه خوبی که دارید گاهی حق و حقوق خودتان را بر دیگران ترجیح می‌دهید و یک احساس زرنگی به شما دست می‌دهد و حس همکاری با دیگران را در شما کاهش می‌دهد و این زمانی است که اعتدال ترازوی شما به‌هم خورده و حس برتری بر همه در شما ایجاد می‌گردد.
شما اکثراً راه‌های میان‌بر را انتخاب می‌کنید و از نیروهای تلقینی عجیبی برخوردارید و به‌طور کلی تلقین در سلامتی شما نقش مهمی را بازی می‌کند و شما بیش از هر شخص دیگری می‌توانید با تلقین، خود را سالم و یا خود را بیمار کنید. برقراری و ارتباط و هم‌جوشی با مردم در ذات شما است و به همین دلیل می‌توانید به راحتی با افراد رابطه و دوستی برقرار کنید و در آرام کردن دیگران بسیار زیردست هستید و در عین حال یک بازنگر هستید به‌طوری که نقش خود و اطرافیان را در زندگی تعیین می‌کنید و عاشق زندگی سطح بالا هستید.
شما متولد مهرماه آموخته‌اید که از خودتان در مقابل مشکلات محافظت کنید و اهمیت چندانی به گذر زمان نمی‌دهید گاهی اوقات مسامحه‌کاری، عدم تصمیم‌گیری سریع، انجام بحث‌های طولانی، از کوره در رفتن سریع، ممکن است باعث رنجش دوستانتان شود.
خوب است بدانید که تحقیقات اخیر دانشمندان نشان می‌دهد وجود رایحه خوش گل رز حافظه را افزایش می‌دهد، پس اگر می‌خواهید حافظه بهتری داشته باشید و چیزهای بهتری یاد بگیرید در کنار یک گل رز بایستید و آن را بو کنید به گفته محققان آلمانی، رایحه گل رز برای فعال نگه داشتن حافظه زمانی که افراد در خواب هستند باعث می‌شود تا افراد بتوانند چیزها را سریع‌تر به یاد بیاورند.
در ابتدا گفتیم که بیش از ۱۰ هزار نوع گل رز وجود دارد که این مقدار رز به‌طور کلی در ۶ گروه به شرح زیر قرار می‌گیرد:
خمین-اقلیمی-برای-تولید-گل-و-گیاهانی-رنگارنگ - آفتاب میهن
۱) رزهای گل درشت پا کوتاه و دائم گل.
۲) نسترن‌های رونده پا کوتاه و دائم گل.
۳) رزهای رونده گل درشت.
۴) نستن رونده
۵) رزهای پا بلند
۶) رزهای مینیاتوری
دسته گل رویای رنگارنگ | سفارش آنلاین گل در مشهد باکس گل
به‌عنوان حسن ختام شعری از ”ابوالقاسم لاهوتی“ شاعر نام‌دار تقدیم می‌کنیم:
زهجر روی تو، ای گل، تنم شد بی‌روان این گل
بسان بلبلی باشم، جدا از آشیان، ای گل
تو شمع بزم یارانی، تو بلبل در گلستانی
تو هم جسمی و هم جانی، بمانی بی‌خزان، ای گل
به کنج دوری و بیماری و دور از رخ ماهت
صدای تو نوازش می‌دهد، هم روح و هم جان، ای گل
تو با این چهره مهر افزا، تو با این قلب چون گوهر
زدیدارت به شوق آری، همه پیر و جوان، ای گل
نگاه چشم جادویت، مسخر کرده قلبم را
نمی‌دانم چرا بخشد به تن، تاب و توان، ای گل
همه از گل سخن گفتم، ولی ترسم چون عمر گل
وفا و عهد، در نزدت نباشد جاودان، ای گل
نما دست محبت پیش و بفشر دست گرمم را
نما عهدی که باشد بی‌خزان، هم توأمان، ای گل
خرید و قیمت گل رز صابونی معطر | ترب
▪ گل‌آرائی
رز سفید تزئین میز ناهارخوری بسیار مناسب است. در این‌جا یک گلدان طوق‌دار سفید مشاهده می‌کنید که با رز سفید آراسته شده، این گلدان در بالای یک ظرف کنگره‌دار قرار گرفته و شکل متفاوت از یک برج را تشکیل می‌دهد. مطلب جالب در مورد این آرایش این است که صدف‌ها به طرز مرواریدواری در کنار ظرف قرار گرفته‌اند و گل‌آرائی تصویری از یک کیک را القاء می‌کند. این گلدان به راحتی می‌تواند بعد از ناهار به محل دیگری شاید به میزی نزدیک‌تر انتقال داده شود.
باغ گل معجزه دبی | آدرس ، عکس و معرفی (1400) ☀️ کارناوال
● گل ارکیده
Orchid
▪ گل وجودی متولدین آبان ماه
ارکیده گیاهی است که در طبیعت به‌صورت خاکزی در شیار سنگ‌ها و به‌صورت غیر خاکزی بر روی درختان، و در سایه، روی خزه‌های اطراف تنه درختان می‌روید، ارکیده یک گیاه تجملی، زیبا، در شکل‌های مختلف و رنگ‌های بسیار گوناگون، ظریف، قابل توجه و تقریباً کمیاب می‌باشد. همان‌طوری که می‌دانید هر گل معنی خاص دارد و پیامی است از سوی هدیه دهنده به هدیه گیرنده.
گل ارکیده را می‌بایست به افرادی که دارای شخصیت ثابت هستند و همه چیز را در این جهان در نهایت و در اوج خود می‌پسندند هدیه داد.
عاشق با هدیهٔ گل ارکیده به معشوق می‌گوید که طالب درک و احساسات عمیق و برقراری ارتباطات عاطفی می‌باشد.
گل ارکیده را می‌توان برای ستایش خصوصیات خوب و برجستهٔ دوست، از جمله فرزانگی و مدیر بودن به او هدیه داد.
خانواده ارکیده‌ها بسیار بزرگ است و در حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ جنس و ۲۰ الی ۳۰ هزار گونه در رنگ‌های مختلف و شکل‌های زیبا و متفاوت را شامل می‌شود. در اصل ارکیده گل هزار چهره می‌باشد و به علت وضع خاص گل‌ها و نامنظم بودن آنها و پراکندگی رنگ‌های مختلف در قسمت‌های متفاوت گلبرگ، تشریح و توضیح رنگ آن کمی مشکل است. در قسمت پایانی شرح بیشتری از این گل تقدیم خوانندگان می‌گردد. گل ارکیده گل وجودی متولدین آبان ماه می‌باشد.
خصوصیات متولدین این ماه براساس گل وجودی‌شان به شرح زیر می‌باشد.
شما که متولد آبان ماه هستید موجودی با اراده، پر هیجان، با انرژی، مدیر و مدبر، مغرور و بلندپروازید که همه چیز را در اوج می‌پسندید و با حد وسط و اعتدال سر و کاری ندارید و به قول معروف یا صفر صفر و یا صد صد هستید، همیشه تشنه قدرت می‌باشید و مایلید در نظر دیگران بسیار متشخص و موفق جلوه کنید.
دارای حافظه خوب و احساس قوی هستید و از ذهن فوق‌العاده‌ای برخوردارید به‌طوری که اگر روی افکارتان یا زندگی‌تان، ذهن خود را متمرکز نمائید می‌توانید آن فکر را به واقعیت تبدیل نمائید.
واقعیت‌ها از نظر شما بسیار پر اهمیت و اساسی می‌باشند، با کسی رودربایستی ندارید و نمی‌توانید کم‌رو و خجالتی باشید.
متولدین برج عقرب دانا و عاقل هستند و به عمق هر چیزی دقت می‌کنند، مرتب دیگران را ارزیابی و کنترل می‌کنند و از شم کارآگاهی برخوردارند، نگاه آنان نافذ و عاشق راز و رمز خلقت و کشف اسرار جهان می‌باشد و اصولاً هر راز و رمزی آنان را به خود جلب می‌کند و آنها باید از همه چیز سر در آورند و این کار به آنها سلامت می‌بخشد و غالباً احساس می‌کنند که در یک دوره از زمان چندین بار متولد شده‌اند.
متولدین آبان اهل مسابقه و رقابت هستند و مایلند در تمام مسابقات زندگی برنده باشند و دوست دارند که همه چیز را تحت کنترل خود در آورند و همیشه برای انجام آزمایش‌های کوچک اشتیاق دارند متولدین این ماه ظاهر آهنی دارند در حالی‌که دنیای باطنی آنها آسیب‌پذیر و حساس است و همیشه علاقمند در کمک کردن به دیگران می‌باشند.
متولدین آبان ماه، جذاب، اجتماعی و خوش ظاهر هستند در عین حال وفادار، عاطفی، مهربان و از قوه جاذبه خوبی برخوردارند و احتیاج ندارند که به دنبال گروهی که هم‌فکر و هم‌ایده او باشند بگردند زیرا این افراد خودشان جذب آنها می‌شوند یک راز موفقیت متولدین این ماه لبخند زدن آنان است. خیلی دقیق و عمیق می‌اندیشند و موجوداتی قابل هستند که می‌توانند خوشبختی را برای خود و اطرافیانشان به ارمغان آورند.
لذا این همه صفات خوب فقط یک روی سکه است و گاهی خصوصیات جناب عقرب که سمبل برج آنان است در آنان ظاهر شده و از آنها افرادی انعطاف‌پذیر، یک‌دنده، خودرأی می‌سازد که به حرف دیگران توجه نمی‌کنند و با سوءظن و شک و تردید به دیگران نگاه می‌کنند و از لغاتی مانند عفو، بخشش و این‌طور حرف‌ها خوششان نمی‌آید. ضمناً رنگ مورد علاقه آنها قرمز و عدد شانس آنها عدد ۹ می‌باشد. و همان‌طوری که می‌دانید گل وجود آنان گل ارکیده است. گیاه ارکیده دارای ۷۰۰ تا ۸۰۰ جنس و ۲۰ تا ۳۰ هزار گونه است و اغلب گونه‌ها دارای پیازهای دروغین می‌باشند که در انتهای خود برگ‌هائی به رنگ سبز تیره، ساقه‌های گل‌دهنده از قسمت تحتانی پیاز دروغین خارج و تولید گل می‌نماید. ارکیده را می‌توان در شرایط باز و در اقلیم‌های ملایم و بدون سرما و نیز گلدان، تراس‌ها، باغ‌هائی با فضای محدود، بر روی درختان، در سایه به روی خزه‌های اطراف تنه درختان، در سبدهای آویخته و یا مستقیماً در زمین۷ کاشت مشروط بر این‌که شرایط مناسب و مورد نیاز گیاه مانند نور، دما، رطوبت، تغذیه، خاک مناسب و غیره را برای این گیاه مهیا نمود. تکثیر و ازدیاد این گل، به وسیله تقسیم بوته در بهار و از طریق کاشت بذر می‌باشد قابل ذکر است ازدیاد از روش کاشت بذر ۴ تا ۸ سال به درازا خواهد کشید تا گیاه به گل نشیند. ضمناً برای آگاهی بیشتر در خصوص پرورش این گل به کتاب‌های گلکاری مراجعه فرمائید برای آشنائی خوانندگان تعدادی گونه‌های معروف ارکیده آورده شده است. نام فارسی رایج این گیاه دارزی (دار=درخت، زی=زیستن) یعنی روی درخت زیستن به عبارتی اشاره به دار چسب بودن آن یا همزیستی با درخت می‌باشد.
آموزش پرورش گل ارکیده در خانه • مجله تصویر زندگی
▪ ارکیده سیمبیدیوم
Cymbidium
بلندی ساقه منتهی به گل و سنبله به یک متر می‌رسد رنگ گل‌های آن طیف وسیعی از سبز، کرم، زرد، صورتی رویش بر روی خزه‌های اطراف تنه درختان واریته‌های بسیار دیدنی و متعددی دارد.
▪ ارکیده صلیبی
Epidendrum-radicans
دارای ساقه‌های بلند نی مانند و ریشه‌های هوائی ـ در رنگ‌های قرمز، صورتی، نارنجی، ارغوانی روشن. رویش بر روی تنه درختان، بر روی خزه‌های اطراف تنه درختان.
▪ ارکیده کریس‌تاتا
Coelogyn-cristata
بومی نواحی شمالی هند (مدارهای بالاتر از استوا) گل‌های فراوان با گلبرگ‌های سفید براق و نوارهای طلائی در وسط آنها. در زمستان و بهار گل می‌دهد.
▪ ارکیده ویرجین
Lycaste
دارای گل‌هائی با سه گلبرگ که در روی تنه درختان می‌روید.
▪ ارکیده معروف به شکوفه پرتغالی
Sarcochilus-hartmannii
بومی استرالیا گونه‌ای کوچک ارتفاع تا ۱۵ سانتی‌متر، معطر، گل‌هائی به رنگ سفید براق با لکه‌هائی قهوه‌ای به تعداد ۱۲ عدد بیشتر تولید می‌کند. رویش بر روی تنه درختان و یا خزه‌های اطراف تنه درختان.
▪ ارکیده معروف به عروسک رقصان
Oncidium
به رنگ صورتی، قرمز، سفید، قهوه‌ای و رنگ‌های گوناگون زیبا، ارتفاع سنبله آنها تا یک متر می‌رسد بر روی تنه درختان و یا خزه‌های اطراف درختان می‌روید.
▪ ارکیده پافیویدیلیوم
Paphiopedilum
دارای گونه‌های بسیار زیاد متنوع در اوایل بهار گل‌های کیسه‌ای شکل عجیب آنها ظاهر می‌شود با رنگ‌های بسیار متنوع و متفاوت، به آسانی می‌توان آن را در گلدان پرورش داد.
▪ ارکیده زیگوپتالیوم
Zygoptalim
از اندک ارکیده‌هائی هستند که گل‌های به رنگ آبی ـ ارغوانی و ظاهری زیبا و جذاب دارند.
▪ ارکیده
Enyclia-cochleata
ارتفاع آن تا ۳۰ سانتی‌متر می‌رسد سنبله راست، گل‌ها سبز با لبه‌های به رنگ قهوه‌ای ـ بنفش بسیار زیبا، رویش روی تنه درختان یا خزه‌های اطراف تنه درختان
▪ ارکیده
Dendrobium
بومی اقیانوسیه، آسیا، استرالیا، ارتفاع آن به ۲۰ سانتی‌متر می‌رسد. دارای گل‌های سفید با لبه‌های قرمز تیره و یا سفید ساده، در بهار عطر و بوی قابل توجهی دارد، رویش بر روی تنه درختان.
▪ یک سبد گل ارکیده
ارکیده گلی خاص و کمیاب است. شکل ظاهری آن بسیار زیبا و استثنائی است. نگهداری از ارکیده می‌تواند نشانه سلیقه خاص شما باشد.
ـ مواد لازم
▪ گلدان سبدی دو جداره بدون سوراخ با قطر حداقل ۱۵ سانتی‌متر
▪ سنگریزه
▪ خزه اسفاگنوم
▪ قیم ۵۰ سانتی‌متری ۳ عدد
۱) کف گلدان را با لایه‌ای ۳ سانتی‌متری از سنگریزه بپوشانید و گلدان را پر از خزه و آن را فشرده کنید.
۲) گل ارکیده را در حالی‌که با گلدان است در وسط خزه کاشت کنید.
۳) سه عدد قیم تهیه شده را در سه گوشه گلدان کار بگذارید.
۴) قیم‌ها را در یک یا دو ردیف به همدیگر متصل کنید و گره بزنید.
ـ نکته: گرچه ارکیده‌ها رطوبت را دوست دارند اما نمی‌توانند آب زیادی تحمل کنند. سنگریزه کف گلدان به‌عنوان تأمین کننده رطوبت عمل می‌کند و آب اضافی را به طرف خزه‌ها هدایت می‌کند. آب‌فشانی برگ‌ها و محیط، راه دیگر تأمین رطوبت است.
گل میخک - گل و گیاه - - همه دسته بندی ها
● گل میخک
Dianthus
▪ گل وجودی متولدین آذر ماه
میخک این گل زیبا، بومی منطقه مدیترانه است که سابقه کشت آن بیش از ۲۰۰۰ سال قبل می‌رسد. یونانیان باستان به آن گل خدایان می‌گفتند، رومیان به خاطر زیبائی و عطر گل‌ها و نیز مصرف پزشکی، آن را پرورش می‌دادند و تاجی از گل‌های میخک قرمز درست نموده و در مراسم مختلف بر سر می‌نهادند.
گل میخک قلب عاشق است قلبی که به معشوق تقدیم می‌کند و از زبان دل عاشق می‌گوید: من از نگاه اول به تو دل بستم نگاه تو در قلب، جسم و جان، روح و روان من ریشه دوانده و در آن جای گرفته. امرسون فیلسوف آمریکائی می‌گوید: چشمان انسان به اندازهٔ زبان او گویاست با این امتیاز که سخن گفتن با نگاه، نیاز به فرهنگ لغت ندارد و در سراسر جهان فهمیده می‌شود. زبان گل‌ها نیز از همین امتیاز برخوردار است.
همان‌طوری که می‌دانید هر گلی پیامی دارد که هدیه دهنده با زبان گل آن پیام را به هدیه گیرنده منعکس می‌کند. گل میخک قلب عاشق است که می‌گوید من از نگاه اول به تو دل بستم و باید بدانی که چشم‌ها هیچ وقت دروغ نمی‌گویند.
میخک گل وجودی متولدین آذر ماه می‌باشد ضمناً گل شمعدانی نیز دومین گل وجودی متولدین این ماه است که در این‌جا به شرح گل میخک پرداخته‌ایم.
علامت فلکی متولدین آذر ماه سانتور یا کمان‌دار است که سانتور ‌به‌صورت انسانی است که نیمی از بدنش انسان و نیمی دیگر مانند پاهای اسب بوده، البته این تصویری خیالی از خدایان اسطوره‌ای باستان می‌باشد. متولد آذر ماه شما جوان ابدی هستید، روحیه و صفای کودکانه دارید و تا آخر عمر این روحیه را حفظ کرده‌ و قادرید که در سن ۱۰۰ سالگی از روحیه ۱۰ سالگی خود، برخوردار باشید. شما در سنین بالا، از شادابی و نشاط نوجوانی خود استفاده نموده، سرزنده و شادی‌بخش هستید، شما چشمان شفاف، نگاه کنجکاو و پر صداقت خود را برای همیشه حفظ می‌کنید.
متولدین برج کمان‌دار، همیشه انسان‌های خوش‌بین و خوش‌دلی هستند و به خوش‌بینی جاودانی معروف هستند. آنها در لحظه حال زندگی می‌کنند، با مسائل با دید مثبت برخورد نموده و سخت نمی‌گیرند. به‌ندرت در مورد چیزی ناراحت می‌شوند، حتی ناکامی‌های زندگی را هم با خنده و شوخی برگزار می‌کنند. و از آنها کسب تجربه می‌نمایند، این موضوع دقیقاً راز جوانی ابدی، سلامتی و طول عمر آنها است.
اکثر متولدین آذر ماه دارای ذهنی فعال هستند و باید از همه چیز و از همه کار سر در آورند و همیشه دنبال یافتن اطلاعات و معلومات و عقاید خوب و مفید هستند تا هرچه سریع‌تر آن را در اختیار دیگران قرار دهند.
سانتور یک روح آزاد، بی‌پروا و بی‌خیال است او باهوش و از نیروی تجسم خوبی برخوردار است، صداقت و راستی در متولدین این ماه وجود دارد و باعث می‌شود که از یک معصومیت فوق‌العاده‌ای برخوردار باشند و برای حقیقت ارزش بسیاری قائل شوند.
خداوند نعمت بسیار بزرگی در اختیار شما متولد آذر ماه قرار داده است که به آن صبر می‌گویند و به‌طور کلی شکست دادن شما کار بسیار سختی است. شما متولد آذر صادقانه به آن‌چه که در اطرافتان روی می‌دهد اعتماد می‌کنید، رک‌گوئی، صداقت، حس شوخ‌طبعی، خندە‌روئی، آسان‌گیری در ارتباط با افراد، اشتیاق به معاشرت و دوستی، عشق به آزادی، چابکی، نجابت، اعتقاد و ایمان قوی، امیدواری، باعث جذابیت و راز موفقیتتان می‌باشد.
شما متولد آذر ماه هر چیزی را زود یاد می‌گیرید، دنیا برایتان یک زمین بزرگ بازی است و نیاز به همبازی خوب دارید که قوانین بازی را رعایت کند.
کارهای یکنواخت و ماشینی شما را کسل و افسرده می‌کند، از افراد مغرور و خودخواه خوشتان نمی‌آید. لیکن با این همه صفات خوب و مثبت و ممتازی که دارید گاهی سر به هوا، تک‌رو می‌شوید و حرف، حرف خودتان می‌باشد. رک‌گوئی، حقیقت‌گوئی خودمحوری شما را در نظر دیگران مرموز و زیرک می‌نماید. بالاخره باید همیشه به خاطر داشته باشید که گل وجودیتان گل میخک، عدد شانس ۳ و رنگ دلخواهتان ارغوانی است.
بوته گل میخک دارای ساقه گره‌دار و برگ‌های باریک خمیده و به رنگ سبز یا خاکستری مایل به آبی است که به‌صورت متقابل از محل گره‌ها بیرون آمده‌اند. گل میخک منظم است و در آن ۵ کاسبرگ اصلی و ۵ کاسبرگ فرعی وجود دارد که از زیر کاسبرگ‌های اصلی تشخیص داده می‌شود لبه گلبرگ‌ها دندانه‌دار است و رنگ آنها سفید، قرمز، صورتی، ارغوانی، زرد و گل‌های دو رنگ می‌باشد.
گل میخک دارای ۳۰ گونه است که در آن انواع گل‌های یک‌ساله، دوساله و پایا دیده می‌شود. بیشتر انواع گل میخک دارای رایحه دل‌انگیزی هستند، عموماً میخک‌های دائم و گل درشت را در گلخانه پرورش می‌دهند گرچه می‌توان آن را در منزل هم پرورش داد به شرطی که درجه حرارت بیش از صفر درجه سانتی‌گراد باشد.
ازدیاد گل به سه طریق قلمه، خوابانیدن و بذر صورت می‌گیرد.
به‌طوری که در کتب داروئی قدیم و طب سنتی منعکس است. از میخک قرنفلی نوعی شربت و آب مقطر تهیه می‌گردید، که برای رفع عطش بیماران تب‌دار به کار می‌رفته و هم‌چنین از آن برای تقویت اعمال پوست بدن استفاده به عمل می‌آمده است.
باکس گل رز و میخک | خرید انواع باکس گل رز در تهران + ارسال رایگان| گل فروشی  گلیزه
▪ گل‌آرائی
گل‌آرائی با میخک بسیار جذاب و ساده است و شما پس از آرایش میخک‌ها گلدانی با رنگ‌های چشم‌نواز خواهید داشت. این آرایش فشرده ملایم از میخک صورتی کمرنگ، صورتی پر رنگ و میخک قرمز تشکیل شده که در یک توده از اسفنج داخل یک گلدان سرامیکی طرح‌دار گرفته است. یک حلقه از برگ‌های ادریس یا هورتانسیا که از یک آرایش دیگر باقی مانده حدود را مشخص می‌کند و شکل برآمده که به وسیله شکوفه‌های محکم بسته شده به وجود آمده‌اند به گل‌آرائی با میخک جذابیتی خاص می‌بخشد.

شخصیت شناسی با گل

شخصیت شناسی با گل
این روزها روانشناسی به نوعی سرگرمی مفید تبدیل شده، به گونه‌ای که همه افراد می‌خواهند از طریق آن، به روان خود و دوستانشان پی ببرند. ما نیز در این مقاله به بررسی یک موضوع روانشناسی جذاب به نام شخصیت شناسی با گل پرداخته‌ایم.
 

شخصیت دوستداران گل پامچال

 معمولا دوستداران گل پامچال، افرادی فعال هستند که از سکوت و یک جا نشستن بیزارند. از شکل این گل واضح است که این افراد شخصیت تغییر پذیری را دارند. طوری که تضاد را در جمع دوست نداشته و بیشتر علاقه دارند که در جمع گرم و صمیمی دوستان باشند تا با اعضای خانواده. در کل آن‌ها افرادی پر شور و هیجان هستند.
 

شخصیت  دوستداران گل سنبل

علاقمندان به گل سنبل شخصیتی رمانتیک و لطیف دارند. احساسات آن‌ها را مجبور می‌کند که دیگران را بر خودشان مقدم بدارند. آن‌ها از رنگ‌های روشن و ملیح لذت می‌برند و با همه دوستان صادقانه برخورد می‌کنند. از زیبایی‌ها و هنر جهان لذت برده و برای رسیدن به موفقیت می‌جنگند. همین امر باعث می‌شود که خلق و خوی آرام تأثیر مثبتی را به روی اطرافیان بگذارد.
گلیتال - شخصیت شناسی با گل

شخصیت دوستداران گل ارکیده

دوستداران گل ارکیده افرادی فرهیخته هستند. این افراد از نظم لذت برده و برای آینده خود با برنامه ریزی جلو می‌روند. آن‌ها لازمه موفقیت را صبر و تلاش می‌دانند و امیدوارند که با آن الگویی برای اطرافیانشان باشند. آن‌ها افرادی هستند که در مقابل مشکلات به خودشان تسلط پیدا کرده و به سرعت به دنبال راهی برای حل آن مشکل هستند. 
آن‌ها در کارهایشان به سرعت و لحظه‌ای تصمیم گیری می‌کنند. تغییرات شغلی نمی‌تواند باعث ترسیدن آن‌ها بشود و این یکی از رفتارهای شخصیتی آن‌هاست. همچنین آن‌ها برای سازماندهی کردن کارهایشان، توانایی بسیار استثنایی را دارند.
 

شخصیت دوستداران گل شب بو

دوستداران گل شب بو افرادی محتاط هستند. آن‌ها پاکیزگی را دوست داشته و سعی می‌کنند که در تصمیم گیری‌ها نهایت دقت را به کار بگیرند تا در زندگی دچار اشتباه نشوند آن‌ها عقیده دارند که هر سخن جا و مکانی دارد. آن‌ها عاشق لباس‌های زیبا به همراه بوهای خوش می‌باشند. آن‌ها کنجکاو بوده و به دنبال برانگیختن تعجب دیگران هستند. آن‌ها از فعالیت‌های مبتکرانه و جدید لذت می‌برند و سعی می‌کنند که حتی با یک گل همسرشان را شاد کنند.
 

شخصیت دوستداران گل شقایق

دوستداران گل شقایق افرادی شلوغ و خستگی ناپذیر هستند. آن‌ها در انجام کارها فعال هستند و کارهایشان را با شور انجام می‌دهند. همچنین آن‌ها برای یاد گرفتن علم و ورزش اشتیاق فراوانی دارند و سعی می‌کنند که آن‌ها را به طور کامل یاد بگیرند. در زمان بروز مشکلات خیلی سریع حرص می‌خورند ولی در کل فردی شوخ طبع هستند، طوری که در نبودشان جای خالیشان  به خوبی احساس می‌گردد.
گلیتال - شخصیت شناسی با گل

شخصیت دوستداران گل زنبق

دوستداران گل زنبق افراد مودبی هستند. آن‌ها خیلی سریع عصبی می شوند و خیلی سریع هم به حالت اولیه خودشان بر می‌گردند. آن‌ها از زیبایی‌ها لذت می‌برند. میل به زندگی در آن ها موج می زند و از انجام دادن کارها لذت می‌برند.
همچنین دوستداران این گل، افرادی خلاق و هنر مند هستند. آن‌ها دوست دارند که دیگران بهشان فکر بکنند و پنهانی سعی و تلاش نمایند، این گل در طی تاریخ، مایه الهام هنرهای زیادی شده، تا جایی که این گل را به عنوان گل اشرافیت می‌شناسند.
 

شخصیت دوستداران گل گلایل

دوستداران گلایل، افراد باهوشی هستند. همه امور باید مطابق میلشان پیش برود که البته گاهی عدم توجه به رأی و نظر دیگران می‌تواند برایشان مشکل آفرین باشد. ولی در رابطه با عشق صبورند. آن‌ها همواره اهدافی را برای دستیابی دارند که برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند.
 

شخصیت دوستداران گل سوسن

گل سوسن، گلی دراماتیک با پتانسیل بالاست. این گل می‌تواند شکوفه‌های زیادی را بدهد. این گل آن طورکه باید هنوز شناخته نشده است. این گل در رنگ‌های مختلفی موجود بوده و همه رنگ‌های آن بسیار متنوع و زیباست. چنانچه شما به سوسن علاقه دارید، پس احتمالا فردی هستید که می‌توانید دیگران را بالا بکشید و همیشه سرتان را بالا نگه دارید.

گلیتال - شخصیت شناسی با گل
 

شخصیت دوستداران گل نرگس

 دوستداران گل نرگس، افرادی تودار و با گذشت هستند. آن‌ها به هیچ وجه خودخواه نیستند و همیشه بهترین‌ها را برای بقیه می‌خواهند. دوستان برای آن ها بسیار مهم هستند و آن‌ها همیشه قدر همه چیز را می‌دانند. آن‌ها میان دوستان بسیار محبوب هستند.
 

شخصیت دوستداران گل داوودی

دوستداران گل داوودی افرادی اندیشمند، جدی و متفکرند. آن‌ها در انجام کارها سماجت و سرسختی زیادی را از خود نشان می‌دهند. تا جایی که این موضوع گاهی می تواند به ضررشان باشد. علی رغم شخصیت مهربانی که دارند، گاهی رگه‌هایی از نامهربانی در آن‌ها دیده می‌شود که این موضوع می‌تواند برای دیگران آزاردهنده باشد.
 

شخصیت دوستداران گل مریم

دوستداران گل مریم، افرادی باوفا، احساساتی، صادق، خوش اخلاق و بشاش هستند. آن‌ها خانه را پناهگاه امنی برای زندگی خود می‌دانند. همچنین آن‌ها افرادی رویایی و کمال طلب هستند که در برخی اوقات این رگه شخصیتی می‌تواند به کمک آن‌ها بیاید.
 

شخصیت دوستداران گل نسترن

دوستداران گل نسترن افرادی پر طاقت و صبور هستند. آن‌ها کارهای خودشان را با آهستگی اما به طور جدی به انجام می‌رسانند. آن‌ها خجالتی ولی در عین حال قابل اعتماد هستند. همچنین آن‌ها سعی می‌کنند که از مشاجرات دوری نمایند.
 

شخصیت دوستداران گل یاسمن

دوستداران گل یاسمن زیاد به خودشان می‌رسند. آن‌ها بدون زدن عطر منزل را ترک نمی‌کنند. این گل نسبت به بقیه گل‌ها بوی ماندگار تری را داشته و دیگران را می‌تواند به راحتی به سمت خودش جذب کند.
گلیتال - شخصیت شناسی با گل

شخصیت دوستداران گل آفتابگردان

علاقمندان به آفتابگردان، افرادی خوش بین و گرم هستند. به گونه‌ای که این خصلت را به دیگران هم انتقال می‌دهند. آن‌ها همیشه نیمه پر از آب لیوان را دیده و همیشه تمرکزشان را به روی نقطه درخشان موضوع می‌گذارند. 
هیچ چیزی نمی‌تواند باعث آن بشود که آن‌ها احساس ناراحتی کنند. چنانچه رشد کردن محدودیت نداشت، آن‌ها دوست داشتند که تا بی نهایت جلو بروند.

گلیتال - شخصیت شناسی با گل

شخصیت دوستداران گل لاله

گل لاله در آفتابی ترین و همچنین سردترین روزها رشد می‌کند. شرایط هر طوری که باشد خودش را با آن وفق می‌دهد. دوستداران این گل، معمولا افرادی مثبت اندیش هستند. آن‌ها دوستان زیادی را دارند و به دست آوردن شادی برایشان بسیار راحت و مثل آب خوردن می‌باشد. گفتنی است ده عدد گل لاله نشانه‌ای از یک عشق بی نظیر می‌باشد.
 

شخصیت دوستداران گل یاس سفید

دوستداران گل یاس سفید افرادی پر حرف و رک گو هستند که همین موضوع باعث جذابیت آن‌ها شده است. آن‌ها برای معطر نمودن و زنده کردن یک مجلس حضور دارند و از رفتارهای بد دیگران به سرعت می‌گذرند. آن‌ها در کل برای رفاقت ارزش بسیاری را قائل هستند.
 

شخصیت دوستداران گل همیشه بهار

علاقه مندان به گل همیشه بهار، افرادی امین، قابل اعتماد و اهل رقابت هستند. آن‌ها خیلی دوست دارند که وقتشان را خارج از منزل بگذرانند. بسیار درون گرا و تودار می‌باشند. از شاد نمودن دیگران بسیار خوشحال می‌شوند ولی به سختی به آرزوهایشان دست پیدا می‌کنند.
 

شخصیت دوستداران گل استکانی آبی

دوستداران گل استکانی آبی، روحیه‌ای آرام دارند. این افراد بیشتر سعی می‌کنند که کارهایشان را در سکوت و آرامش به انجام برسانند. این افراد تا حدی گوشه گیر و منزوی بوده و اعتقاد دارند که سکوت شرط زیبایی است. چرا که دریا همه چیز را در خودش غرق می‌کند.
 آن‌ها محبت زیادی را نسبت به اعضاء خانواده خود دارند و جمع دوستانه آن‌ها را به وجد می‌آورد. آن‌ها نسبت به خانواده و همسر خود وفادار بوده و در مسائل با افراد دیگر به سادگی کنار می‌آیند و مشکلاتشان را حل می‌کنند.
 

شخصیت دوستداران گل رز

دوستداران گل رز، افرادی رک گو و عاشق مسافرت هستند. آن‌ها کارهایشان را بدون فکر انجام می‌دهند و برای زندگی کردن اشتیاق زیادی را دارند. با اراده تصمیم گیری می‌کنند و برای کامل کردن کارهایشان اصرار و پافشاری می‌کنند. در زمان کار کردن، شخصی جدی بوده و در محیط خانواده با محبت و صفا رفتار می‌کنند. آن‌ها آرزوهای زیادی را دارند که سعی می‌کنند به آن برسند. بروز احساسات تا حد زیادی برایشان مشکل است، ولی به شدت به خانواده علاقه دارند و با آن‌ها عاشقانه رفتار می‌کنند. 

گلیتال - شخصیت شناسی با گل

معانی تعداد شاخه‌های گل

تعداد شاخه‌های گل  هم هر کدام معنای مخصوص به خود را دارد که عبارت است از:
•    یک شاخه گل نشانه‌ای از توجه به طرف مقابل است.
•    سه شاخه گل نشانه‌ای از احترام به فرد مقابل است.
•    پنج شاخه گل نشانه‌ای از محبت و علاقه به طرف دیگر است.
•    هفت شاخه گل نشانه‌ای از عشق است. 

روانشناسی انواع گل ها

گل‌ها با توجه به ویژگی هایی که دارند، باید دقت داشت که چه گلی را در چه زمانی می‌توان هدیه داد تا احساسات شما را به درستی بیان کند، که در دسته روانشناسی گل‌ها قرار می گیرد

روانشناسی انواع گل ها

یکی از مهم‌ترین بخش‌های روانشناسی گل‌ها شناخت آن است. گل در معنای کلی یعنی شادابی و طراوت که حس خوبی را به وجود می‌آورد اما باید به این توجه داشته باشیم که با توجه به روانشناسی گل‌ها، هر گلی چه معنایی را دارد. در ادامه همراه مقاله جذاب امروز ما باشید.

نداشتن اطلاعات صحیح و کامل در مورد نوع گل‌ها یک نو سوتفاهمی را به وجود می‌آورد که برای طرف مقابل شما اصلا جالب نیست بخاطر همین می‌خواهیم با توجه به روانشناسی و شناخت گل‌ها به شما بگوییم که بهترین گل در شرایط خاص چیست. بیشتر کسانی که گل را به عنوان هدیه انتخاب می‌کنند به معنی آن خیلی توجه نمی‌کنند. در قسمت بعدی مهم‌ترین گل‌هایی که باید معنی و نماد آن را بدانید را به شما نشان خواهیم داد.

بگونیادر فکر عمیق بودن

بنفشه: وفادار و صادق

بنفشه آفریقایی: فکر عاشقانه

بومادران: تندرستی

پیچک: وفادار

جوز کوثل: شادمانی و لذت

ختمی: لطافت  زیبایی

خشخاش: دلداری و دلجویی

خلنگ: تنهایی و گوشه نشینی

داوودی سفید: حقیقت و راستی

داوودی زرد: تحسین پنهانی

داوودی قرمز: مشارکت

راج: شادی و خوشحالی درونی

رازقی: سرزندگی

رز صورتی : دوستی

رز قرمز : عشق تند و شهوانی

رز قرمزو سفید: یکی شدن

رز سفید : پاکی و خلوص

معنی نام مهم ترین گل ها:

ادریسی: استقامت و ثابت قدمی

ارکیده: لطافت و زیبایی

ازیلا: نعمت و باروری

اسطوخودوس: سوءظن و بدگمانی

اشرفی (دگمه ای)انتظار داشتن

آفتابگردان: ستایش و عشق ورزی

آلاله: درخشان و امید بخش

آهاربه یاد دوست  بودن

رز زرد: ذوق و شوق

زبان در قفا: بی باکی و تهور

زعفران: دوراندیشی و بصیرت

زنبق: الهام بخش

زنجبیلافتخار

ساعت: علاقه شدید و شهوت

ستاره ای: آرامش و راحتی

سنبل: صداقت و خلوص

سوسن: تشویق و دلگرمی

سیف الغراب (گلایول): شخصیت محکم

شقایق: لطافت

شکوفه پرتقالآرزوی باروری

شکوفه سیب: وفای به عهد

شمعدانی: آسایش و دل خوشی

شیپوری: شاهانه بودن

صدتومانی: شفا و بهبودی

عطرشاهی: کمرویی

فشفاش (گل بهمنی)موفقیت

کاملیامهربانی

لادن: وطن پرستی

لاله صورتیدر فکر یار بودن

لالهبنفش:جلال و شکوه

لاله قرمزاعلان عشق

لاله سفیدبخشیدن

لاله زرد: ناامیدی در عشق

ماگنولیا: احترام و بزرگی

گل مرا فراموش مکن: مرا تا ابد به یاد داشته باش

مرواریدی: بی ریایی و سادگی

مریم: مسرت و خوشی از عشق دست یافته و خوش گذرانی

معین التجاری: دوری کردن

میخک صورتی: قدردانی

میخک قرمز: جلوه گری

میخک خط دار: رد کردن

میخک سفید: یادآوری خاطرات

میخک زرد: بشاشی و امیدواری

میمون: داشتن روح زیبا، غرور و گستاخی

مینا: خرسندی

نرگس: عشقی شگرف و پرشور، دراماتیک

نرگس زرد: جوانمردی

همیشه بهار: آرزوی توانگری و دولتمندی

یاس: زیبایی و خوش پوشی

یاس بنفش: عشق اول

تعدا شاخه گل‌ها نیز هر کدام معنای خاص خود را دارد که عبارتند از :

1 شاخه گل معنی توجه به فرد

2 شاخه گل معنی احترام گذاشتن

3 شاخه گل معنی علاقه و دوست داشتن

4 شاخه گل نشانه عشق بی نهایت

یکی از گل‌های بسیار مشهور است و از آن زیاد استفاده می‌شود گل رز است به همین منظور می‌خواهیم معنی تعداد هر شاخه گل رز را به شما بگوییم.

1 شاخه رز معنی احساس عاشقانه

3 شاخه رز معنی دوستت دارم

5 شاخه رز معنی بی نهایت دوست داشتن

12 شاخه رز معنی عشق دو طرفه

36 شاخه معنی احساس وابستگی و رمانتیک بودن

99 شاخه رز معنی عشق جاودانه و ابدی

365 شاخه رز معنی دوستت دارم

تابلو طبیعت -نمایی زیبا از باغ گلهای رنگارنگ | تابلو مکث | فروش تابلو

امروزه روانشناسی به یک سرگرمی در رسانه ها تبدیل شده است. همه می خواهند با استفاده از روانشناسی ، خود و روان خود و نیز دوستان و آشنایان خود را بشناسند. از این رو هر روز آزمون ها و مقاله های بسیاری درباره دوست داشتن ها و سلیقه های گوناگون میان مردم پخش می شوند که ادعا دارند با خواندن آن ها یا پاسخ به آن ها می توانند شخصیت پاسخ دهنده را تجزیه و تحلیل کنند یا بکاوند. ما هم برای سرگرمی، روانشناسی گل ها را برایتان انتخاب کرده ایم تا هم فال باشد و هم تماشا. ازمیان گل های ارائه شده در این صفحه، جست و جو کنید که به کدام یک علاقه مند هستید و ویژگی های اخلاقی خود را برحسب گل مورد علاقه تان بیابید.

▪ گل پامچال: شما انسانی بسیار پرجنب و جوش هستید که از یک جا نشستن و سکون بیزارید. از شکل هندسی نامنظم گل های پامچال مشخص است که شما شخصیتی تغییرپذیر دارید. به گونه ای تضاد و ناهماهنگی در جمع را دوست ندارید و بیشتر علاقه مند هستید که با جمعی دوستانه و گرم و صمیمی رفت وآمد داشته باشید تا با افراد خانواده. در کل انسانی سرشار از شور و هیجان هستید.

▪ گل نرگس: به نظر می رسد شما فردی کم حرف هستید؛ به گونه ای که برخی شما را منزوی و گوشه گیر می شناسند. اما خوب می دانید که گوش کردن از حرف زدن بهتر است. شما همیشه به دنبال پیشرفت هستید و دوست دارید از میان مشکلات عبور کنید تا به خوبی آنها را حل و فصل کنید. از کمک کردن به دیگران در حل مشکلات شان و گرفتن تصمیم عاقلانه دریغ نمی کنید. برای خانواده بسیار ارزش و احترام قائلید.

▪ گل سنبل: شما شخصیتی لطیف و رمانتیک دارید. احساسات، شما را وادار می کند که دیگران را مقدم بر خود بدارید. از رنگ های ملیح و روشن لذت می برید و با همه نزدیکان صادقانه رفتار می کنید. از هنر و زیبایی های جهان لذت می برید. احساسات باعث می شود تا نظر دیگران تا حدودی بر شما تاثیرگذار باشد. برای موفقیت می جنگید و خلق وخوی آرام تان تاثیر مثبتی بر اطرافیان دارد.

▪ گل رز: دارای شور و شوق نهفته در اعماق وجودتان هستید. با اراده تصمیم می گیرید و در کامل بودن کارهایتان پافشاری می کنید. در هنگام کار، فردی جدی هستید و در محفل خانواده با محبت رفتار می کنید. آرزوهای بسیاری در سر دارید و تلاش می کنید تا سریعا به تحقق بپیوندند. بروز احساسات تا حدودی برایتان مشکل است اما به شدت علاقه مند به خانواده هستید و با آنان عاشقانه رفتار می کنید. از زندگی پر جنب وجوش همراه با رضایت مندی لذت می برید.

▪ گل ارکیده: انسانی بسیار فرهیخته و دوست دار علم و هنر هستید. از نظم و ترتیب بسیار لذت می برید و برای آینده با برنامه ریزی پیش می روید. سعی در فراهم آوردن زندگی آرام و ثابت و عاری از خطر کردن هستید. لازمه موفقیت در زندگی را صبر، تلاش و نظم می دانید و امیدوارید تا الگویی برای اطرافیان باشید. فردی هستید که در برابر مشکلات به خود تسلط پیدا کرده و سریعا به دنبال راه حل برای آن دست به کار می شوید.

▪ گل استکانی آبی: دارای روحیه ای آرام و خشنودی خاطر هستید. مایلید در آرامش و سکوت به کارهای روزانه بپردازید و تاحدودی گوشه گیر هستید. اعتقاد دارید که سکوت شرط لازم زیبایی است و چون دریا همه را غرق خود می کند. دارای محبت بسیار نسبت به اعضای خانواده تان هستید و جمع دوستانه شما را به وجد می آورد. فردی وفادار به همسر و خانواده هستید و با دیگران در هر مسائلی به راحتی کنار می آیید و مشکلات را حل و فصل می کنید.

▪ گل شب بو: فردی بسیار محتاط به نظر می آیید که بسیار علاقه مند به پاکیزگی ا ست. در تصمیم گیری ها دقت کافی را به کار می برید تا دچار اشتباه نشوید. معتقدید هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد. عاشق لباس های زیبا همراه با رایحه های خوش هستید. تا حدی کنجکاو و به دنبال شگفت زده کردن اطرافیان هستید. از فعالیت های جدید و مبتکرانه لذت می برید و سعی دارید که با تهیه یک هدیه حتی یک شاخه گل همسرتان را خوشحال کنید.

▪ گل بنفشه: فردی مهربان و دلسوزید. عاشق یادگاری دوستان و آشنایان هستید. به خاطر شادی هایی که در زندگی دارید شکرگزارید و مایلید آن ها را با دیگران تقسیم کنید. محبت هدیه همیشگی شما به خانواده تان است. در کارهایتان پشتکار و در برابر مشکلات مقاوم هستید. کمی زودرنج هستید اما به سرعت ناراحتی ها را فراموش می کنید. دیگران را به خاطر از دست دادن موقعیت ها، تشویق به تلاش و امیدواری می کنید.

▪ گل شقایق: یکی از ویژگی شما که گل شقایق دوست دارید این است که انسانی خستگی ناپذیر و شلوغ هستید. در کارهای روزانه فعالید و با شور و شوق فراوان هر کاری را انجام می دهید. تاحدودی از شاخه ای به شاخه دیگر می پرید و برخی کارها را نیمه کاره رها می کنید. اشتیاق فراوانی به کسب علم و ورزش دارید و طبیعت دوست صمیمی شما محسوب می شود. در بروز مشکلات زود از کوره در می روید ولی فردی شوخ طبع هستید که در نبودتان جای خالی شما به خوبی احساس می شود.منبع : سایر منابع

تدوین:مینو غفوری ساداتیه
تلفن:09308743868

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 6 =