مقالات, مقاله های آموزشی

روانشناسی گلها

امروزه، روانشناسی به یک سرگرمی در رسانه‌ها تبدیل شده است. همه می‌خواهند با استفاده از روانشناسی، خود و روان خود و نیز دوستان و آشنایان خود را بشناسند. ما هم برای سرگرمی، روانشناسی گل‌ها را برایتان انتخاب کرده‌ایم!


از زمان‌های گذشته، تحقیقات متعددی توسط روان‌شناسان درباره نوع گلی که فرد دوست دارد و شخصیت اش، وجود دارد که آخرین آن توسط پژوهشگران لهستانی انجام و خلاصه‌ای از نتایج آن منتشر شده است. 

از این رو هر روز آزمون‌ها و مقاله‌های بسیاری درباره دوست داشتن‌ها و سلیقه‌های گوناگون میان مردم پخش می‌شوند که ادعا دارند با خواندن آن‌ها یا پاسخ به آن‌ها، می‌توانند شخصیت پاسخ دهنده را تجزیه و تحلیل کنند! ما هم برای سرگرمی، روانشناسی گل‌ها را برایتان انتخاب کرده‌ایم تا هم فال باشد و هم تماشا. از میان گل‌های ارائه شده در این صفحه، جست و جو کنید که به کدام‌یک علاقه‌مند هستید و ویژگی‌های اخلاقی خود را بر حسب گل مورد علاقه‌تان بیابید.

معرفی گل پامچال هورتنسیس - راهنمای نگهداری از پمچال یا گل نوروزی

شما انسانی بسیار پر جنب و جوش هستید که از یک جا نشستن و سکون بیزارید. از شکل هندسی نامنظم گل‌های پامچال مشخص است که شما شخصیتی تغییرپذیر دارید. تضاد و ناهماهنگی در جمع را دوست ندارید و بیشتر علاقه‌مند هستید که با جمعی دوستانه و گرم و صمیمی، رفت و آمد داشته باشید تا با افراد خانواده. در کل، انسانی سرشار از شور و هیجان هستید.

پیاز گل نرگس شیراز ( تجهیزات کشاورزی ) - کود کامل و کود بهاره

پیاز گل نرگس شیراز پر پر ( تجهیزات کشاورزی ) - کود کامل و کود بهاره

فروش پیاز گل نرگس ژونکی - نرگس زرد

به نظر می‌رسد شما فردی کم‌حرف هستید؛ به گونه‌ای که برخی، شما را منزوی و گوشه‌گیر می‌شناسند. اما خوب، می‌دانید که گوش کردن از حرف زدن بهتر است. شما همیشه به دنبال پیشرفت هستید و دوست دارید از میان مشکلات عبور کنید تا به خوبی آن‌ها را حل و فصل کنید. از کمک کردن به دیگران در حل مشکلاتشان و گرفتن تصمیم عاقلانه، دریغ نمی‌کنید. برای خانواده بسیار ارزش و احترام قائلید.

گل سنبل

فروش پیاز گل سنبل در هشت رنگ متفاوت - بوستان

شما شخصیتی لطیف و رمانتیک دارید. احساسات، شما را وادار می‌کند که دیگران را مقدم بر خود بدارید. از رنگ‌های ملیح و روشن لذت می‌برید و با همه نزدیکان، صادقانه رفتار می‌کنید. از هنر و زیبایی‌های جهان لذت می‌برید. احساسات باعث می‌شود تا نظر دیگران تا حدودی بر شما تأثیرگذار باشد. برای موفقیت می‌جنگید و خلق‌وخوی آرامتان، تأثیر مثبتی بر اطرافیان دارد.

گل رز

خرید بذر رز رونده قرمز- بذرشاپ

عکس گل رز برای پروفایل تلگرام و اینستاگرام • مجله تصویر زندگی

دارای شور و شوق نهفته در اعماق وجودتان هستید. با اراده تصمیم می‌گیرید و در کامل بودن کارهایتان پافشاری می‌کنید. در هنگام کار، فردی جدی هستید و در محفل خانواده، با محبت رفتار می‌کنید. آرزوهای بسیاری در سر دارید و تلاش می‌کنید تا سریعاً به تحقق بپیوندند. بروز احساسات تا حدودی برایتان مشکل است، اما به شدت علاقه‌مند به خانواده هستید و با آنان عاشقانه رفتار می‌کنید. از زندگی پر جنب و جوش همراه با رضایت‌مندی لذت می‌برید.

گل ارکیده

با انواع گل ارکیده آشنا شوید - ایران درخت

انسانی بسیار فرهیخته و دوست‌دار علم و هنر هستید. از نظم و ترتیب، بسیار لذت می‌برید و برای آینده، با برنامه‌ریزی پیش می‌روید. سعی در فراهم آوردن زندگی آرام و ثابت و عاری از خطر کردن هستید. لازمه موفقیت در زندگی را صبر، تلاش و نظم می‌دانید و امیدوارید تا الگویی برای اطرافیان باشید. فردی هستید که در برابر مشکلات به خود تسلط پیدا کرده و سریعاً به دنبال راه حل برای آن دست به کار می‌شوید.

گل استکانی آبی

معرفی و راهنمای پرورش گیاهان زینتی - گل استکانی

دارای روحیه‌ای آرام و خشنودی خاطر هستید. مایلید در آرامش و سکوت به کارهای روزانه بپردازید و تا حدودی گوشه‌گیر هستید. اعتقاد دارید که سکوت، شرط لازم زیبایی است و مثل دریا، همه را غرق خود می‌کند. دارای محبت بسیار نسبت به اعضای خانواده‌تان هستید و جمع دوستانه، شما را به وجد می‌آورد. فردی وفادار به همسر و خانواده هستید و با دیگران در هر مسائلی به راحتی کنار می‌آیید و مشکلات را حل و فصل می‌کنید.

گل شب بو

معرفی و نگهداری از گل شب بو | راه های افزایش گلدهی - زرین بانو

فردی بسیار محتاط به نظر می‌آیید که بسیار علاقه‌مند به پاکیزگی است. در تصمیم‌گیری‌ها دقت کافی را به کار می‌برید تا دچار اشتباه نشوید. معتقدید كه هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد. عاشق لباس‌های زیبا همراه با رایحه‌های خوش هستید. تا حدی کنجکاو و به دنبال شگفت‌زده کردن اطرافیان هستید. از فعالیت‌های جدید و مبتکرانه لذت می‌برید و سعی دارید که با تهیه یک هدیه، حتی یک شاخه گل، همسرتان را خوشحال کنید.

گل بنفشه

بنفشه جعبه ای |خرید بنفشه جعبه ای | کاهش سردرد با گل بنفشه جعبه ای

فردی مهربان و دلسوزید. عاشق یادگاری دوستان و آشنایان هستید. به خاطر شادی‌هایی که در زندگی دارید شکرگزارید و مایلید آن‌ها را با دیگران تقسیم کنید. محبت، هدیه همیشگی شما به خانواده‌تان است. در کارهایتان پشتکار داربد و در برابر مشکلات، مقاوم هستید. کمی زودرنج هستید، اما به سرعت ناراحتی‌ها را فراموش می‌کنید. دیگران را به خاطر از دست دادن موقعیت‌ها، تشویق به تلاش و امیدواری می‌کنید.

گل شقایق

خرید اینترنتی و پستی بذر گل شقایق نعمانی (آنمون) الوان

انسانی خستگی ناپذیر و شلوغ هستید. در کارهای روزانه فعالید و با شور و شوق فراوان، هر کاری را انجام می‌دهید. تا حدودی از شاخه‌ای به شاخه دیگر می‌پرید و برخی کارها را نیمه‌کاره رها می‌کنید. اشتیاق فراوانی به کسب علم و ورزش دارید و طبیعت، دوست صمیمی شما محسوب می‌شود. در بروز مشکلات، زود از کوره در می‌روید، ولی فردی شوخ طبع هستید که در نبودتان، جای خالی شما به خوبی احساس می‌شود.

گل آفتابگردان

آفتابگردان خورشید درمان گیاهی | خبرگزاری صدا و سیما

علاقمندان به آفتابگردان، افرادی خوش بین و گرم هستند. به گونه‌ای که این خصلت را به دیگران هم انتقال می‌دهند. آن‌ها همیشه نیمه پر از آب لیوان را دیده و همیشه تمرکزشان را به روی نقطه درخشان موضوع می‌گذارند. 

هیچ چیزی نمی‌تواند باعث آن بشود که آن‌ها احساس ناراحتی کنند. چنانچه رشد کردن محدودیت نداشت، آن‌ها دوست داشتند که تا بی نهایت جلو بروند.

 گل یاسمن

گل یاسمن - گلمون - خرید و معرفی انواع گیاهان آپارتمانی در گلمون

دوستداران گل یاسمن زیاد به خودشان می‌رسند. آن‌ها بدون زدن عطر منزل را ترک نمی‌کنند. این گل نسبت به بقیه گل‌ها بوی ماندگار تری را داشته و دیگران را می‌تواند به راحتی به سمت خودش جذب کند.

گل نسترن

نسترن کوهی - ازگیل کالا

دوستداران گل نسترن افرادی پر طاقت و صبور هستند. آن‌ها کارهای خودشان را با آهستگی اما به طور جدی به انجام می‌رسانند. آن‌ها خجالتی ولی در عین حال قابل اعتماد هستند. همچنین آن‌ها سعی می‌کنند که از مشاجرات دوری نمایند.

 گل مریم

معرفی کامل گل مریم بهمراه روش نگهداری گل مریم

دوستداران گل مریم، افرادی باوفا، احساساتی، صادق، خوش اخلاق و بشاش هستند. آن‌ها خانه را پناهگاه امنی برای زندگی خود می‌دانند. همچنین آن‌ها افرادی رویایی و کمال طلب هستند که در برخی اوقات این رگه شخصیتی می‌تواند به کمک آن‌ها بیاید.

 گل داوودی

گل داوودی و آشنایی با انواع گونه های آن + عکس

دوستداران گل داوودی افرادی اندیشمند، جدی و متفکرند. آن‌ها در انجام کارها سماجت و سرسختی زیادی را از خود نشان می‌دهند. تا جایی که این موضوع گاهی می تواند به ضررشان باشد. علی رغم شخصیت مهربانی که دارند، گاهی رگه‌هایی از نامهربانی در آن‌ها دیده می‌شود که این موضوع می‌تواند برای دیگران آزاردهنده باشد.

 گل سوسن

گل سوسن گیاهی معطر و رنگارنگ - گل لیلیوم و نحوه تکثیر آن

گل سوسن، گلی دراماتیک با پتانسیل بالاست. این گل می‌تواند شکوفه‌های زیادی را بدهد. این گل آن طورکه باید هنوز شناخته نشده است. این گل در رنگ‌های مختلفی موجود بوده و همه رنگ‌های آن بسیار متنوع و زیباست. چنانچه شما به سوسن علاقه دارید، پس احتمالا فردی هستید که می‌توانید دیگران را بالا بکشید و همیشه سرتان را بالا نگه دارید.

گل گلایل

پرورش گل گلایل و نحوه تکثیر و کاشت این گیاه

دوستداران گلایل، افراد باهوشی هستند. همه امور باید مطابق میلشان پیش برود که البته گاهی عدم توجه به رأی و نظر دیگران می‌تواند برایشان مشکل آفرین باشد. ولی در رابطه با عشق صبورند. آن‌ها همواره اهدافی را برای دستیابی دارند که برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند.

 گل زنبق

درباره گل زنبق یا آیریس (Iris) بیشتر بدانید | گُل‌سِتان

دوستداران گل زنبق افراد مودبی هستند. آن‌ها خیلی سریع عصبی می شوند و خیلی سریع هم به حالت اولیه خودشان بر می‌گردند. آن‌ها از زیبایی‌ها لذت می‌برند. میل به زندگی در آن ها موج می زند و از انجام دادن کارها لذت می‌برند.

همچنین دوستداران این گل، افرادی خلاق و هنر مند هستند. آن‌ها دوست دارند که دیگران بهشان فکر بکنند و پنهانی سعی و تلاش نمایند، این گل در طی تاریخ، مایه الهام هنرهای زیادی شده، تا جایی که این گل را به عنوان گل اشرافیت می‌شناسند.

گل یاس سفید

انواع گل یاس رازقی و راهنمای کامل مراقبت و پرورش آن

دوستداران گل یاس سفید افرادی پر حرف و رک گو هستند که همین موضوع باعث جذابیت آن‌ها شده است. آن‌ها برای معطر نمودن و زنده کردن یک مجلس حضور دارند و از رفتارهای بد دیگران به سرعت می‌گذرند. آن‌ها در کل برای رفاقت ارزش بسیاری را قائل هستند.

گل همیشه بهار

بذر گل همیشه بهار و نحوه کاشت آن

علاقه مندان به گل همیشه بهار، افرادی امین، قابل اعتماد و اهل رقابت هستند. آن‌ها خیلی دوست دارند که وقتشان را خارج از منزل بگذرانند. بسیار درون گرا و تودار می‌باشند. از شاد نمودن دیگران بسیار خوشحال می‌شوند ولی به سختی به آرزوهایشان دست پیدا می‌کنند.

معانی تعداد شاخه های گل

آخرین خبر | هدیه دادن تعداد و رنگ گل رز معنی خاصی دارد

تعداد شاخه‌های گل  هم هر کدام معنای مخصوص به خود را دارد که عبارت است از:

•    یک شاخه گل نشانه‌ای از توجه به طرف مقابل است.

•    سه شاخه گل نشانه‌ای از احترام به فرد مقابل است.

•    پنج شاخه گل نشانه‌ای از محبت و علاقه به طرف دیگر است.

•    هفت شاخه گل نشانه‌ای از عشق است

 

 

تدوین:مینو غفوری ساداتیه
ادرس اینستاگرام:gooldono.stand.sidoos@
تلفن:09308743868

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 4 =