اخبار

رقابت ایران با آمریکا و مراکش برای میزبانی جام جهانی فوتسال ۲۰۲۴

«حسین شمس» در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره پیشنهاد فدراسیون فوتبال برای میزبانی جام جهانی فوتسال 2024 اظهار داشت: «عزیزی خادم» با من تماس گرفت و سؤالاتی درباره میزبانی جام جهانی پرسید. من گفتم باید نامه‌ای به اینفانتینو (رئیس فیفا) ارسال کند که امروز (شنبه) این کار را انجام دادند.

وی در خصوص رویه اخذ میزبانی جام جهانی تصریح کرد: مدارکی در سایت فیفا قرار دارد که آنها را باید پُر کنیم و چند وزیر باید تعهد بدهند. پس از آن باید هتل‌ها و سالن‌های خود را معرفی کنیم و فیفا، نماینده‌های خود را برای بازدید از امکانات مورد نظر، به کشورهای خواهان میزبانی اعزام می‌کند.
سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال در مورد شانس کشورمان برای میزبانی معتبرترین تورنمنت فوتسال جهان به تسنیم گفت: تاکنون آمریکا و مراکش درخواست میزبانی این مسابقات را ارائه کرده‌اند. قاره‌های آسیا، اروپا و آمریکای جنوبی تاکنون میزبان جام جهانی بوده‌اند و قاره آفریقا میزبانی داشته است. اگر مراکش با امکانات قوی درخواست بدهد، ممکن است میزبانی جام جهانی 2024 را به خاطر توسعه فوتسال، به این کشور بدهند.

شمس درباره امکانات کشورمان برای ترغیب مسئولان فیفا به اهدای میزبانی به ایران عنوان کرد: سالن‌ها و هتل‌های خوبی در کشور وجود دارد و شانس زیادی برای میزبانی داریم. عزیزی خادم رابطه خوبی با اینفانتینو دارد و جام جهانی فوتسال هم سه دوره قبل از مسابقات سال 2024 در قاره آسیا (تایلند) برگزار شد. به نظرم اگر امکانات خود را به خوبی معرفی کنیم، در کسب میزبانی موفق خواهیم بود.
وی با اشاره به نقطه قوت ایران در زمینه کسب میزبانی مسابقات گفت: در جام جهانی لیتوانی، سالن‌ها هیچ‌وقت پُر از تماشاگر نشد و هیجان خاصی ایجاد نکرد. با این حال اگر جام جهانی در هر شهری از جمله تبریز، اصفهان و تهران برگزار شود، تماشاگران ما سالن را پُر می‌کنند و برای دیدارهای ایران هم به سالن 15 هزار نفری نیاز داریم. از این لحاظ شانس زیادی برای میزبانی جام جهانی 2024 داریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 3 =