اخبار, مقالات

رزمایش افتخار افرینان نهاجا

 شلیک موشک‌های کروز ضدکشتی توسط فانتوم‌های نهاجا

جنگنده بمب‌افکن‌های F-۴ نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با استفاده از موشک‌های ضدکشتی به‌روزشده اهداف متحرک دریایی را با موفقیت منهدم کردند.

تاریخچه نیروی هوایی ایران-قسمت ششم

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، در اولین روز از مرحله اصلی رزمایش مشترک ذوالفقار1400 ارتش جمهوری اسلامی ایران، جنگنده بمب‌افکن‌های F-4 نیروی هوایی ارتش پس از انجام پرواز برد بلند از پایگاه‌های خود به‌سمت منطقه عمومی رزمایش و انجام عملیات سوختگیری هوایی از هواپیمای تانکر، با استفاده از موشک‌های بهینه‌شده و نسل جدید هوابه‌سطح بهینه‌شده، اهداف سطحی خود را در منطقه عمومی رزمایش منهدم کردند.

امیر دریادار «سید محمود موسوی» سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار1400 ارتش، گفت: استفاده از موشک‌های ضدکشتی به‌روزشده هوابه‌سطح در این مرحله از رزمایش و همچنین اجرای عملیات توسط خلبانان جوان نیروی هوایی ارتش از جمله نقاط قوت این مرحله از رزمایش بود.

وی افزود: همچنین در بخش دیگری از رزمایش، جنگنده‌های F-4 نهاجا با هدف پشتیبانی از یگان‌های سطحی نیروی دریایی ارتش (Splash target) شلیک به اهداف متحرک دریایی را با موفقیت تمرین کردند.

روزانه 12 عملیات تهاجمی هوایی انجام می‌شود

سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار1400 با بیان اینکه پرواز شناسایی جنگنده میراژ در ارتفاع پایین از دیگر عملیات‌های اجراشده در این بخش از رزمایش بود که با مهارت خلبان این جنگنده اجرا شد، عنوان کرد: جنگنده‌های F-4 نیروی هوایی ارتش به‌منظور پشتیبانی از نیروهای زمینی و دریایی ارتش با تیراندازی و استفاده از بمب‌های 250پوندی، مناطق در تصرف یگان‌های حمله‌ور در نقش دشمن را مورد هدف قرار دادند.

تدوین:مینو غفوری ساداتیه

تلفن:09308743868

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + شانزده =