اخبار

رئیس جمهور در زنجان: با توجه به ظرفیت‌های موجود باید کارهای بسیاری در استان انجام شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز با هیئت همراه وارد استان زنجان شد.

رئیس جمهور در مراسم استقبال در جمع خبرنگاران استان با بیان اینکه من باید زودتر از حال حاضر به استان زنجان سفر می‌کردم اما سفر به تعویق افتاد اظهار داشت: استان زنجان پایتخت شور و شعور حسینی است که این صفت بسیار ارزشمندی برای استان زنجان و زنجانی‌ها محسوب می‌شود، با این وجود عشق و علاقه به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در مردم این استان نیز بی‌نظیر است.

وی گفت: استان زنجان دارای مفاخر بسیاری است و علما، حکما، دانشمندان و فلاسفه بزرگی دارد که نامدارانی هستند که نه تنها در زنجان و ایران اسلامی بلکه در جهان اسلام نامشان همیشه بلند است.

رئیس جمهور با بیان اینکه استان زنجان، استان سرداران رشید اسلام و سلحشورانی است که نام آن‌ها همچنان در دفاع از وطن همچنان می‌درخشد گفت: استان زنجان ظرفیت‌های بسیاری دارد، استان کشاورزی، صنعتی، معدنی است با این ظرفیت‌های استان به ویژه ظرفیت نیروی انسانی جوان مردمانی که اهل تلاش فعالیت هستند باید کارهای بسیاری در استان زنجان انجام شود.

وی عنوان کرد: با اینکه اقداماتی در استان زنجان به برکت انقلاب اسلامی انجام شده اما نسبت به کارهایی که باید انجام شود فاصله وجود دارد اما امیدواریم در این سفر بخشی از مشکلاتی که بررسی شده را بتوانیم در جلسه شورای اداری استان که با حضور مدیران استان، نماینده ولی‌فقیه، استاندار و نمایندگان مجلس است برطرف کنیم و تصمیمات مفید و خوبی بگیریم. با این وجود برخی موارد نیز جزو مصوبات سفر خواهد بود در این راستا ما ساز و کاری برای پیگیری مصوبات سفر آماده کرده‌ایم که تا حصول نتیجه قطعی دنبال شود.

رئیسی با اشاره به اینکه به دلیل شرایط کرونایی امکان اجتماع آن چنانی نیست بیان کرد: باید به تمام شهرستان‌های استان سر می‌زدم اما عملاً این امر امکان پذیر نیست. با این حال من توفیق دارم هر ساله در ایام سوگواری امام حسین(ع) در استان زنجان حضور یابم و عرض ادب داشته باشم اما امسال این توفیق به دلیل شرایط کرونایی و وضعیت خاص حاصل نشد.

وی گفت: امیدوارم آنچه که خواست مردم عزیز استان زنجان است محقق شود و مردم در عمل تحقق درخواستان را ببینند.
تدوین :سحر مجدی
تماس:09334152493
اینستاگرام:goldon.sidos

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 9 =