اخبار

دپوی ۱۴۰ هزار تن روغن خوراکی و ۱۲ هزار تن برنج در بندر شهید رجایی/ صدور دستور قضایی برای ترخیص کالاها با قید فوریت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان، بعد از دستور رئیس قوه قضائیه برای رسیدگی به آخرین وضعیت کالا‌های اساسی موجود در بنادر و گمرکات استان بازدید‌های سرزده‌ای را از بندر شهید رجایی انجام داد.

نامطلوب بودن وضعیت نگهداری کالا‌ها در انبار‌های سازمان امور تملیکی و گمرکات کشور، رئیس دستگاه عدلیه را برآن داشت تا در تاریخ 10 آبان ماه در جلسه شورای عالی قوه قضاییه از وضعیت نگهداری این کالا‌ها گلایه کرده و به دادستان کل کشور و سازمان بازرسی ماموریت داد تا به صورت مستمر این موضوع را بررسی و تدبیری برای رفع مشکل نگهداری کالا در انبار‌ها اتخاذ نمایند.
بعد از ورود دستگاه قضا به موضوع نگهداری کالا در انبار‌های سازمان امور تملیکی و گمرکات کشور، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان پیرو دستور رئیس قوه قضاییه و به منظور رفع مشکلات مردم به بررسی آخرین وضعیت کالا‌های اساسی موجود در بنادر و گمرکات استان پرداخت و بر تخلیه و ترخیص کالا‌های رسوبی موجود در انبار‌های بندر شهید رجایی نظارت کرد.

در همین راستا جلسه ستاد استانی پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی با حضور مسئولان مربوطه از جمله معاونان رئیس کل دادگستری استان و مدیر کل سازمان بازرسی استان هرمزگان با موضوع بررسی آخرین وضعیت توربین‌های بادی مستقر در انبار شرکت ایران کشتی بحر، بررسی آخرین وضعیت کالا‌های اساسی و رسوبی موجود در بنادر و گمرکات استان هرمزگان و بررسی آخرین وضعیت دپوی 140 هزار تن روغن خوراکی و 12 هزار تن برنج وارداتی موجود در بندر شهید رجایی بندرعباس برگزار شد.

در پایان این جلسه، 10 مصوبه به منظور تسریع در ترخیص کالا‌های اساسی اتخاذ شد از جمله آنکه مقرر گردید با توجه به گزارش‌های ارائه شده مبنی بر ورود چند کشتی حامل کالا‌های اساسی و عدم ترخیص این کالا‌ها به دلیل مشکلات مربوط به تامین ارز، اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان هرمزگان به قید فوریت، اقدام لازم به منظور تحلیه و ترخیص کالا‌ها انجام دهد.

همچنین قرار شد اداره کل پشتیبانی امور دام استان هرمزگان در اسرع وقت مشکلات مربوط به 4 هزار تن ذرت وارد شده به کشور را به دادگستری استان هرمزگان اعلام کرده تا دستورات مقتضی صادر شود.

گارد و حراست بندر شهید رجایی بندرعباس نیز موظف شد تا در اسرع وقت میزان خروجی روغن‌های خوراکی از انبار‌های موجود در بندر شهید رجایی استعلام و بررسی‌های لازم صورت گیرد.

گفتنی است بعد از برگزاری این جلسه علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان به صورت سرزده از انبار‌های بندر شهید رجایی بندرعباس هم بازدید و دستور ویژه قضایی برای ترخیص فوری بیش از 140 هزار تن روغن خوراکی و 12 هزار تن برنج وارداتی دپو شده در بندر شهید رجایی را صادر کرد.

صالحی در ادامه از صدور دستور ویژه‌ای خطاب به اداره کل پشتیبانی و امور دام استان هرمزگان برای ترخیص 4 هزار تن ذرت وارداتی خبر داد.

وی همچنین از استقرار یک قاضی در گمرکات و بنادر جهت رسیدگی به امور و رفع موانع قانونی در سریع‌ترین زمان ممکن هم خبر داد و تأکید کرد به تمامی دادستان‌ها مأموریت داده شده است به صورت مستمر و حداقل هفته‌ای یک بار از گمرکات، بنادر و انبار‌های سازمان اموال تملیکی بازدید نمایند.

همچنین رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه اقدامات خود، دستور ترخیص فوری محموله بزرگ و 16 هزار تنی برنج وارداتی از بندر شهید رجایی بندرعباس به منظور ارسال آن به سراسر کشور را صادر کرد، اقدامی که با هدف کنترل قیمت‌ها صورت گرفت.

در همین راستا صالحی در تذکری به مدیران مربوطه بر این نکته تاکید کرد که دستگاه قضایی با هر نوع ترک فعل و سهل انگاری در تأمین و ترخیص کالا‌های مورد نیاز جامعه برخورد قاطعی خواهد کرد.
تدوین:سحر مجدی
واتساپ:09334152493
اینستاگرام:goldon.sidos]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − چهار =