اخبار

دستور معاون‌اول رئیس‌جمهور برای رفع مشکلات‌ مناطق زلزله‌زده/ تأمین دام و وسایل خانه‌های زلزله‌زدگان/ ساخت و تعمیر منازل سریعاً عملیاتی شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، محمد مخبر در جلسه ستاد مدیریت بحران هرمزگان پس از ارائه گزارش مسئولان از آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده تأکید کرد: روستاهایی که مشکل آب و برق دارند تا آخر وقت مشکل‌شان حل شود.

‌معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه بخشی از پل‌ها از بین رفته‌اند که به‌سرعت باید ساخته شوند تا مشکلی برای تردد وجود نداشته باشد، افزود: نوسازی مدارس با کمک بنیاد برکت انجام شود.

‌‌مخبر با بیان اینکه “وسایل خانه‌هایی را که آسیب دیده و از بین رفته‌اند حتماً تأمین خواهیم کرد”، تصریح کرد: ساخت و تعمیر مسکن با همان فرمول بنیاد مسکن پیش از سرمای زمستان عملیاتی شود و دام کسانی که از دست رفته است، جبران می‌شود.

بیشتر بخوانید

دریادار تنگسیری: حضور تیم‌های مهندسی ‌سپاه از ساعات اولیه در مناطق زلزله‌زده/ بازگشایی محور سیرجان به بندرعباس‌

آخرین اخبار از زلزله جنوب ایران| حضور سریع سپاه در مناطق زلزله‌زده‌/ خسارت 30 تا 100 درصدی زلزله/ 99 مصدوم تاکنون/ وقوع 50 پس‌لرزه

بازدید معاون‌اول رئیس‌جمهور از مناطق زلزله‌زده گیشان‌غربی/ مخبر: زلزله خسارت‌های زیادی به مردم فین وارد کرد + تصویر

‌وی از بسیج دستگاه‌ها برای رفع مشکلات زلزله‌زدگان خبر داد و ادامه داد: ‌‌اگر جایی مشکل کمبود چادر وجود دارد به‌سرعت حل شود و در ‌‌بیمارستان مجروح آن‌چنانی نداشتیم، اما تدارک خوبی دیده شده بود.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ‌بحث تغذیه افرادی که خانه‌شان آسیب دیده است و امکان پخت‌وپز ندارند، به‌فوریت در 24 ساعت آینده حل شود.

مخبر ‌ضمن تقدیر از استاندار، مدیران استانی، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی پس از وقوع زلزله در ‌‌جمع مردم اضافه کرد: ‌جلسه‌ای در روزهای آینده ‌با موضوع زلزله هرمزگان در تهران برگزار می‌شود و هرچند کارها به‌خوبی پیش رفته است ‌و حضور مسئولان‌ دل مردم را گرم کرد، اما از همه دستگاه‌ها می‌خواهیم ‌تغذیه مردم را جدی بگیرید و خواهش دارم که امکان پخت‌وپز را فراهم کنید و غذای گرم به مردم بدهید.

وی از ستاد مدیریت بحران استان هرمزگان خواست چند سوله در بندرعباس و مناطق بحرانی راه‌اندازی کند تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرد.

معاون اول رئیس جمهور با ابراز اینکه “برخی روستاها روی گسل قرار دارند و ضرورت دارد پایگاه امدادی راه‌اندازی و تقویت شود و همین طور پایگاه راهداری نیاز داریم‌”، ادامه داد: باید مشکل کمبود تخت بیمارستانی را ‌سریعاً رفع کنیم و همین‌جا از آقای وزیر بهداشت می‌خواهم که فکری اساسی به حال هرمزگان شود تا به متوسط کشوری برسد.

مخبر با بیان اینکه “مردم تا حدامکان به منازل تخریبی نروند و قطعاً با عزم جدی مشکلات را برطرف می‌کنیم”، تصریح کرد:‌ دولت در صحنه خواهد بود و ما کنار مردم هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 15 =