اخبار

در پاسخ به تسنیم؛ فدراسیون جهانی ژیمناستیک صحت نتایج انتخابات را تأیید کرد/ اینچه‌درگاهی با اختلال رأی‌گیری عضو شورا شده بود

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، هشتاد و سومین کنگره فدراسیون جهانی ژیمناستیک روزهای 5 تا 7 نوامبر (14 تا 16 آبان) در شهر آنتالیای ترکیه برگزار شد. در روز دوم این کنگره انتخابات در بخش‌های مختلف برگزار و در حالی که زهرا اینچه‌درگاهی برای پست‌های «کمیته اجرایی» و «شورا» نامزد شده بود، آرای لازم برای حضور در این پست‌ها را کسب نکرد.

 

پس از اعلام نتایج انتخابات از سوی فدراسیون جهانی ژیمناستیک (FIG)، فدراسیون ایران با اعلام اینکه در رأی‌گیری اختلال به وجود آمده و آرای رئیس فدراسیون ایران کاهش یافته است، نوشت: «انتخابات فدراسیون جهانی ژیمناستیک صبح امروز برگزار شد که در پایان رأی‌گیری، زهرا اینچه‌درگاهی توانست با 25 رأی به عنوان عضو شورای جهانی ژیمناستیک انتخاب شود. پس از این انتخاب و در جلسه بعدازظهر, فدراسیون جهانی نتایج دیگری را اعلام و عنوان کرد که رأی‌گیری به صورت الکترونیک با مشکلاتی همراه شده است. به همین خاطر تعداد آرای اینچه‌درگاهی از 25 رأی به 19 رأی کاهش پیدا کرد. اینچه‌درگاهی همراه با روسای تعدادی از فدراسیون‌ها به این مسئله اعتراض کرده‌اند. همچنین دبیرکل فدراسیون جهانی بابت این مسئله عذرخواهی کرد.»

به گزارش تسنیم این موضوع ابهام زیادی داشت، چرا که اگر اختلالی وجود داشت، رأی‌گیری باید یک‌بار دیگر انجام می‌شد. در واقع امکان ندارد انتخاباتی در یک فدراسیون جهانی انجام و با اختلال مواجه شود، اما واکنشی در خصوص تغییر نتایج نهایی صورت نگیرد.

خبرنگار تسنیم برای پیگیری موضوع ایمیلی به «استفانی پرتویست، مدیر روابط عمومی و ارتباطات فدراسیون جهانی ژیمناستیک» ارسال و در آن این سؤال را مطرح کرد که «آیا در روند رأی‌گیری اختلالی به‌وجود آمده و اینکه صحت انتخابات مورد تأیید فدراسیون جهانی است؟»

متن کامل پاسخ استفانی پرتویست مدیر روابط عمومی و ارتباطات فدراسیون جهانی ژیمناستیک به ایمیل خبرگزاری تسنیم به شرح زیر است:

«این درست است که در کنگره اخیر مشکلی در رأی‌گیری به وجود آمد. در پی ر‌أی‌گیری برای کرسی‌های شورا مربوط به قاره آسیا، یک حادثه فنی تأسف‌بار رخ داد. در این بخش فقط فدراسیون‌های ملی از همان قاره می‌توانستند در این ر‌أی‌گیری خاص شرکت کنند و از دستگاه رأی‌گیری متفاوتی برای این انتخابات استفاده شد. آرای داده شده به خوبی در سامانه اول ثبت شد، اما با انتقال داده‌ها به سامانه اصلی حادثه‌ای رخ داد و متأسفانه منجر به اعلام نتایج نادرست (روی تابلوی اعلام نتایج) در کنگره شد. در زمان استراحت و ناهار، نظارت بر انتخابات با یک وکیل انجام شد. پس از در نظر گرفتن اعداد صحیح آرا (تصحیح آرا) برای هر نامزد، دبیرکل فدراسیون جهانی بابت مشکل فنی به وجود آمده از کاندیداها عذرخواهی کرد، به ویژه از دو نامزدی که تحت‌تأثیر این اشتباه قرار گرفتند که یکی از آنها خانم زهرا اینچه درگاهی بود.»

به گزارش تسنیم، صحبت‌های «پرتویست»، ایجاد اختلال در رأی‌گیری را تایید می‌کند، اما این اختلال مربوط به زمانی است که آرای بالایی برای اینچه‌درگاهی ثبت شده است. در واقع تصویری از نتایج آرایی که فدراسیون ایران به آن استناد می‌کند، مربوط به همان اختلال است و رأی نهایی همان چیزی است که فدراسیون جهانی بر روی سایت رسمی خود اعلام کرد.

تصویری که فدراسیون ایران با استناد به آن اعلام کرد اینچه‌درگاهی به‌‌دلیل اختلال به‌وجود آمده رأی نیاورده را در زیر مشاهده می‌کنید. این در شرایطی است که طبق اعلام مدیر روابط عمومی و ارتباطات فدراسیون جهانی ژیمناستیک، این تصویر مربوط به زمانی است که اختلال رخ داده است.

 

تصویر زیر نیز که روی سایت فدراسیون جهانی منتشر شده پس از رفع اختلال بوده که نتیجه نهایی در آن مشخص و حاکی از رأی نیاوردن اینچه‌درگاهی است.

ژیمناستیک ,

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + نه =