مقالات, مقاله های آموزشی

درختان مرگبار

مرگبارترین درختان کدامند؟

در طبیعت درختانی هستند به نام درختان مرگ که انسان ها را به کام مرگ می کشانند.

به گزارش گروه وبگردی خبرگزاری صدا و سيما، درخت زندگی موضوع رایجی در فرهنگ عامه، اسطوره‌ها و داستان‌های مذهبی در سرتاسر دنیاست. در نقطه مقابل این درخت‌ها در دنیای طبیعت درختانی هم هستند به نام درختان مرگ که انسان‌ها را به کام مرگ می‌کشانند.

درخت مانچینیل

مرگبارترین درختان کدامند؟

این میوه شباهت زیادی به سیب دارد، اما برای سلامت انسان بسیار مضر و خطرناک است. این درخت به قدری خطرناک است که اگر در یک روز بارانی زیر شاه و برگ‌های آن بایستید سم آن بدن را می‌سوزاند. مانچینیل در اسپانیا به “سیب کوچک مرگ” معروف است و در فلوریدا، مکزیک و آمریکای جنوبی و مرکزی رشد می‌کند و حاوی ترکیب شیمیایی و سرطان زای فوربول است. لمس کردن این درخت باعث سوزش پوست و خوردن میوه آن منجر به مرگ می‌شود.

درخت خودکشی

مرگبارترین درختان کدامند؟

این درخت به ظاهر زیبا حاوی مواد شیمیایی مضر و کشنده‌ای است که در هندوستان در اماکن خصوصی به عنوان حصار کاشته می‌شود. این درخت هیچ عطر و بوی خاصی ندارد و به همین دلیل در بسیار از قتل‌ها از گیاه در غذای شخص ریخته شده است.

نارگیل

مرگبارترین درختان کدامند؟

درست است که نارگیل یکی از خوشمزه‌ترین و خوش عطرترین میوه‌های روی زمین است، اما در عین حال می‌تواند کشنده هم باشد اگر بی احتیاطی کنید و زیر درخت نارگیل بایستید ممکن است یکی از این میوه‌های خوشمزه که نمی‌توان افتادن آن را حدس زد به سرتان اصابت کند و منجر به مرگتان شود.

درخت استریکنین

مرگبارترین درختان کدامند؟

استریکنین یک ماده شیمیایی آزمایشگاهی نیست بلکه اکسیر مرگ است که توسط یک درخت تولید می‌شود. استریکنین درخت بومی هندوستان و جنوب شرقی آسیاست که ماده سمی آن در طول تاریخ برای از بین بردن آفت‌ها و کشتن انسان‌ها به کار برده شده است. تخمه‌های این درخت به قدری سمی هستند که اگر مصرف شوند منجر به چشم درد، سرگیجه، گرفتگی عضلات و فلج می‌شود.

Bunya Pine

مرگبارترین درختان کدامند؟
مخروط‌های درخت بونیا بسیار بزرگ و سنگین هستند و برای رشد مجدد از روی شاخه‌ها به زمین می‌افتند و هر کسی که زیر سایه این درخت پناه گرفته باشد در اثر اصابت مخروط‌ها جان خود را از دست خواهد داد.

درخت مانگرو شیری

مرگبارترین درختان کدامند؟
این درخت که در آب‌های جنوب شرقی آسیا و استرالیا رشد می‌کند حاوی یک ماده سمی خطرناک است که هرگز نباید به آن دست زد یا از آن بالا رفت. ارتفاع این درخت به ۲۰ متر هم می‌رسد و گل‌های آن بوی تندی دارند و در صورتی که آسیب ببیند شیره سفید و شیری رنگی از آن بیرون می‌ریزد. شیره درخت مانگرو باعث التهاب و تاول پوست و کوری چشم می‌شود.

جیمپی جیمپی

مرگبارترین درختان کدامند؟

درخت استرالیایی جیمپی جیمپی درختی است ترسناک به قدری سمی و خطرناک است که به راحتی انسان‌ها و حیوانات را از بین می‌برد. کسانی که با این درخت تماس داشته اند یا جان خود را از دست داده اند و یا اگر خیلی خوش شانس بودند ماه‌ها درد را تحمل کرده و حتی بینایی خود را از دست داده اند.

 

تدوین:مینو غفوری ساداتیه

ادرس اینستاگرام:gooldono.stand.sidoos@
تلفن:09308743868

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × چهار =