بلاگ

مقالات, مقاله های آموزشی

تیپ شخصیتی آبان ماهی ها

خصوصیات متولدین آبان ماه از دید روانشناسی

تیپ شناسی متولدین آبان ماه؛ در فرهنگ های لغت آمده است: “عقرب” نوعی حشره شب رو با دمی خمیده است و به کمک این دم، در مواردی که به دفاع یا حمله نیاز داشته باشد، سمی کشنده را به بدن قربانی بینوا تزریق می کند و در اغلب موارد، این سم باعث مرگ یا فلج شدن قربانی می گردد. اما در “زبان تیپ شناسی”، عقرب نماد “انسانی غیر عادی” است. چنین انسانی از صفات و ویژگی های غیر عادی که در بسیاری موارد به خصوصیات حشره معروف شباهت دارد، برخوردار است. اگرچه متولدین آبان ماه به اندازه عقرب، آزار دهنده و مهاجم نیستند.

همچنانکه عقرب خود را پشت نقاب شب پنهان می کند، متولدین این ماه نیز همواره “نقاب” بر چهره دارند. به عبارت دیگر، شخصیتی که مردم در روابط روزانه از متولدین آبان ماه میشناسند، شخصیت پشت نقاب آنان نیست. در عین حال، دو نشانه برای شناسایی متولدین آبان ماه وجود دارد.

اول: چشمان نافذ که بیننده را دچار اضطراب و دلشوره می کند.

دوم: صدای متولدین آبان ماه که ذهن شنونده تحریک می کند.

همه چیز در مورد متولد آبان ماه

از این مهمتر، تاثیری است که متولد آبان ماه در محیط اطراف خود بر جای می گذارد. هنگامیکه او در مجلسی حضور می یابد و یا به محفلی پای می گذارد، ناگهان فضای آن مجلس به نوعی میدان مغناطیسی شباهت پیدا می کند!
متولدین آبان ماه از سیاره افلاطون یعنی “پلوتو” که او را در کنترل ژست های چهره و احساسات درونی اش یاری می دهد، الهام می گیرد. به همین دلیل است که او می تواند در همه حال بی تفاوتی عجیب خود را بدون نیاز به خنده اخم، فریاد، از جا پریدن و…} حفظ کند. روشن ترین موضوع در ذهن یک متولد آبان “من” است.

متولد آبان ماه به خوبی می داند “کیست” و از خود و دیگران چه می خواهد، به همین دلیل است که تحریک او با جملات مثبت و منفی، ناممکن است. از آنجایی که اهل روابط دوستانه نیست، براحتی قضاوت می کند و نظر خویش را ابراز می دارد. آشنایان او را دو گروه تشکیل می دهند: دوستانی که شیفته اویند و دشمنان کینه توز!

نماد آبان

سمبل متولدین آبان

ستاره شناسان دنیای باستان معتقد بودند که “سوسمار” یا “عقاب” سمبل متولدین آبان ماه است. این عقیده از آنجا ناشی شده که متولدین آبان قادر به ایفای نقش های مختلفی هستند.

زنان آبان ماهی

ویژگی های شخصیتی متولد آبان ماه

متولد آبان گاه (بر حسب موقعیت) همانند عقربی رفتار می کند که تنها به منظور لذت جویی، به دیگران آزار می رساند و یا حتی به خود آسیب وارد می کند. در عین حال، گاه همچون سوسمار فرومایه ای است که به تاریکی و ترس پناه آورده و گاه چونان عقاب بلند پروازی است که به جنگ “شکست”، “بیماری” و “فقر” می رود. در این حالت، متولد آبان به والاترین درجات شجاعت، عظمت و خوشبینی دست یافته است. شجاعت متولدین این ماه، “ضرب المثل” است. او مرد میدان جنگ و زلزله، آتش سوزی و.. است. اخلاص او نسبت به خانواده و دوستانش او را وا می دارد تا روز حادثه از تمام وجود خویش برای کمک به همنوع، مایه بگذارد. در مقابل، شرایط معکوس باعث می شود تا او به شیطانی که تخم فساد و شر می پراکند و “بد” را با “بدتر” جواب می دهد، مبدل گردد. در این حالت و اگر از عهده انتقام گیری بر نیاید، در هم فرو می شکند و تا مرز بیماری کامل پیش می رود.

احساسات زنان

استعداد متولد آبان ماه

متولد آبان ماه در هر کاری از پزشکی و سیاست گرفته تا بازیگری و ادبیات و عملیات پلیسی و حتی کندن قبر، از خود خلاقیت نشان می دهد. بلند پروازی اش، ضامن دست یابی او به هدف مورد نظر است. او دوراندیشانه و بدون آنکه خود را لو دهد، بسوی اهدافش گام بر می دارد.

علاقه او به مسائل ماوراء الطبيعه گاه باعث می شود به علومی چون طالع بینی، و سایر علوم قديمه روی آورد. ستاره شناسان دنیای باستان اعتقاد داشتند که متولدین آبان، سمبل و نماد رستاخیز و قیامت هستند. به همین دلیل می پنداشتند هرگاه یک متولد آبان دیده به جهان می گشاید، “قرين” او از دنیا می رود.

مدیران متولد آبان ماه؛ مدیر متولد آبان در طول زندگی خود از دو چیز فارغ نمی شود: “حکمت” و “قدرت”. او مطابق با ضرب المثلی که می گوید: “صدایت را پایین بیاور و چوبدستی را بلند کن” با مسائل و کارمندان خود برخورد می کند. از نگاه مدیر متولد آبان، مهمترین رویداد در محیط کار، “شناخت” است. “شناخت” را می توان رمز بودن و نبودن و تمامی روابط بین او و کارمندانش به شمار آورد. مدیر متولد این ماه با کنجکاوی خاص خود می کوشد تا نسبت به نیروهای تحت امرش، شناخت حاصل کند. هنگامیکه نسبت به یکی از کارمندان خشم می گیرد، هیچ وساطتی به کار نخواهد آمد و اگر کسی باعث جلب رضایتش شود، از تمامی امکانات برای به اوج رساندن او بهره می گیرد. شکی نیست که این مدیر فقط برترین ها را به همکاری با خود فرا می خواند. همواره می توان تیمی از برگزیدگان را گرداگرد او مشاهده کرد.

اگر به کسی علاقه دارد، مطمئنا این علاقه عاری از هر نوع شائبه است و اگر با کسی دشمن است. احترام او را نگاه می دارد و از دور مراقب وی خواهد بود. چشمان مدیر متولد آبان، همچون رادار عمل می کند و اشخاص را در فاصله ای مناسب نسبت به مدیر متولد آبان، قرار می دهد. اما با تمام این احوال نباید گمان برد که فیزیک ظاهری این مدیر به اندازه شخصیت او رعب آورست! بلعکس! او ظاهری آرام و برازنده دارد و البته لبخندی اسرار آمیز و چشمانی جادوگر که به دشواری میتوان در مقابل آنها مقاومت کرد!

خصوصیات مدیر و کارمند متولد آبان ماه

ویژگی های مدیران متولد آبان ماه

از آنجایی که مدیر متولد آبان قادر به کنترل واکنش های دیگران است، همگان خود را ناچار به رعایت احترام وی می بینند. آنان باور دارند که مدیر متولد آبان نیک سرشت ترین و وفادارترین مدیری است که تا بحال تجربه کرده اند.
بی شک، چنین مدیری لیاقت چنان ستایش هایی را دارد. او هوشمند، صادق و بی نهایت با استعداد است. مدیر متولد آبان را میتوان مرد میدان دشواری ها لقب داد. در چنین حالاتی او نقاب همیشگی اش را از چهره بر می دارد و به اندازه ده نفر کار می کند. پس آنگاه که ماموریت خود را به انجام رساند، به قالب اولیه خود را باز می گردد. چنانکه گویی هیچ اتفاقی روی نداده است و او دکتر “جيكل” و “مسترهاید” است! باید به زیر دستان این مدیر توصیه کنیم که هیچگاه در ستایش از او، افراط نکنند زیرا این عمل او را دچار شک و سوءظن می کند. حس ظریف او به کوچکترین و ساده ترین جزئیات نیز توجه کامل دارد. او براحتی خشم خود را در برابر رفتار بد، بروز می دهد. برای جلب رضایت او، باید همانند وی دقت زیادی در امور مبذول داشت. در تمامی خصوصیات مدیر متولد آبان، ردپایی از کمال جویی و برتری طلبی وجود دارد. اما بارزترین نمونه آن را می توان در “صداقت” وی در برابر خود و دیگران سراغ گرفت. اگر چه او همواره خود را در پشت نقاب نیز پناه کرده است.

ویژگی های کارمند متولد آبان ماه

اگر روزی با کارمندی آرام (و حتی خونسرد) دارای اعتماد به نفس، روشن بین و آگاه نسبت به ذات خویش روبرو شدید، شک نکنید که او متولد ماه آبان است. اگر با او آشناتر شدید در می یابید که او برنامه مفصل و روشنی برای فعالیت ها و اهداف خود دارد. مثلا او فقط هنگامی که دچار بیماری است، از آمدن به سرکار عذر می خواهد.

در خصوص آنچه که به زندگی اش مربوط می شود، بسیار راز دار و پنهان کار است. کارمند متولد این ماه موجودی خویشتندار و صادق (با خود و دیگران) و قادر به کشف حقایق در تمامی امور است. کسی که از چنین صفاتی بهره می برد، براحتی قادر به ساختن یا ویران کردن زندگی خود است. او به “تئوری هدف وسیله را توجیه می کند” اعتقاد دارد. تنها چیزی که نمی شناسد، “تسلیم شدن در برابر موانع است. رابطه خود با مافوقش را بر اساس میزان و نوع نیازهایش تعیین می کند. او می داند به هنگام ضرورت، کار را از کجا شروع کند. نیز معتقد است که رسیدن به موفقیت مستلزم پرداخت بهای آن است.

نباید فراموش کرد که کارمند متولد آبان، موجودی شریف و مقاوم است. اگر روسای خود را لایق بیابد، وفاداری و اعتماد کامل خود را تقدیم آنان می کند. کارمند متولد این ماه، موجودی صبور، سخت کوش و برخوردار از حافظهای نیرومند است که هیچگاه از ساعت و نحوه انتقام گرفتن غافل نخواهد شد. با این حال او انسانی نیک سرشت و عمیق است و به اندازه یک تار مو از اهداف شغلی خویش غفلت نمی ورزد. از آنچنان چالاکی و نشاطی بهره می برد که جای خستگی و ملالت باقی نمی گذارد. در زمینه هایی نظیر جراحی، روان شناسی، روزنامه نگاری، تحقیقات پلیسی، بیش از دیگران به توفیق دست می یابد.

در هر حال، زمینه شغلی او هر چه باشد، او از تیپ هایی است که دائما در پی دانش و آگاهی نوین هستند و هیچ روزی را بدون کسب تجربه و دانشی تازه، سپری نمی کنند. کارمندان متولد آبان همچنین بسوی معماها و هر آنچه که پیچیده و نامفهوم است، جذب می شوند. این موجود، زندگی خود را بر اساس اصولی که خود ابداع کرده، پی می ریزد. او حاضر به دگرگون کردن این اصول نیست مگر آنکه خود اراده کند. اگر دریابد که همکاران با روسایش قصد دخالت در امور او را دارند، مقاومت خواهد کرد و در نهایت ممکن است شغل خود را رها کند. آیا این اوج صداقت (لااقل با خویشتن) نیست؟

زنان آبان ماهی

ویژگی های بارز زنان آبان ماهی (ماه عقرب)

چنانچه در نمناک اشاره کرده ایم جذابیت زنان آبان ماهی کمتر از جذابیت مردان نیست و در وجود آنها خصوصیت هایی است که همه مردان را به سویشان جذب می کند بنابراین چنانچه به زن آبان ماهی علاقه مند هستید و یا قصد ازدواج با او را دارید برای اینکه شخصیت مغرور او را شیفته خود کنید بایستی به او احترام بگذارید در اینجا به تشریح یک سری از خصوصیت های بارز این زن ها پرداخته ایم.

1. غرور

هم زنان و هم مردان آبان ماهی غرور خاصی دارند. دقت و احتیاط یکی از خصوصیت های ویژه زن آبان ماهی است او همچنین بسیار حساس به غرورش می باشد و در برابر معشوقش و دوستانش بسیار صبور است ولی با تمام تواضعی که دارد خود را نسبت به دیگران برتر دانسته و در حقیقت خودپسند است.

زنان مغرور

2. دشمنی

این زن علاقه زیادی به دوستانش داشته و از کمک کردن به آنها لذت می برند اما در مواردی که کمک مالی وسط باشد نمی تواند قدمی جلو بگذارد و در هیچ موردی به غیر از پول از کمک کردن دریغ نمی کند. ساعت ها برای دوستانش تلاش می کند ولی همانطور که حس حسادت جویی در وجودش است باعث می شود با کوچکترین اتفاق از آن ها دلسرد شود.

3. حسادت

حسودترین انسان 12 ماه سال زن متولد آبان میباشد این زن کم و بیش به هرچیزی حسادت می ورزد چرا که خود را برتر از همه میداند و برخلاف اینکه علاقه بسیاری به دوستانش دارد به تمامی چیزهایی که آنها دارند حسودی می کند و ناگفته نماند سعی دارد با انسانهای برتر در اجتماع رفاقت داشته باشد.

با وجود این که به دوست های موفقش افتخار می کند ولی از طرف دیگر نیز به طور پنهانی به آنها حسادت می ورزد و چنانچه نتواند خود را به شرایط آنها برساند بسیار دچار عذاب ، سردرگمی و ویرانی می شود.

گاهی نیز پیش می آید که نتواند خود را کنترل کند و دوستان مورد علاقه خود را آزار دهد و عین عقرب آنها را نیش میزند اما هر چه سریعتر از کارش پشیمان می شود.

حسادت

4. عشق

اهمیت عشق کمتر از پول برای یک زن آبان ماهی نیست و ممکن است خیلی مواقع مهمتر نیز باشد. زن آبان ماهی خیلی کم پیش آمده است که وابسته و دلبسته مرد بی پول شود و برایش و کاری کند.

ولی ممکن است هم کار کند و هم به مرد برسد. چنانچه مرد مورد علاقه زن آبان ماهی باشید برای کمک به شما از هیچ کاری دریغ نمی کند ولی این مرد بایستی به عشق آشنا بوده و با شخصیت باشد.

حتی به خاطر مردی که عاشقش است بی پولی را می تواند تحمل کند و چنانچه مورد حمایت او قرار بگیرید مطمئن باشید که در زندگیتان پیشرفت قابل توجهی خواهید داشت چرا که او به این مسئله واقف است که به موقع و در شرایط مناسب شما پول کافی به دست می آورید و تمام خواسته هایش را برآورده می کنید در نهایت به او اطمینان مادی می دهید.

عشق زنان آبان ماهی

چنانچه عاشق شما باشد برای این که خوشحال شوید هر کاری که از او بر بیاید برای تان انجام می دهد زن آبان ماهی همیشه خواهان این است که شما تنها برای او باشید و ذره ای به زن دیگر یا ستایش از زن دیگر نپردازید چرا که باعث ویرانی و دیوانگی او میشود. او در زمانی که عاشق است تغییر چشم گیری می کند و همه مسائل را با مرد مورد علاقه اش در میان گذاشته و نسبت به او صادق ، بخشنده ، خوش نیت و مشفق می باشد.

5. خیانت

خیانت کردن به زن متولد آبان ماه کار آسانی نیست و کمتر کسی توانسته این کار را انجام دهد اگر زن آبان ماهی مردی را دوست داشته باشد فداکاری ها و دلبستگی هایش واقعی است.

ولی چنانچه علاقه بسیار شدیدی به او دارید کنترل تمام رفتارهایش و تلاش برای مشکوک نشدن او موقعی که نگاهی به اطراف می اندازید به مرور برایتان خسته کننده می شود.

خیانت

6. یا همه یا هیچ

دیدگاه و طرز نگاه زن آبان ماهی متفاوت تر از دیگران به زندگی است طرز تفکر او «یا همه ، یا هیچ» است به دست آوردن مقدار کمی از چیزی برای او اهمیتی ندارد یا به طور کامل به آن دست می یابد و یا کاملاً از آن دوری می کند و این طرز تفکرش در دوستی ها و کار و عشق محرز می شود.

جسور بودن ویژگی بارز این زن می باشد زن آبان ماهی جسورتر از مرد آبان ماهی است و می توان گفت هیچ ترسی از هیچ چیزی ندارد. چنانچه عاشق شود و تعادل را از دست دهد و احساس شکست کند شاید کمی بترسد.

ولی در موارد دیگر راحت است مهمترین چیزی که در زندگی زنان آبان ماهی وجود دارد عشق می باشد این زن اگر عاشق شود به هر کاری دست می زنند چرا که شجاعت و جسارت از مشخصه های او می باشد.

هر دیوانگی را برای رسیدن به معشوقش از خود نشان می دهد و چنانچه مرد مورد علاقه اش را خانواده اش نپسندد عصیان می کند و چنانچه چاره ای نداشته باشد با او پا به فرار می گذارد.

دختر پاییزی

7. انسان دسیسه کار و حقه باز

زن آبان ماهی با به کار بردن هوش و ذکاوت خود دسیسه ها و حقه های زیادی می زند مخصوصاً زمانی که درگیری و دعوا بین دوستانش بالا گرفته و آن موقع است که کنجکاوی اش گل می کند.

8. مطابقت با اجتماع

در برابر تعداد کم زنان حقه باز ، زنان موفق اجتماعی آبان ماهی نیز وجود دارند که هم در جامعه و هم در کار به موفقیت رسیدند چرا که با کنکاش و بررسی های دقیق اطرافشان چیزهای زیادی را دیده و حدس می زنند.

زنان موفق

9. دلبستگی به خانه

علاقه این زن به فرزندانش بسیار آشکار است ولی چیزی که مهمتر از هر چیزی در زندگی زنان با ماهی است شوهرش می باشد حتی چنانچه به خاطر پول با مردی ازدواج کند باز هم به او احترام می گذارد. چرا که مرد کاری است و راه کسب و نگه داری آن را بلد است.

خصوصیات مرد متولد آبان ماه از دید روانشناسی

همه چیز درباره مرد متولد آبان ماه

مردان متولد آبان ماه؛ صحیح است اگر گفته شود مرد متولد آبان ماه به ضرب المثلی که می گوید: “کمی پیشگیری بهتر از خروارها داروست” ایمان دارد.

ازدواج با مرد آبان ماهی

این عبارت را می توان همانند نصیحتی برای همه کسانی که با متولدین این ماه سرو کار دارند (به خصوص همسر او تلقی کرد، شریک زندگی چنین مردی باید بداند که قبل از هر نوع رویاروی با همسرش، خود را برای عواقب و ترکش
های این جنگ آماده کند. زیرا رویارویی و کشمکش با مرد آبان می تواند به انفجار او یا لااقل شعله ور شدن ذهنیاتش بیانجامد.

شاید به نظر آید که مردی با چنین سکون و آرامشی هرگز به مرز انفجار نخواهد رسید اما آنچه که در ظاهر از او می بینید با آنچه که در درون او می گذرد تفاوت دارد. او می کوشد تا تاثیر پذیری ها و هیجاناتش را مخفی سازد. برخی معتقدند که مردان متولد آبان آنقدر پاک طینت هستند که به افراد ساده لوح شباهت دارند، گروهی دیگر بر این باورند که متولد آبان ماه، موجودی فرومایه و حیله ساز است، حال آنکه هر دو نظریه خلاف واقع به نظر می رسد، واقعیت آن است که مرد متولد این ماه، موجودی کاملا طبیعی است و هوش و اراده و تاثیر پذیری در آن واحد در وجود او گرد آمده است.
چشمان پرنفوذ و نیرومند چنین مردی می تواند تا اعماق وجود دیگران راه یابد، به کمک این چشمان او قادر است تا تمامی افکار و احساساتش را به دیگران منتقل کند. او به کشف حقایق (خواه مربوط به زندگی، مرگ یا عشق و دین) عشق می ورزد. از سطحی نگری بیزار است. تنها چیزی که او را به همین اندازه منزجر می کند، از دست دادن چیزی ویا زبان است.

نقاط ضعف متولد آبان ماه

مردان متولد آبان ماه هرگاه چیزی را از دست می دهد (حتی اشیای بی ارزش) گویی انقلابی در درونش برپا می شود و تا سر حد بستری شدن در بستر، رنج می کشد. مرد متولد آبان بر اساس قوانینی که خود وضع کرده، عمل می کند. اهداف او و راه رسیدن به آنها، روشن است و در این مسیر هیچ چیز حتی مرگ او را منصرف نمی کند. او در برگزیدن دوستانش وسواس بسیار دارد. علت آن است که روابط دوستانه او در سطح عالی و عمیق جریان می یابد. در روابط خود با دیگران هیچگاه مرتکب بی رحمی و رفتار آزار دهنده نخواهد شد.

خصوصیات لازم برای همسر مرد متولد آبان ماه

او در قبال همسر خویش، تعصب فراوان دارد. شکست در عشق و جفا، او را بسیار آزار می دهد و در این حالت، دست به مقابله و چالش خواهد زد. در عین حال، تعصب او نسبت به شریک زندگی اش باعث آزردگی و عذاب وی نخواهد شد. مرد متولد آبان در امور عاطفی به خوبی از عهده کنترل احساسات خویش بر می آید و تقریبا فریفتن او محال است.
همانطور که انتظار می رود، مرد متولد آبان به فرزند خود عشق می ورزد اما در عین حال، پدری قاطع به شمار می آید. او اجازه نمی دهد فرزندانش پای را از مرز ادب و احترام فراتر بگذارد. بعید نیست اگر فرزندانش از رفتار خشک او ناراضی باشند اما او را محترم می دارند و به گفتار و کردار او ایمان دارند.

رابطه بین مرد متولد آبان و همسرش بر اساس “فرمانروایی” از یک سوی و “اطاعت” از سوی دیگر، استوار است. اگر شخصی که قصد ازدواج با مرد متولد آبان را دارد، حاضر به پذیرش این اصل گردد، در زندگی زناشویی اش به جایگاه ممتازی دست خواهد یافت.
مرد متولد آبان، آنگاه که دچار احساس رضایت و خوشبختی است هیچ شباهتی به “عقرب” نخواهد داشت. او در این حالت همانند عقایی بلند منزلت است که نه تنها خود به بلندای آسمان پر می کشد بلکه شریک زندگی اش را نیز با خود می برد. همسر این مرد، به اسرار و رازهایی در مورد شخصیت شوهرش وقوف می یابد که هیچکس را بر آنها اشرافی نیست.

تدوین:مینو غفوری ساداتیه

تلفن:09308743868

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − پنج =

ضمانت اصالت کالا

7 روز ضمانت بازگشت

پرداخت در محل تحویل

پشتیبانی 24 ساعته

تحویل اکسپرس

آدرس ایمیل : info@sidos.ir
شماره تماس : 05138944715
پشتیبانی 24 ساعته
فروشگاه
سایدبار
0 مقایسه
0 علاقه مندی

سبدخرید

بستن (Esc)

ورود

بستن (Esc)

پنج + 1 =

دکمه اسکرول به بالا
Instagram WhatsApp Telegram