مقالات, مقاله های آموزشی

تکه ای از بهشت در “جزایر راجا آمپات” اندونزی

 

 

راجا آمپات اندونزی، یکی از مجمع الجزایری است که در استان غربی پاپوآ قرار گرفته است. شما می توانید به دور از آسمان خراش هایی که چشم انسان را آزار می دهند؛ خانه های بتنی، ترافیک سرسام آور، بیلبوردهای برقی که همیشه روشن هستند؛ صداهای مزاحم و همه مزاحمت های شهرهای مدرن، بهشتی بکر را پیدا کنید که در آن طبیعت و مردم خونگرمش از شما استقبال می کنند. راجا آمپات مکانی است که کلماتی مثل: زیبا، مسحور کننده، باشکوه و جذاب، معنای فیزیکی خود را نشان می دهند. پیشنهاد می کنیم تا در این مقاله، با ما همراه باشید و به جزایر راجا آمپات سفر کنید.

 

 

درباره جزایر راجا آمپات اندونزی چه می دانید؟

راجا آمپات اندونزی، در نوک شمال غربی شبه جزیره سر پرنده در پاپوآ، به معنی چهار پادشاه مجمع الجزایری است که شامل بیش از ۱۵۰۰ جزیره کوچک، دریاها و سواحل در اطراف چهار جزیره اصلی وایگو، باتانتا، سلواتی  و میسول است.  بسیاری معتقدند که که نام راجا آمپات از افسانه ای گرفته شده است که در آن زنی هفت تخم پیدا کرد؛ که چهار عدد از آن تخم ها پادشاهان چهار جزیره اصلی و سه تای دیگر زن، شبح و سنگ می شوند. اما در این میان بد نیست بدانید طبق گزارشی که توسط The Nature Conservancy and Conservation International تهیه شده است؛ حدود ۷۵ درصد از گونه های جانوری جهان در راجا آمپات زندگی می کنند!

دیدنی های راجا آمپات اندونزی

دیدنی های راجا آمپات اندونزی

اگر به راجا آمپات اندونزی رفتید؛ خواهید دید که  مکان های زیادی برای غواصی در این آبها وجود دارد. در حقیقت، امکان غواصی در این جزیره، موجب شده تا همه ساله گردشگران زیادی خواستار سفر به راجا آمپات باشند. از دیگر دیدنی های این جزیره زیبا، می توان به  قایقرانی،  ماهیگیری، پاساژ کابویی، در  حوالی  جزیره آربورگ، ساوندارک،  ینبوبا و فریون وال اشاره کرد. توجه داشته باشید در عین حال که زیبایی دنیای زیر این آب ها فوق العاده است؛ چشم انداز بالای سطح این آب ها به همان اندازه خیره کننده است. جدا از جاذبه های طبیعی، همچنین مهمان نوازی پاپوآن زبانزد است. در دهکده توریستی آربورک، می توانید اقامت داشته باشید و با مردم محلی در ارتباط باشید. معمولا هنگام ورود گروهی از گردشگران، رقص سنتی خوش آمدید در اسکله اجرا می شود و  مهمانان را با آهنگ های محلی   پاپوآنی سرگرم می کنند.

انواع پرندگان جزایر راجا امپات

از آن جایی که راجا آمپات اندونزی، منطقه ای خوش آب و هوا است؛ بدیهی است که زیست بوم بسیاری از پرندگان نادر باشد. پرندگانی مثل: پرندگان بهشتی، مرغ چکشی، طوطی کاکلی سفید، زرد کاکل دار، ایریان جولانگ ، طوطی، و… در این منطقه یافت می شوند. به شما توصیه می کنیم که لذت دیدن این زیبایی های خدادای را از خود سلب نکنید.

بهترین زمان بازدید

بهترین زمان برای بازدید، بین اکتبر و آوریل است. هوای این جزیره، با خطوط هوایی ۳۱ درجه سانتیگراد و کمترین دمای ۲۵ درجه در حال جریان است. ژوئن و جولای مرطوب ترین ماه ها هستند که بیشتر روزهایش باید به دیدن ابرهای طوفانی عادت کنید. ابرهایی که یکی پس از دیگری می گذرند!

جزایر راجا آمپات اندونزی و بهترین زمان بازدید

گشت و گذار در جزایر راجا امپات

در راجا آمپات اندونزی، هیچ جاده و زیرساخت حمل و نقلی وجود ندارد. تنها راه رفت و آمد با قایق است.

سلامت و امنیت در سفر

اگر قصد دارید یک سفر به راجا آمپات داشته باشید؛ بر روی بیمه غواصی، سرمایه گذاری کنید چرا که هرگز نمی دانید چه اتفاقی می تواند بیفتد و چه زمانی ممکن است به آن نیاز داشته باشید. ما بیمه غواصی را به شما توصیه می کنیم. خوشبختانه بیمه غواصی زیر پوشش جهانی است و خدمات با کیفیت بیمه ای را ارائه می کند.

انتخاب محل اقامت

بهتر است از وب سایت های بین المللی، برای رزرو هتل ها استفاده کنید. مثلا برای استراحت، می توانید یکی از موارد زیر را انتخاب کنید:

  • اقامتگاه کری اکو
  • استراحتگاه خلیج سوریدو
  • اقامتگاه بوم گردی میسول
  • اقامتگاه غواصی راجا آمپات

همچنین اگر برای اولین بار، قصد سفر را دارید؛ بهتر است با تورهای گردشگری هماهنگ باشید. تورهای گردشگری، بهترین مکان ها را می شناسند و از نظر قیمت نیز، خدمات اقتصادی و با کیفیتی را به شما ارائه خواهند کرد.

انتخاب محل اقامت

 

راه های رسیدن به راجا آمپات

برای رسیدن به راجا آمپات اندونزی، ابتدا باید از جاکارتا  یا  ماکاسار به  سورونگ پرواز کنید. در آن جا هواپیما های کوچکی وجود دارد که شما را به وایسای، مرکز راجا آمپات می رساند در غیر این صورت، می توانید از بندر سورونگ و با کشتی به این جزایر برسید. اطلاعات ما گویای آن است که تا کنون، وینگز ایر پرواز روزانه بین سورونگ و راجا آمپات را انجام میداد و پرواز سوسی ایر دو بار در هفته در روز های دوشنبه و شنبه انجام می شود. توجه داشته باشید که فرودگاه ماریندا هنوز در دست توسعه است و تقریبا هیچ گونه امکانات رفاهی ندارد؛ بنابراین حتماً در انتظار پروازهای برگشت خود به سورونگ، مقداری تنقلات و نوشیدنی تهیه کنید. در ضمن سفر با کشتی، حدود ۲ تا سه ساعت طول خواهد کشید.

 

دانستنی های مهم درباره بازدید از راجا آمپات

از آنجا که جزایر تقریباً از هم جدا هستند؛ مهم است که قبل از سفر، ارز در دسترس خود را سازماندهی کنید. البته برخی از هتل ها کارت اعتباری را می پذیرند اما شما حواستان به ارز مورد نیاز باشد. هنگام بازدید از روستاها، به فرهنگ آن ها احترام بگذارید و سعی کنید لباس های پوشیده ای را همراه خود داشته باشید. یکشنبه برای بسیاری از مردم (به دلایل مذهبی) روز خانواده محسوب می شود؛ بنابراین برای مسافرت یا شرکت در فعالیت ها از این موضوع مطلع باشید.

 

 

 

برگرفته از:https://www.eligasht.com/Blog/tourism

 

ویرایش:مینو غفوری ساداتیه

تلفن:09308743868

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 5 =