اخبار

تمجید احزاب و شخصیت‌های ملی لبنان از عملیات شهادت‌طلبانه فلسطینیان در قدس اشغالی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، احزاب، نیروها و شخصیت‌های ملی لبنان با صدور بیانیه‌ای عملیات قهرمانانه شهید شیخ «فادی ابوشخیدم» در قدس اشغالی را مورد ستایش قرار دادند.

در این بیانیه آمده است، این عملیات و سایر عملیاتهای مشابه آن مسیر طبیعی و اجتناب‌ناپذیر برای مردمی است که در راه رسیدن به آزادی و عزت خود مبارزه می‌کنند و همچنین بیانگر روحیه مقاومت میان مردم مبارز و صبور فلسطین است.

احزاب و نیروها و شخصیت‌های ملی لبنان ضمن تبریک به رهبران جنبش حماس و رزمندگان آن که در برابر اشغالگران ایستاده‌اند و همچنین ملت فلسطین که هزاران شهید در راه آزادی سرزمین‌شان تقدیم کرده‌اند، تأکید کردند که تنها راه آزادی فلسطین و مقدسات آن مقاومت مسلحانه است و خون شهدا به ثمر خواهد نشست. فلسطین به ملت این سرزمین و امت اسلامی باز خواهد گشت و رژیم اشغالگر قطعاً نابودشدنی است.

حزب‌الله لبنان نیز در بیانیه‌ای این عملیات را به مجاهدان جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و دیگر گروه‌های مقاومت کنار ملت سلحشور فلسطین تبریک گفت.

بیشتر بخوانید

وحشت در رژیم صهیونیستی؛ احتمال تکرار عملیات قدس در اراضی اشغالی

«العاروری»: هیچ شخصی نمی‌‎تواند از قدس دست بردارد

حزب‌الله لبنان عملیات شهادت‌طلبانه قدس را مورد ستایش قرار داد

روز گذشته در جریان عملیات شهادت‌طلبانه فلسطینیان در بخش قدیمی شهر قدس اشغالی چند صهیونیست کشته ویا زخمی شدند. منابع گزارش دادند که یکی از مجریان این عملیات به‌ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسید.

پس از آن جنبش حماس با اعلام اینکه عامل عملیات شهادت‌طلبانه در قدس اشغالی از رهبران این جنبش بوده است، مسئولیت این عملیات را به‌عهده گرفت.

حماس در بیانیه خود گفت: مجری این عملیات، فادی ابوشخیدم از رهبران حماس است. شهید ابوشخیدم در طول زندگی خود در شهر قدس به دعوت و جهاد مشغول بود و همه جای این شهر و گوشه و کنار مسجد الاقصی به این گواهی می‌دهد. او بعد از نبرد قهرمانانه که در آن به نیروهای اشغالگر حمله کرد و بر اثر آن، تعدادی کشته یا زخمی شدند، به درجه شهادت نائل شد.

حماس تأکید کرد: این عملیات شهید مقاومت انجام شد تا به دشمن اشغالگر تأکید کند که جنایت‌هایش بدون پاسخ باقی نخواهد ماند و «شمشیر قدس» همچنان بیرون از غلاف است.
این جنبش همچنین از مردم فلسطین در قدس خواست در برابر اقدامات صهیونیست‌ها مقاومت کنند.
تدوین:سحر مجدی
واتیاپ:09334152493

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 17 =