مقالات, مقاله های آموزشی

بهترین گل های چهار فصل برای باغچه حیاط

گل های چهار فصل برای باغچه حیاط و هر نوع باغی بخش مهمی است، مهم نیست در کجای کشور زندگی می کنید، آنها رنگ، بافت و حتی حریم خصوصی را در تمام طول سال برای شما فراهم کرده و غذا و سرپناهی را به پرندگان و حیات وحش ارائه می دهند. هزاران نوع گل و گیاه چهارفصل در هر اندازه و شکل با رنگ های مختلف سبز، از پررنگترین و زمردی تا سبز طلایی آفتابی وجود دارد. برخی از گونه ها گرما و سرمای شدید را تحمل می کنند، بنابراین هنگام خرید حتما برچسب یا توضیحات گیاه را بخوانید تا محصولی را پیدا کنید که برای منطقه شما مناسب باشد.

هنگامی که در حال طراحی باغچه حیاط خود هستید، فراموش نکنید که ارتفاع و پهنای گیاه چقدر است، به خصوص اگر می خواهید گل های چهارفصلی برای باغچه حیاط خود انتخاب کنید که سریع رشد کند. این درختچه ها همیشه کوچک باغی نمی مانند و گاهی نیاز به سه بار در سال هرس کردن دارند.

انتخاب گل های باغچه ای همیشه سبز - فروشگاه اینترنتی behfarmkala

اتفاق خوب این است که در سال های اخیر در کنار بهترین درختچه های آپارتمانی گونه های جدیدی از گل های چهار فصل برای باغچه حیاط شناخته شده اند که زیبا و فشرده باقی می مانند؛ بنابراین به خوبی در مقابل خانه تان درون گلدان ها یا باغچه ها یا کنار پله ها جای می گیرند.

معرفی درختچه های همیشه سبز - گلهای شما همچنان میخندند

در ادامه این مقاله ، تعدادی از گل های چهار فصل برای طراحی فضای سبز باغچه حیاط را معرفی کرده‌ایم:

سرو تزئینی

این درختچه در بین گیاهان چهار فصل برای باغچه حیاط، به سرما مقاوم است و دارای سوزن های زیباییست. بسیاری از گونه ها به شکل هرمی یا تقریبا شبیه هرم رشد می کنند که به همین دلیل می‌توان آن‌ها را گیاهی زیبا و بدون نیاز به نگهداری دانست.

سرو شیراز - باغ یونا - طراحی فضای سبز

چرا آن‌ها را دوست داریم: سوزن های زیبای شبیه سرخس دارند.

گاردنیا

شاخ و برگ های زیبای براق، سبز تیره و شکوفه های معطر سفید مایل به کرم، این گل های چهار فصل برای باغچه حیاط را برای هر آب و هوای گرمی مناسب می کند. برخی از گونه های جدیدتر در تمام فصل شکوفا می شوند.

بالاترین: نگهداری و پرورش گیاه گاردنیا

چرا آن را دوست داریم: گل های خوشبو و چشم نواز دارند.

شوکران

شاخه های متراکم و شاخ و برگ با بافت ریز این درختچه را به صورت جدا می کارند یا گاهی به صورت توده کاشته می شود تا صحنه زیبایی ایجاد کند. آنها می توانند سایه را تحمل کنند.

کاج شوکران غربی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

Tsuga heterophylla | Western hemlock - Van den Berk Nurseries

چرا آن را دوست داریم: ظاهری زیبا با میوه های مخروطی دارد.

خاس نرم

شاخه های عمودی و شکل عمدتاً گرد این خاس نرم، آن را برای کاشت در پیاده روها و مسیر رفت و آمد مناسب می کند.

گیاهان همیشه سبز برای چهارفصل سال

چرا آن را دوست داریم: جایگزین خوبی برای شمشادهاست.

خاس آبی برای طراحی فضای سبز باغچه حیاط

با برگ های تیر و نوک تیز و توت های قرمز روشن، از انواع مناسب گل های چهار فصل برای باغچه حیاط است. مطمئن شوید که هر دو نوع گیاه ماده و نر را در باغچه بکارید تا توت ها به ثمر بنشینند.

درباره درخت خاس چه میدانید؟

چرا ما آن را دوست داریم: رنگی زیبا به زمستان ها می دهند.

سروهایی با فرم گرد

سروهای بادبزنی که به شکل گرد رشد می کنند، بسیار زیبا هستند. بسیاری از آنها در محدوده قد 12 تا 24 اینچ قرار دارند، بنابراین می توانید آنها را تقریباً در هر نقطه از چشم انداز باغچه خود بکارید. این نوع گیاه برای آب و هوای سرد فوق العاده است.

سرو خمره ای جعبه ای – فروشگاه گل، گیاه و خدمات فضای سبز سبزوانه

ما چرا آنها را دوست داریم: از انواع گل های چهار فصل برای باغچه حیاط که کوتوله و همیشه سبز است.

شمشاد پیچ

این گل های چهار فصل برای باغچه حیاط شکل تپه زنی دارد که برای کاشت در بستر باغچه مناسب است. بسیاری از انواع آن دارای برگ های رنگارنگ با رنگ های طلایی و سبز یا سفید است که در زمستان به صورتی تا قرمز تبدیل می شود.

راهنمای نگهداری و پرورش گل و گیاهان زینتی - شمشاد پیچ

چرا ما آن را دوست داریم: درختچه هایی با رنگ های مختلف و جذاب هستند.

آزالیا از گل های چهار فصل برای باغچه حیاط

این درختچه ها با برگ های سبز براق در اوایل بهار با رنگ های دوست داشتنی صورتی، هلویی، مرجانی، بنفش یا گل سفید خودنمایی می کنند. برخی از انواع آزالیا که برای آب و هوای گرم مناسب هستند، دوباره شکوفا می شوند. اگر می خواهید شاخ و برگ خود را در تمام سال حفظ کند، حتماً یک گونه همیشه سبز آن را خریداری کنید.

آشنایی و نحوه نگهداری از گیاه آزالیا

چرا ما آن را دوست داریم: گل های رنگارنگ زیبایی دارد.

ارس

درخت های عرعر در اشکال و اندازه های مختلف با رنگ های مختلف از سبزآبی تا طلایی عرضه می شوند. برخی از آنها کم رشد هستند و بر روی زمین پخش می شوند، در حالی که انواع دیگر آن‌ها رشدی عمودی دارند.

معرفی درختان مناسب در طراحی فضای سبز – مهندسی فضای سبز سدروس

چرا ما آنها را دوست داریم: از گل های مقاوم در برابر سرما است که برای فضای سبز باغچه حیاط مناسب است.

شمشاد

برگ های گرد ریز که رنگ سبز تیره خود را در سردترین ماه‌های سال حفظ می کند، شمشاد را به یکی از محبوب ترین گیاهان تبدیل کرده است. بیشتر انواع شمشاد را می توان به صورت پرجین توپی برش داد یا آن را رها کرد تا به شکل طبیعی تر رشد کنند. به دنبال گونه ای جدیدتر و مقاوم در برابر بیماری باشید.

فروش شمشاد توپی

چرا ما آنها را دوست داریم: گونه‌ای از گل های چهار فصل برای باغچه حیاط به صورت کلاسیک است که برای بسیاری از باغ ها نیز مناسبند.

خزه هندی

در برابر برگ های سبز تیره و براق این گیاه، گل هایی زیبا با رنگ های بنفش درخشان، صورتی کم رنگ و سفید ظاهر می شوند. با اینکه اغلب فقط در آب و هوای گرم رشد می کند، ولی نمونه های جدیدتر به سرما نیز مقاوم است. این گیاه سایه را ترجیح داده و به عنوان یک پرچین مناسب است.

خرید و قیمت بذر گیاه زینتی آزالیا از غرفه ایران بذر | باسلام

چرا ما آن را دوست داریم: درختچه گلدار همیشه سبز و زیبایی است.

سرخدار

این نوع درختچه در بین گل های چهار فصل برای باغچه حیاط دارای شاخ و برگ های متراکم با بافت ریز و پوسته مایل به قرمز است. این گونه، کم رشد است و رشدی عمودی دارد.

بذر سرخدار(TAXUS BACCATA) – دانه

چرا ما آن را دوست داریم: در مقابل سرما مقاوم است.

هالی ژاپنی از گل های چهار فص برای باغچه حیاط

هالی ژاپنی برگ های کوچک و گردی دارد که فرم های جذابی دارند. آن‌ها ساختار زیبایی داشته که می توانند به باغچه شما یا به گلدان های کنار درب ورودی شما زیبایی دو چندانی ببخشند.

هالی ژاپنی – فروشگاه گل و گیاه

معرفی درختچه های همیشه سبز برای تمام فصول سال

چرا ما آنها را دوست داریم: فرم زیبای این گیاه، جذابیت زیادی به باغچه می‌دهد.

اقتباس از:http://golpoonee.ir/
تدوین:مینو غفوری ساداتیه
ادرس اینستاگرام:gooldono.stand.sidoos@
تلفن:09308743868

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − سیزده =